مخبر - 1398/08/20 - مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما

مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتقاد از عملکرد صداوسیما برای درخواست فیلتر سایت های دانلود فیلم تأکید کرد: ازنظر ما این حکم فاقد اعتبار قانونی است و صدمه بسیاری به تولید محتوا و این بازار در کشور می زند، اما ما اختیار قانونی در این زمینه نداریم.
مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما

سرویس جامعه جوان آنلاین: محمدجواد آذری جهرمی عصر دیروز در جریان سفر استانی به یزد در جمع دانشجویان دانشگاه یزد با اشاره به اینکه در عصر دیجیتال هستیم، گفت: عصر دیجیتال و اقتصاد دیجیتال عصر جوانان است.
وی به تأثیر فناوری اطلاعات در تمام ابعاد زندگی اشاره کرد و افزود: حمل ونقل، کشاورزی، عمران، برق و به نوعی اکثر رشته های در حال تحصیل دانشجویان درگیر تحول دیجیتال است و خدمات مختلفی توسط فناوری اطلاعات در این حوزه ها ارائه می شود.
آذری جهرمی با اشاره به رشد منفی کشور در سال گذشته به دلیل تحریم های بی سابقه، تصریح کرد: این رشد منفی در حالی است که در بخش ارتباطات شاهد رشد 1.7 درصدی و در بخش فناوری اطلاعات رشد 6.4 درصدی را شاهد بودیم که نشان از رونق این حوزه در کشور است.
وی با اشاره به اینکه 70 درصد هزینه های اپراتور ها ارزی و درآمد آن ها به صورت ریالی است، افزود: با توجه به 3 برابر شدن قیمت ارز، تعرفه های ارتباطی باید بیش از 2 برابر می شد، اما با برنامه های ریاضتی که با همکاری اپراتور ها انجام شد، تنها تعرفه 7 درصد افزایش پیدا کرد.
آذری جهرمی با اشاره به 10 برنامه ریاضتی برای اپراتورها، تأکید کرد: یکی از این اقدامات عدم پرداخت 800 میلیارد تومان هزینه تبلیغات سالانه به صداوسیما برای کاهش هزینه ها و پایین نگه داشتن تعرفه خدمات بود.
وی یکی دیگر از اقدامات وزارت ارتباطات در دو سال گذشته را پوشش 100 درصدی 4 G در تمام شهر های کشور اعلام کرد و خبر داد که از این پس تمام روستا های بالای 20 خانوار استان یزد دارای ارتباط شدند.
وزیر ارتباطات با اعلام اینکه در دو سال گذشته 80 درصد روستا های کشور به شبکه ملی اطلاعات و پهن باند متصل شدند، گفت: بر اساس آمار های رسمی، 70 میلیون نفر در کشور به پهن باند موبایل دسترسی دارند که به این ترتیب به لحاظ رشد دیتا و داده از ترکیه عبور کردیم.
بنا بر اعلام وزارت ارتباطات، او به افزایش 20 رتبه ای کشور در حوزه دولت الکترونیک در دنیا اشاره کرد و افزود: اگر می خواهیم هر روز باخبر فساد و برگزاری دادگاه های فساد مواجه نشویم، باید دولت الکترونیک را توسعه دهیم و آنچه وظیفه وزارت ارتباطات بوده انجام شده، ولی برخی از دستگاه ها به دولت الکترونیک متصل نشده اند و از این باب هنوز به نقطه مطلوب نرسیده ایم.
وزیر ارتباطات به اشتغال جوانان به عنوان یکی دیگر از اقدامات وزارت ارتباطات اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 300 هزار نفر از جوانان کشور در عرصه استارت آپ ها در حال فعالیت هستند که آینده روشنی را نوید می دهد.
وی به شرایط سخت بودجه وزارت ارتباطات نیز اشاره کرد و افزود: از بودجه مصوب 6 هزار میلیارد تومانی وزارت ارتباطات تنها 1300 میلیارد تومان پرداخت شد که 500 میلیارد بودجه جاری و تنها 800 میلیارد برای توسعه اختصاص یافت.
آذری جهرمی توسعه در عرصه فضایی را نیز یکی از اولویت های وزارت ارتباطات عنوان کرد و گفت: توسعه در عرصه فضایی با فعالیت جوانان در این حوزه با شدت در حال انجام است.
وزیر ارتباطات به اعلام رضایت مردم از اقدامات وزارت ارتباطات در نظرسنجی های انجام شده اشاره کرد و گفت: این موفقیت یک رمز داشته که آن هم حضور یک تیم جوان در مدیریت های وزارت ارتباطات در کنارم بوده که نشان می دهد اکسیر جوانی ازنظر مردم نمره خوبی گرفته است و اگر در سایر مسئولیت ها نیز رعایت شود شرایط درخشان تر و آینده کشور روشن تر می شود.
