مخبر - 1398/08/20 - مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما

مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از عملکرد صداوسیما برای درخواست فیلتر سایت های دانلود فیلم تأکید کرد: ازنظر ما این حکم فاقد اعتبار قانونی است و صدمه بسیاری به تولید محتوا و این بازار در کشور می زند، اما ما اختیار قانونی در این زمینه نداریم.
مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما

سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدجواد آذری جهرمی عصر دیروز در جریان سفر استانی به یزد در جمع دانشجویان دانشگاه یزد با اشاره به اینکه در عصر دیجیتال هستیم، گفت: عصر دیجیتال و اقتصاد دیجیتال عصر جوانان است.
وی به تأثیر فناوری اطلاعات در تمام ابعاد زندگی اشاره کرد و افزود: حمل ونقل، کشاورزی، عمران، برق و به نوعی اکثر رشته های در حال تحصیل دانشجویان درگیر تحول دیجیتال است و خدمات مختلفی توسط فناوری اطلاعات در این حوزه ها ارائه می شود.
آذری جهرمی با اشاره به رشد منفی کشور در سال گذشته به دلیل تحریم های بی سابقه، تصریح کرد: این رشد منفی در حالی است که در بخش ارتباطات شاهد رشد 1.7 درصدی و در بخش فناوری اطلاعات رشد 6.4 درصدی را شاهد بودیم که نشان از رونق این حوزه در کشور است.
وی با اشاره به اینکه 70 درصد هزینه های اپراتور ها ارزی و درآمد آن ها به صورت ریالی است، افزود: با توجه به 3 برابر شدن قیمت ارز، تعرفه های ارتباطی باید بیش از 2 برابر می شد، اما با برنامه های ریاضتی که با همکاری اپراتور ها انجام شد، تنها تعرفه 7 درصد افزایش پیدا کرد.
آذری جهرمی با اشاره به 10 برنامه ریاضتی برای اپراتورها، تأکید کرد: یکی از این اقدامات عدم پرداخت 800 میلیارد تومان هزینه تبلیغات سالانه به صداوسیما برای کاهش هزینه ها و پایین نگه داشتن تعرفه خدمات بود.
وی یکی دیگر از اقدامات وزارت ارتباطات در دو سال گذشته را پوشش 100 درصدی 4 G در تمام شهر های کشور اعلام کرد و خبر داد که از این پس تمام روستا های بالای 20 خانوار استان یزد دارای ارتباط شدند.
وزیر ارتباطات با اعلام اینکه در دو سال گذشته 80 درصد روستا های کشور به شبکه ملی اطلاعات و پهن باند متصل شدند، گفت: بر اساس آمار های رسمی، 70 میلیون نفر در کشور به پهن باند موبایل دسترسی دارند که به این ترتیب به لحاظ رشد دیتا و داده از ترکیه عبور کردیم.
بنا بر اعلام وزارت ارتباطات، او به افزایش 20 رتبه ای کشور در حوزه دولت الکترونیک در دنیا اشاره کرد و افزود: اگر می خواهیم هر روز باخبر فساد و برگزاری دادگاه های فساد مواجه نشویم، باید دولت الکترونیک را توسعه دهیم و آنچه وظیفه وزارت ارتباطات بوده انجام شده، ولی برخی از دستگاه ها به دولت الکترونیک متصل نشده اند و از این باب هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.
وزیر ارتباطات به اشتغال جوانان به عنوان یکی دیگر از اقدامات وزارت ارتباطات اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 300 هزار نفر از جوانان کشور در عرصه استارت آپ ها در حال فعالیت هستند که آینده روشنی را نوید می دهد.
وی به شرایط سخت بودجه وزارت ارتباطات نیز اشاره کرد و افزود: از بودجه مصوب 6 هزار میلیارد تومانی وزارت ارتباطات تنها 1300 میلیارد تومان پرداخت شد که 500 میلیارد بودجه جاری و تنها 800 میلیارد برای توسعه اختصاص یافت.
آذری جهرمی توسعه در عرصه فضایی را نیز یکی از اولویت های وزارت ارتباطات عنوان کرد و گفت: توسعه در عرصه فضایی با فعالیت جوانان در این حوزه با شدت در حال انجام است.
وزیر ارتباطات به اعلام رضایت مردم از اقدامات وزارت ارتباطات در نظرسنجی های انجام شده اشاره کرد و گفت: این موفقیت یک رمز داشته که آن هم حضور یک تیم جوان در مدیریت های وزارت ارتباطات در کنارم بوده که نشان می دهد اکسیر جوانی ازنظر مردم نمره خوبی گرفته است و اگر در سایر مسئولیت ها نیز رعایت شود شرایط درخشان تر و آینده کشور روشن تر می شود.
