مخبر - 1398/08/03 - اظهارات سیدحسن نصرالله درباره ی اعتراضات لبنان

اظهارات سیدحسن نصرالله درباره ی اعتراضات لبنان
«سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله گفت: لبنان در شرایط حساسی است و همه باید مراقب گفته ها و اعمال خود در این شرایط حساس باشند. به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به وضعیت فعلی در لبنان اشاره کرده و آن را حساس خواند و خواهان آن شد که همه در … نوشته اظهارات ...
اظهارات سیدحسن نصرالله درباره ی اعتراضات لبنان

«سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله گفت: لبنان در شرایط حساسی است و همه باید مراقب گفته ها و اعمال خود در این شرایط حساس باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به وضعیت فعلی در لبنان اشاره کرده و آن را حساس خواند و خواهان آن شد که همه در این شرایط مراقب اعمال و گفتار خود باشند.

وی گفت:  روز شنبه بعد از آغاز جنبش مردمی که جنبشی محترم و دور از طایفه گرایی و فراحزبی است سخنانی را ایراد کردیم که برخی شیاطین  و رسانه های خلیجی و غیر خلیجی تلاش کردند طور دیگری وانمود کرده و از  آن بهره برداری کنند. من گفتم این جنبش مردمی به هیچ حزب یا سفارتی وابسته نیست. این یک جنبش مردمی است که از فرقه ها و مناطق عبور می کند و درد مردم را بیان می کند. برخی رسانه ها از روز اول تلاش کرده اند به دروغ بگویند من تظاهرکنندگان را تهدید کرده ام. ما از تظاهرکنندگان خواسته ایم که به احزاب اجازه موج سواری بر روی ناآرامی ها و سوء استفاده از اعتراضات را ندهند.

نصرالله ادامه داد: من از هواداران حزب الله خواستم در این تظاهرات شرکت نکنند به این دلیل که در این صورت تظاهرات رنگ و وجهه حزب الله  به خود می گرفت و برخی که به دنبال سوء استفاده از موضوع هستند مساله را جور دیگری وانمود می کردند و تظاهرات مردم را سیاسی و حزبی کرده و باعث ایجاد مشکلات بعدی می شدند.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: اتفاقات روزهای اخیر که نتیجه جنبش مردمی است دستاوردهای مثبتی داشته است که باید حفظ شود و مسئولیت آن بر عهده همه مردم است. دستاورد اول آن این بود که دولت را مجبور کرد بودجه را بدون مالیات و عوارض تدوین کند که این در تاریخ لبنان بی سابقه است. دستاورد دیگر این جنبش مردمی این است که دولت را مجبور به اعلام اصلاحات در کابینه و دیگر نهادهای دولتی و تدوین قانون استرداد اموال غارت شده کرد که رویدادی به شدت مهم است گرچه برخی تلاش کردند آن را کم اهمیت جلوه دهند.

وی گفت: ما اجازه نمی دهیم وعده هایی که دولت برای اصلاحات داده اجرا نشده باقی بماند. جنبش مردمی باعث شد که مسئولین حکومت شروع به اجرای وعده های خود کنند و دولت مصمم است که تصمیماتش را در زمان مقرر انجام دهد. جنبش مردمی ثابت کرد که ملت لبنان برای دفاع از حقوق خود ایستاده ، در مقابل همه فریاد می زند و اعتماد به نفسش را بار دیگر به دست آورده و می تواند برای تحقق خواسته هایش به خیابان ها بیاید.

نصرالله در بخش دیگر سخنانش با اشاره به تلاش برخی جریان ها برای خارج کردن تظاهرات از مسیر اصلی اش گفت: اطلاعاتی داریم که نشان می دهد برخی جریان ها خواستار ناسزا گویی و تغییر جریان جنبش مردمی هستند. باید خواسته های فقرا، افراد بیکار و تظاهرکنندگان معترض مدنظر قرار گیرد و جزو اهداف این جنبش مردمی باشد. جنبش مردمی زمینه را برای جریان های سیاسی جهت اصلاح شرایط و مبارزه با فساد هموار کرد ما نیز همراه با دیگر جریان ها به سمت اجرای قوانین بازپس گیری اموال غارت شده می رویم و حافظ این قوانین خواهیم بود.

