مخبر - 1398/08/16 - همه چیز درباره رژیم وگان

همه چیز درباره رژیم وگان
خبرگزاری آریا - به جای خوردن غذاهای مضر با منبع حیوانی، به سراغ مواد غذایی وگان خوشمزه برویمرژیم وگان :امروزه، افراد زیادی به سمت وگانیسم یا گیاه خواری مطلق جذب می شوند.
همه چیز درباره رژیم وگان

همه چیز درباره رژیم وگان خبرگزاری آریا -
سلامتی در رژیم وگان, گیاه خواری در رژیم وگان به جای خوردن غذاهای مضر با منبع حیوانی، به سراغ مواد غذایی وگان خوشمزه برویم
رژیم وگان :
امروزه، افراد زیادی به سمت وگانیسم یا گیاه خواری مطلق جذب می شوند. افراد در این سبک زندگی، از فرآورده های حیوانی استفاده نمی کنند. آن ها طوری زندگی می کنند که هیچ صدمه ای به حیوانات وارد نکنند؛ بنابراین، محصولات آرایشی که روی حیوانات تست شده و پوشاک تهیه شده از پوست حیوانات را در زندگی خود وارد نمی کنند. حفظ سلامت بدن، دفاع از حق و حقوق حیوانات، تغییرات اقلیمی دنیا و حفظ محیط زیست، از جمله دلایلی است که افراد را به رژیم وگان علاقمند می کند.
در صورتی که شما نیز جزء افراد وگان هستید یا تمایل دارید که این روش زندگی را تجربه کنید، باید برنامه ریزی دقیق و مشخصی داشته باشید تا برای سلامتی شما مشکلی به وجود نیاید.
نکات زیر، توسط متخصصین در زمینه وگانیسم ارائه شده که توصیه می شود آن ها را رعایت کنید تا این تغییر سبک در زندگی برای شما راحت تر و عاری از خطر باشد.
در اولین مرحله برای تبدیل به یک فرد وگان، لازم است یک نمونه از محصولات حیوانی مانند: مرغ یا تخم مرغ را از برنامه های غذایی خود حذف کنید؛ البته اگر این توانایی را دارید که فقط به یک وجترین یا گیاه خوار تبدیل شوید. چنین اشخاصی، استفاده از گوشت و مرغ را کنار می گذارند ولی همچنان از تخم مرغ و لبنیات استفاده خواهند کرد.
روش دیگر این است که به جای خوردن غذاهای مضر با منبع حیوانی، به سراغ مواد غذایی وگان خوشمزه برویم. به عنوان مثال: به جای خوردن صبحانه تکراری، از یک لیوان اسموتی سبز استفاده کنید یا به جای مصرف شیرینی و دسرهای عصرانه، میوه میل کنید. زمانی که رژیم وگان را شروع کرده و استفاده از مواد غذایی گیاهی را جایگزین برنامه غذایی خود می کنید، معده دیگر فضایی برای غذاهای اضافه نداشته، بنابراین ذائقه تان هم تغییر می کند.
حذف غذاهای حیوانی در رژیم وگان, خوراکی های مصرفی در رژیم وگان گیاهخواری وگان
این کارها را مسیر دگرگونی خود در نظر بگیرید :
لازم به ذکر است که تبدیل شدن به یک وگان آنقدرها هم آسان نیست. اما ممکن است بعضی از قوانین آن باعث نگرانی افراد شود.
لطفاً آرامش خود را از دست ندهید و از آشپزی لذت ببرید. برنامه های جدید غذایی را دنبال کنید و به خود سخت نگیرید. سبک زندگی وگان را به عنوان یک هدف نهایی نگاه نکنید؛ بلکه آن را به عنوان مسیر تحول در برنامه غذایی در نظر بگیرید.
در صورتی که فکر کنید این سبک از زندگی شما برای دفاع از حیوانات است، موجب می شود اشتها شما به غذاهای حیوانی، کم و کمتر شود.
شروعی سریع تر :
اگر از افراد وگان سؤالات جزئی نپرسید، تبدیل شدن به وگان برای خودتان راحت خواهد بود. لزومی ندارد به همه بگویید چه تصمیمی دارید. روی کار خود تمرکز کنید و در ابتدا راه، هوشیاری خود نسبت به اطرافیان، بدنتان و عادت های غذایی خود، افزایش دهید. جهت کنترل بیشتر زندگی، آرام ولی قوی باشید.
