هفته نامه وقایع استان : مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی: خانه مطبوعات استان در چند سال اخیر به اهداف خود دست نیافته است حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد ا...
 
هفته نامه وقایع استان
1399/11/20 - 10:29

📰مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی:
خانه مطبوعات استان در چند سال اخیر به اهداف خود دست نیافته است
حجت الاسلام عباس دانشی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مرکزی گفت: مطبوعات و رسانه ها به عنوان یکی از ارکان مهم پیشرفت هر کشور نقش مهمی در آگاهی بخشی به مردم و تصمیم سازی برای مدیران جامعه دارند که به همین سبب گاهی از آنها به عنوان رکن چهارم مردم سالاری یاد می شود.
وی افزود: به منظور دستیابی و صیانت از این جایگاه رفیع اتحاد و انسجام جامعه خبری و رسانه ای برای نقش آفرینی مؤثر امری حیاتی است .
دانشی ادامه داد: فراگیرترین تشکل صنفی این قشر فرهیخته «خانه مطبوعات» است که می تواند تبلور بخش این نگاه بلند باشد.
این مقام مسئول اظهار کرد: این تشکل صنفی در استان مرکزی نزدیک به 5 سال است به همت فعالان رسانه ای استان تأسیس شده است لکن نتوانسته آنگونه که باید به اهداف خود دست یابد .
وی عنوان کرد: ارائه خدمات صنفی اعم از آموزشی، رفاهی و فرهنگی به خبرنگاران و جامعه رسانه ای استان مرکزی از جمله اقداماتی است که باید در خانه مطبوعات استان مرکزی توجه ویژه به آن شود .
دانشی توضیح داد: با توجه به برنامه ریزی جهت برگزاری انتخابات خانه مطبوعات استان با هدف تحقق اهداف فوق و با عنایت به پالایش های صورت گرفته و از آنجا که این مساله از رهگذر برگزاری یک انتخابات منطقی و با مشارکت حداکثری جامعه رسانه ای استان میسر است ؛ مقرر شد این خانه از تاریخ 1399/11/12 لغایت 1399/11/30 از افراد حائز شرایط عضو بپذید و برای تسهیل تحقق این امر نکاتی باید مورد توجه قرار گیرد :
1_ نیازی به گواهی عدم سوء پیشینه برای عضویت نیست
2_ برای شرط بیمه ، صِرف داشتن دفترچه بیمه از هر نوع کفایت می کند
3_خبرنگارانی که از طرف مدیران مسئول جهت عضویت به هر دلیل معرفی نمی شوند، می توانند با درخواست به عنوان " خبرنگار آزاد" و پس از تایید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عضویت این خانه در آیند
📌سقف سهم هر یک از رسانه ها در خانه مطبوعات استان به این شرح است:
روزنامه ها : 6 نفر
دفاتر سرپرستی روزنامه ها و خبرگزاری ها: 4 نفر
هفته نامه ها و پایگاههای خبری: 4 نفر
سایر نشریات : 2 نفر
ثبت نام از طریق سایت :

🗞 روزنامه #وقایع_استان رسانه رسمی و مرجع اخبار استان مرکزی
🔗

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.