روزنامه ایران : 50 هزار پرنده مهاجر تا یک ماه دیگر می میرند درست از زمانی که آلودگی های آب و خاک به دلیل سموم کشاورزی و ورود فاضلاب افزایش یافت و همزمان بیش از 200 آ...
 
روزنامه ایران
1399/11/20 - 14:22

⭕️ 50 هزار پرنده مهاجر تا یک ماه دیگر می میرند
🔹درست از زمانی که آلودگی های آب و خاک به دلیل سموم کشاورزی و ورود فاضلاب افزایش یافت و همزمان بیش از 200 آب بند در بالا دست راه ورود آب را بر این تالاب بستند، پرداخت نشدن حقابه محیط زیستی میانکاله، مزارع متعدد پرورش ماهی در بالادست و بستن آب توسط معارضانی که زمین های اطراف تالاب را تصرف کرده اند، ساز مرگ را در میانکاله کوک کرده است
🔹تاکنون لاشه حدود هزار و 300 بال از هشت گونه پرندگان زمستان گذران شامل چنگر معمولی، فلامینگو و کشیم و سایر گونه های آبزی و کنار آبزی جمع آوری شده است.
🔹 کارشناسان دامپزشکی پیش بینی می کنند حداقل همانند سال قبل حدود 50 هزار بال از این پرندگان برای دومین سال پیاپی تلف شوند.
کوروش ربیعی رئیس اداره حیات وحش اداره کل محیط زیست استان مازندران: سال 98 بیماری بوتولیسم در منطقه ضلع جنوبی تالاب میانکاله و محدوده «قلعه پایان» بین دو شهرستان بهشهر و گلوگاه شیوع داشت و امسال این منطقه به خلیج گرگان در شهرستان بندرگز هم کشیده شده و این روند نشان می دهد به احتمال زیاد در سال های آینده نیز این بیماری را همچنان در سطح بیشتری شاهد باشیم.
🔹وی گفت: طبق نظر کارشناسی یکی از راهکارهای اصلی برای کاهش التهاب ناشی از بیماری بوتولیسم در منطقه افزایش سطح آب تالاب بین المللی میانکاله است که تاکنون اقدام چندانی در این زمینه انجام نشده و تا مادامی که برنامه احیا بدرستی به مرحله اجرایی و تکمیلی نرسد، معضلات زیست محیطی نیز در این منطقه وجود دارد.
#روزنامه_ایران
بیشتر بخوانید👇👇
🔸
🔻

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.