با افراد وگانی دوست شوید:
هنگامی که برنامه غذایی وگان را آغاز کردید، به یک شخص نیاز دارید تا با او درباره اشخاصی که مدام از شما سؤال می کنند پروتئین بدنتان را از کجا تأمین می کنید، صحبت کنید. اهمیتی ندارد که این دوستان را از طریق فضای مجازی بیابید یا با آن ها رو در رو باشید. مهم این است که دنیای خود را گسترش دهید و با رژیم غذایی متنوع وگان، محصولات و رستوران های مخصوص آشنایی پیدا کنید. از طریق جستجو در اینترنت، به سادگی می توانید گروه ها، فیلم ها و برنامه های غذایی مرتبط را بیابید.
در مورد پروتئین دریافتی نگران نباشید:
حبوبات، فرآورده های سویا مانند: توفو، نان های چند غله، کینوا، مغز دانه ها و تخم شاهدانه، همگی منابع گیاهی غنی از پروتئین به حساب می آیند. البته بعضی از پودرهای گیاهی پروتئینه نیز در بازار موجود است که می توانید آن ها را با آب و انواع شیک مخلوط کنید. تا زمانی که این مواد غذایی را همراه با سبزی ‎های سرشار از پروتئین مانند: مارچوبه، گل کلم و بروکلی استفاده کنید، نیاز روزانه شما به پروتئین تامین خواهد شد.
از سبزیجات و میوه ها استفاده کنید:
فواید رژیم مگان, خواص رژیم وگان سلامتی در رژیم وگان
بیشتر افرادی که از وگان بودن راضی نیستند، کسانی هستند که برای تأمین فقدان گوشت از نشاسته استفاده می کنند. نشاسته در سیب زمینی سرخ کرده، نان، ماکارونی و جایگزین‎های غیر گیاهی وجود دارد؛ اما این کار اشتباه است. برای اینکه آنتی اکسیدان و مواد غذایی مورد نیاز بدن را به آن برسانید، باید مواد غذایی کامل‎تر و بهتری مصرف کنید. بنابراین، استفاده از میوه و سبزی در رژیم وگان به شدت توصیه شده است.
درباره نوع خرید مواد غذایی تجدید نظر کنید:
بعضی از مواد غذایی کلیدی در رژیم غذایی وگان شامل: حبوبات و مغز دانه‎ها می باشند. شما می توانبد حجم زیادی از این مواد غذایی را بخرید؛ زیرا نگهداری از آن ها آسان است. بنابراین، هنگام مراجعه به فروشگاه‎ های مواد غذایی معتبر، بدون نگرانی مقدار زیادی از این مواد غذایی را خریداری کنید.
همچنان می توانید برای صرف غذا به رستوران بروید:
در صورتی که به رستوران بروید نیز می توانید غذای مختص به خود را سفارش بدهید. از جمله این غذاها می توان به: انواع سالاد، توفو، غذاهای گیاهی همچنین آبمیوه ها و اسموتی های تشکیل شده از میوه های فصل، اشاره کرد
تنوع در رژیم وگان, تضمین سلامتی در گیاه خواری فواید رژیم مگان
از غذاهای محلی بیشتر استفاده کنید:
غذاهای جدید را امتحان کنید. با تنوع غذاهای نقاط مختلف دنیا و غذاهای بومی کشور خودمان می توانید غذاهای محلی و قومی را مصرف کنید. این غذاها هیچ مشکلی برای وگان بودن ندارند و بسیار خوشمزه هستند.
پاستا با سس های گوناگون، خورشت عدس اتیوبی، خورشت های تند و پر ادویه کاری، تاکوی گیاهی مکزیکی و خورشت ها و پلوهای مخلوط بومی کشور خودمان را نیز تست کنید.
در افراد وگان کمبود چه موادی شایع است؟
• آهن
فقر آهن، یکی از موارد شایع کمبودهای بدن در تمام جهان می باشد. گرچه ممکن است به دلیل ابتلا به بعضی بیماری ها به وجود بیاید، اما در بیشتر موارد، ناشی از کمبودهای غذایی است. رژیم غذایی وگان ، شما را در معرض ابتلا به فقر آهن قرار خواهد داد. بنابراین، اگر رژیم های گیاه خواری را دنبال می کنید، بهتر است به صورت مرتب با انجام آزمایش های مختلف، سطح آهن بدنتان را چک کنید و در صورت کمبود آن، برای دریافت آهن از طریق مکمل ‎های دارویی اقدام کنید.
