مخبر - 1398/01/26 - تسنیم : . امام خامنه ای در پاسخ به درخواست مجوز رئیس جمهور برای برداشت از صندوق توسعه ملی:اقدامات لازم برای جبران خسارات از محلهای موجود را سریعا آغاز کنید مت...
 
تسنیم
1398/01/26 - 08:42

.
💠 #امام_خامنه ای در پاسخ به درخواست مجوز رئیس جمهور برای برداشت از صندوق توسعه ملی:اقدامات لازم برای جبران خسارات از محلهای موجود را سریعا آغاز کنید

متن پاسخ رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
.
🔷بسم الله الرحمن الرحیم
جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر حسن روحانی
ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران
.
🔷با سلام و تحیت،
در پاسخ به مرقوم شماره 636 – 98/م مورخ 18/1/1398 آن جناب اشعار میدارد:
.
🔷خسارت های مالی ناشی از سیل ویرانگر بویژه در چند استان بسیار سنگین و مصیبت بار است و لازم است به طور جدّی از سوی دستگاههای مسئول پیگیری و جبران شود. البته کمک های مردم و نهادهای انقلابی و دستگاههای متعدد دولتی و نظامی در این ایام حقاً چشمگیر و موجب سپاس و قدردانی است ولی این کمک ها نمی تواند خسارت های وارده به آحاد مردم بویژه کشاورزان و صاحبان کشتزارهای سیل زده را جبران کند و ورود دولت لازم است. مطلعید که استفاده از صندوق توسعه ملی صرفاً در صورت مسدود بودن راههای دیگر ممکن است لذا تأکید میشود که دولت سریعاً از محل هائی همچون:
.
🔷• پنج درصد مقرر در بودجه ی عمومی کشور برای جبران خسارت حوادث غیرمترقبه
.
🔷• جابجایی در ردیف های بودجه های عمرانی
.
🔷• بیمه ها و تسهیلات بانکی
اقدامات لازم را آغاز کند و در ادامه پس از جمع بندی وضعیت، در صورت نیاز، برداشت از صندوق مزبور مورد تأیید این جانب خواهد بود. لازم می دانم توصیه های زیر را برای جریان بهتر کارها مطرح نمایم:
🔻1- فرماندهی واحد برای مدیریت یکپارچه، هماهنگی، انسجام، پیگیری، نظارت و پاسخگویی نسبت به اقدامات پیشگیری، آمادگی، مقابله، بازسازی و بازتوانی ایجاد شود.
🔻2- پایگاه اطلاعات جامع و قابل اتکاء از کلیه عناصر حقیقی و حقوقی متأثر از سیلاب اخیر با قابلیت برآورد دقیق خسارات و نیازها و رصد کلیه خدمات و کمک های دریافتی از مبادی مختلف در اسرع وقت ایجاد شود.
🔻3- برنامه اقدامات با اولویت بندی و زمان بندی مشخص تهیه و تقسیم کار بین دستگاههای اجرایی و نهادهای عمومی و انقلابی و مردمی با تعیین مسئولیت ها تهیه و به اجرا گذاشته شود.
🔻4- اقدامات لازم برای تأمین نیازها و مایحتاج عمومی و فوری افراد متأثر از سیلاب خصوصاً تأمین خسارات کشاورزان در حداقل زمان ممکن صورت پذیرد.
🔻5- به منظور رونق کسب وکار در مناطق سیل زده حداکثر استفاده از ظرفیت های مناطق مذکور برای بازسازی صورت پذیرد. ضمن اینکه تدابیر لازم و فوری برای بازسازی و تعمیر سریع و ایمن واحدهای آسیب دیده مسکونی و تجاری و تولیدی به اجراء گذاشته شود

23 فروردین 1398

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.