مخبر - 1398/02/25 - روزنامه دنیای اقتصاد : سناریوهای حمله خرابکارانه در امارات با این حال تحلیلگران سناریوها و تحلیل های مختلفی را برای این حادثه مطرح می کنند. براساس یکی از این تحلیل ها، متهم ...
 
روزنامه دنیای اقتصاد
1398/02/25 - 09:33

سناریوهای حمله خرابکارانه در امارات
با این حال تحلیلگران سناریوها و تحلیل های مختلفی را برای این حادثه مطرح می کنند. براساس یکی از این تحلیل ها، متهم کردن ایران به دخالت در این ماجرا یکی از اهداف این اقدامات است و احتمالا آمریکا از این مساله در چارچوب تنش زایی بیشتر با ایران استفاده کرده و تلاش می کند امارات را به سمت متهم کردن ایران در این ماجرا سوق دهد.
براساس یکی دیگر از این سناریوها ممکن است انفجارها، کار گروه هایی نظیر القاعده یا داعش باشد تا به این وسیله منطقه را در آتش جنگ شعله ور کنند.
ازسوی دیگر برخی تحلیل ها حاکی از آن است که ماجرای انفجار فجیره می تواند بهانه قابل توجهی به ترامپ و «گروه بی» برای اعزام نیروی بیشتر به منطقه و خلیج فارس بدهد.
یکی دیگر از تحلیل ها احتمال تکرار ماجرای «کشتی کارین ای» برای ایران است. در ژانویه 2002 (زمستان 1380) رژیم صهیونیستییک کشتی به نام «کارین ای» را در آب های مدیترانه توقیف و ادعا کرد که حامل سلاح برای نوار غزه بوده است هرچند این ادعا هیچ وقت ثابت نشد، اما باعث تسریع در تصمیم دولت بوش، مبنی بر قرار دادن ایران در لیست کشورهای محور شرارت شد.
برخی با توجه به سخنان مقامات عربستان مبنی بر اینکه دو تا از نفتکش هایی که در عملیات خرابکارانه آتش گرفته اند متعلق به این کشور بوده اند، آن را اقدامی ساختگی برای آغاز یک جنگ تلقی می کنند.
کانال رسمی روزنامه دنیای اقتصاد


این پست به صورت خودکار از شبکه های اجتماعی اخذ شده و بدون تغییر نمایش داده می شود. در صورت نیاز به حذف، لطفا در بخش ارتباط با ما اطلاع دهید تا در اسرع وقت اقدام نماییم. با تشکر
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.