از طرف دیگر، مصرف کلسیم حیوانی همراه با مواد غذایی حاوی آهن، جذب این ماده را کاهش می دهد، مصرف بعضی از پروتئین های گیاهی مانند: سویا نیز مانعی برای جذب این ماده معدنی به حساب می آید. به همین دلیل افرادی که زیاد از سویا استفاده می کنند معمولا دچار فقر آهن می شوند.
• زینک یا روی
گیاه خوارانی که غذاهای دریایی را از رژیم روزانه شان کنار می گذارند، اکثراً با فقدان زینک مواجه می شوند. تأمین سلامت سیستم عصبی و تقویت سیستم ایمنی بر عهده زینک است. این ماده معدنی ضروری در تخم مرغ و گوشت وجود دارد.
محققان معتقند 35 درصد وگان ها با کمبود زینک مواجه هستند و بعضی از پژوهشگران نیز به این آمار رسیده اند که گیاه خواران باید 50 درصد بیشتر از گوشت خوارها، زینک استفاده کنند.
به هر حال، باید بدانید که همه طرفداران رژیم غذایی وگان با فقر زینک رو به رو نمی شوند. مغز ها، غلات کامل و سبزیجات نیز می توانند این ماده را برای بدنتان تأمین کنند. اگر در نتیجه آزمایشتان کمبود زینک را دیدید، باید تخمه کدو بیشتری را در رژیم روزانه تان قرار دهید و بیشتر به سراغ مغز ها و حبوبات بروید.
غذاهای رژیم وگان, غذاهای مناسب رژیم وگان رژیم وگان
• ویتامین B12:
ویتامین B12 یکی از مواد لازم جهت سلامت مغز است و وضعیت گلبول های قرمز خون را در حالت تعادل نگه می دارد. این ماده در ترکیبات حیوانی مانند: لبنیات، گوشت و تخم مرغ وجود دارد. گیاه خوارانی که هیچ کدام از این ترکیبات حیوانی را در رژیم غذایی شان قرار نمی دهند، غالباً به فقر ویتامینB12 دچار می شوند.
جالب است بدانید کبد قادر به ذخیره سازی ویتامینB12 در خود است؛ بنابراین، این کمبود ممکن است تا مدت ها پس از شروع گیاه خواری، خود را نشان ندهد. گفته شده میزان بسیار کمی از این ویتامین در قارچ، جلبک یا سبزیجات دیده می شود اما میزان آن به اندازه ای نیست که بتواند بخش قابل توجهی از نیاز بدن افراد بهB12 را فراهم کند.
کمبود پروتئین در افراد با رژیم وگان گیاه خواری در رژیم وگان
• ویتامین D
بهترین راه جهت جذب ویتامین D مورد نیاز بدن، قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید است. با توجه به ضررهای اشعه فرابنفش خورشید، پزشکان معتقدند دریافت این ویتامین جهت رفع نیازهای بدن با کمک اشعه خورشید، به نفع سلامتی نیست.
متخصصان توصیه می کنند با استفاده از مواد غذایی حاوی ویتامین D، بخشی از نیاز بدن به این ویتامین را فراهم کنید؛ زیرا اگر میزان کافی از ویتامینD را به بدن برسانید، خلق و خوی بههری خواهید داشت، سیستم ایمنی بدن تقویت شده و عضلات قدرت می گیرند.
خوب است بدانید که ماهی و فرآورده های لبنی، غنی از این ویتامین هستند. اگر گیاه خوار هستید و قرار است در معرض نور خورشید نباشید، دور از انتظار نیست که به کمبود ویتامینD دچار شوید.
یادتان نرود کلسیم یکی از مواد معدنی لازم برای بدن است که کمبود آن، زمینه را برای کاهش چگالی استخوان ها به وجود می آورد. با کاهش میزان ویتامین D، موقعیت برای فقر کلسیم هم آماده می شود.
برخی محققان از خطر ابتلا گیاه خواران و وگان ها به کمبود کلسیم خبر داده اند و نسبت به کم شدن تراکم استخوان های این اشخاص اظهار نگرانی کردند.
• ید
ید، یک ماده معدنی لازم جهت ایجاد تعادل در فعالیت غده تیروئید است که استفاده بسیار کم یا زیاد آن، ممکن است سلامت فرد را با خطرات جدی تهدید کند.
