روزنامه ایران : با راه اندازی نخستین شبکه عمومی IOT کشور 2 میلیون شیء به اینترنت متصل می شوند سجاد فلاح، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات: بازار اینترنت اشیا در د...
 
روزنامه ایران
1399/11/20 - 14:51

⭕️ با راه اندازی نخستین شبکه عمومی IOT کشور
2 میلیون شیء به اینترنت متصل می شوند
سجاد فلاح، عضو هیأت عامل سازمان فناوری اطلاعات:
🔹بازار اینترنت اشیا در دنیا بر اساس پیش بینی های صورت گرفته از 761 میلیارد دلار در سال 2020 به بیش از یک هزار و 386 میلیارد دلار در سال 2026 خواهد رسید
🔹 با راه اندازی نخستین شبکه ارتباطی عمومی اینترنت اشیا در کشور (لینکنت) تا پایان سال، 500 هزار حسگر و شیء تولید شده در اکوسیستم اینترنت اشیا به این شبکه متصل شده و با تقویت ارتباطات، اتصال 2 میلیون شیء امکانپذیر خواهد شد.
🔹 در راستای حمایت از فعالیت استارتاپ ها و تحقق اهداف و راهبردهای سازمان فناوری اطلاعات، توافقنامه ای نیز با مسئولان این شبکه راه اندازی شد تا کسب و کارهای نوپا تحت پوشش طرح نوآفرین، بتوانند به مدت یکسال از خدمات ارتباطی این شبکه استفاده کنند.
🔹در گام بعدی ایجاد پوشش شبکه برای شهر های بزرگ در کشور در برنامه قرار دارد و در دو سال آینده، سایر شهرهای اصلی نیز به مرور تحت پوشش شبکه اینترنت اشیا «لینکنت» قرار خواهند گرفت.
مهدی روحانی نژاد، رئیس فروم اینترنت اشیای کشور نیز با بیان اینکه سه بخش مهم اینترنت اشیا «سنسورها»، «نت ورک» و «پلتفرم» هستند، گفت: اکنون کسب و کارهای نوپا تمرکز خود را روی بحش سنسورها گذاشته اند به صورتی که یک استارتاپی سنسور کشاورزی و دیگری شهرهوشمند و... را می سازند ولی شبکه ارتباطی (نت ورک) برای اتصال این سنسورها وجود ندارد.
🔹برای اینکه شبکه اینترنت اشیا شکل بگیرد و استارتاپ ها بتوانند کار خود را پیش ببرند بخش خصوصی در این زمینه ورود کرد از این رو با این اقدام استارتاپ ها می توانند تجارت خود را با وجود نت ورک راه اندازی کنند از این رو در همین راستا نیز قرار است نت ورک دیگری 27 بهمن ماه در جهرم راه اندازی شود، این کار باعث می شود تا مشکل پیش روی استارتاپ هایی که در حوزه اینترنت اشیا ورود کرده اند، حل شود
حمید بهنگار، کارشناس حوزه اینترنت اشیا:
🔹راه اندازی شبکه ملی اینترنت اشیا یکی از الزاماتی است که می تواند به خلق مدل های جدید کسب و کاری منجر شود، همچنین ارتقای کمی و کیفی صنایع گوناگون در کشور را موجب شود.
🔹پیش از این اشیا به اینترنت متصل نبودند و به صورت مستقل کار می کردند وقتی قرار است با شبکه ای به سامانه های آنلاین متصل شوند، بحث های امنیتی و پایداری شبکه اینترنت اشیا و سرعت و... از عوامل بسیار مهم تلقی می شود که باید رعایت شود.
سوسن صادقی
#روزنامه_ایران
بیشتر بخوانید👇👇

🔻

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.