روزنامه ایران : پهنای باند نیاز اصلی دسترسی پایدار وحید یزدانیان رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات مطالبات جامعه به این دو گروه اصلی تقسیم می شوند؛ بخشی ریشه د...
 
روزنامه ایران
1399/11/20 - 10:13

⭕️ پهنای باند نیاز اصلی دسترسی پایدار
وحید یزدانیان
رئیس پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات
🔹مطالبات جامعه به این دو گروه اصلی تقسیم می شوند؛ بخشی ریشه در نیازهایی دارد که جدیت دارند و استمرار می یابند و بخشی دیگر به دلیل مد گرایی یا فرار از روزمرگی مطرح می شوند که به مرور زمان از میان می روند
🔹مطالبات در فضای مجازی نیز اینگونه هستند. تمشیت و توجه به آن بخش از مطالبات آحاد جامعه که بر اساس مدگرایی یا صرفاً برای تفریح زودگذر مطرح می شوند، اهتمام جدی نمی طلبد، لیکن آن بخش از فضای مجازی که به نیازهای اصیل گره خورده اند توجهی دو چندان را می طلبد.
🔹هنوز از خاطرمان نرفته است که چند سال قبل، ایجاد شبکه های دوستی و دوستیابی های اقتضایی در فضای مجازی تا چه اندازه مورد استقبال جامعه قرار گرفته بود، لیکن چنین کارکردی فاقد ریشه های عمیق و فطری بود و اکنون می توان ادعا کرد که شاید نیازمند به واکنش های سلبی جدی نیز نمی بود، چرا که خود به خود از میان می رفت کما اینکه اندک اندک نیز، این کارکرد شبکه ها در حاشیه قرار گرفته و درحال محو شدن است
🔹لایو های جنجالی و گپ و گفت های جمعی نیز، آنجا که صرفاً جنبه تفرحی دارند شاید دیر یا زود به همین سرنوشت دچار شوند لذا اتخاذ رویکرد سلبی در این زمینه هم شاید تنها به صرف پتانسیل هایی منجر شود که نهایتاً سالبه به انتفاع موضوع باشد و باعث به هدر رفتن منابع مادی و معنوی شود.
🔹لیکن توسعه کسب و کارها و حصول درآمد که ریشه در علاقه مندی بشر به توسعه رفاه دارد دارای ماهیتی متفاوت است.این رویکرد به فضای مجازی مستمراً افزایش یافته و بررسی روندهای قبلی نیز نشان دهنده آن است که شاید بهره برداران آغازین از فضای مجازی، کسب و کارهای مستقیم ارتباطات و فناوری اطلاعات نظیر تأمین کنندگان سرویس های فناوری اطلاعات وشبکه باشند ،لیکن به مرور زمان سایر کسب و کارها و فروشندگان کالا و خدمات نیز در این فضا حضور یافته اند و بخش مهمی از درآمدهای خود را اینگونه کسب می کنند.
🔹از سوی دیگر شاید اقناع بازارهای داخلی در دهه های گذشته منجربه پایداری کسب و کارها می شد ،لیکن امروزه، پدیده جهانی شدن اقتصاد، منجر به الزام حضور در بازارهای جهانی شده است و حضور در این بازارها نیز نیازمند بهره گیری از ابزارهای جهانی است.
🔹 هرگونه سطحی نگری در مواجهه با این مطالبات و فروکاستن آنها به ذائقه های زودگذر یا برخوردهای سلبی، انتزاعی و فاقد برنامه ریزی می تواند آسیب های جدی به کسب و کارها و درآمد بخش عمده ای از جامعه وارد سازد.این دسته از مطالبات نه از جنس مد هستند و نه برای تفنن یا زیاده خواهی مطرح می شوند که امید به کاهش یا از میان رفتن شان وجود داشته باشد، بلکه بنیان های مشترک ارتباطات نوین تجاری و اقتصادی در قرن بیست و یکم هستند.
#روزنامه_ایران
بیشتر بخوانید👇👇
🔸
🔻

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.