انتخاب : صبحانه خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / بایدن امروز بازگشت به برجام را اعلام می کند؟ / آمریکا: دعوت اروپا برای مذاکره با ایران را می پذیری...
 
انتخاب
1399/12/01 - 09:24

#صبحانه_خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / بایدن امروز بازگشت به برجام را اعلام می کند؟ / آمریکا: دعوت اروپا برای مذاکره با ایران را می پذیریم / حتی یک فشنگ رایگان به عراق نداده ایم، اما در سوریه ...
در بسته خبری پیش رو، مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته را با هم مرور می کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.
بایدن امروز بازگشت به برجام را اعلام می کند؟
لارا روزن خبرنگار آمریکایی در خبرنامه خود تحت عنوان «دیپلماتیک» نوشت: بایدن ممکن است از قصد خود برای بازگشت امریکا به برجام در طی سخنرانی اش در کنفرانس مونیخ در روز جمعه سخن بگوید. بایدن قرار است سخنرانی مجازی در کنفرانس امنیت جهانی در ساعت 11:15 ظهر به وقت واشنگتن ایراد کند. یک منبع گفت که دولت آمریکا ظاهرا در بحث سیاستی که در قابل ایران اتخاذ کرده، در شرایط توقف قرار گرفته است. این منبع افزود که تنها صدور فرمان اجرایی توسط بایدن و احکام اقتصادی در این رابطه، ایران را متقاعد خواهد کرد که گام های هسته ای خود را برگرداند. وی گفت: اعلام سیاست تنها کافی نیست، چراکه آن وقت دول ایران فضای مانور برای عدم توقف پروتکل الحاقی نخواهد داشت.
حداد عادل: برای مجلس حرف درمی آورند؛ مانند موضوع درگیری یک نماینده با یک سرباز
رییس تشکل اصولگرای شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به انتخابات پیش رو، گفت: یکی از راهبردهای رقیب ما برای پیروزی در انتخابات، سیاه نمایی درباره مجلس است و نباید در نیت آنها شک کرد؛ از روز اول تشکیل مجلس، نظریه پردازان اصلاحات اعلام کردند که ستاد انتخاباتشان در مجلس است و به دنبال وارونه جلوه دادن کارهای مجلس و نشان دادن ناکارآمدی آن هستند تا مردم به سمت این جریان نروند. حدادعادل با بیان اینکه مجلس هم اکنون زیر ذره بین است، اظهار کرد: این در حالی است که در موضوعات مختلفی برای مجلس و نماینده حرف درمی آورند که ما آن را در موضوع درگیری یک نماینده با یک سرباز، رد کلیات بودجه و یا رأی مثبت و منفی به طرح ها و لوایح می بینیم، ولی در مجموع، جامعه باید بصیرت و هوشمندی داشته باشد.
آخرین آمار کرونا در ایران
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون یک میلیون و 550 هزار و 142 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 80 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت منتهی به ظهر 30 بهمن، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 59 هزار و 264 نفر رسیده است.
رستم قاسمی: حتی یک فشنگ رایگان به عراق نداده ایم، اما در سوریه هزینه کرده ایم
رستم قاسمی معاون اقتصادی سپاه قدس با بیان اینکه برخی نسبت به هزینه های صورت گرفته در محور مقاومت انتقاد دارند، تصریح کرد: در این زمینه باید گفت که حتی یک فشنگ رایگان به عراق نداده ایم اما در سوریه هزینه کرده ایم، از سوی دیگر باید توجه داشت که چنانچه ما در محور مقاومت فعالیت نداشتیم امروز باید برای حفظ مرزهایمان هزینه می کردیم.
صادق محصولی: داشتن ثروت خوب هم هست
دبیرکل جبهه پایداری درباره این سوال که آیا واقعیت دارد می گویند شما ثروت زیادی دارید؟ گفت: در اسلام داشتن ثروت که درست به دست آمده نه تنها ناپسند نیست بلکه خوب هم هست. یک نفر هم نتوانسته ادعا کند من از طریق رانت و معامله با دولت یک ریال کسب کرده باشم. من بعد از جنگ در رشته خودم فعالیت کردم و خدا را شکر موفق هم بوده ام. من درباره این موضوع کاملا در مجلس توضیح داده ام و رای اعتماد نمایندگان را هم گرفته ام.
تروييكاى اروپايى و آمريكا: اگر تهران به برجام برگردد، واشنگتن اقدام مشابه انجام خواهد داد
در بيانيه تروييكاى اروپايى و آمريكا درباره برجام آمده است: سه کشور اروپایی و ایالات متحده بر هدف مشترک خود مبنی بر بازگشت ایران به پایبندی کامل به تعهداتش در برجام تأکید کردند. چنانچه ایران به رعایت دقیق تعهداتش در برجام برگردد ایالات متحده نیز اقدام مشابه انجام خواهد داد و آماده رایزنی با ایران در جهت این هدف خواهد بود.
پاسخ ظریف به بیانیه مشترک اروپا و آمریکا
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در واکنش به بیانیه تروییکای اروپا در توئیتی نوشت: بجای فلسفه بافی و قرار دادن بار مسئولیت بر دوش ایران، تروییکای اروپایی/اتحادیه اروپا باید به تعهدات خود عمل کرده و خواستار آن شود که میراث تروریسم اقتصادی ترامپ علیه ایران پایان یابد. تدابیر جبرانی ما پاسخی اند به نقض های ایالات متحده و تروییکای اروپایی. اگر از معلول هراسانید، علت را حذف کنید.

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.