مخبر - 1398/07/28 - راه پرداخت : دیوار کوتاه پلتفرم ها / آیا پلتفرم های فروشگاه های آنلاین، می توانند در روند قیمت ها، تاثیرات تعیین کننده ای داشته باشند؟ اردیبهشت ماه بود که در قیمت ...
 
راه پرداخت
1398/07/28 - 15:41

دیوار کوتاه پلتفرم ها / آیا پلتفرم های فروشگاه های آنلاین، می توانند در روند قیمت ها، تاثیرات تعيین کننده ای داشته باشند؟
اردیبهشت ماه بود که در قیمت بازار خودرو تلاطمی یک باره ایجاد شد و یکی از عوامل این مساله پلتفرم های فروش آنلاین نام گرفتند، همان زمان بود که دیوار با انتشار توییتی اعلام کرد: «پس از تحولات بازار خودرو در روزهای گذشته و افزایش لحظه ای قیمت ها و پس از ابراز نگرانی هموطنان عزیز، دیوار تصمیم گرفت موقتاً و با هدف کمک به کاهش التهاب و بازگشت آرامش به بازار، نمایش قیمت را از آگهی های خودرو حذف کند.»
آن زمان مساله اصلی احراز هویت کاربران بود که پس از دریافت بازخوردهای کاربران و همچنین بررسی ها و جلسات مختلف با مسئولان، دیوار با انتشار اطلاعیه ای با بیان اینکه منشأ تبانی های صورت گرفته برای قیمت سازی، خارج از مسئولیت دیوار است از انجام اصلاحات قوانین درج آگهی در این پلتفرم خبر داد.
پس از آن قرار بود، دیوار با استفاده از سرویس شاهکار مساله احراز هویت کاربران را در پلتفرم خود حل کند اما رئیس پلیس فتای تهران بزرگ در جدیدترین موضع گیری خود درباره فعالیت این پلتفرم ها گفت: ««کلاهبرداری» از موضوعات داغی است که همچنان در این سایت ها وجود دارد. این گونه سایت ها همچنان امکان معرفی کاربر را ندارند و مدیران این سایت ها در صورت ارائه شکایت توسط شهروندان، نمی توانند کاربران را معرفی کنند و مشکلات این سایت ها پابرجاست.»
چگونه این سایت ها با وجود مسائلی که دارند، به محلی برای عرضه و تقاضا تبدیل شده اند و اولین راهکار برای خرید و فروش ماشین، ملک یا هر چیزی دیگری هستند؟ در این گزارش به این پرداخته ایم که چه طور این پلتفرم ها جای خود را در دل مردم باز کردند و آیا آنها مساله ساز گرانی ها بوده اند؟

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.