وی افزود: مسئولیت از طرف شما مردم به امانت گردن ما است و تلاش کرده ایم که آن را به سرانجام برسانیم.
آذری جهرمی در ادامه این نشست در پاسخ به سؤالات تعدادی از دانشجویان دانشگاه یزد درباره فیلترینگ سایت های دانلود فیلم و تلگرام در کشور با اشاره به قانون جرائم رایانه ای و تاکید بر اینکه فیلترینگ در کارگروه تعیین مصادیق تصمیم گیری می شود، گفت: این کارگروه 6 عضو دولتی و 6 عضو غیردولتی دارد که وزیر ارتباطات نیز یک عضو این کارگروه است.
وزیر ارتباطات تأکید کرد: وزیر ارتباطات، وزیر ارتباطات است نه قطع ارتباط و تنها در این کارگروه یک رأی دارد.
وی به سپردن مسئولیت صوت و تصویر فراگیر به صداوسیما در سال 94 اشاره کرد و افزود: از همان زمان این موضوع مطرح شد که هم صوت و تصویر فراگیر معنی شود و هم منظور از نظارت و صدور مجوز مشخص شود که مجلس یا شورای عالی فضای مجازی باید به این موضوع وارد شوند.
آذری جهرمی با اعلام این که فیلتر سایت های دانلود فیلم به درخواست صداوسیما بوده است، تأکید کرد: ازنظر ما این حکم فاقد اعتبار قانونی است و صدمه بسیاری به تولید محتوا و این بازار در کشور می زند، اما ما اختیار قانونی در این زمینه نداریم.
وزیر ارتباطات از پیگیری برای اصلاح این قانون خبر داد و با عنوان اینکه ما انتخاب می کنیم، ولی مطالبه نمی کنیم، از دانشجویان خواست که اصلاح این قانون را از قانون گذاران مطالبه کنند.
وی در پاسخ به سؤالی درباره اجرای طرح رجیستری و مشکلات آن نیز با اشاره به اینکه با اجرای این طرح قاچاق گوشی نزدیک به صفر شد، افزود: بر اساس قانون هر مسافر می تواند تا سقف 80 دلار کالا ازجمله گوشی وارد کند که همین حقوق قانونی مسافر زمینه سوءاستفاده می شد.
آذری جهرمی به برنامه وزارت ارتباطات درباره اشتغال اشاره کرد و گفت: طرح نوآفرین و ایجاد 68 هزار شغل با حمایت از کسب وکار های نوپا از برنامه های وزارت ارتباطات است.
وی در پاسخ به سؤالی درباره هزینه بالای مکالمات و اینترنت در اربعین نیز افزود: وزارت ارتباطات از مدت ها پیش با طرف عراقی برای صفر کردن هزینه رومینگ دو طرف مذاکراتی را انجام داد، اما طرف عراقی قبول نکرد و به دلیل هزینه بالای رومینگ در کشور عراق، وزارت ارتباطات بار ها اعلام کرد که زوار اربعین از سیم کارت عراقی در عراق استفاده کنند.
وزیر ارتباطات درباره خدمات ارزش افزوده و مباحثی که در این مدت مطرح بوده است، گفت: شرکت های ارزش افزوده بیش از 2600 میلیارد تومان و بر اساس اعلام خود آن ها بیش از 13 هزار میلیارد تومان درآمد داشته اند که باید مشخص شود چه شرکت هایی هستند و این پول ها کجا می رود.
وی با اشاره به روش های مختلف سوءاستفاده و کلاه برداری شرکت های خدمات ارزش افزوده، افزود: وزارت ارتباطات اقداماتی را برای مقابله با این تقلب ها انجام داده و ابزار هایی فراهم شده و تلاش می شود که این تقلب ها متوقف شود.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: از زمانی که بحث تعطیل کردن این خدمات مطرح شد انواع تهمت ها و اتهامات به وزارت ارتباطات و شخص وزیر نسبت داده شد، اما قصدی برای پاسخگویی نبود، ولی زمانی که به حریم خانواده وارد شدند مجبور به پاسخگویی و پیگیری شدم.
وی باور شایعات توسط افکار عمومی را یکی از مشکلات در فضای جامعه عنوان کرد و افزود: با مطرح شدن یک شایعه افکار عمومی آن را زودباور می کنند و مسئول هم بخواهد توضیحی بدهد کسی باور نمی کند و اتهام زنندگان نیز از این فضا برای طرح اتهامات خود سوءاستفاده می کنند.
