روزنامه ایران : راهی که در 42 سال آمدیم ابوالحسن نواب رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب امــــروز در ســــالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینـــــی(ره)، پرسش...
 
روزنامه ایران
1399/11/20 - 13:43

⭕️ راهی که در 42 سال آمدیم
ابوالحسن نواب
رئیس دانشگاه ادیان و مذاهب
🔹امــــروز در ســــالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینـــــی(ره)، پرسش این است که انقلاب اسلامی پس از گذشت 42 سال چه دستاوردهایی داشته است؟ آیا انقلاب توانسته است اهداف خود را محقق کند؟ هنگامه پیروزی انقلاب اسلامی ما سه شعار اساسی داشتیم؛ «استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی.» و یک شعار کلیدی در کنار اینها یعنی «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی».
🔹امروز باید خدا را شاکر باشیم که توانستیم به بخش عظیمی از این شعارها دست یابیم
🔹نکته دیگر مردم سالاری دینی است. جمهوری اسلامی در تحقق این شعار صددرصد موفق بوده است، زیرا امروز مردم با رأی خودشان سرنوشت خود را مشخص می کنند. برگزاری نزدیک به 40 انتخابات در 42 سال گذشته مؤید این ادعا است.
🔹 امروز به صورت فوق العاده و استثنایی در جهان، مستقل هستیم و هیچ کشوری نمی تواند برای ما تعیین تکلیف کند. این استقلال در بعد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و نظامی نیز مصداق دارد
🔹 کشورهای غربی به مراتب از کشور ما امنیتی تر هستند، اما نکته اینجاست که آنها حفظ ظاهر می کنند تا جایی که برخی گمان می کنند این کشورها رنگ و بوی امنیتی ندارند. جمهوری اسلامی ایران نیز باید به این مرحله برسد که هیچ کس احساس نکند فضای کشور امنیتی است. این امر نافی بی توجهی به مسأله امنیت نیست. نکته اینجاست که در عین حفظ اقتدار امنیتی کشور، باید از فضای درون کشور امنیتی زدایی شود.
🔹چالش دوم این واقعیت است که ما در 42 سال گذشته نتوانستیم عدالت اجتماعی و اقتصادی را به طور کامل در کشور پیاده کنیم. تلاش های زیادی در این باره شده که بهبود ضریب جینی و افزایش سطح رفاه مردم از آن جمله است، اما کشور ما هنوز با آنچه از آن در زمینه عدالت توقع می رود فاصله زیادی دارد. در این زمینه بیش از آنکه دولت ها مقصر باشند، ما مقصر هستیم. به این معنی که ثروتمندان ما و کسانی که توانایی دارند، شاید به قدر لازم از ثروت خود انفاق نمی کنند و به زیردستان خود نمی رسند.
🔹به هر رو، نگاهی به راهی که در این 42 سال آمده ایم، هم نشانه موفقیت ها و کامیابی های ما است و هم نشان دهنده چالش هایی که هنوز پیش روی ما است. مسأله این است که ما با تکیه بر دستاوردهای خود، می توانیم بیش از گذشته در مسیر حل چالش ها گام برداریم. این انتظاری است که از انقلاب اسلامی در دوره بلوغش می رود.
#روزنامه_ایران
بیشتر بخوانید👇👇
🔸
🔻

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.