مخبر - 1398/08/03 - اظهارات سیدحسن نصرالله درباره ی اعتراضات لبنان

اظهارات سیدحسن نصرالله درباره ی اعتراضات لبنان
«سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله گفت: لبنان در شرایط حساسی است و همه باید مراقب گفته ها و اعمال خود در این شرایط حساس باشند. به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به وضعیت فعلی در لبنان اشاره کرده و آن را حساس خواند و خواهان آن شد که همه در … نوشته اظهارات ...
اظهارات سیدحسن نصرالله درباره ی اعتراضات لبنان

«سیدحسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله گفت: لبنان در شرایط حساسی است و همه باید مراقب گفته ها و اعمال خود در این شرایط حساس باشند.

به گزارش ایسنا، به نقل از المیادین، سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان به وضعیت فعلی در لبنان اشاره کرده و آن را حساس خواند و خواهان آن شد که همه در این شرایط مراقب اعمال و گفتار خود باشند.

وی گفت:  روز شنبه بعد از آغاز جنبش مردمی که جنبشی محترم و دور از طایفه گرایی و فراحزبی است سخنانی را ایراد کردیم که برخی شیاطین  و رسانه های خلیجی و غیر خلیجی تلاش کردند طور دیگری وانمود کرده و از  آن بهره برداری کنند. من گفتم این جنبش مردمی به هیچ حزب یا سفارتی وابسته نیست. این یک جنبش مردمی است که از فرقه ها و مناطق عبور می کند و درد مردم را بیان می کند. برخی رسانه ها از روز اول تلاش کرده اند به دروغ بگویند من تظاهرکنندگان را تهدید کرده ام. ما از تظاهرکنندگان خواسته ایم که به احزاب اجازه موج سواری بر روی ناآرامی ها و سوء استفاده از اعتراضات را ندهند.

نصرالله ادامه داد: من از هواداران حزب الله خواستم در این تظاهرات شرکت نکنند به این دلیل که در این صورت تظاهرات رنگ و وجهه حزب الله  به خود می گرفت و برخی که به دنبال سوء استفاده از موضوع هستند مساله را جور دیگری وانمود می کردند و تظاهرات مردم را سیاسی و حزبی کرده و باعث ایجاد مشکلات بعدی می شدند.

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: اتفاقات روزهای اخیر که نتیجه جنبش مردمی است دستاوردهای مثبتی داشته است که باید حفظ شود و مسئولیت آن بر عهده همه مردم است. دستاورد اول آن این بود که دولت را مجبور کرد بودجه را بدون مالیات و عوارض تدوین کند که این در تاریخ لبنان بی سابقه است. دستاورد دیگر این جنبش مردمی این است که دولت را مجبور به اعلام اصلاحات در کابینه و دیگر نهادهای دولتی و تدوین قانون استرداد اموال غارت شده کرد که رویدادی به شدت مهم است گرچه برخی تلاش کردند آن را کم اهمیت جلوه دهند.

وی گفت: ما اجازه نمی دهیم وعده هایی که دولت برای اصلاحات داده اجرا نشده باقی بماند. جنبش مردمی باعث شد که مسئولین حکومت شروع به اجرای وعده های خود کنند و دولت مصمم است که تصمیماتش را در زمان مقرر انجام دهد. جنبش مردمی ثابت کرد که ملت لبنان برای دفاع از حقوق خود ایستاده ، در مقابل همه فریاد می زند و اعتماد به نفسش را بار دیگر به دست آورده و می تواند برای تحقق خواسته هایش به خیابان ها بیاید.