وی افزود: مسئولیت از طرف شما مردم به امانت گردن ما است و تلاش کرده ایم که آن را به سرانجام برسانیم.
آذری جهرمی در ادامه این نشست در پاسخ به سؤالات تعدادی از دانشجویان دانشگاه یزد درباره فیلترینگ سایت های دانلود فیلم و تلگرام در کشور با اشاره به قانون جرائم رایانه ای و تاکید بر اینکه فیلترینگ در کارگروه تعیین مصادیق تصمیم گیری می شود، گفت: این کارگروه 6 عضو دولتی و 6 عضو غیردولتی دارد که وزیر ارتباطات نیز یک عضو این کارگروه است.
وزیر ارتباطات تأکید کرد: وزیر ارتباطات، وزیر ارتباطات است نه قطع ارتباط و تنها در این کارگروه یک رأی دارد.
وی به سپردن مسئولیت صوت و تصویر فراگیر به صداوسیما در سال 94 اشاره کرد و افزود: از همان زمان این موضوع مطرح شد که هم صوت و تصویر فراگیر معنی شود و هم منظور از نظارت و صدور مجوز مشخص شود که مجلس یا شورای عالی فضای مجازی باید به این موضوع وارد شوند.
آذری جهرمی با اعلام این که فیلتر سایت های دانلود فیلم به درخواست صداوسیما بوده است، تأکید کرد: ازنظر ما این حکم فاقد اعتبار قانونی است و صدمه بسیاری به تولید محتوا و این بازار در کشور می زند، اما ما اختیار قانونی در این زمینه نداریم.
وزیر ارتباطات از پیگیری برای اصلاح این قانون خبر داد و با عنوان اینکه ما انتخاب می کنیم، ولی مطالبه نمی کنیم، از دانشجویان خواست که اصلاح این قانون را از قانون گذاران مطالبه کنند.
وی در پاسخ به سؤالی درباره اجرای طرح رجیستری و مشکلات آن نیز با اشاره به اینکه با اجرای این طرح قاچاق گوشی نزدیک به صفر شد، افزود: بر اساس قانون هر مسافر می تواند تا سقف 80 دلار کالا ازجمله گوشی وارد کند که همین حقوق قانونی مسافر زمینه سوءاستفاده می شد.
آذری جهرمی به برنامه وزارت ارتباطات درباره اشتغال اشاره کرد و گفت: طرح نوآفرین و ایجاد 68 هزار شغل با حمایت از کسب وکار های نوپا از برنامه های وزارت ارتباطات است.
وی در پاسخ به سؤالی درباره هزینه بالای مکالمات و اینترنت در اربعین نیز افزود: وزارت ارتباطات از مدت ها پیش با طرف عراقی برای صفر کردن هزینه رومینگ دو طرف مذاکراتی را انجام داد، اما طرف عراقی قبول نکرد و به دلیل هزینه بالای رومینگ در کشور عراق، وزارت ارتباطات بار ها اعلام کرد که زوار اربعین از سیم کارت عراقی در عراق استفاده کنند.
وزیر ارتباطات درباره خدمات ارزش افزوده و مباحثی که در این مدت مطرح بوده است، گفت: شرکت های ارزش افزوده بیش از 2600 میلیارد تومان و بر اساس اعلام خود آن ها بیش از 13 هزار میلیارد تومان درآمد داشته اند که باید مشخص شود چه شرکت هایی هستند و این پول ها کجا می رود.
وی با اشاره به روش های مختلف سوءاستفاده و کلاه برداری شرکت های خدمات ارزش افزوده، افزود: وزارت ارتباطات اقداماتی را برای مقابله با این تقلب ها انجام داده و ابزار هایی فراهم شده و تلاش می شود که این تقلب ها متوقف شود.
وزیر ارتباطات تصریح کرد: از زمانی که بحث تعطیل کردن این خدمات مطرح شد انواع تهمت ها و اتهامات به وزارت ارتباطات و شخص وزیر نسبت داده شد، اما قصدی برای پاسخگویی نبود، ولی زمانی که به حریم خانواده وارد شدند مجبور به پاسخگویی و پیگیری شدم.
وی باور شایعات توسط افکار عمومی را یکی از مشکلات در فضای جامعه عنوان کرد و افزود: با مطرح شدن یک شایعه افکار عمومی آن را زودباور می کنند و مسئول هم بخواهد توضیحی بدهد کسی باور نمی کند و اتهام زنندگان نیز از این فضا برای طرح اتهامات خود سوءاستفاده می کنند.
آذری جهرمی دلیل پاسخگویی از طریق اینستاگرام را شفافیت و پاسخگویی در مقابل مردم بیان کرد و گفت: من از اتهام زنندگان خواستم به صورت مستقیم در این برنامه زنده شرکت کنند و من نیز در مقابل مردم پاسخ دهم.
