مخبر - 1398/08/19 - روزنامه 19 دی : سرمقاله روزنامه 19دی شماره دوشنبه 20 آبان مومن انقلابی و گزش دوباره حسن طاهری «جوان های عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید. گاهی گرو...
 
روزنامه 19 دی
1398/08/19 - 21:58

سرمقاله روزنامه 19دی شماره دوشنبه 20 آبان
مؤمن انقلابی و گزش دوباره
🖋حسن طاهری
«جوان های عزیز! اسناد درس آموز لانه جاسوسی را بگیرید و بخوانید... گاهی گروه های درون کشور بر سر امری که لزومی ندارد با یک دیگر درگیر می شوند... امام مکرر تکرار می کردند هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید...نمی گویم انتقاد نکنید... جامعه و افکار آزاد است و حق انتقاد وجود دارد و انتقاد مایه پیشرفت است...اما دشمن اصلی را با دشمنان درجه دو و با دوستانی که با آن ها اختلاف نظر داریم اشتباه نگیریم.»
شاید همین نکته مهم و رهنمود ارزشمند رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان و دانش آموزان برای همه دردمندان و دلسوزان واقعی جبهه انقلاب اسلامی که هر سال از جمله هفته گذشته نیز به بیانی تکرار کردند، کافی باشد تا درس های ارزنده اسناد لانه جاسوسی را بار دیگر و با تأمل عمیق و بازنگری مجدد و تطبیق آن با برخی حوادث سال های اخیر خوانده و بازآموزند.
به راستی چه درس هایی را از میان اسناد بازیافت شده از حجم عظیم اطلاعات ریش ریش شده سفارت آمریکا می توان آموخت؟
آنچه مسلّم است جریان انقلاب اسلامی رودخانه در جریان و خروشی است که بسیاری از گروه های هم عرض و نحله های شبیه سازی شده چون آن، در پی قد افراشتن و رقابت جدی با آن بودند. رقابتی که با هدف جایگزینی این جریانات بدلی با جریان اصیل انقلاب اسلامی و جانشینی ایدئولوگ های آن با اصحاب راستین نهضت امام شکل گرفته بود.
بدون شک شور و حرارت های مقتضای دوره انقلاب و طوفان حوادث آن؛ بستری بسیار مناسب و زمینه کافی را برای سر برآوردن گروهک ها و فرقه هایی با شعارهای تندتر از شعارهای انقلاب و حراراتی بیش از حرارت مقدس انقلابیون را فراهم می ساخت تا فرصت طلبان ابن الوقت، در بین توده ها همان کنند که قدرت های بزرگ می خواهند و همان گویند که رسانه های دشمن در پی آن اند.
در این میان شاید بازخوانی مجدد اسناد لانه جاسوسی در سرمایه گذاری و چشم امید دشمنان انقلاب به جریان های تند و افراطی و بی منطق، نشان می دهد که چگونه برخی از نحله ها و حزب های نورسته با تند روی و افراط پازل برنامه های دشمن را تکمیل کردند تا جای دوست و دشمن را عوض کنند.
در نقطه مقابل این چشمداشت و انتظار شوم دشمن از این جریانات و قهقهه آنان در تحریک احساسات آنان و بلند شدن شعارهای بی منطق و احساسی، آه حسرتی است که با حضور انسان های معتدل و منطقی و آگاه و مدبر و صبور در حوادث، از نهاد دشمن برمی خیزاند.
اعترافات گسترده دشمنان اسلام چه در اسناد لانه جاسوسی و چه در رسانه های خارجی از حضور مؤثر و مهم اصحاب راستین امام خمینی و به ویژه اعضاء حزب جمهوری اسلامی و نقش بر آب شدن نقشه های استکبار، نشان می دهد که تمسّک به راه و رسم منطق گرا و معتدل و البته محکم و سرشار از اعتقاد به اصول و مبانی بهشتی مظلوم و یارانش تا چه اندازه ای چینش مهره های چیده شده دشمن را بر هم ریخته و می ریزد. این راه و رسم منطبق بر اعتدال و منطق و تدبیر، در کنار اعتقاد راسخ و استوار به مبانی اسلام و انقلاب، همواره بهترین آفند محکم و پادزهر مؤثر در برابر همه توطئه هاست.
درسی که بهشتی و یاران او به همه ملت ایران آموختند چیزی نیست جز آن که مسلمان انقلابی، فقط و فقط با بیان و گفتمان محکم و مستدل و به دور از احساسات کاذب و بی منطق و دشمن شناسی دقیق، می تواند از اصول و کیان اتقلاب اسلامی دفاع کند. نکته ای که همواره دشمن در تلاش است تا چهره و ظاهری خلاف این نکته را به جهانیان نشان دهد.
شاید تلخ ترین نکته درس آموز در بررسی این اسناد این نکته باشد که ماموران امنیتی آمریکایی، بارها و بارها به سختی و استواری و اهل مقاوت و نفوذناپذیر بودن روحانیان مبارز و انقلابی بر گرد امام، همچون شهید مظلوم بهشتی اعتراف کرده و تاکید کرده اند.
با این حال در همان زمانی که این اعترافات در اسناد مختلف ثبت شده است، عده ای از همان تندروهای افراطی بی منطق و بعضاً نفوذی و عامل سفارت اما در لباس ظاهرالصلاح ضد استکباری، سیل عظیمی از شایعات و تهمت و افترا و جنگ رسانه ای و تبلیغی را علیه بهشتی مظلوم و یارانش و دیگر اصحاب راستین امام، روانه و جای دوست و دشمن را عوض می کردند؛ و البته تأسف بارتر اینکه اصلی ترین دشمن استکبار یعنی روحانیان انقلابی اصیل را، امپریالیستی ترین نهاد اجتماعی! تلقی می کردند.
فقط بازخوانی مجدد مارک ها و تهمت ها و شایعات و انگ هایی که به بهشتی مظلوم منتسب شده، خود گویای حجم عظیم این فاجعه است.
آن چه که با توصیه و هشدار مقام معظم رهبری بر بسیاری از فرزندان اتقلاب اسلامی فرض است، درس آموزی از همه زوایای این اسناد سراسر عبرت و پند است.
مومنان واقعی به راه نورانی و نهضت آسمانی حضرت روح الله(س) و یک انقلابی واقعی، از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شوند.
فاعتبروا یا اولی الابصار

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.