انصاف : زیباکلام: برای شبکه منوتو «ساشا سبحانی» مطرح نیست بابک مجیدی، انصاف نیوز: استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران درباره ی مصاحبه ساشا سبحانی با شبکه منوتو به ...
 
انصاف
1399/11/20 - 09:50

زیباکلام: برای شبکه منوتو «ساشا سبحانی» مطرح نیست
بابک مجیدی، انصاف نیوز: استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران درباره ی مصاحبه ساشا سبحانی
با شبکه منوتو به انصاف نیوز می گوید: اساسا ساشا سبحانی برای شبکه منوتو مطرح نیست بلکه به دنبال سوژه ای است که با آن به جمهوری اسلامی حمله کند. او همچنین می گوید هیچ اشکالی ندارد اگر مسئولی که شعار مرگ بر آمریکا نمی دهد و آمریکا ستیزی نمی کند فرزند خود را برای تحصیل یا زندگی به خارج از کشور بفرستد.
متن کامل گفتگو با صادق زیباکلام را در ادامه می خوانید:
این رفتار متناقض شبکه منوتو در قبال ساشا سبحانی چه دستاوردی برای آن ها و چه دستاوردی برای ساشا سبحانی دارد؟
اگر خیلی کلی بخواهم عرض کنم، به هر حال شبکه های فارسی زبان خارج از کشور، منهای تا حدود زیادی شبکه بی بی سی، آن روی سکه ی صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران هستند. یعنی همانطور که صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران می گردد تا مثلا یک نکته ی منفی علیه غرب و به خصوص آمریکا پیدا کند و آن را بزرگ کند. متقابلا صداوسیما در مقابل بسیاری از کاستی ها، پلیدی ها و زشتی هایی که در چین، روسیه و بلاروس وجود دارد، سکوت اختیار می کند و کلا رویش را آنور می کند و می گوید من که چیزی ندیدم. شبکه های فارسی زبان هم عملا این گونه هستند. درست آن روی سکه ی صدا و سیما هستند. آن ها هم سعی می کنند هرچیزی که علیه جمهوری اسلامی ایران باشد را بزرگ کنند و به آن پر و بال دهند و بعضا دستاوردهایی اگر هست، آن ها را نبینند یا مثلا خیلی کوچک نشان دهند. بنابراین می شود گفت شبکه های فارسی زبان عکس العمل صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران هستند. مثلا اگر پسر یک مسئولی دچار مشکلاتی شود، شبکه های فارسی زبان این را به عنوان ضربه و لطمه ای به جمهوری اسلامی بزرگ می کنند که بگویند مثلا «مسئولینی که این همه ادعا دارند فرزندانشان چگونه هستند.» متقابلا صدا و سیما هم اگر چیزی در خصوص پسر بایدن یا دختر ترامپ گفته شود، می آید و آن را تابلو و بزرگنمایی می کند. می شود گفت اکثر مردم ایران، به جز تا حدود زیادی بی بی سی که بنظر می رسد مستندتر و موثق تر است، همانقدر که به صداوسیما بی اعتماد هستند، نسبت به شبکه های فارسی زبان هم این گونه هستند.
نوع رفتار ساشا سبحانی نسبت به سایر آقازاده ها متمایز است، اما در مصاحبه با منوتو یک وجهه مثبتی از او نمایش داده شد چرا در برابر این فرد این رفتار صورت گرفته است؟
من واقعا خیلی از جزئیات ماجرا خبر ندارم. فقط این را می دانم که اگر فرزندان مسئولان نظام دچار لغزش و خطایی شوند، که حالا ممکن است برای هر جوان دیگر پیش بیاید، سعی کرده است به یک شکلی توسط شبکه های فارسی زبان با جمهوری اسلامی ارتباط پیدا کند. قطعا اگر در گذشته مثلا شبکه منوتو خواست برای تخریب جمهوری اسلامی نهایت بهره برداری را از آقای ساشا سبحانی بکند، حالا اگر این فرد بیاید از انقلاب و جمهوری اسلامی دفاع کند، ما نباید خیلی متعجب شویم که چرا منوتو او را به تلویزیون خودش آورده، دارد با او مصاحبه می کند و چرا دارد او را بزرگ می کند.
متن کامل👇


این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.