مخبر - 1398/08/20 - مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما

مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از عملکرد صداوسیما برای درخواست فیلتر سایت های دانلود فیلم تأکید کرد: ازنظر ما این حکم فاقد اعتبار قانونی است و صدمه بسیاری به تولید محتوا و این بازار در کشور می زند، اما ما اختیار قانونی در این زمینه نداریم.
مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما

سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدجواد آذری جهرمی عصر دیروز در جریان سفر استانی به یزد در جمع دانشجویان دانشگاه یزد با اشاره به اینکه در عصر دیجیتال هستیم، گفت: عصر دیجیتال و اقتصاد دیجیتال عصر جوانان است.
وی به تأثیر فناوری اطلاعات در تمام ابعاد زندگی اشاره کرد و افزود: حمل ونقل، کشاورزی، عمران، برق و به نوعی اکثر رشته های در حال تحصیل دانشجویان درگیر تحول دیجیتال است و خدمات مختلفی توسط فناوری اطلاعات در این حوزه ها ارائه می شود.
آذری جهرمی با اشاره به رشد منفی کشور در سال گذشته به دلیل تحریم های بی سابقه، تصریح کرد: این رشد منفی در حالی است که در بخش ارتباطات شاهد رشد 1.7 درصدی و در بخش فناوری اطلاعات رشد 6.4 درصدی را شاهد بودیم که نشان از رونق این حوزه در کشور است.
وی با اشاره به اینکه 70 درصد هزینه های اپراتور ها ارزی و درآمد آن ها به صورت ریالی است، افزود: با توجه به 3 برابر شدن قیمت ارز، تعرفه های ارتباطی باید بیش از 2 برابر می شد، اما با برنامه های ریاضتی که با همکاری اپراتور ها انجام شد، تنها تعرفه 7 درصد افزایش پیدا کرد.
آذری جهرمی با اشاره به 10 برنامه ریاضتی برای اپراتورها، تأکید کرد: یکی از این اقدامات عدم پرداخت 800 میلیارد تومان هزینه تبلیغات سالانه به صداوسیما برای کاهش هزینه ها و پایین نگه داشتن تعرفه خدمات بود.
وی یکی دیگر از اقدامات وزارت ارتباطات در دو سال گذشته را پوشش 100 درصدی 4 G در تمام شهر های کشور اعلام کرد و خبر داد که از این پس تمام روستا های بالای 20 خانوار استان یزد دارای ارتباط شدند.
وزیر ارتباطات با اعلام اینکه در دو سال گذشته 80 درصد روستا های کشور به شبکه ملی اطلاعات و پهن باند متصل شدند، گفت: بر اساس آمار های رسمی، 70 میلیون نفر در کشور به پهن باند موبایل دسترسی دارند که به این ترتیب به لحاظ رشد دیتا و داده از ترکیه عبور کردیم.
بنا بر اعلام وزارت ارتباطات، او به افزایش 20 رتبه ای کشور در حوزه دولت الکترونیک در دنیا اشاره کرد و افزود: اگر می خواهیم هر روز باخبر فساد و برگزاری دادگاه های فساد مواجه نشویم، باید دولت الکترونیک را توسعه دهیم و آنچه وظیفه وزارت ارتباطات بوده انجام شده، ولی برخی از دستگاه ها به دولت الکترونیک متصل نشده اند و از این باب هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.
وزیر ارتباطات به اشتغال جوانان به عنوان یکی دیگر از اقدامات وزارت ارتباطات اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 300 هزار نفر از جوانان کشور در عرصه استارت آپ ها در حال فعالیت هستند که آینده روشنی را نوید می دهد.
وی به شرایط سخت بودجه وزارت ارتباطات نیز اشاره کرد و افزود: از بودجه مصوب 6 هزار میلیارد تومانی وزارت ارتباطات تنها 1300 میلیارد تومان پرداخت شد که 500 میلیارد بودجه جاری و تنها 800 میلیارد برای توسعه اختصاص یافت.
آذری جهرمی توسعه در عرصه فضایی را نیز یکی از اولویت های وزارت ارتباطات عنوان کرد و گفت: توسعه در عرصه فضایی با فعالیت جوانان در این حوزه با شدت در حال انجام است.
وزیر ارتباطات به اعلام رضایت مردم از اقدامات وزارت ارتباطات در نظرسنجی های انجام شده اشاره کرد و گفت: این موفقیت یک رمز داشته که آن هم حضور یک تیم جوان در مدیریت های وزارت ارتباطات در کنارم بوده که نشان می دهد اکسیر جوانی ازنظر مردم نمره خوبی گرفته است و اگر در سایر مسئولیت ها نیز رعایت شود شرایط درخشان تر و آینده کشور روشن تر می شود.
