روزنامه ایران : خاطرات 453 روز حضور در کاخ سفید اتاقی که در آنجا اتفاق افتاد جان بولتون / مشاورامنیت ملی سابق ترامپ قسمت 185 جولیانی حامل پیامی برای ترامپ از سوی «پی...
 
روزنامه ایران
1399/11/20 - 12:20

⭕️ خاطرات 453 روز حضور در کاخ سفید
اتاقی که در آنجا اتفاق افتاد
جان بولتون / مشاورامنیت ملی سابق ترامپ
قسمت 185
🔹جولیانی حامل پیامی برای ترامپ از سوی «پیت سشنز» نماینده حزب جمهوریخواه در کنگره و از حامیان دیدار ترامپ با مادورو بود. سناتور باب کورکر نیز به دلایلی که خود آنها بهتر می دانستند، از چنین دیداری حمایت می کرد. پمپئو بعدها در بحث هایی که در این زمینه داشتیم پیشنهاد داد ابتدا فردی را برای دیدار با مادورو به ونزوئلا اعزام کنیم.
🔹 «خوان گوایدو» رئیس جوان مجلس ملی ونزوئلا در یک گردهمایی بزرگ در کاراکاس پایتخت ونزوئلا اعلام کرد مجلس ملی بر این باور است که روی کار آمدن دوباره مادورو در انتخاباتی کاملاً تقلبی در سال 2018 غیرقانونی و از این رو نامعتبر بوده است.
🔹 ما نقشی در تشویق یا کمک به مخالفان ونزوئلا نداشتیم.
🔹 من درباره اقداماتی که باید انجام می دادیم کوچک ترین تردیدی نداشتم. انقلاب آغاز شده بود. به «مائوریسیو کلیور-کرون» -که بتازگی او را به عنوان مدیر ارشد بخش امور نیمکره غربی شورای امنیت ملی منصوب کرده بودم - گفتم بیانیه ای را در حمایت از مخالفان ونزوئلا صادر کند.
🔹ترامپ که از شنیدن خبر تغییر احتمالی در ونزوئلا مشوش شده بود گفت که من باید بیانیه را با امضای خودم، صادر کنم. می توانستم به او یادآوری کنم که هنوز 10 روز از وقتی که گفته بود «نمی خواهم بیکار بنشینم و تماشا کنم» نگذشته است
🔹 از این که دولت مادورو بلافاصله مرا به عنوان هدایت کننده کودتا علیه «دموکراسی ونزوئلا» متهم کرد، دلخور شدم
🔹 چرا ونزوئلا را «کشور حامی تروریسم» اعلام نکنیم؟ من این پیشنهاد را نخستین بار روز اول اکتبر 2018 ارائه داده بودم.
🔹 مدیریت تولید نفتی که در انحصار دولت بود، در پایین ترین سطح ممکن که مخالفان دولت نیز از آن حمایت می کردند، قرار داشت و می توانست به خودی خود برای سرنگونی دولت مادورو کافی باشد.
#روزنامه_ایران #بین_الملل
بیشتر بخوانید👇👇

🔻

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.