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه از هیچ رسانه ای تاکنون شکایت نکرده ام، تصریح کرد: به دلیل اینکه می خواهم دروغ بودن این موضوعات اثبات شود و مرجع دیگری هم به آن گواهی دهد از تهمت زنندگان شکایت کرده ام که پیگیری خواهد شد.
وی با اعلام اینکه تاکنون بیش از 4 و نیم میلیون نفر از طریق کد معرفی شده استعلام گرفته اند، افزود: از این تعداد یک میلیون و 300 هزار نفر شکایت کرده اند که با بررسی های انجام شده 65 هزار شکایت مربوط به یک شرکت است.
آذری جهرمی در پایان سخنان خود تأکید کرد از پیگیری حقوق مردم کوتاه نمی آید و شفافیت را کلید حل مشکلات دانست.
منبع خبر : جوان آنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
دانلود   صدمه   تولید محتوا   فیلتر   بازار  
اخبار مرتبط
دانلود بازی کامپیوتر Thief Simulator v1.4 نسخه CODEX
دانلود فارسی
دستور دادگاه کانادا برای فیلتر کردن سایت دانلود فیلم
بولتن نیوز
انتقاد آذری جهرمی از صدا و سیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
جام نیوز
انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما
خبر خودرو
انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
اقتصادگردان
من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط !
آریا
انتقاد از عملکرد صداوسیما برای درخواست فیلتر سایت های دانلود فیلم
ایران اکونومیست
آذری جهرمی: فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
عصر ایران
مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما
جوان آنلاین
توسعه دولت الکترونیک راه مقابله با فساد / من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط
خبرگزاری ایلنا
آذری جهرمی در دانشگاه یزد: علیه یک شرکت ارزش افزوده 65 هزار شکایت ثبت شده است
سیتنا
فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
ایسنا
چرا سایت های دانلود فیلم فیلتر شدند؟
مشرق نیوز
سنت ادامه دار فیلترینگ در ایران!/ سایت های دانلود فیلم چگونه توقیف شدند؟
رویداد 24
محصول گیاهی ایرانی ضد شپش تولید شد
ایرنا
ابتکار جوان آباده ای در طراحی اپلیکیشن ویژه ناشنوایان+فیلم
صدا و سیما
تسهیل نظارت بر سرویس مدارس
شبکه خبر
نرم افزار تقویت هوش و حافظه (برای اندروید) - Lumosity 2019.09.09.1910301 Android
سرزمین دانلود
رونمایی سامسونگ از چیپست میان رده اگزینوس 9611
آی تابناک
گوشی «نوبیا 20Z» در تاریخ 22 مهرماه وارد بازار می شود  / از نمایشگر دوگانه تا باتری 4هزار میلی آمپر ساعتی
انتخاب
مشکلات گوجه کاران ابهری
صدا و سیما
جزئیات دومین دادگاه شبنم نعمت زاده
شبکه خبر
مراقب برندهای تقلبی باشید/ بازار داغ تاناکورا بعد از گرانی دلار (فیلم)
عصر ایران
بلیت دربی به پرسپولیسی ها نرسید/ مهران مدیری هواداران را سر ذوق آورد +عکس و فیلم
مشرق نیوز
حضور پررنگ شرکت های اصفهانی در نمایشگاه دمشق
صدا و سیما
بازار کشور از عسل های تقلبی اشباع شد /انحصاری شدن صادرات عسل
بلاغ مازندران
عربستان سعودی قربانی سلاح های قشنگ میلیارد دلاری آمریکایی!
تابناک
دستور سرطان زای جهانگیری؛ فرمان بازگشت دود به ریه مردم!
فرارو
معرفی 5 ساعت هوشمند برتر رونمایی شده در نمایشگاه ایفا 2019
باشگاه خبرنگاران
آغاز برداشت گردو در بخش سیوان استان ایلام
صدا و سیما
 پیامد حمله به آرامکو بر بازار های اروپایی
صدا و سیما
گنج بدون رنج یا مدرک فروشی
صدا و سیما
چرا مردم سریال های شبکه نمایش خانگی را نمی خرند؟
مشرق نیوز
ورود برنج های وارداتی به بازارهای شمال تا اطلاع ثانوی ممنوع
صدا و سیما
سلبریتی ها چگونه با لایک و فالو شما کاسبی می کنند؟ + فیلم و عکس
باشگاه خبرنگاران
سقوط بورس عربستان و کشور های شورای همکاری خلیج فارس
صدا و سیما
نگاه نزدیک به پرقدرت ترین پردازنده موبایل در دنیای آندروید
خبرآنلاین
ورود بدون مجوز مرغ از استان های همجوار به سیستان و بلوچستان
صدا و سیما
هشدار پلیس فتا به کاربرانی که از فیلترشکن استفاده می کنند
ملیت
هنگام تراکنش بانکی فیلترشکن را خاموش کنید
آریا
اخبار مرتبط
bltدانلود فارسی : دانلود بازی کامپیوتر Thief Simulator v1.4 نسخه CODEX
bltبولتن نیوز : دستور دادگاه کانادا برای فیلتر کردن سایت دانلود فیلم
bltجام نیوز : انتقاد آذری جهرمی از صدا و سیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
bltخبر خودرو : انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما
bltاقتصادگردان : انتقاد آذری جهرمی از صداوسیما در ماجرای فیلتر سایت های دانلود فیلم
bltآریا : من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط !
bltایران اکونومیست : انتقاد از عملکرد صداوسیما برای درخواست فیلتر سایت های دانلود فیلم
bltعصر ایران : آذری جهرمی: فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
bltجوان آنلاین : مسدودسازی سایت های دانلود فیلم با درخواست صداوسیما
bltخبرگزاری ایلنا : توسعه دولت الکترونیک راه مقابله با فساد / من وزیر ارتباطاتم نه قطع ارتباط
bltسیتنا : آذری جهرمی در دانشگاه یزد: علیه یک شرکت ارزش افزوده 65 هزار شکایت ثبت شده است
bltایسنا : فیلتر سایت های دانلود فیلم فاقد اعتبار قانونی است
bltمشرق نیوز : چرا سایت های دانلود فیلم فیلتر شدند؟
bltرویداد 24 : سنت ادامه دار فیلترینگ در ایران!/ سایت های دانلود فیلم چگونه توقیف شدند؟
bltایرنا : محصول گیاهی ایرانی ضد شپش تولید شد
bltصدا و سیما : ابتکار جوان آباده ای در طراحی اپلیکیشن ویژه ناشنوایان+فیلم
bltشبکه خبر : تسهیل نظارت بر سرویس مدارس
bltسرزمین دانلود : نرم افزار تقویت هوش و حافظه (برای اندروید) - Lumosity 2019.09.09.1910301 Android
bltآی تابناک : رونمایی سامسونگ از چیپست میان رده اگزینوس 9611
bltانتخاب : گوشی «نوبیا 20Z» در تاریخ 22 مهرماه وارد بازار می شود  / از نمایشگر دوگانه تا باتری 4هزار میلی آمپر ساعتی
bltصدا و سیما : مشکلات گوجه کاران ابهری
bltشبکه خبر : جزئیات دومین دادگاه شبنم نعمت زاده
bltعصر ایران : مراقب برندهای تقلبی باشید/ بازار داغ تاناکورا بعد از گرانی دلار (فیلم)
bltمشرق نیوز : بلیت دربی به پرسپولیسی ها نرسید/ مهران مدیری هواداران را سر ذوق آورد +عکس و فیلم
bltصدا و سیما : حضور پررنگ شرکت های اصفهانی در نمایشگاه دمشق
bltبلاغ مازندران : بازار کشور از عسل های تقلبی اشباع شد /انحصاری شدن صادرات عسل
bltتابناک : عربستان سعودی قربانی سلاح های قشنگ میلیارد دلاری آمریکایی!
bltفرارو : دستور سرطان زای جهانگیری؛ فرمان بازگشت دود به ریه مردم!
bltباشگاه خبرنگاران : معرفی 5 ساعت هوشمند برتر رونمایی شده در نمایشگاه ایفا 2019
bltصدا و سیما : آغاز برداشت گردو در بخش سیوان استان ایلام
bltصدا و سیما :  پیامد حمله به آرامکو بر بازار های اروپایی
bltصدا و سیما : گنج بدون رنج یا مدرک فروشی
bltمشرق نیوز : چرا مردم سریال های شبکه نمایش خانگی را نمی خرند؟
bltصدا و سیما : ورود برنج های وارداتی به بازارهای شمال تا اطلاع ثانوی ممنوع
bltباشگاه خبرنگاران : سلبریتی ها چگونه با لایک و فالو شما کاسبی می کنند؟ + فیلم و عکس
bltصدا و سیما : سقوط بورس عربستان و کشور های شورای همکاری خلیج فارس
bltخبرآنلاین : نگاه نزدیک به پرقدرت ترین پردازنده موبایل در دنیای آندروید
bltصدا و سیما : ورود بدون مجوز مرغ از استان های همجوار به سیستان و بلوچستان
bltملیت : هشدار پلیس فتا به کاربرانی که از فیلترشکن استفاده می کنند
bltآریا : هنگام تراکنش بانکی فیلترشکن را خاموش کنید
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.