نصرالله در بخش دیگر سخنانش با اشاره به تلاش برخی جریان ها برای خارج کردن تظاهرات از مسیر اصلی اش گفت: اطلاعاتی داریم که نشان می دهد برخی جریان ها خواستار ناسزا گویی و تغییر جریان جنبش مردمی هستند. باید خواسته های فقرا، افراد بیکار و تظاهرکنندگان معترض مدنظر قرار گیرد و جزو اهداف این جنبش مردمی باشد. جنبش مردمی زمینه را برای جریان های سیاسی جهت اصلاح شرایط و مبارزه با فساد هموار کرد ما نیز همراه با دیگر جریان ها به سمت اجرای قوانین بازپس گیری اموال غارت شده می رویم و حافظ این قوانین خواهیم بود.

وی ادامه داد: میشل عون، رئیس جمهور لبنان زمینه گفتگو برای حل مشکلات را فراهم کرده است هرگونه راهکاری باید براساس عدم تعطیلی دولت و نهادهای حکومتی باشد. تعطیلی نهادهای دولتی باعث فروپاشی کشور در شرایط حساس فعلی خواهد شد. ناامنی و تنش باعث شکاف های امنیتی می شود. حزب الله خلف وعده نمی کند و خواستار سرنگونی دولت نیست و برگزاری انتخابات زودهنگام را نمی پذیرد. ما از کشور در مقابل تعطیلی نهادهای دولتی و خلأ حکومتی حمایت می کنیم و آماده تقدیم آبرو و خون خود برای حمایت از کشور هستیم. اجازه نمی دهیم که کشور به خلأ سال های قبل بازگردد.

نصرالله پیشنهاد داد اگر تظاهرکنندگان قادر به انتخاب یک رهبری واحد برای بیان خواسته های خود نیستند هر تجمع و میدان محل تظاهرات یک نفر را به عنوان نماینده برای گفتگو با رئیس جمهور انتخاب کند. بستن راه ها یکی از راه های تظاهرات و اعلام نارضایتی مدنی است و ما خود قبلا این کار را کرده ایم اما بعد از 9 روز از بستن خیابان ها برخی گروه ها و مردم دچار آسیب و خسارت در کار و زندگیشان شده اند. علاوه بر این در بستن راه ها و جاده ها  و ایجاد ایست های بازرسی به مردم توهین هایی شده است و برخی از راه های بسته شده به ایست های بازرسی دارای گرایش های خاص تبدیل شده است. اگر تنها 50 درصد از مردم با بسته شدن راه ها موافق هستند پس ادامه یابد.

وی افزود: از تظاهرکنندگان می خواهیم که راه ها را باز کنند و کسی از شما نمی خواهد که از میدان ها خارج شوید بلکه تنها راه های عبور و مرور را باز کنید. برخی تلاش دارند که اوضاع را متشنج کنند و این طور القا می کنند که ارتش قصد برخورد با تظاهرات را دارد و این صحت ندارد آنچه از ارتش مورد انتظار است حمایت از جنبش مردمی است.

دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به خارج شدن تظاهرات مردمی از مسیر اصلی خود و پول های هنگفت هزینه شده در برخی تجمعات اعتراضی گفت: تظاهرات در برخی میادین دیگر جنبش مردمی نیست بلکه برخی سفارت خانه ها و جریان های خارجی و افراد متمول هزینه های هنگفتی را برای تغییر مسیر این تظاهرات سرمایه گذاری کرده اند و شاید تغییر و انحراف این مسیر هستیم. آیا این سفارت خانه ها و جریان ها واقعا دنبال منافع ملت لبنان هستند؟ آنچه امروز شعار داده می شود خواسته فقرا نیست . ما امروز آماده ایم برای اجرای مکانیسم های صلح آمیز و قانونی در راستای پایان دادن به طایفه گرایی سیاسی گام برداریم.

نصرالله در ادامه به تظاهرکنندگان توصیه کرد برای جنبش مردمی آغاز شده یک رهبری انتخاب کنند چرا که اکنون برخی پشت پرده در حال هدایت تظاهرات ها هستند که وابستگی سیاسی و خارجی آن ها کاملا مشهود است.