وی افزود: مسئولیت از طرف شما مردم به امانت گردن ما است و تلاش کرده ایم که آن را به سرانجام برسانیم.
آذری جهرمی در ادامه این نشست در پاسخ به سؤالات تعدادی از دانشجویان دانشگاه یزد درباره فیلترینگ سایت های دانلود فیلم و تلگرام در کشور با اشاره به قانون جرائم رایانه ای و تاکید بر اینکه فیلترینگ در کارگروه تعیین مصادیق تصمیم گیری می شود، گفت: این کارگروه 6 عضو دولتی و 6 عضو غیردولتی دارد که وزیر ارتباطات نیز یک عضو این کارگروه است.
وزیر ارتباطات تأکید کرد: وزیر ارتباطات، وزیر ارتباطات است نه قطع ارتباط و تنها در این کارگروه یک رأی دارد.
وی به سپردن مسئولیت صوت و تصویر فراگیر به صداوسیما در سال 94 اشاره کرد و افزود: از همان زمان این موضوع مطرح شد که هم صوت و تصویر فراگیر معنی شود و هم منظور از نظارت و صدور مجوز مشخص شود که مجلس یا شورای عالی فضای مجازی باید به این موضوع وارد شوند.
آذری جهرمی با اعلام این که فیلتر سایت های دانلود فیلم به درخواست صداوسیما بوده است، تأکید کرد: ازنظر ما این حکم فاقد اعتبار قانونی است و صدمه بسیاری به تولید محتوا و این بازار در کشور می زند، اما ما اختیار قانونی در این زمینه نداریم.
وزیر ارتباطات از پیگیری برای اصلاح این قانون خبر داد و با عنوان اینکه ما انتخاب می کنیم، ولی مطالبه نمی کنیم، از دانشجویان خواست که اصلاح این قانون را از قانون گذاران مطالبه کنند.
وی در پاسخ به سؤالی درباره اجرای طرح رجیستری و مشکلات آن نیز با اشاره به اینکه با اجرای این طرح قاچاق گوشی نزدیک به صفر شد، افزود: بر اساس قانون هر مسافر می تواند تا سقف 80 دلار کالا ازجمله گوشی وارد کند که همین حقوق قانونی مسافر زمینه سوءاستفاده می شد.
آذری جهرمی به برنامه وزارت ارتباطات درباره اشتغال اشاره کرد و گفت: طرح نوآفرین و ایجاد 68 هزار شغل با حمایت از کسب وکار های نوپا از برنامه های وزارت ارتباطات است.
وی در پاسخ به سؤالی درباره هزینه بالای مکالمات و اینترنت در اربعین نیز افزود: وزارت ارتباطات از مدت ها پیش با طرف عراقی برای صفر کردن هزینه رومینگ دو طرف مذاکراتی را انجام داد، اما طرف عراقی قبول نکرد و به دلیل هزینه بالای رومینگ در کشور عراق، وزارت ارتباطات بار ها اعلام کرد که زوار اربعین از سیم کارت عراقی در عراق استفاده کنند.
وزیر ارتباطات درباره خدمات ارزش افزوده و مباحثی که در این مدت مطرح بوده است، گفت: شرکت های ارزش افزوده بیش از 2600 میلیارد تومان و بر اساس اعلام خود آن ها بیش از 13 هزار میلیارد تومان درآمد داشته اند که باید مشخص شود چه شرکت هایی هستند و این پول ها کجا می رود.
وی با اشاره به روش های مختلف سوءاستفاده و کلاه برداری شرکت های خدمات ارزش افزوده، افزود: وزارت ارتباطات اقداماتی را برای مقابله با این تقلب ها انجام داده و ابزار هایی فراهم شده و تلاش می شود که این تقلب ها متوقف شود.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: از زمانی که بحث تعطیل کردن این خدمات مطرح شد انواع تهمت ها و اتهامات به وزارت ارتباطات و شخص وزیر نسبت داده شد، اما قصدی برای پاسخگویی نبود، ولی زمانی که به حریم خانواده وارد شدند مجبور به پاسخگویی و پیگیری شدم.
وی باور شایعات توسط افکار عمومی را یکی از مشکلات در فضای جامعه عنوان کرد و افزود: با مطرح شدن یک شایعه افکار عمومی آن را زودباور می کنند و مسئول هم بخواهد توضیحی بدهد کسی باور نمی کند و اتهام زنندگان نیز از این فضا برای طرح اتهامات خود سوءاستفاده می کنند.
