روزنامه ایران : ارسلان امیری در گفت وگو با «ایران» از «زالاوا» گفته است تلفیق ژانر القای عشق و وحشت «زالاوا» اولین ساخته ارسلان امیری یکی از فیلم اولی های حاضر در سی...
 
روزنامه ایران
1399/11/20 - 15:56

⭕️ ارسلان امیری در گفت وگو با «ایران» از «زالاوا» گفته است
تلفیق ژانر القای عشق و وحشت
🔹«زالاوا» اولین ساخته ارسلان امیری یکی از فیلم اولی های حاضر در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر است. این فیلمساز علاوه بر این فیلم به عنوان فیلمنامه نویس امسال«تی تی» آیدا پناهنده و «گیج گاه» عادل تبریزی را در جشنواره دارد. با او درباره این سه فیلم گفت وگو کرده ایم.
ارسلان امیری:
🔹دوست داشتم فیلمی بسازم که بیشتر از هر چیز شبیه باور خودم باشد.
🔹داستان در عمق هیچ ربطی به کردستان ندارد. بلکه یک ماجرای خیالی، در سرزمینی خیالی با مردمانی خیالی است.
🔹کردی آوا و زبان مادری من است و فکر می کنم این علاقه من باعث شد که به کردستان برگردم.
🔹همیشه در حالی که فیلمنامه را می نوشتم رجوع می کردم به چیزهایی که در موقعیت دشوار باور قرار گرفته اند. چیزی که منطقی نیست. نمی توانیم برخی اوقات منشأ یک اتفاقات عجیب و رازآمیز را بدانیم.
🔹 تا جایی با استوار همکلام هستم که به نمی دانم برسد. من فکر می کنم اگر ما در خیلی از مسائل به نمی دانم برسیم خیلی کنش های افراطی و تعصبی را انجام نمی دهیم.
🔹شخصیت هایی که در فیلم هستند انسانند. انسان خاکستری است. ما نباید بدانیم که آمردان چه مقدار شارلاتان است چه مقدار جن گیر واقعی است.
🔹 از تمام ابزارها استفاده کردم که این به سمت ژانر وحشت و باور صددرصد تجربه عامل فیلم وحشت نشود.
🔹 هدف من آگاهی است. این آگاهی نیازمند یک مقدار رنج است. احتمالاً تعدادی از مخاطبان بد و بیراه بگویند که چرا در سکانس های فیلم اجازه ندادید که ما کیف کامل کنیم. می گویم ما سال هاست داریم کیف می کنیم. گاهی لازم است به شکل واقعی ماجرا را ببینیم.
🔹برای من کار کردن در فیلمی که شور و حال داشته باشد و رگه های کمدی داشته باشد جذاب است. برای من این همکاری ها چه با عادل تبریزی چه با خانم منیره قیدی (ویلایی ها) مهم این بود که کارگردان می خواهد فیلمی بسازد که شبیه دیگر فیلم ها نباشد. شبیه خودش باشد.
🔹فکر می کنم برای نیمه دوم عمر خیلی دوست نداشته باشم که برای دیگران فیلمنامه بنویسم.
احسان طهماسبی
#روزنامه_ایران
بیشتر بخوانید👇👇

🔻

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.