آذری جهرمی دلیل پاسخگویی از طریق اینستاگرام را شفافیت و پاسخگویی در مقابل مردم بیان کرد و گفت: من از اتهام زنندگان خواستم به صورت مستقیم در این برنامه زنده شرکت کنند و من نیز در مقابل مردم پاسخ دهم.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه از هیچ رسانه ای تاکنون شکایت نکرده ام، تصریح کرد: به دلیل اینکه می خواهم دروغ بودن این موضوعات اثبات شود و مرجع دیگری هم به آن گواهی دهد از تهمت زنندگان شکایت کرده ام که پیگیری خواهد شد.
وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از 4 و نیم میلیون نفر از طریق کد معرفی شده استعلام گرفته اند، افزود: از این تعداد یک میلیون و 300 هزار نفر شکایت کرده اند که با بررسی های انجام شده 65 هزار شکایت مربوط به یک شرکت است.
آذری جهرمی در پایان سخنان خود تأکید کرد از پیگیری حقوق مردم کوتاه نمی آید و شفافیت را کلید حل مشکلات دانست.
منبع خبر : جوان آنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از «جوان آنلاین» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
دانلود   صدمه   تولید محتوا   فیلتر   بازار  
اخبار مرتبط
قیمت انواع فیلتر سوخت خودرو در بازار چقدر است؟
پارسینه
دانلود Windows 10 Codec Pack 2.1.8 نرم افزار کدک های ویندوز 10
دانلود سافت ور
دانلود Kaspersky Mobile Security 11.46.4.3115– آنتی ویروس کسپرسکی
باشگاه خبرنگاران
شناسایی 107 بیمار کرونا در یک بازار ماهی فروشی
خبر خودرو
پولسازی با اپلیکیشن ها: جهش بازی های موبایلی
هفت صبح
درآمد 189 میلیارد تومانی توسعه دهندگان بازی و برنامه موبایلی در کشور
ایرنا
دانلود بازی Deus Ex Human Revolution Directors Cut نسخه GOG
دانلود فارسی
دانلود بازی کامپیوتر Car Dealer نسخه کرک شده PLAZA
دانلود فارسی
دانلود نرم افزار cubase 5.1 برای آهنگسازی حرفه ای
دانلود سافت ور
فیلتر هوا خودرو را به چه نرخی بخریم؟
باشگاه خبرنگاران
تولید ماسک های نانو فیلتر در پارک علم و فناوری کرمانشاه
فرتاک نیوز
به نسبت چینی ها یک نقطه قوت پررنگ داریم و یک نقطه ضعف بزرگ
خوزنا
سرویس پک 1 برای ویندوز هفت - Service Pack 1 for Windows 7
سرزمین دانلود
دانلود نرم افزار Autodesk Maya LT 2020 – Win/Mac
دانلود فارسی
دانلود نرم افزار Adobe Audition 2020 v13.0.1.35 – Win/Mac
دانلود فارسی
معاون حقوقی رئیس جمهور: دیوان عدالت اداری فکر می کرد تامین محل اعتراض عمومی مغایر قانون است
بازار نیوز
انتقاد آذری جهرمی از صدا و سیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
جام نیوز
انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما
خبر خودرو
انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
اقتصادگردان
من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط !
آریا
انتقاد از عملکرد صداوسیما برای درخواست فیلتر سایت های دانلود فیلم
ایران اکونومیست
آذری جهرمی: فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
عصر ایران
مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما
جوان آنلاین
توسعه دولت الکترونیک راه مقابله با فساد / من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط
خبرگزاری ایلنا
آذری جهرمی در دانشگاه یزد: علیه یک شرکت ارزش افزوده 65 هزار شکایت ثبت شده است
سیتنا
فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
ایسنا
چرا سایت های دانلود فیلم فیلتر شدند؟
عصر امروز
سنت ادامه دار فیلترینگ در ایران!/ سایت های دانلود فیلم چگونه توقیف شدند؟
رویداد 24
وردپرس آسیب پذیری XSS را برطرف کرد
افتانا
چشم انداز صنعت فیلم سازی با ظهور فناوری های نوین
آی تابناک
محصول گیاهی ایرانی ضد شپش تولید شد
ایران اکونومیست
حسن زاده: از دید هواداران پرسپولیس و استقلال اعضای این تیم هیچ وقت تخلف نمی کنند/ از جزئیات دربی نمی گذریم
میزان
گزارش موبایلی از بازار داغ فروش هندوانه در رم
صدا و سیما
نرم افزار ویرایش عکس رتریکا (برای اندروید) - Retrica 7.1.0 Android
سرزمین دانلود
