مخبر - 1398/01/23 - مصطفی کواکبیان : دکتر کواکبیان در نشست سه جانبه روسای کمیسیون های روابط خارجی ایران، روسیه و ترکیه در مسکو: . هدف آمریکا گسترش بحران های منطقه ای بویژه در سوریه است. ...
 
مصطفی کواکبیان
1398/01/23 - 20:14

💠💠💠دکتر کواکبیان در نشست سه جانبه روسای کمیسیون های روابط خارجی ایران، روسیه و ترکیه در مسکو: .
هدف آمریکا گسترش بحران های منطقه ای بویژه در سوریه است.
.
.
دکتر مصطفی کواکبیان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در نشست سه جانبه روسای کمیسیون های روابط خارجی در مسکو گفت: بر خلاف تلاش های مثبت کشورهای منطقه، آمریکا بدنبال حل مشکلات نیست، بلکه با حمایت از تروریسم و اقدام علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بدنبال گسترش بحران است.
.
وی با اشاره به اینکه بحران های منطقه صرفا منحصر به سوریه نیست، گفت:
امروزه ممکن است داعش را پس از شکست در عراق و سوریه به افغانستان گسیل دارند.
.
وی با تاکید بر اینکه سرنوشت نهایی سوریه را باید مردم این کشور تعیین کنند و تمامیت ارضی سوریه از جمله بلندی های جولان و کرانه باختری باید حفظ شود، افزود: مشکلات آوارگان سوری باید حل شود اما مشکل مهمتر این است که باید امنیت سوریه و حاکمیت دولت مرکزی آن بر سراسر کشور حفظ شود.
.
رییس فراکسیون دیپلماسی و منافع ملی با تاکید بر اینکه مهمترین مشکل منطقه هدفگذاری آمریکا برای افزایش خوی توسعه طلبی رژیم صهیونیستی است گفت: این سوریه است که تاوان این موضوع را هم می پردازد.
.
دکتر کواکبیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: گفتگوی میان دستگاه حکومت و معارضان و توافق بر سر قانون اساسی سوریه از جمله راهکارهای مفید برای حل مشکلات سوریه است.
.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: این نشست سه جانبه اگر موضع ضد آمریکایی نداشته باشد، آمریکایی ها علیه ما اقدام خواهند کرد. .
وی همچنین مشکلات اقتصادی کشورهایی همچون سوریه، افغانستان، لیبی و یمن را زمینه سوءاستفاده قدرت های غربی دانست و گفت: علاوه بر این موضوعات، توافق بر سر نحوه استفاده از فضای مجازی و جلوگیری از سوء استفاده و موج سواری کشورهایی همچون آمریکا از برخی نارضایتی ها را باید مورد توجه قرار دهیم. .
دکتر کواکبیان در پایان ابراز امیدواری کرد که اجلاس پارلمانی سه جانبه روسای کمیسیون های روابط خارجی ایران، روسیه و ترکیه فراتر از نشست آستانه به یک بیانیه جامع دست یابد.

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.