مخبر - 1398/08/26 - نسیم آنلاین : معاون اسبق بانک مرکزی: دولت علاقه مند به ایجاد ثبات در اقتصاد کشور نیست/ بهتر است دولت قیمت های جهانی را به رخ مردم نکشد حیدر مستخدمین حسینی: چطور می...
 
نسیم آنلاین
1398/08/26 - 20:29

⭕️ معاون اسبق بانک مرکزی: #دولت علاقه مند به ایجاد ثبات در #اقتصاد کشور نیست/ بهتر است دولت قیمت های جهانی را به رخ مردم نکشد

حیدر مستخدمین حسینی:
💠 چطور می شود بعد از چند ماه از ابلاغ قانون #بودجه 98، دولت به یکباره قیمت #بنزین را 50 تا 300درصد افزایش می دهد؟ این خیلی مهم است که وقتی خود دولت قیمت کالایی که در اختیارش است را به این میزان افزایش می دهد، نتیجه دیگر را باید از #بازار بگیرد که خود بازار هم به تبع هزینه ها، قیمت کالا را افزایش می دهد. این اقدام روی #تورم اثر خواهد داشت.
💠 گویا دولت خیلی هم علاقه مند نیست که اقتصاد در ثبات باشد زیرا کسری بودجه در ثبات #اقتصادی تامین نمی شود و تامین منابع مالی برای دولت، در بی ثباتی صورت می گیرد. در شرایطی که در چندماه گذشته قیمت ارز و تورم داشت روند باثباتی پیدا می کرد، خود دولت عامل بر هم زننده این وضعیت شده است. در این صورت #دولت نباید تورم حاصل از این اقدام را بر گردن عواملی در بازار بیندازد و بگوید اینها اخلال کردند. باید قبول کرد اخلال را کسانی که این تصمیم های نابجا را در زمان های نابجا می گیرند انجام می دهند.
💠 دولت در این مدت شش سالی که از عمرش می گذرد، هزینه جاری خود را بیش از چهار برابر کرده یعنی 400درصد افزایش داده و بنابراین مصرفش بالا رفته است؛ در صورتی که اگر می توانست هزینه ها را مدیریت کند، نیازی نبود که در این مقطع چنین اقدامی کند.
💠 کاری که دولت باید انجام دهد این است که میان درآمد و هزینه ها تعادل ایجاد کند و قیمت های جهانی را به رخ مردم نکشد. که هزینه ها را برای مردم بر اساس قیمت جهانی در نظر بگیرد و درآمدها را بر مبنای فقیرترین کشورهای جهان! این ظلمی ا ست که به مردم خواهد شد.

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.