ید بیشتر در محصولات حیوانی دیده می شود؛ بنابراین، 80 درصد وگان ها و 25 درصد گیاهخواران به کمبود ید مبتلا می شوند. البته این کمبود در بدن اشخاصی که از منابع غذایی حیوانی هم استفاده می کنند، تنها 9 درصد است.
جالب این است که همه دنبال کنندگان رژیم غذایی وگان به کمبود ید دچار نخواهند شد. بعضی از آنها به دلیل استفاده بیش از حد جلبک دریایی، سطوح غیرطبیعی و بالایی از ید را در بدنشان ذخیره سازی می کنند.
ممکن است رژیم غذایی وگان شما را افسرده و ضعیف کند:
کمبود ویتامین ها و مواد معدنی موضوعی نیست که فقط وگان ها باید نگران آن باشند. محققان می گویند این اشخاص، بیشتر اوقات، نیاز بدن خود به اسیدهای چرب غیر اشباع و پروتئین را فراهم نمی کنند.
مصرف ماهی های چرب و روغن ماهی فواید بسیاری برای بدن دارد. امگا 3 از بدن در مقابل بیماری های قلبی، افسردگی و زوال عقل مراقبت می کند. این در صورتی است که وگان ها، مقدار کمی از اسیدهای چرب مفید را به بدن خود می رسانند.
تحقیقات زیادی نشان داده که کمبود امگا 3 بین گیاه خواران و وگانی ها رایج تر است؛ بنابراین، با توجه به مزیت بسیاری که وجود دارد، استفاده از غذاهای گیاهی خطر ابتلا وگان ها به بیماری های قلبی و مغزی را افزایش می دهند.
از طرف دیگر، محققان به دنبال کنندگان برنامه غذایی وگان راجع به کمبود پروتئین بدنشان اخطار جدی می دهند. بنابر نظر آن ها، ارزش غذایی پروتئین های گیاهی نسبت به پروتئین های حیوانی کمتر است؛ بنابراین، گیاه خواران و وگان ها در اکثر مواقع برای برخورداری از عضلات قوی تر، نیازمند استفاده از مکمل ها هستند.
کمبود پروتئین، باعث عدم دریافت مواد غذایی و احساس سرگیجه شده و حتی ممکن است مشکلاتی را برای کبد اشخاصی که پروتئین حیوانی استفاده نمی کنند، به وجود آورد.
سال هاست پژوهشگران درباره اثر رژیم وگان بر سلامت اشخاص تحقیق می کنند اما دنبال رد این رژیم نیستند. پژوهشگران گفته اند اگر ذائقه و باورهای شما باعث تمایلتان به وگان شده باشد، عیبی ندارد!
سبد غذایی مفید در رژیم وگان, تحقیق درباره رژیم وگان خوراکی های مصرفی در رژیم وگان
چیزی که مهم است، پیگیری این الگوی غذایی تحت مراقبت پزشکان متخصص است تا مواد گیاهی لازم را به بدنتان رسانده و در زمان های معین شده، کمبودهای بدن را توسط داروهای مکمل رژیم وگان رفع کنند.