وی ادامه داد: میشل عون، رئیس جمهور لبنان زمینه گفتگو برای حل مشکلات را فراهم کرده است هرگونه راهکاری باید براساس عدم تعطیلی دولت و نهادهای حکومتی باشد. تعطیلی نهادهای دولتی باعث فروپاشی کشور در شرایط حساس فعلی خواهد شد. ناامنی و تنش باعث شکاف های امنیتی می شود. حزب الله خلف وعده نمی کند و خواستار سرنگونی دولت نیست و برگزاری انتخابات زودهنگام را نمی پذیرد. ما از کشور در مقابل تعطیلی نهادهای دولتی و خلأ حکومتی حمایت می کنیم و آماده تقدیم آبرو و خون خود برای حمایت از کشور هستیم. اجازه نمی دهیم که کشور به خلأ سال های قبل بازگردد.

نصرالله پیشنهاد داد اگر تظاهرکنندگان قادر به انتخاب یک رهبری واحد برای بیان خواسته های خود نیستند هر تجمع و میدان محل تظاهرات یک نفر را به عنوان نماینده برای گفتگو با رئیس جمهور انتخاب کند. بستن راه ها یکی از راه های تظاهرات و اعلام نارضایتی مدنی است و ما خود قبلا این کار را کرده ایم اما بعد از 9 روز از بستن خیابان ها برخی گروه ها و مردم دچار آسیب و خسارت در کار و زندگیشان شده اند. علاوه بر این در بستن راه ها و جاده ها  و ایجاد ایست های بازرسی به مردم توهین هایی شده است و برخی از راه های بسته شده به ایست های بازرسی دارای گرایش های خاص تبدیل شده است. اگر تنها 50 درصد از مردم با بسته شدن راه ها موافق هستند پس ادامه یابد.

وی افزود: از تظاهرکنندگان می خواهیم که راه ها را باز کنند و کسی از شما نمی خواهد که از میدان ها خارج شوید بلکه تنها راه های عبور و مرور را باز کنید. برخی تلاش دارند که اوضاع را متشنج کنند و این طور القا می کنند که ارتش قصد برخورد با تظاهرات را دارد و این صحت ندارد آنچه از ارتش مورد انتظار است حمایت از جنبش مردمی است.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به خارج شدن تظاهرات مردمی از مسیر اصلی خود و پول های هنگفت هزینه شده در برخی تجمعات اعتراضی گفت: تظاهرات در برخی میادین دیگر جنبش مردمی نیست بلکه برخی سفارت خانه ها و جریان های خارجی و افراد متمول هزینه های هنگفتی را برای تغییر مسیر این تظاهرات سرمایه گذاری کرده اند و شاید تغییر و انحراف این مسیر هستیم. آیا این سفارت خانه ها و جریان ها واقعا دنبال منافع ملت لبنان هستند؟ آنچه امروز شعار داده می شود خواسته فقرا نیست . ما امروز آماده ایم برای اجرای مکانیسم های صلح آمیز و قانونی در راستای پایان دادن به طایفه گرایی سیاسی گام برداریم.

نصرالله در ادامه به تظاهرکنندگان توصیه کرد برای جنبش مردمی آغاز شده یک رهبری انتخاب کنند چرا که اکنون برخی پشت پرده در حال هدایت تظاهرات ها هستند که وابستگی سیاسی و خارجی آن ها کاملا مشهود است.