چرا تحریم های جدید آمریکا فشار بیشتری بر اقتصاد ایران وارد نمی کند؟
جامعه مهندسین
کتیبه های باستانی قزوین دزدیده شد
ایران آنلاین
سرقت کتیبه های آب انبار ملاوردیخانی قزوین محرز شده است
ایسنا
جان کری:ما هم اگر جای ایران بودیم از برجام بیرون می آمدیم +فیلم
فردا نیوز
رونمایی گوشی هوشمند هوآوی بدون نرم افزارهای آمریکایی
آریا
خرمای نهبندان در راه بازار
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltپارسینه : قیمت انواع فیلتر سوخت خودرو در بازار چقدر است؟
bltدانلود سافت ور : دانلود Windows 10 Codec Pack 2.1.8 نرم افزار کدک های ویندوز 10
bltباشگاه خبرنگاران : دانلود Kaspersky Mobile Security 11.46.4.3115– آنتی ویروس کسپرسکی
bltخبر خودرو : شناسایی 107 بیمار کرونا در یک بازار ماهی فروشی
bltهفت صبح : پولسازی با اپلیکیشن ها: جهش بازی های موبایلی
bltایرنا : درآمد 189 میلیارد تومانی توسعه دهندگان بازی و برنامه موبایلی در کشور
bltدانلود فارسی : دانلود بازی Deus Ex Human Revolution Directors Cut نسخه GOG
bltدانلود فارسی : دانلود بازی کامپیوتر Car Dealer نسخه کرک شده PLAZA
bltدانلود سافت ور : دانلود نرم افزار cubase 5.1 برای آهنگسازی حرفه ای
bltباشگاه خبرنگاران : فیلتر هوا خودرو را به چه نرخی بخریم؟
bltفرتاک نیوز : تولید ماسک های نانو فیلتر در پارک علم و فناوری کرمانشاه
bltخوزنا : به نسبت چینی ها یک نقطه قوت پررنگ داریم و یک نقطه ضعف بزرگ
bltسرزمین دانلود : سرویس پک 1 برای ویندوز هفت - Service Pack 1 for Windows 7
bltدانلود فارسی : دانلود نرم افزار Autodesk Maya LT 2020 – Win/Mac
bltدانلود فارسی : دانلود نرم افزار Adobe Audition 2020 v13.0.1.35 – Win/Mac
bltبازار نیوز : معاون حقوقی رئیس جمهور: دیوان عدالت اداری فکر می کرد تامین محل اعتراض عمومی مغایر قانون است
bltجام نیوز : انتقاد آذری جهرمی از صدا و سیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
bltخبر خودرو : انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما
bltاقتصادگردان : انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
bltآریا : من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط !
bltایران اکونومیست : انتقاد از عملکرد صداوسیما برای درخواست فیلتر سایت های دانلود فیلم
bltعصر ایران : آذری جهرمی: فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
bltجوان آنلاین : مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما
bltخبرگزاری ایلنا : توسعه دولت الکترونیک راه مقابله با فساد / من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط
bltسیتنا : آذری جهرمی در دانشگاه یزد: علیه یک شرکت ارزش افزوده 65 هزار شکایت ثبت شده است
bltایسنا : فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
bltعصر امروز : چرا سایت های دانلود فیلم فیلتر شدند؟
bltرویداد 24 : سنت ادامه دار فیلترینگ در ایران!/ سایت های دانلود فیلم چگونه توقیف شدند؟
bltافتانا : وردپرس آسیب پذیری XSS را برطرف کرد
bltآی تابناک : چشم انداز صنعت فیلم سازی با ظهور فناوری های نوین
bltایران اکونومیست : محصول گیاهی ایرانی ضد شپش تولید شد
bltمیزان : حسن زاده: از دید هواداران پرسپولیس و استقلال اعضای این تیم هیچ وقت تخلف نمی کنند/ از جزئیات دربی نمی گذریم
bltصدا و سیما : گزارش موبایلی از بازار داغ فروش هندوانه در رم
bltسرزمین دانلود : نرم افزار ویرایش عکس رتریکا (برای اندروید) - Retrica 7.1.0 Android
bltجامعه مهندسین : چرا تحریم های جدید آمریکا فشار بیشتری بر اقتصاد ایران وارد نمی کند؟
bltایران آنلاین : کتیبه های باستانی قزوین دزدیده شد
bltایسنا : سرقت کتیبه های آب انبار ملاوردیخانی قزوین محرز شده است
bltفردا نیوز : جان کری:ما هم اگر جای ایران بودیم از برجام بیرون می آمدیم +فیلم
bltآریا : رونمایی گوشی هوشمند هوآوی بدون نرم افزارهای آمریکایی
bltصدا و سیما : خرمای نهبندان در راه بازار
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.