گردآوری:بخش سلامت بیتوته
مطالب پیشنهادی,وبگردی
شماهم ازبیماری دردناک همورئید رنج می برید؟
فروش انواع کارتخوان سیار بدون نیاز به جواز
قیمت و خرید کارتخوان های سیار و جیبی
درمان اختلالات حرکتی باشیوه های نوین پزشکی
بزرگترین ومعتبرترین مرکز مشاوره تلفنی کشور
صاحب کارتخوان بی سیم شوید،حتی بدون جوازکسب
برای دریافت مشاوره شماره تماس وارد کنید
درمان سرفه باشربت گیاهی بدون عارضه
اصلاح فرم و اختلاف طول پاها
درمان گیاهی سرفه ویژه کودکان و بزرگسالان
یک پیشنهاد عالی و فوری برای درمان سرفه
لیفت و جوانسازی پوست صورت و بدن
مطالب وب گردی
تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...) سایر مطالب سلامتبواسیر چگونه است , بواسیر خونی
بیماری بواسیر چیست و درمان آن چگونه است؟
چوچاق,گیاه چوچاق,خواص دارویی چوچاق
خواص دارویی گیاه چوچاق و نحوه مصرف آن
کیفوز چیست, کیفوز
علل ، علایم و درمان کیفوز
فواید منیزیم, منیزیم چیست
علایم هشداردهنده کمبود منیزیم و فواید منیزیم
پیوند مغز استخوان,عمل پیوند مغز استخوان
انواع و چگونگی پیوند مغز استخوان
جوش مقعدی, ترشح مقعدی بلغمی
چرک و ورم اطراف مقعد
چوب صندل سفید,خواص چوب صندل سفید,چوب صندل سفید چیست
چوب صندل سفید چه خواصی دارد؟
درد سینه,علل درد سینه,درد سینه در زنان
علت درد سینه در زنان چیست؟
پریود,عادت ماهیانه,پریود چیست
پریود یا عادت ماهیانه چیست؟
سوزش واژن,درمان سوزش واژن,خارش و سوزش واژن
علت سوزش واژن چیست و روشهایی برای تسکین آن
درد شکم ناف, درد شکم و معده
شناسایی دردهای مختلف شکم با استفاده از نقشه شکم انسان
درمان زنبورزدگی, خطرات زنبورزدگی
خطرات زنبورگزیدگی و راههای درمان زنبور گزیدگی
سایر مطالب سلامت
منبع خبر : آریا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
گیاه خواری   خوشمزه   مواد غذایی  
اخبار مرتبط
یک آجیل خوشمزه برای سلامت دیابتی ها
مردم نیوز
طرز تهیه قارچ کبابی خوشمزه به سبک حرفه ای ها
شیعه نیوز
انرژی زا های خوشمزه که تا شب شما را سرحال نگه می دارد
سایت جماران
اصالت را از فرهنگ غذایی مان نگیریم
جوان آنلاین
خوشمزه ترین بمب های انرژی!
آناج
انسولین ساز های طبیعی!
آریا
بایدها و نبایدهای نوشیدنی های کودکان
شیعه نیوز
انسولین ساز های طبیعی را بیشتر بشناسید
خرداد نیوز
"برگرهای گیاهی" الزاما کاملا سالم نیستند
خبر خودرو
10 ماده غذایی که مراقبت از کبد شما را بر عهده خواهند داشت
آریا
خواص زنجبیل؛ 12 خاصیت طلایی زنجبیل برای سلامت و زیبایی
آوای خزر
کدام مواد غذایی عملکرد کلیه را بهتر می کند؟
دیده بان ایران
چگونه قد بلند شویم؟
شفا آنلاین
مواد غذایی شگفت انگیز برای رفع زانو درد
سیمرغ
10 خاصیت مهم هندوانه برای سلامتی
زندگی امروز
طرز تهیه ترشی به با طعم و عطری بی نظیر
آوای خزر
بهترین خوراکی ها برای بهبود عملکرد کلیه
خبر داغ
صبحانه در دوران بارداری، چند پیشنهاد جذاب
نی نی بان
برنامه ریزی برای تغذیه ی دانش آموزان در مدرسه
پارسینه
از بهترین مواد غذایی برای بهبود عملکرد کلیوی
عصر ایران
طرز تهیه بستنی زغالی خانگی خوشمزه و لذیذ
آوای خزر
نوشیدنی های خوشمزه برای دیابتی ها
فرتاک نیوز
رژیم گیاه خواری احتمال سکته مغزی را افزایش می دهد
حزب الله نیوز
با این خوردنی های خوشمزه و طبیعی از سکته مغزی فاصله بگیرید
افکار نیوز
نقش رژیم گیاه خواری بر لاغری/خوراکی که مادران باردار نباید بخورند/ غذا هایی که باعث چاقی نمی شوند
تیتر یک
رژیم "گیاه خواری" احتمال سکته مغزی را افزایش می دهد!
سلامت نیوز
خوشمزه ترین مواد غذایی که حافظه تان را هدف می گیرند!
روز پلاس
خوشمزه هایی که شما را خنگ می کند!
خبرآنلاین
خوشمزه ترین مواد غذایی که حافظه تان را هدف می گیرد!
سلامت نیوز
با خواص پاپ کورن آشنا شوید؟
دیده بان ایران
تزریق سم به بدن با خوردن غذای مانده
شفا آنلاین
درمان اسید معده با این خوراکی ها
سیمرغ
طرز تهیه سرکه هلو در خانه
آوای خزر
خوراکی که سوزش معده رابیشترمیکند!
