مخبر - 1398/07/23 - نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند

نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نمایندگان دموکرات کنگره روز گذشته (دوشنبه) ضمن مخالفت با تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای خارج کردن نظامیان این کشور از شمال سوریه در پی حملات نظامی ترکیه علیه کردهای این کشور غرب آسیا، متعهد شدند که تحریم های جدیدی را علیه آنکارا وضع کنند.
نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نمایندگان دموکرات کنگره روز گذشته (دوشنبه) ضمن مخالفت با تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای خارج کردن نظامیان این کشور از شمال سوریه در پی حملات نظامی ترکیه علیه کردهای این کشور غرب آسیا، متعهد شدند که تحریم های جدیدی را علیه آنکارا وضع کنند.

بنا به گزارش پایگاه خبری «هیل»، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه با «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری خواه که به شدت منتقد سیاست ترامپ در قبال سوریه است، در خصوص لزوم ارائه یک لایحه دوحزبی علیه این تصمیم ترامپ و عملیات نظامی آنکارا در سوریه گفت وگو کرد.

پلوسی تصریح کرد: «از آنجایی که در موقعیتی قرار گرفته ایم که رئیس جمهور به ترکیه برای بمباران کردن و رهاسازی مؤثر داعش چراغ سبز نشان داده است، باید بسته تحریمی سخت تری در مقایسه با آنچه که کاخ سفید (علیه ترکیه) پیشنهاد داده، ارائه کنیم».

از طرف دیگر، جمهوری خواهان کنگره نیز علیرغم آنکه از تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از شمال سوریه انتقاد کرده اند، مشخص نیست که تا چه اندازه در خصوص لایحه ای که این اقدام ترامپ را مورد توبیخ قرار دهد، پیشروی کنند.

«میچ مک کانل» رهبر اکثریت سنا روز گذشته ضمن ابراز نگرانی عمیق از تصمیم اخیر ترامپ درباره خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه، گفت که این هفته، مذاکراتی در سنا در خصوص چگونگی واکنش به این تصمیم رئیس جمهور آمریکا، انجام خواهد گرفت.

وی هشدار داد: «خروج حاکمیت آمریکا از این منطقه مهم، در راستای منافع کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ما نیست....من مشتاق هستم این هفته و زمانیکه سنا به واشنگتن بازگشت (آغاز به کار کرد) با همکاران خود در سنا و با مقامات ارشد دولت درباره اقداماتی که می توان برای جلوگیری از یک فاجعه راهبردی انجام داد، گفت وگو کنم».

بر اساس این گزارش، گراهام و سناتور «کریس ون هالن» قرار است این هفته یک لایحه تحریمی برای هدف قرار دادن بخش انرژی و نظامی ترکیه ارائه دهند.

لایحه فوق همچنین در صدد محدود کردن تمامی دارایی های حاکمیت ترکیه در قلمرو آمریکا است و همچنین توانایی مقامات ارشد ترکیه برای سفر به آمریکا را نیز محدود خواهد کرد.

آنطور که این گزارش نوشته است، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز هدف این تحریم ها قرار می گیرد.

از طرف دیگر، دستکم دو گروه از نمایندگان کنگره به رهبری «لیز چنی» و «الیوت انگل» نیز در حال آماده سازی یک لایحه تحریمی دیگر علیه ترکیه هستند.

نمایندگان کنگره، علاوه بر آماده سازی یک لایحه تحریمی علیه ترکیه، در حال کار بر روی قطعنامه ای هستند که مخالفت خود را با راهبرد ترامپ ابراز کرده و ترکیه را وادار به متوقف کردن عملیات نظامی در شمال سوریه کنند و همچنین از تلاش های نظامی و انساندوستانه برای کردهای سوریه حمایت کنند.

ترامپ روز گذشته گفت که مجازات هایی را علیه ترکیه وضع خواهد کرد که دموکرات ها تأکید کردند که این اقدامات ناکافی است.

رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: «آمریکا جسورانه از تحریم های اقتصادی برای هدف قرار دادن آنهایی استفاده می کند که این اقدامات فجیع در سوریه را ممکن، تسهیل و تأمین مالی کردند. من کاملاً آمادگی دارم که اگر رهبران ترکیه همچنان به ا ین مسیر خطرناک و مخرب ادامه دهند، به سرعت اقتصاد ترکیه را تخریب کنم».