آذری جهرمی دلیل پاسخگویی از طریق اینستاگرام را شفافیت و پاسخگویی در مقابل مردم بیان کرد و گفت: من از اتهام زنندگان خواستم به صورت مستقیم در این برنامه زنده شرکت کنند و من نیز در مقابل مردم پاسخ دهم.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه از هیچ رسانه ای تاکنون شکایت نکرده ام، تصریح کرد: به دلیل اینکه می خواهم دروغ بودن این موضوعات اثبات شود و مرجع دیگری هم به آن گواهی دهد از تهمت زنندگان شکایت کرده ام که پیگیری خواهد شد.
وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از 4 و نیم میلیون نفر از طریق کد معرفی شده استعلام گرفته اند، افزود: از این تعداد یک میلیون و 300 هزار نفر شکایت کرده اند که با بررسی های انجام شده 65 هزار شکایت مربوط به یک شرکت است.
آذری جهرمی در پایان سخنان خود تأکید کرد از پیگیری حقوق مردم کوتاه نمی آید و شفافیت را کلید حل مشکلات دانست.
منبع خبر : جوان آنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از «جوان آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
دانلود   صدمه   تولید محتوا   فیلتر   بازار  
اخبار مرتبط
دانلود Kaspersky Mobile Security 11.49.4 – آنتی ویروس کسپرسکی
باشگاه خبرنگاران
نقش فیلتر کننده تلگرام در پرونده اکبر طبری چه بود؟
بازار نیوز
فیلتر نانو آنتی باکتریال برای کولر آبی
آی تابناک
دانلود مجموعه بازی Shenmue 1-2-3 نسخه کرک شده Codex
دانلود فارسی
دانلود نرم افزار Imagenomic Portraiture for PS v3.5.2 Build 3522 – Mac
دانلود فارسی
دانلود بازی Batman: The Enemy Within – The Telltale Series – Shadows Edition
دانلود فارسی
دانلود نرم افزار PLS-CADD / POLE / SAPS / TOWER v9.20 – Win
دانلود فارسی
خرید انواع فیلتر خودرو چقدر هزینه دارد؟ + قیمت
باشگاه خبرنگاران
انتقاد آذری جهرمی از صدا و سیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
جام نیوز
انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما
خبر خودرو
انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
اقتصادگردان
من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط !
آریا
انتقاد از عملکرد صداوسیما برای درخواست فیلتر سایت های دانلود فیلم
ایران اکونومیست
آذری جهرمی: فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
عصر ایران
مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما
جوان آنلاین
توسعه دولت الکترونیک راه مقابله با فساد / من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط
خبرگزاری ایلنا
آذری جهرمی در دانشگاه یزد: علیه یک شرکت ارزش افزوده 65 هزار شکایت ثبت شده است
سیتنا
فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
ایسنا
چرا سایت های دانلود فیلم فیلتر شدند؟
مشرق نیوز
سنت ادامه دار فیلترینگ در ایران!/ سایت های دانلود فیلم چگونه توقیف شدند؟
رویداد 24
آوار فیلتر سایت های دانلود فیلم بر سر «وزیر جوان»
نصف جهان
فیلتر ناگهانیِ سایت های دانلود فیلم و سریال
خبر داغ
ویوو گوشی هوشمند جدیدی با بهره مندی از پردازنده اکسینوس 980 5G معرفی می کند
زومیت
آثار فاجعه بار تصمیم بزرگ در شب شوم اقتصاد ایران
راه دانا
داروی ضد شپش تولید شد
عصر ایران
کاروانسراها در صف مرمت/بازسازی بازار از اولویت میراث خارج شد
مهر نیوز
راننده ای که خودروی خود را همچون رخت روی بند آویزان کرد + فیلم
باشگاه خبرنگاران
عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی به بازار خارجی در بستر اینترنت انجام می شود
خبرگزاری موج
توقف نصب فیلتر جذب دوده؛ گروگان گیری به سبک خودروسازان
تین نیوز
چراتحریم های آمریکا فشار بیشتری بر اقتصاد ایران وارد نمی کند؟
اتاق خبر
برداشت بنه در شهرستان اندیکا آغاز شد
ایرنا
نرم افزار ترکیب و جلوه های ویژه برای عکس (برای اندروید) - Photo Lab Picture Editor 3.6.18 Android
سرزمین دانلود
سرقت کتیبه های آب انبار ملاوردیخانی قزوین تائید شد
اسکان نیوز
