مخبر - 1399/06/24 - روزنامه جمهوری اسلامی : استفاده از قاتل برای بی ثبات کردن ایران نمایشنامه تکراری شبکه های معاند خارج نشین که پس از صدور حکم اعدام به دنبال تشویش اذهان عمومی برمی آیند این با...
 
روزنامه جمهوری اسلامی
1399/06/24 - 20:17

🖊📃استفاده از قاتل براي بي ثبات کردن ايران
⬅️ نمايشنامه تکراري شبکه هاي معاند خارج نشين که پس از صدور حکم اعدام به دنبال تشويش اذهان عمومي برمي آيند اين بار در ايستگاه نويد افکاري کشتي گير سابق ايستاد، فردي که در جريان اعتراضات سال 97 يک شهروند بيگناه را به قتل رسانده بود.
تطهير قاتلان و بي گناه جلوه دادن اشراري که امنيت جاني مردم را تهديد کرده اند، يکي از کارويژه هاي تعريف شده براي رسانه هاي ضد انقلاب در اجراي پروژه تحريف و تحريم عليه جمهوري اسلامي ايران است.
ساعت 23 روز 11 مردادماه سال 97 بود که فردي از کارمندان سازمان آب منطقه اي شيراز در محله شاه داعي الله و مقابل درب منزل خود، با چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفت و پس از انتقال به بيمارستان جان خود را از دست داد.
مرحوم ترکمان از کارمندان سازمان آب منطقه اي شيراز و داراي دو فرزند دختر خردسال و يک پسر نوجوان بود.
پدر مرحوم ترکمان پس از وقوع حادثه و حضور در مرجع انتظامي، اظهار داشت، فرزندش بعد از فراغت از امور شغلي درحال بازگشت به منزل بوده با چاقو مورد ضرب و جرح قرار گرفته و در نهايت به جهت صدمات وارده جان خود را از دست داد. پزشکي قانوني ضمن معاينه از جسد مقتول، علت مرگ را خونريزي شديد متعاقب بريدگي عروق حياتي گردن، در اثر اصابت جسم نوک تيز و برنده اعلام کرد.
تحقيقات در خصوص اين پرونده قتل ادامه داشت تا اينکه با بازبيني فيلم دوربين مداربسته واقع در خيابان محل تعقيب مقتول، شخصي به نام نويد افکاري در خصوص اين پرونده به عنوان متهم دستگير شد.
براساس اطلاعات موجود در پرونده، متهم پس از دستگيري، در بدو تحقيقات اعلام مي کند "مقتول را با دوستم تعقيب کردم و درحالي که من ترک موتور نشسته بودم با چاقو اقدام به قتل مقتول کردم". همچنين متهمان پرونده، در پليس آگاهي و مرحله دادرسي با دست خط خود به تفصيل اقرار به جرم انتسابي کرده اند. علاوه بر اين، شاهدي که متهمان دقايقي بعد از قتل اقدام به تشريح ماجرا نزد وي کرده اند به صراحت اداي شهادت کرده است.
⬅️ نقشه ناکام ترور ديگري توسط نويد افکاري
پس از انجام تحقيقات پيرامون متهم رديف اول پرونده، مشخص مي شود، نويد افکاري قصد ترور يک بسيجي را نيز داشته اما به لحاظ اينکه تردد فرد مورد نظر به صورت نامنظم بوده، موفق به ترور وي نمي شود.
⬅️ حمله حبيب افکاري به يک مامور پليس با کاتر
نويد افکاري همراه برادر خود بنام حبيب افکاري در اغتشاشات سنوات قبل نيز شرکت داشته و برادر وي با استفاده از کاتر پاي يکي از مأموران انتظامي را مورد جرح عمدي قرار داده که بالغ بر 200 بخيه خورده است.اقدام به ايراد ضرب و جرح عمدي و سرقت اموال از ديگر سوابق متهم است.
در نهايت، پرونده قتل مرحوم ترکمان با صدور قرار جلب به دادرسي و تنظيم کيفرخواست ازسوي دادسراي عمومي و انقلاب شيراز نزد محاکم کيفري يک استان فارس ارسال و با ارجاع پرونده به شعبه اول دادگاه کيفري يک استان رسيدگي هاي قضايي لازم شد.
علي رغم ادعاهاي مطرح شده، متهم نويد افکاري، داراي وکيل تعييني در دادسرا بود و در دادگاه نيز داري وکيل بوده است.
⬅️ ادعاي شکنجه متهمان صحت ندارد
رسانه هاي ضد انقلاب همچنين، مدعي شکنجه متهمان پرونده شده اند. براساس بررسي هاي انجام شده، بعد از اقرار نويد افکاري وکيل تعييني وي مراجعه و اظهار داشته خانواده متهم مدعي شکنجه وي هستند. در همان روز در زمان تحقيقات بنابر تقاضاي وکيل متهمان دستور اعزام آن ها به پزشکي قانوني صادر تا چنانچه اگر اقرار تحت شکنجه بوده مراتب مجددا مورد بررسي قرار گيرد؛ اما متهم در اداره آگاهي و در حضور وکيل تعييني خود اعلام کرده که شکنجه نشده ام و به پزشکي قانوني نمي روم. اين موضوع در رسيدگي ديوان عالي کشور نيز مورد بررسي قرار گرفته و با توجه به عدم درخواست متهم منتفي تشخيص داده شده است.
در نهايت پس از برگزاري دادگاه به صورت علني، به شرح دادنامه مورخ 14 مهرماه سال 98، وقوع قتل توسط نويد افکاري محرز و از حيث مباشرت در ارتکاب قتل عمدي حکم به قصاص نفس نامبرده صادر شد که اين حکم ازسوي ديوان عالي کشور عينا تأييد شد.
همچنين علاوه بر مباشرت در قتل عمد، در خصوص بخش ديگر از جرايم انتسابي داير بر محاربه با ارجاع پرونده به دادگاه انقلاب شيراز و انجام رسيدگي هاي معمول قضايي، هشتم مردادماه 99 دادگاه حکم بر محکوميت نويد افکاري صادر و در خصوص ساير متهمان نيز احکام محکوميت مقتضي صادرکرد.
هشتگ نجات نويد افکاري به فارسي و انگليسي در روزهاي اول انتشار اين اخبار، ترند اول توييتر فارسي زبان و جزء ده ترند برتر توييتر جهاني بوده است. علاوه بر اين، هشتگ هاي مختلفي در تلاش براي جلوگيري از اعدام نويد افکاري در توييتر استفاده شده که «اعدام نکنيد»، «نويد افکاري را اعدام نکنيد»، «نويد افکاري» و «نويدمان را نکشيد» از آن جمله هستند.

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.