وی همچنین در ادامه افزود که مجازات ها و محدودیت های سفر، آندسته از مقامات ترکیه را هدف قرار می دهد که در نقض حقوق بشر مشارکت داشتند یا اینکه «تهدیدی برای صلح، امنیت یا ثبات سوریه» به وجود آوردند.

با اینحال، دموکرات های کنگره ضمن ناکافی خواندن این تحریم ها خواستار اقدامات بیشتر علیه ترکیه شدند.

«چارلز شومر» رهبر اقلیت سنا و سناتور «جک رید» و «باب منندز» در بیانیه ای مشترک در خصوص اظهارات ترامپ تصریح کردند: «تحریم های شدید در حالیکه خوب و قابل توجیه است، اما در بی اثر کردن خسارات و متوقف کردن پیامدهای ناشی از فرار داعش ناکافی است».

این بیانیه ادامه می دهد: «اولین گام در زمان آغاز به کار کنگره در این هفته، متعلق به جمهوری خواهان است که به ما در تصویب قطعنامه ای بپیوندند تا به صراحت نشان دهند که هر دو حزب (جمهوری خواه و دموکرات) خواستار صرفنظر رئیس جمهور از تصمیمش هستند».

پیشتر «استیون منوشین» وزیر خزانه داری آمریکا نیز در نشست خبری مقابل کاخ سفید از تحریم «سلیمان سویلو» وزیر کشور، «حلوسی آکار» وزیر دفاع و «فاتح دونماز» وزیر انرژی ترکیه و دو وزارتخانه دفاع و انرژی این کشور خبر داد. (جزئیات بیشتر)

در پی افزایش انتقادها از تصمیم ترامپ در خصوص خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه، رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توییتری تأکید کرد: «من به ژنرال های خود گفتم که چرا ما باید برای سوریه و اسد بجنگیم و از سرزمین دشمنمان حمایت کنیم؟ هر کسی که می خواهد به سوریه در حمایت از کُردها کمک کند برای من خوب است چه روسیه باشد چه چین و چه ناپلئون بناپارت. ما 7000 مایل از آنجا دور هستیم.» (جزئیات بیشتر)

پیش از آن، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا نیز یکشنبه گذشته گفته بود که به دستور رئیس جمهور این کشور، 1000 نظامی آمریکایی مناطق شمالی سوریه را ترک می کنند. وی گفته است: این اقدام به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و با توجه به ادامه عملیات نظامی ترکیه در مناطق شمالی سوریه صورت می گیرد(جزئیات بیشتر).

رئیس جمهور آمریکا بعد از گفت وگوی تلفنی با اردوغان، ضمن تأکید بر عدم حمایت از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، نظامیان آمریکایی را از مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه خارج کرد که برخی تحلیلگران و حتی مقام های سابق آمریکایی این اقدام را چراغ سبز ترامپ برای آغاز عملیات آنکارا در شمال سوریه توصیف کردند.

پس از خروج نظامیان آمریکا، آنکارا عملیات نظامی در شمال سوریه با اسم رمز «چشمه صلح» را به بهانه مقابله با شبه نظامیان کرد و ایجاد یک «منطقه امن» برای اسکان آوارگان سوری، از هفدهم مهر آغاز کرده است. دولت سوریه از این تجاوز نظامی ترکیه به شدت انتقاد کرده و آن را اشغالگری جدید خوانده است. ایران و روسیه نیز در باره تبعات این عملیات ترکیه هشدار داده اند به ویژه اینکه می تواند فرآیند راه حل سیاسی در ادلب را تحت الشعاع قرار دهد.

علیرغم انتقادهای جامعه بین الملل از عملیات نظامی ترکیه، اردوغان روز گذشته در پایتخت جمهوری آذربایجان تأکید کرد که ترکیه هرگز از این اقدام خود عقب نشینی نخواهد کرد.

وی گفت که ترکیه به این سخنان گوش نمی دهد و هرگز دست از عملیات در شمال سوریه نخواهد کشید تا به قول او این منطقه را از «تروریست ها» به طور کامل پاکسازی کند و کاری که شروع کرده را به پایان برساند.