وی گفت: تظاهرکنندگان فعلی دو دسته اند؛ دسته اول دلسوزان مردم و کشور که مطالبات بر حق مردم را بازگو می کنند. دسته دوم اما احزاب با منافع و مطامع مشخص و وابستگی های خارجی به سفارت خانه هاو نهادهای امنیتی خارجی هستند برخی نیز مفسدان اقتصادی هستند که پرونده های قضایی سنگین در دادگاه های لبنان دارند وهمان ها صدای خود را برای مبارزه با فساد بالا می برند. اگر قید محرمانه پرونده های آن ها را دستگاه قضایی لغو کند خواهیم دید چه کسی فاسد است این تظاهرکنندگان هستند که باید تصمیم بگیرند چه کسی رهبری جنبش آن ها را بر عهده بگیرد آیا رضایت می دهند که فاسد را با فاسد و شکست خورده را با شکست خورده جایگزین کنند.

نصرالله افزود: اطلاعات به دست آمده نشان می دهد که شرایط در لبنان وارد فاز تسویه حساب های بین المللی و منطقه ای شده است. آنچه سفارت های خارجی به ویژه سفارت آمریکا می گوید باور نکنید. ما نگران کشور هستیم برخی دنبال ایجاد جنگ داخلی در لبنان هستند. ما نگران این مساله هستیم. ببینید در کشورهای اطراف چکونه تلاش برای جنگ داخلی وجود دارد. حزب الله در لبنان جریان قوی تر کشور است. ما نگران سرنوشت جریان مقاومت نیستیم بلکه نگران کشور هستیم.

وی با اشاره به اظهارات برخی در مقایسه تظاهرات فعلی لبنان با قیام امام حسین(ع) گفت: قیام اما حسین (ع) یک جنبش مشخص با خواسته ها، شعارها و رهبری مشخص و آماده ایپار و فداکاری بود و من می گویم اگر چنین جنبشی شکل بگیرد ما آماده فداکردن خود، اموال و فرزندانمان در راه تحقق آن هستیم اما مقایسه قیام امام حسین(ع) با جنبش فعلی لبنان ممکن نیست.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: مقاومت در صورت نیاز آماده ورود به میدان است اما اکنون به صلاح نیست که حامیان مقاومت وارد این اعتراضات شوند ما از مردم هم می خواهیم که تظاهرات را ترک کنند. ترک گفتگو با رئیس جمهور و سرباز زدن از پاسخ به پیشنهاد او به معنای هدف قرار دادن کشور و منافعش است.