ناطقان نیوز
خوردنی های خوشمزه ای که سوزش معده را بیشتر می کنند!
تیک نیوز
اگر مواد قندی را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنیم چه اتفاقی در بدن مان می افتد؟
تیک نیوز
کالری انار؛ یک انار چند کالری دارد؟
ستاره
چگونه ترشی فوری درست کنیم؟
برترین ها
معرفی چند نوع غذا برای روزهای گرم
ستاره
خوراکی های خوشمزه برای خداحافظی با مو های سفید +علل سفیدی مو
آوای خزر
اخبار مرتبط
bltمردم نیوز : یک آجیل خوشمزه برای سلامت دیابتی ها
bltشیعه نیوز : طرز تهیه قارچ کبابی خوشمزه به سبک حرفه ای ها
bltسایت جماران : انرژی زا های خوشمزه که تا شب شما را سرحال نگه می دارد
bltجوان آنلاین : اصالت را از فرهنگ غذایی مان نگیریم
bltآناج : خوشمزه ترین بمب های انرژی!
bltآریا : انسولین ساز های طبیعی!
bltشیعه نیوز : بایدها و نبایدهای نوشیدنی های کودکان
bltخرداد نیوز : انسولین ساز های طبیعی را بیشتر بشناسید
bltخبر خودرو : "برگرهای گیاهی" الزاما کاملا سالم نیستند
bltآریا : 10 ماده غذایی که مراقبت از کبد شما را بر عهده خواهند داشت
bltآوای خزر : خواص زنجبیل؛ 12 خاصیت طلایی زنجبیل برای سلامت و زیبایی
bltدیده بان ایران : کدام مواد غذایی عملکرد کلیه را بهتر می کند؟
bltشفا آنلاین : چگونه قد بلند شویم؟
bltسیمرغ : مواد غذایی شگفت انگیز برای رفع زانو درد
bltزندگی امروز : 10 خاصیت مهم هندوانه برای سلامتی
bltآوای خزر : طرز تهیه ترشی به با طعم و عطری بی نظیر
bltخبر داغ : بهترین خوراکی ها برای بهبود عملکرد کلیه
bltنی نی بان : صبحانه در دوران بارداری، چند پیشنهاد جذاب
bltپارسینه : برنامه ریزی برای تغذیه ی دانش آموزان در مدرسه
bltعصر ایران : از بهترین مواد غذایی برای بهبود عملکرد کلیوی
bltآوای خزر : طرز تهیه بستنی زغالی خانگی خوشمزه و لذیذ
bltفرتاک نیوز : نوشیدنی های خوشمزه برای دیابتی ها
bltحزب الله نیوز : رژیم گیاه خواری احتمال سکته مغزی را افزایش می دهد
bltافکار نیوز : با این خوردنی های خوشمزه و طبیعی از سکته مغزی فاصله بگیرید
bltتیتر یک : نقش رژیم گیاه خواری بر لاغری/خوراکی که مادران باردار نباید بخورند/ غذا هایی که باعث چاقی نمی شوند
bltسلامت نیوز : رژیم "گیاه خواری" احتمال سکته مغزی را افزایش می دهد!
bltروز پلاس : خوشمزه ترین مواد غذایی که حافظه تان را هدف می گیرند!
bltخبرآنلاین : خوشمزه هایی که شما را خنگ می کند!
bltسلامت نیوز : خوشمزه ترین مواد غذایی که حافظه تان را هدف می گیرد!
bltدیده بان ایران : با خواص پاپ کورن آشنا شوید؟
bltشفا آنلاین : تزریق سم به بدن با خوردن غذای مانده
bltسیمرغ : درمان اسید معده با این خوراکی ها
bltآوای خزر : طرز تهیه سرکه هلو در خانه
bltناطقان نیوز : خوراکی که سوزش معده رابیشترمیکند!
bltتیک نیوز : خوردنی های خوشمزه ای که سوزش معده را بیشتر می کنند!
bltتیک نیوز : اگر مواد قندی را به طور کامل از رژیم غذایی خود حذف کنیم چه اتفاقی در بدن مان می افتد؟
bltستاره : کالری انار؛ یک انار چند کالری دارد؟
bltبرترین ها : چگونه ترشی فوری درست کنیم؟
bltستاره : معرفی چند نوع غذا برای روزهای گرم
bltآوای خزر : خوراکی های خوشمزه برای خداحافظی با مو های سفید +علل سفیدی مو
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.