انتهای پیام/م


منبع خبر : فارس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ترکیه   سوریه   رییس جمهور آمریکا   آنکارا   نمایندگان دموکرات   نظامی ترکیه   نمایندگان کنگره   بین الملل   دونالد ترامپ   غرب آسیا  
اخبار مرتبط
فرستاده ترامپ به سوریه فردا عازم آنکارا است
ایسنا
ترامپ از ایران، روسیه و سوریه خواست عملیات «ادلب» را متوقف کنند
فارس
تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در شمال سوریه
الف
ترامپ دستورلغوتحریم های ترکیه راصادرکرد
ناطقان نیوز
درخواست ترامپ برای لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه
دنیای اقتصاد
ترامپ: آتش بس ترکیه در سوریه دائمی خواهد بود
ایرنا
استقبال ترامپ از توافق اردوغان و پوتین درباره شمال سوریه
فارس
گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است/جزییات توافق واشنگتن و آنکارا درباره کردها
نواندیش
ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد / 3 وزیر و 2 وزارتخانه ترکیه تحریم شدند
خبر داغ
پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد/درخواست ترامپ چیست؟
خبرآنلاین
امضای تحریم های جدید علیه ترکیه توسط ترامپ/ سفر مایک پنس به آنکارا
اقتصاد نیوز
ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد
ایرنا
ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است
تابناک
ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
ایرنا
ترامپ: کُردها، داعشی ها را آزاد می کنند تا ما را درگیر کنند
فارس
گمانه زنی ها درباره آمادگی ترامپ برای تحریم ترکیه
ایرنا
ترکیه پیشنهاد ترامپ برای میانجیگری با کُردها را رد کرد
آفتاب
واکنش ترکیه به پیشنهاد میانجی گری ترامپ
فارس
ترامپ پیشنهاد میانجی گری میان ترکیه و کردها را داد
ایرنا
ترامپ: درباره عملیات ترکیه در سوریه سه راه پیش رو داریم
فارس
بیانیه ترامپ درباره عملیات ترکیه در سوریه: عملیات ترکیه را تایید نمی کنیم / گفته بودم در جنگ های بی پایان شرکت نمی کنیم / هیچ نظامی آمریکایی در این منطقه حضور ندارد / ترکیه متعهد شده از اقلیت ها از جمله مسیحیان محفاظت کند / آنکارا مسئول نگهداری اسرای داعشی و جلوگیری از قدرتگیری دوباره آن هاست / اوضا
تیک نیوز
ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی کند
افکار نیوز
ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد
اتاق خبر
ترامپ: اگر آنکارا خارج از چارچوب عمل کند، اقتصادش را نابود می کنم
فانوس نیوز
نگاهی به مطالب ستون نویس های ترکیه| دشوارترین مقطع در سوریه
تسنیم
گزارش| شکل و محتوای سخنرانی اردوغان در سازمان ملل
تسنیم
سیاست خاورمیانه ای ترامپ نتیجه عکس می دهد
ایرنا
مهمترین خبر های جهان
صدا و سیما
ترامپ نتوانست به اهداف خود در خصوص ایران دست یابد
تیتر شهر
اردوغان: آمریکا با پول هم به ما سلاح نمی فروشد، اما به تروریست ها رایگان سلاح می دهد
فارس
یک پیشنهاد خوب: صدقه قرن در برابر معامله قرن!
مهر نیوز
مقام ترکیه ای: بعید است واشنگتن به خاطر خرید سامانه موشکی از روسیه آنکارا را تحریم کند
تسنیم
تزار طعنه ها
ایران آنلاین
شکست نظامی عربستان سعودی و طعنه های همپیمانان
تسنیم
نویسنده مصری: ترامپ ایران را نشناخته بود
خبرگزاری دانشجو
خرید پاتریوت، باج آنکارا برای نفوذ در قلب کاخ سفید/ منافع ترکیه در آمریکا غیرقابل اغماض است
آنا نیوز
سنتکام: آمریکا نیروی بیشتری برای گشت زنی مشترک با ترکیه به سوریه اعزام نمی کند
فارس
اردوغان: جریمه کردن «هالک بانک» اشتباه است/آمریکا به تروریست ها سلاح می دهد
فارس
اردوغان به کشورهای اروپایی هشدار داد
افکار نیوز
آمریکا نظامیان جدید به شمال سوریه اعزام می کند
نامه نیوز
اخبار مرتبط