وی گفت: تظاهرکنندگان فعلی دو دسته اند؛ دسته اول دلسوزان مردم و کشور که مطالبات بر حق مردم را بازگو می کنند. دسته دوم اما احزاب با منافع و مطامع مشخص و وابستگی های خارجی به سفارت خانه هاو نهادهای امنیتی خارجی هستند برخی نیز مفسدان اقتصادی هستند که پرونده های قضایی سنگین در دادگاه های لبنان دارند وهمان ها صدای خود را برای مبارزه با فساد بالا می برند. اگر قید محرمانه پرونده های آن ها را دستگاه قضایی لغو کند خواهیم دید چه کسی فاسد است این تظاهرکنندگان هستند که باید تصمیم بگیرند چه کسی رهبری جنبش آن ها را بر عهده بگیرد آیا رضایت می دهند که فاسد را با فاسد و شکست خورده را با شکست خورده جایگزین کنند.

نصرالله افزود: اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که شرایط در لبنان وارد فاز تسویه حساب های بین المللی و منطقه ای شده است. آنچه سفارت های خارجی به ویژه سفارت آمریکا می گوید باور نکنید. ما نگران کشور هستیم برخی دنبال ایجاد جنگ داخلی در لبنان هستند. ما نگران این مساله هستیم. ببینید در کشورهای اطراف چکونه تلاش برای جنگ داخلی وجود دارد. حزب الله در لبنان جریان قوی تر کشور است. ما نگران سرنوشت جریان مقاومت نیستیم بلکه نگران کشور هستیم.

وی با اشاره به اظهارات برخی در مقایسه تظاهرات فعلی لبنان با قیام امام حسین(ع) گفت: قیام اما حسین (ع) یک جنبش مشخص با خواسته ها، شعارها و رهبری مشخص و آماده ایپار و فداکاری بود و من می گویم اگر چنین جنبشی شکل بگیرد ما آماده فداکردن خود، اموال و فرزندانمان در راه تحقق آن هستیم اما مقایسه قیام امام حسین(ع) با جنبش فعلی لبنان ممکن نیست.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مقاومت در صورت نیاز آماده ورود به میدان است اما اکنون به صلاح نیست که حامیان مقاومت وارد این اعتراضات شوند ما از مردم هم می خواهیم که تظاهرات را ترک کنند. ترک گفتگو با رئیس جمهور و سرباز زدن از پاسخ به پیشنهاد او به معنای هدف قرار دادن کشور و منافعش است.