انتهای پیام

منبع خبر : انصاف نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «انصاف نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
لبنان   المیادین   دبیرکل حزب الله لبنان  
اخبار مرتبط
سرلشکر سلامی مطرح کرد: آمادگی سپاه برای کمک به آسیب دیدگان حادثه بندر بیروت
دیپلماسی ایرانی
درگیری در منطقه مرزی لبنان با فلسطین اشغالی/ المیادین: مقاومت یک خودروی زرهی صهیونیستی را هدف قرار داد
دیپلماسی ایرانی
قوای سیاسی لبنان به آمریکا اجازه نمی دهند برنامه هایش را اجرا کند
افکار نیوز
تقدیر قاضی لبنانی از سید حسن نصرالله
تابناک
قاضی لبنانی: شما بهترین مدال را بر گردنم آویختی
مهر نیوز
نصرالله: نگاه به شرق به معنای قطع ارتباط با غرب نیست
ساعت 24
المیادین؛ ترکیه یکی از حامیان مالی اغتشاشات در لبنان
الف
ترکیه یکی از حامیان مالی اغتشاشات در لبنان
مهر نیوز
مقام حزب الله: آمریکا عامل اصلی مشکلات لبنان است
باشگاه خبرنگاران
تحریم آخرین سلاح آمریکا است/ توطئه های آمریکا به نفع اسرئیل است
عصر امروز
سلاح مقاومت یک فرهنگ و باور راهبردی است
تابناک
پیام تبریک ظریف به سید حسن نصرالله
راه دانا
ظریف عید مقاومت و آزادی را به سید حسن نصرالله و ناصیف حِتّی تبریک گفت
برنا نیوز
پیام تبریک لاریجانی به سید حسن نصرالله
مشرق نیوز
حمایت حزب الله لبنان از برنامه تغییرات مالی دولت
آریا
دبیرکل حزب الله از کادر درمانی لبنان برای مقابله با کرونا قدردانی کرد
ایرنا
تاثیرات شیوع ویروس کرونا بزرگ تر از جنگ جهانی اول و دوم است/نظم جهانی جدیدی ظهور می کند
تابناک
سید حسن نصرالله: ایران برای مقابله با کرونا نیازمند لغو تحریمهاست
مهر نیوز
سید نصرالله امشب سخنرانی میکند
ناطقان نیوز
رایزنی های لاریچانی در لبنان/لاریجانی با «سید حسن نصرالله» دیدار کرد
فردا نیوز
آغاز مراسم گرامیداشت شهدای مقاومت در لبنان
ایکنا
مقابله ارتش لبنان با پهپادهای صهیونیستی
صدا و سیما
ارتش لبنان با پهپاد های اسرائیلی مقابله کرد
صدا و سیما
احتمال تشکیل دولت لبنان تا ساعاتی دیگر
فرتاک نیوز
تاکید جبران باسیل بر تشکیل سریع کابینه جدید لبنان
صدا و سیما
تدبیر و هوشمندی سید حسن نصرالله در روزهای سخت لبنان
ایرنا
نصرالله: آمریکا درصدد بهره برداری از اعتراض های لبنان در جهت منافع خود است
ایرنا
تاکید حزب الله بر بی اثر بودن فشارهای خارجی بر لبنان
تقریب نیوز
مخالفت حزب الله با شروط آمریکا برای تشکیل دولت در لبنان
آفتاب
حزب الله با شروط آمریکا برای تشکیل دولت لبنان مخالفت کرد
موج رسا
سخنرانی سیدحسن نصرالله درباره ی تحولات اخیر لبنان
انصاف نیوز
«ولید جنبلاط» خواستار گفت وگوی ملی شد
خبرگزاری دانشجو
سید حسن نصرالله :لبنان در شرایط حساسی به سر می برد/ مخالف استعفای دولت و انتخابات زودهنگام هستیم
الف
نصرالله: لبنان در شرایط حساسی است
مردم سالاری
سیدحسن نصرالله: دست خود را از جیب فقرا بیرون بکشید
افق تازه
نصرالله: با استعفای دولت مخالفیم
مردم سالاری
آغاز سخنرانی سید حسن نصرالله
دنیای اقتصاد
معاون حزب الله: آمریکا در مسیر ارتباط با دولت سوریه سنگ اندازی می کند
العالم
حزب الله به دنبال تغییر معادلات سیاسی در لبنان نیست
ایرنا
سید حسن نصرالله: آقا گفتند «سوریه، ستون خیمه مقاومت است»/ ماجرای تماس سعدالحریری با حزب الله در جنگ 33روزه
مردم نیوز
اخبار مرتبط
