مخبر - 1398/07/24 - زومیت : . هنوز مدت زمان زیادی از انتشار اخبار مربوط به حذف معافیت 80 دلاری واردات گوشی مسافری نگذشته اما تاثیر آن را در بازار موبایل می توان مشاهده کرد. روز گ...
 
زومیت
1398/07/24 - 20:48

.
🔔هنوز مدت زمان زیادی از انتشار اخبار مربوط به حذف معافیت 80 دلاری واردات گوشی مسافری نگذشته اما تأثیر آن را در بازار موبایل می توان مشاهده کرد.
روز گذشته علی مؤیدی خرم آبادی، رئیس ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، در نامه ای به رئیس کل گمرک و قائم مقام وزیر صنعت در امور بازرگانی، اجرای مصوبه ی جدید را خواستار شد. تا پیش از این، واردات گوشی همراه مسافر تا ارزش 80 دلار از پرداخت سود بازرگانی معاف بود و مازاد آن با دوبرابر سود بازرگانی با نرخ ارز 4200 تومانی محاسبه می شد؛ اما از این پس، مبنای واردات گوشی همراه مسافر به جای ارز 4200 تومانی، ارز سنای بانک مرکزی خواهد بوداین مصوبه که با هدف کاهش صرفه ی اقتصادی واردات گوشی تلفن همراه به صورت مسافری درمقابل واردات تجاری اجرا شده، به افزایش چشمگیر هزینه ی رجیستری گوشی های مسافری منجر شده است.
.
حذف معافیت 80 دلاری و محاسبه ی نرخ موبایل با ارز سنای بانک مرکزی و پیشنهاد وزارت صنعت معدن و تجارت برای کسب تعرفه ی 26 درصدی واردات موبایل مسافری، واردات گوشی های مسافری را کاملا بدون صرفه می کند و احتمال سوءاستفاده ی واردکنندگان موبایل را افزایش می دهد. این یعنی واردکنندگان موبایل می توانند با سوءاستفاده از شرایط موجود، گوشی های واردشده را با تعرفه ی کمتری رجیستری و با تعرفه ی 26 درصدی به خریداران عرضه کنند.
معافیت 80 دلاری واردات گوشی مسافری واکنش گسترده ای در توییتر به همراه داشت و بسیاری از کاربران از افزایش چشمگیر قیمت رجیستری گوشی ها خبر دادند.
.
🔻به عنوان مثال، شنیده ها حاکی از آن است که قیمت رجیستری آیفون 11 پرو مکس که پیش از اجرای طرح 700 هزار تومان بوده، از صبح امروز به سه میلیون و 300 هزار تومان افزایش پیدا کرده است.
.
⁉️نظر شما درباره ی افزایش تعرفه ریجستری و این قضایا چیست؟
.
#افزلیش_تعرفه #ریجستری #موبایل #myzoomit #زومیت

این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.