لانچر راک استار رسما راه اندازی شد
بولتن نیوز
مالیات، جرایم و بهره بانکی از معضلات واحدهای تولیدی کوچک
شبکه خبر
کارگروه نشر الکترونیک اتحادیه ناشران فعال شد
خبرگزاری کتاب ایران
سوپاپ اطمینان بازار نفت از دست رفت
تسنیم
جبران بخشی از کمبود بازار نفت به مدد ایران
آریا
سقوط شاخص های بازار ها عربستان
صدا و سیما
هشدار پلیس فتا به کاربران فیلترشکن
آرمان پرس
اخبار مرتبط
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود Kaspersky Mobile Security 11.49.4 – آنتی ویروس کسپرسکی
bltبازار نیوز : نقش فیلتر کننده تلگرام در پرونده اکبر طبری چه بود؟
bltآی تابناک : فیلتر نانو آنتی باکتریال برای کولر آبی
bltدانلود فارسی : دانلود مجموعه بازی Shenmue 1-2-3 نسخه کرک شده Codex
bltدانلود فارسی : دانلود نرم افزار Imagenomic Portraiture for PS v3.5.2 Build 3522 – Mac
bltدانلود فارسی : دانلود بازی Batman: The Enemy Within – The Telltale Series – Shadows Edition
bltدانلود فارسی : دانلود نرم افزار PLS-CADD / POLE / SAPS / TOWER v9.20 – Win
bltباشگاه خبرنگاران : خرید انواع فیلتر خودرو چقدر هزینه دارد؟ + قیمت
bltجام نیوز : انتقاد آذری جهرمی از صدا و سیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
bltخبر خودرو : انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما
bltاقتصادگردان : انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
bltآریا : من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط !
bltایران اکونومیست : انتقاد از عملکرد صداوسیما برای درخواست فیلتر سایت های دانلود فیلم
bltعصر ایران : آذری جهرمی: فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
bltجوان آنلاین : مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما
bltخبرگزاری ایلنا : توسعه دولت الکترونیک راه مقابله با فساد / من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط
bltسیتنا : آذری جهرمی در دانشگاه یزد: علیه یک شرکت ارزش افزوده 65 هزار شکایت ثبت شده است
bltایسنا : فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
bltمشرق نیوز : چرا سایت های دانلود فیلم فیلتر شدند؟
bltرویداد 24 : سنت ادامه دار فیلترینگ در ایران!/ سایت های دانلود فیلم چگونه توقیف شدند؟
bltنصف جهان : آوار فیلتر سایت های دانلود فیلم بر سر «وزیر جوان»
bltخبر داغ : فیلتر ناگهانیِ سایت های دانلود فیلم و سریال
bltزومیت : ویوو گوشی هوشمند جدیدی با بهره مندی از پردازنده اکسینوس 980 5G معرفی می کند
bltراه دانا : آثار فاجعه بار تصمیم بزرگ در شب شوم اقتصاد ایران
bltعصر ایران : داروی ضد شپش تولید شد
bltمهر نیوز : کاروانسراها در صف مرمت/بازسازی بازار از اولویت میراث خارج شد
bltباشگاه خبرنگاران : راننده ای که خودروی خود را همچون رخت روی بند آویزان کرد + فیلم
bltخبرگزاری موج : عرضه و تقاضای محصولات پتروشیمی به بازار خارجی در بستر اینترنت انجام می شود
bltتین نیوز : توقف نصب فیلتر جذب دوده؛ گروگان گیری به سبک خودروسازان
bltاتاق خبر : چراتحریم های آمریکا فشار بیشتری بر اقتصاد ایران وارد نمی کند؟
bltایرنا : برداشت بنه در شهرستان اندیکا آغاز شد
bltسرزمین دانلود : نرم افزار ترکیب و جلوه های ویژه برای عکس (برای اندروید) - Photo Lab Picture Editor 3.6.18 Android
bltاسکان نیوز : سرقت کتیبه های آب انبار ملاوردیخانی قزوین تائید شد
bltبولتن نیوز : لانچر راک استار رسما راه اندازی شد
bltشبکه خبر : مالیات، جرایم و بهره بانکی از معضلات واحدهای تولیدی کوچک
bltخبرگزاری کتاب ایران : کارگروه نشر الکترونیک اتحادیه ناشران فعال شد
bltتسنیم : سوپاپ اطمینان بازار نفت از دست رفت
bltآریا : جبران بخشی از کمبود بازار نفت به مدد ایران
bltصدا و سیما : سقوط شاخص های بازار ها عربستان
bltآرمان پرس : هشدار پلیس فتا به کاربران فیلترشکن
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.