انتخاب : صبحانه خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / اختیار جدید شورای نگهبان: تایید برنامه های دولت قبل از اجرا / احتمال شوک گرانی جدید به خاظر مصوبه ...
 
انتخاب
1399/10/22 - 08:21

#صبحانه_خبری / اول صبح این خبر ها را از دست ندهید / اختیار جدید شورای نگهبان: تایید برنامه های دولت قبل از اجرا / احتمال شوک گرانی جدید به خاظر مصوبه نمایندگان / پس از واکسن، واردات همه دارو ها از انگلیس، فرانسه و آمریکا ممنوع می شود؟
در بسته خبری پیش رو، مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته را با هم مرور می کنیم. این صبحانه خبری مفید و مختصر را بخوانید.
بازگشایی محدود مدارس از اول بهمن
وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش دانش آموزان مناطق آبی و زرد در مدارس زیر 50 نفر در همه پایه های تحصیلی و مدارس بالای 50 نفر فقط در پایه های اول و دوم ابتدایی از یکم بهمن حضوری خواهد بود.
احتمال شوک گرانی جدید به خاظر مصوبه نمایندگان
مصوبه کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 1400 در خصوص تغییر ارز ترجیحی از 4200 به 17500 تومان نگرانی هایی را به وجود آورده است. رییس کل بانک مرکزی در این رابطه اظهار کرد: امیدواریم با همفکری دولت و مجلس بتوانیم معضل پیش آمده در زمینه ارز یارانه ای را اصلاح کنیم و به سمتی برویم که ارز تک نرخی شود، من معتقد به ارز چند نرخی نیستم، اما اکنون باید مراقب شوک حاصل از حذف ارز یارانه ای در جامعه باشیم و با تدبیر اقدامات لازم را انجام دهیم تا اتفاقی نیفتد.
اختیار جدید شورای نگهبان: تایید برنامه چهارساله همه دولت ها
نمایندگان مجلس تصویب کردند که «شورای نگهبان 3 ماه پیش از صدور دستور شروع انتخابات ریاست جمهوری و در صورت مشخص شدن داوطلبی افراد می تواند از آن ها دعوت به عمل آورده تا برنامه های آنان را بر اساس شرایط موضوع این قانون و شاخص های مورد نظر شورای نگهبان موضوع بند 5- 10 سیاست های کلی انتخابات بررسی نماید.»
نامه محسن هاشمی به خواهرش فائزه: تقاضا دارم صحبتهای خود را اصلاح و عذرخواهی کنی
محسن هاشمی در نامه ای سرگشاده به خواهرش فائزه هاشمی نوشت:می دانم که در سالهای اخیر برخوردهای نادرستی با تو، خانواده وفرزندت شده است که شاید باعث کشاندن تو به تندروی و خارج شدن از مشی میانه روی پدر گردیده، ولی این دلیل نمی شود که به رییس جمهور کشور بیگانه امید ببندی ودم از استقلال بزنی! لذا ازتو صمیمانه تقاضا دارم صحبتهای خود را اصلاح و از این موضع عذرخواهی کنی و مانع تخریب پدر از طرف تجدیدنظرطلبان خارجی وافراطیون داخلی شوی.
فوت 71 نفر دیگر
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون یک میلیون و 286 هزار و 406 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت 71 نفر از بیماران مبتلا به کرونا در 24 ساعت منتهی به ظهر 21 دی، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به 56 هزار و 171 نفر رسیده است.
وزیر بهداشت: توصیه رهبر انقلاب برای نخریدن واکسن، علمی است
وزیر بهداشت گفت: آمریکا که برای بیمار ما اجازه واردات دارو را نمی دهد چطور می تواند برای انسان های سالم ما اجازه دارو را بدهد. نمکی افزود: توصیه رهبر انقلاب اسلامی در خصوص منع واردات واکسن کرونا از آمریکا و انگلیس بر اساس تحقیقات وسیع علمی و کاملا دلسوزانه برای مردم است.
اینستاگرام؛ اول جایگزین بعد فیلتر
به گفته رییس مرکز ملی فضای مجازی، مردم به ارتباط و شبکه های اجتماعی نیاز دارند و تا زمانی که جایگزین مناسبی برای اینستاگرام وجود نداشته باشد، نمی توان آن را فیلتر کرد.
احتمال ممنوعیت واردات هرگونه دارو از انگلیس، فرانسه و آمریکا
رزمیان مقدم عضو کمیسیون بهداشت در مجلس درمورد ممنوعیت واردات واکسن از انگلیس، امریکا و فرانسه گفت: حضرت آقا یکبار با صراحت و جدیت درباره این موضوع صحبت کردند و نیازی به طرح دوباره مسائل درباره واکسن کرونا از کشورهای انگلستان، آمریکا و فرانسه نیست. وی افزود: احتمالا با اتفاقی که رخ داده، دیگر هیچ دارویی از این کشورها به ایران وارد نشود. من موافق این ممنوعیت ها هستم و احتمالا نیز این اتفاق خواهد افتاد.

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.