روزنامه ایران : گزارش میدانی از بیمارستان های کودکان درباره دلایل افزایش مبتلایان کرونا زیر 18 ساله ها طعمه ویروس انگلیسی بخش نخست صدای بگومگوی مرد جوان با زن سن و س...
 
روزنامه ایران
1399/12/06 - 15:15

⭕️ گزارش میدانی از بیمارستان های کودکان درباره دلایل افزایش مبتلایان کرونا
زیر 18 ساله ها طعمه ویروس انگلیسی
🔺بخش نخست
🔹صدای بگومگوی مرد جوان با زن سن و سال داری محوطه بیمارستان را پر کرده است. داخل بیمارستان مرکز طبی کودکان شلوغ است. زن و مردی در حال مشاجره هستند. چند نفری هم می خواهند آنها را از هم سوا کنند.
🔹مرد صدایش را انداخته توی سرش و عربده می کشد: «به چه حقی بچه منو بردی بازار؟ عرشیا کرونا گرفته. خوب شد؟ خوب شد؟ به خاطر شما که بری بازار خرید کنی چرا بچه منو با خودتون بردین؟ اگه براش اتفاقی بیفته کی می خواد جواب بده؟» مرد مدام فریاد می زند
🔹یکی از خدمه بیمارستان می گوید از این دعواها هرازگاهی توی اورژانس رخ می دهد، زمانی که تست کرونای بچه ها مثبت می شود، پدر یا مادر تقصیر را می اندازند گردن هم و دعوایی می شود که گاهی بخش را به هم می ریزند
🔹علیرضا رئیسی هفته گذشته اعلام کرده بود موارد بستری 5 تا 17 سال ناشی از کرونای انگلیسی در کشور افزایش پیدا کرده و از حدود 4 درصد قبلی در تهران به 11 درصد رسیده و در رده کودکان زیر 12 سال موارد مراجعه سرپایی و بستری افزایش پیدا کرده است. همچنین نادر توکلی معاون درمان ستاد ملی مقابله با کرونا هفته پیش در گفت و گو با ما از افزایش آمار مبتلایان در محدوده سنی 10 تا 20 سال خبر داد.
🔹برای بررسی این موضوع سری به اورژانس بیمارستان مفید ویژه کودکان در خیابان شریعتی زده ایم. قسمت اورژانس بیمارستان شلوغ است البته نه به اندازه بیمارستان های بزرگسالان. تخت های اورژانس تقریباً پر است. بچه های قد و نیم قد از تهران و شهرهای دیگر روی تخت ها دراز کشیده اند. به چندتایی از آنها سر زدم. یکی از بچه ها که 11 سال دارد از شهر چالدران به همراه پدرش آمده است. امیررضا چند روز است که گوش درد دارد. پزشک پس از معاینه اولیه آزمایش آنتی بادی می نویسد. پدرش با تعجب روبه همسرش می گوید؛ مگر گوش درد هم جزو علائم کروناست؟
🔹می پرسم امیررضا در مورد کرونا چیزی می دونی؟ زل می زند به چشم هایم: «بله خانم. باید دست هامون و با آب و صابون بشوییم. ماسک بزنیم. ما همه اش خونه بودیم. جایی هم نمی رفتیم. فقط یک بار رفتیم ماکو عروسی پسرعموم.
🔹کنار اتاق تریاژ که درش نیمه باز است زن جوانی با دختر 4 ساله اش منتظر ایستاده اند تا نوبت ویزیت شان برسد. نرگس و دخترش هلیا از شهریار به اینجا آمده اند. دختربچه نای سرپا ایستادن ندارد. شکمش را گرفته و هر چند لحظه یکبار چادر مادرش را می کشد و می گوید شکمش درد می کند. هلیا کوچولو به گفته مادرش دو هفته پیش کرونا گرفته بود و حالا بعد از گذراندن روزهای قرنطینه دوباره دچار اسهال و استفراغ شده است. نرگس می گوید: «هلیا چند روزه که هر چی می خوره بالا میاره. اسهال هم شده. «جواب آزمایش پی سی آر هلیا منفی شده اما آنتی بادی مثبت است و بیماری در مرحله عفونت اولیه گزارش شده است.
#روزنامه_ایران
بیشتر بخوانید👇👇
🔸
🔻

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.