bltایسنا : فرستاده ترامپ به سوریه فردا عازم آنکارا است
bltفارس : ترامپ از ایران، روسیه و سوریه خواست عملیات «ادلب» را متوقف کنند
bltالف : تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در شمال سوریه
bltناطقان نیوز : ترامپ دستورلغوتحریم های ترکیه راصادرکرد
bltدنیای اقتصاد : درخواست ترامپ برای لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه
bltایرنا : ترامپ: آتش بس ترکیه در سوریه دائمی خواهد بود
bltفارس : استقبال ترامپ از توافق اردوغان و پوتین درباره شمال سوریه
bltنواندیش : گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است/جزییات توافق واشنگتن و آنکارا درباره کردها
bltخبر داغ : ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد / 3 وزیر و 2 وزارتخانه ترکیه تحریم شدند
bltخبرآنلاین : پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد/درخواست ترامپ چیست؟
bltاقتصاد نیوز : امضای تحریم های جدید علیه ترکیه توسط ترامپ/ سفر مایک پنس به آنکارا
bltایرنا : ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد
bltتابناک : ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است
bltایرنا : ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
bltفارس : ترامپ: کُردها، داعشی ها را آزاد می کنند تا ما را درگیر کنند
bltایرنا : گمانه زنی ها درباره آمادگی ترامپ برای تحریم ترکیه
bltآفتاب : ترکیه پیشنهاد ترامپ برای میانجیگری با کُردها را رد کرد
bltفارس : واکنش ترکیه به پیشنهاد میانجی گری ترامپ
bltایرنا : ترامپ پیشنهاد میانجی گری میان ترکیه و کردها را داد
bltفارس : ترامپ: درباره عملیات ترکیه در سوریه سه راه پیش رو داریم
bltتیک نیوز : بیانیه ترامپ درباره عملیات ترکیه در سوریه: عملیات ترکیه را تایید نمی کنیم / گفته بودم در جنگ های بی پایان شرکت نمی کنیم / هیچ نظامی آمریکایی در این منطقه حضور ندارد / ترکیه متعهد شده از اقلیت ها از جمله مسیحیان محفاظت کند / آنکارا مسئول نگهداری اسرای داعشی و جلوگیری از قدرتگیری دوباره آن هاست / اوضا
bltافکار نیوز : ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی کند
bltاتاق خبر : ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد
bltفانوس نیوز : ترامپ: اگر آنکارا خارج از چارچوب عمل کند، اقتصادش را نابود می کنم
bltتسنیم : نگاهی به مطالب ستون نویس های ترکیه| دشوارترین مقطع در سوریه
bltتسنیم : گزارش| شکل و محتوای سخنرانی اردوغان در سازمان ملل
bltایرنا : سیاست خاورمیانه ای ترامپ نتیجه عکس می دهد
bltصدا و سیما : مهمترین خبر های جهان
bltتیتر شهر : ترامپ نتوانست به اهداف خود در خصوص ایران دست یابد
bltفارس : اردوغان: آمریکا با پول هم به ما سلاح نمی فروشد، اما به تروریست ها رایگان سلاح می دهد
bltمهر نیوز : یک پیشنهاد خوب: صدقه قرن در برابر معامله قرن!
bltتسنیم : مقام ترکیه ای: بعید است واشنگتن به خاطر خرید سامانه موشکی از روسیه آنکارا را تحریم کند
bltایران آنلاین : تزار طعنه ها
bltتسنیم : شکست نظامی عربستان سعودی و طعنه های همپیمانان
bltخبرگزاری دانشجو : نویسنده مصری: ترامپ ایران را نشناخته بود
bltآنا نیوز : خرید پاتریوت، باج آنکارا برای نفوذ در قلب کاخ سفید/ منافع ترکیه در آمریکا غیرقابل اغماض است
bltفارس : سنتکام: آمریکا نیروی بیشتری برای گشت زنی مشترک با ترکیه به سوریه اعزام نمی کند
bltفارس : اردوغان: جریمه کردن «هالک بانک» اشتباه است/آمریکا به تروریست ها سلاح می دهد
bltافکار نیوز : اردوغان به کشورهای اروپایی هشدار داد
bltنامه نیوز : آمریکا نظامیان جدید به شمال سوریه اعزام می کند
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.