مخبر - 1398/07/25 - روزنامه همشهری : در مسیر عشق خبرنگار همشهری از مسیر پیاده روی اربعین حسینی در خاک عراق به سوی کربلای معلی گزارش می دهد مرز غوغاست. لشکر مشکی پوشان به سمت گیت های خروج...
 
روزنامه همشهری
1398/07/25 - 10:49

🔘در مسیر عشق
⬅️خبرنگار همشهری از مسیر پیاده روی اربعین حسینی در خاک عراق به سوی کربلای معلی گزارش می دهد
🔺مرز غوغاست. لشکر مشکی پوشان به سمت گیت های خروجی مهران روانه اند و در ازدحام، بی معطلی قفل درهای مرز به روی دل های بی قرار باز می شود. حدودا صد قدم که برداشته شود، شکل و شمایل نگهبانان مرزی و لباس فرم مأموران تغییر می کند. اینجا دیگر خاک عراق است.
🔺 در مسیر مهران به نجف مردم پرچم های سیاه، سبز و سرخ را برافراشته اند و پیاده راهی نجف هستند. همه مسیر تحت پوشش حشدالشعبی و ارتش عراق است. نظامی ها در بیابان بی آب و علف با خودروهایی که مجهز به چندین مسلسل است لانه کرده اند تا مسیر ورود زائران ایرانی و غیرایرانی امن باشد.
🔺عراق آنطور که در فضای مجازی و برخی رسانه ها انعکاس داده می شود، این روزها اصلا ناامن و خطرناک نیست؛ حتی حس خوف و ترس هم ندارد و اوضاع کاملا تحت کنترل است.
🔺 در کوت ماله دختربچه 8 ساله ای در موکب خدمت می کند که فارسی را دست و پا شکسته بلد است. او می گوید تهران آمده و چندین بار به زیارت امام غریب رفته. ایران و مشهد را دوست دارد و می گوید: پدرم فارسی را کامل بلد است و بهتر از من حرف می زند.
🔺 در عراق هنوز علم (پرچم) نماد شیعه و واقعه بزرگ کربلاست. زوار با پرچم یا حسین(ع)، یا عباس(ع)، یا علی(ع) و یا لثارت الحسین(ع) به زیارت عتبات می روند. آنها معتقدند این پرچم ها، پرچم اسلام و نمادی از مظلومیت امامان معصوم(ع) است و هیچ گاه نباید روی زمین بماند.

📌 گزارش محمدصادق خسروی علیا از سفر به عتبات را بخوانید:

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.