انتهای پیام

منبع خبر : انصاف نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
لبنان   المیادین   دبیرکل حزب الله لبنان  
اخبار مرتبط
احتمال تشکیل دولت لبنان تا ساعاتی دیگر
مشرق نیوز
تاکید جبران باسیل بر تشکیل سریع کابینه جدید لبنان
صدا و سیما
آیا لبنان هم انتقام می گیرد؟
ایرنا
واکنش جنبش ملی آزاد لبنان به مواضع جریان المستقبل
صدا و سیما
تدبیر و هوشمندی سید حسن نصرالله در روزهای سخت لبنان
ایرنا
نصرالله: آمریکا درصدد بهره برداری از اعتراض های لبنان در جهت منافع خود است
ایرنا
معاون نصرالله: آمریکا و بریتانیا سران تروریسم جهانند و اصلاح نمی شوند
مشرق نیوز
تاکید حزب الله بر بی اثر بودن فشارهای خارجی بر لبنان
تقریب نیوز
مخالفت حزب الله با شروط آمریکا برای تشکیل دولت در لبنان
آفتاب
نعیم قاسم: آمریکا اولین مانع تراش در مسیر تشکیل دولت لبنان است
ایران آنلاین
توئیتر، صفحه فرزند دبیر کل حزب الله را مسدود کرد
فارس
سید حسن نصرالله: ما هنوز برگ برنده های خود را رو نکرده ایم
فرارو
سخنرانی سیدحسن نصرالله درباره ی تحولات اخیر لبنان
انصاف نیوز
«ولید جنبلاط» خواستار گفت وگوی ملی شد
خبرگزاری دانشجو
گزارشی از آخرین وضعیت اعتراضات لبنان
مهر نیوز
سید حسن نصرالله :لبنان در شرایط حساسی به سر می برد/ مخالف استعفای دولت و انتخابات زودهنگام هستیم
الف
نصرالله: لبنان در شرایط حساسی است
مردم سالاری
اتفاقات روزهای اخیر دستاوردهای مثبتی داشته است/ لبنان در شرایط حساسی به سر می برد
مشرق نیوز
سیدحسن نصرالله: دست خود را از جیب فقرا بیرون بکشید
افق تازه
نصرالله: هیچ کس نباید کنار بکشد یا استعفا دهد
مشرق نیوز
حزب الله به دنبال تغییر معادلات سیاسی در لبنان نیست
ایرنا
سید حسن نصرالله: آقا گفتند «سوریه، ستون خیمه مقاومت است»/ ماجرای تماس سعدالحریری با حزب الله در جنگ 33روزه
مردم نیوز
سیدحسن نصرالله: آقا گفتند «سوریه، ستون خیمه مقاومت است»
ایکنا
سید حسن نصرالله: آقا گفتند «سوریه، ستون خیمه مقاومت است»
فردا نیوز
آقا گفتند «سوریه، ستون خیمه مقاومت است»
ایرنا
نابودی اسرائیل قطعی است/ نقاط ضعف رژیم اسرائیل بسیار کُشنده است
بولتن نیوز
دبیرکل حزب الله لبنان: نابودی اسرائیل قطعی است/ نقاط ضعف رژیم اسرائیل بسیار کُشنده است
تسنیم
مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه
ایرنا
محور مقاومت رژیم صهیونیستی را منفعل کرده است
گیتی آنلاین
سخنان سیدحسن نصرالله در روز عاشورا پیام به آمریکا و اسراییل بود
ایرنا
حماس: پهپادهای اسرائیلی را می زنیم
نامه نیوز
لبیک یا حسین(ع)؛ طنین فریاد عاشوراییان در سراسر جهان
ایکنا
سید حسن نصرالله: ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین در هر زمانی به گوش می رسد
آفتاب
حماس: محور مقاومت قادر به سرنگونی پهپادهای اسرائیل است
ایرنا
نصرالله: هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
الف
گزینه ای جز مقاومت برای لبنان و فلسطین وجود ندارد
ایکنا
امام خامنه ای و ایران قلب مقاومت هستند/اسرائیل فقط در فیلم های هالیوودی شکست ناپذیر است
آنا نیوز
سید حسن نصرالله: اسرائیل فقط در فیلم های هالیوودی شکست ناپذیر است/ هرگونه تجاوز به لبنان با پاسخ شدید ما مواجه خواهد شد
باشگاه خبرنگاران
حسن نصرالله: هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
اقتصاد نیوز
وظیفه ما است که اجازه تعدی اسرائیل به کرامتمان را ندهیم
مرور نیوز
اخبار مرتبط
bltمشرق نیوز : احتمال تشکیل دولت لبنان تا ساعاتی دیگر
