روزنامه ایران : چرا برخی با موضوع «لغو تحریم ها» برخورد انتخاباتی می کنند؟ این روزها باز هم موضوع «مذاکره و ابعاد و چگونگی آن» به یکی از کلیدواژه های رسانه ای کشور ت...
 
روزنامه ایران
1400/01/30 - 08:58

⭕️ ‍ چرا برخی با موضوع «لغو تحریم ها» برخورد انتخاباتی می کنند؟
🔹این روزها باز هم موضوع «مذاکره و ابعاد و چگونگی آن» به یکی از کلیدواژه های رسانه ای کشور تبدیل شده است.
🔹نشست فصلی اخیر کمیسیون مشترک برجام در وین به مرور شکل و شمایلی مذاکراتی به خود گرفت تا به زعم هیئت ایرانی لغو کلیه تحریم ها و بازگشت آمریکایی ها به برجام و به زعم غربی ها روند بازگشت متقابل طرفین مورد بحث و بررسی قرار گیرد.
🔹از همان ابتدای شروع این فرآیند، گرچه هیئت ایرانی بر دو موضوع لزوم لغو تحریم ها و راستی آزمایی آن تاکید داشت اما این نگرانی هم وجود داشت که نفس حضور در این فرآیند این آدرس غلط را به غربی ها خواهد داد که ایران حاضر به تنازل از اجرای قانون مجلس است.
🔹همچنین این نگرانی احساس می شد که ورود به یک فرآیند جدید مذاکراتی آن هم در شرایطی که تقریبا تمام دنیا به این باور رسیده اند که آمریکا نقض عهد کرده، می تواند دست برتر ایران را به زیر بکشد و محکوم به عدم همراهی با 1+4 و آمریکا برای احیای برجام شود.
🔹رهبر انقلاب در صحبت اخیر خود در آغاز ماه مبارک رمضان فرمودند: «سیاست کشور را در خصوص برجام و تحریم ها در سخنان عمومی اعلام و در جلسات با مسئولان یا به صورت مکتوب نیز به آنها بیان کرده ایم بنابراین سیاست کشور معلوم است که باید چه کاری انجام بدهند. حال تشخیص مسئولان این است که بروند مذاکره کنند تا همین سیاست را اِعمال کنند که در این زمینه بحثی نداریم اما باید مراقبت شود که مذاکره فراسایشی نشود چرا که برای کشور ضرر دارد.»
🔹هرچند گروه های سیاسی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری تلاش دارند تا از پرونده هسته ای نمدی برای کلاه انتخاباتی خود ببافند، آنچه اما از سخنان رهبر انقلاب برداشت می شود این است که رویکرد ایشان صرفا مبتنی بر «تامین منافع ملی» است.
🔹ایشان چه آنگاه که برای استفاده از تجربیات قبل و عدم تکرار اشتباهات، برخی رفتارهای گذشته مانند عجله کردن در امضای برجام را نقد می کنند و چه آنگاه که از تیم مذاکره کننده حمایت و برای آنها دعا می کنند، هدفی جز پیشبرد اهداف کشور و تامین منافع ملی ندارند.
🔹این در حالی است که متاسفانه برخی دائما به دنبال مصادره به مطلوب کردن کلام رهبری و سوء استفاده های سیاسی و تبلیغاتی از آن هستند.
🔹بر این اساس؛ چه آن گروهی که بر تعجیل در مذاکرات اصرار دارند و در تلاشند که به هر قیمت، موفقیتی را برای خود دست و پا کنند و چه آن جناحی که زحمات و تلاش های نظام برای رفع تحریم ها را زیر سوال ببرند، هر دو به یک میزان از خط رهبری و منافع ملی فاصله گرفته اند.
🔹خواست مردم و رهبری پیشبرد اهداف نظام، تامین منافع ملی و تحقق رفع واقعی تحریم های ظالمانه علیه کشور است و فرقی میان تحقق این مهم از سوی دولت مستقر و دولت آتی وجود ندارد.
🔹واقعا هیچ اهمیتی ندارد که پیگیری لغو تحریم های ظالمانه، قبل از انتخابات یا پس از آن به نتیجه برسد، بلکه آنچه برای مردم اهمیت اساسی دارد قطعیت واقعی لغو همه تحریم ها و تحریم ناپذیر کردن کشور است./ نورنیوز
🔸
🔻

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.