bltدیپلماسی ایرانی : سرلشکر سلامی مطرح کرد: آمادگی سپاه برای کمک به آسیب دیدگان حادثه بندر بیروت
bltدیپلماسی ایرانی : درگیری در منطقه مرزی لبنان با فلسطین اشغالی/ المیادین: مقاومت یک خودروی زرهی صهیونیستی را هدف قرار داد
bltافکار نیوز : قوای سیاسی لبنان به آمریکا اجازه نمی دهند برنامه هایش را اجرا کند
bltتابناک : تقدیر قاضی لبنانی از سید حسن نصرالله
bltمهر نیوز : قاضی لبنانی: شما بهترین مدال را بر گردنم آویختی
bltساعت 24 : نصرالله: نگاه به شرق به معنای قطع ارتباط با غرب نیست
bltالف : المیادین؛ ترکیه یکی از حامیان مالی اغتشاشات در لبنان
bltمهر نیوز : ترکیه یکی از حامیان مالی اغتشاشات در لبنان
bltباشگاه خبرنگاران : مقام حزب الله: آمریکا عامل اصلی مشکلات لبنان است
bltعصر امروز : تحریم آخرین سلاح آمریکا است/ توطئه های آمریکا به نفع اسرئیل است
bltتابناک : سلاح مقاومت یک فرهنگ و باور راهبردی است
bltراه دانا : پیام تبریک ظریف به سید حسن نصرالله
bltبرنا نیوز : ظریف عید مقاومت و آزادی را به سید حسن نصرالله و ناصیف حِتّی تبریک گفت
bltمشرق نیوز : پیام تبریک لاریجانی به سید حسن نصرالله
bltآریا : حمایت حزب الله لبنان از برنامه تغییرات مالی دولت
bltایرنا : دبیرکل حزب الله از کادر درمانی لبنان برای مقابله با کرونا قدردانی کرد
bltتابناک : تاثیرات شیوع ویروس کرونا بزرگ تر از جنگ جهانی اول و دوم است/نظم جهانی جدیدی ظهور می کند
bltمهر نیوز : سید حسن نصرالله: ایران برای مقابله با کرونا نیازمند لغو تحریمهاست
bltناطقان نیوز : سید نصرالله امشب سخنرانی میکند
bltفردا نیوز : رایزنی های لاریچانی در لبنان/لاریجانی با «سید حسن نصرالله» دیدار کرد
bltایکنا : آغاز مراسم گرامیداشت شهدای مقاومت در لبنان
bltصدا و سیما : مقابله ارتش لبنان با پهپادهای صهیونیستی
bltصدا و سیما : ارتش لبنان با پهپاد های اسرائیلی مقابله کرد
bltفرتاک نیوز : احتمال تشکیل دولت لبنان تا ساعاتی دیگر
bltصدا و سیما : تاکید جبران باسیل بر تشکیل سریع کابینه جدید لبنان
bltایرنا : تدبیر و هوشمندی سید حسن نصرالله در روزهای سخت لبنان
bltایرنا : نصرالله: آمریکا درصدد بهره برداری از اعتراض های لبنان در جهت منافع خود است
bltتقریب نیوز : تاکید حزب الله بر بی اثر بودن فشارهای خارجی بر لبنان
bltآفتاب : مخالفت حزب الله با شروط آمریکا برای تشکیل دولت در لبنان
bltموج رسا : حزب الله با شروط آمریکا برای تشکیل دولت لبنان مخالفت کرد
bltانصاف نیوز : سخنرانی سیدحسن نصرالله درباره ی تحولات اخیر لبنان
bltخبرگزاری دانشجو : «ولید جنبلاط» خواستار گفت وگوی ملی شد
bltالف : سید حسن نصرالله :لبنان در شرایط حساسی به سر می برد/ مخالف استعفای دولت و انتخابات زودهنگام هستیم
bltمردم سالاری : نصرالله: لبنان در شرایط حساسی است
bltافق تازه : سیدحسن نصرالله: دست خود را از جیب فقرا بیرون بکشید
bltمردم سالاری : نصرالله: با استعفای دولت مخالفیم
bltدنیای اقتصاد : آغاز سخنرانی سید حسن نصرالله
bltالعالم : معاون حزب الله: آمریکا در مسیر ارتباط با دولت سوریه سنگ اندازی می کند
bltایرنا : حزب الله به دنبال تغییر معادلات سیاسی در لبنان نیست
bltمردم نیوز : سید حسن نصرالله: آقا گفتند «سوریه، ستون خیمه مقاومت است»/ ماجرای تماس سعدالحریری با حزب الله در جنگ 33روزه
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.