bltصدا و سیما : تاکید جبران باسیل بر تشکیل سریع کابینه جدید لبنان
bltایرنا : آیا لبنان هم انتقام می گیرد؟
bltصدا و سیما : واکنش جنبش ملی آزاد لبنان به مواضع جریان المستقبل
bltایرنا : تدبیر و هوشمندی سید حسن نصرالله در روزهای سخت لبنان
bltایرنا : نصرالله: آمریکا درصدد بهره برداری از اعتراض های لبنان در جهت منافع خود است
bltمشرق نیوز : معاون نصرالله: آمریکا و بریتانیا سران تروریسم جهانند و اصلاح نمی شوند
bltتقریب نیوز : تاکید حزب الله بر بی اثر بودن فشارهای خارجی بر لبنان
bltآفتاب : مخالفت حزب الله با شروط آمریکا برای تشکیل دولت در لبنان
bltایران آنلاین : نعیم قاسم: آمریکا اولین مانع تراش در مسیر تشکیل دولت لبنان است
bltفارس : توئیتر، صفحه فرزند دبیر کل حزب الله را مسدود کرد
bltفرارو : سید حسن نصرالله: ما هنوز برگ برنده های خود را رو نکرده ایم
bltانصاف نیوز : سخنرانی سیدحسن نصرالله درباره ی تحولات اخیر لبنان
bltخبرگزاری دانشجو : «ولید جنبلاط» خواستار گفت وگوی ملی شد
bltمهر نیوز : گزارشی از آخرین وضعیت اعتراضات لبنان
bltالف : سید حسن نصرالله :لبنان در شرایط حساسی به سر می برد/ مخالف استعفای دولت و انتخابات زودهنگام هستیم
bltمردم سالاری : نصرالله: لبنان در شرایط حساسی است
bltمشرق نیوز : اتفاقات روزهای اخیر دستاوردهای مثبتی داشته است/ لبنان در شرایط حساسی به سر می برد
bltافق تازه : سیدحسن نصرالله: دست خود را از جیب فقرا بیرون بکشید
bltمشرق نیوز : نصرالله: هیچ کس نباید کنار بکشد یا استعفا دهد
bltایرنا : حزب الله به دنبال تغییر معادلات سیاسی در لبنان نیست
bltمردم نیوز : سید حسن نصرالله: آقا گفتند «سوریه، ستون خیمه مقاومت است»/ ماجرای تماس سعدالحریری با حزب الله در جنگ 33روزه
bltایکنا : سیدحسن نصرالله: آقا گفتند «سوریه، ستون خیمه مقاومت است»
bltفردا نیوز : سید حسن نصرالله: آقا گفتند «سوریه، ستون خیمه مقاومت است»
bltایرنا : آقا گفتند «سوریه، ستون خیمه مقاومت است»
bltبولتن نیوز : نابودی اسرائیل قطعی است/ نقاط ضعف رژیم اسرائیل بسیار کُشنده است
bltتسنیم : دبیرکل حزب الله لبنان: نابودی اسرائیل قطعی است/ نقاط ضعف رژیم اسرائیل بسیار کُشنده است
bltایرنا : مهمترین عناوین خبری ایرنا از شامگاه یکشنبه تا صبح دوشنبه
bltگیتی آنلاین : محور مقاومت رژیم صهیونیستی را منفعل کرده است
bltایرنا : سخنان سیدحسن نصرالله در روز عاشورا پیام به آمریکا و اسراییل بود
bltنامه نیوز : حماس: پهپادهای اسرائیلی را می زنیم
bltایکنا : لبیک یا حسین(ع)؛ طنین فریاد عاشوراییان در سراسر جهان
bltآفتاب : سید حسن نصرالله: ندای هل من ناصر ینصرنی امام حسین در هر زمانی به گوش می رسد
bltایرنا : حماس: محور مقاومت قادر به سرنگونی پهپادهای اسرائیل است
bltالف : نصرالله: هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
bltایکنا : گزینه ای جز مقاومت برای لبنان و فلسطین وجود ندارد
bltآنا نیوز : امام خامنه ای و ایران قلب مقاومت هستند/اسرائیل فقط در فیلم های هالیوودی شکست ناپذیر است
bltباشگاه خبرنگاران : سید حسن نصرالله: اسرائیل فقط در فیلم های هالیوودی شکست ناپذیر است/ هرگونه تجاوز به لبنان با پاسخ شدید ما مواجه خواهد شد
bltاقتصاد نیوز : حسن نصرالله: هر جنگی علیه ایران به معنای پایان اسرائیل خواهد بود
bltمرور نیوز : وظیفه ما است که اجازه تعدی اسرائیل به کرامتمان را ندهیم
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.