مخبر - 1398/07/23 - نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند

نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نمایندگان دموکرات کنگره روز گذشته (دوشنبه) ضمن مخالفت با تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای خارج کردن نظامیان این کشور از شمال سوریه در پی حملات نظامی ترکیه علیه کردهای این کشور غرب آسیا، متعهد شدند که تحریم های جدیدی را علیه آنکارا وضع کنند.
نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، نمایندگان دموکرات کنگره روز گذشته (دوشنبه) ضمن مخالفت با تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا برای خارج کردن نظامیان این کشور از شمال سوریه در پی حملات نظامی ترکیه علیه کردهای این کشور غرب آسیا، متعهد شدند که تحریم های جدیدی را علیه آنکارا وضع کنند.

بنا به گزارش پایگاه خبری «هیل»، «نانسی پلوسی» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه با «لیندسی گراهام» سناتور جمهوری خواه که به شدت منتقد سیاست ترامپ در قبال سوریه است، در خصوص لزوم ارائه یک لایحه دوحزبی علیه این تصمیم ترامپ و عملیات نظامی آنکارا در سوریه گفت وگو کرد.

پلوسی تصریح کرد: «از آنجایی که در موقعیتی قرار گرفته ایم که رئیس جمهور به ترکیه برای بمباران کردن و رهاسازی مؤثر داعش چراغ سبز نشان داده است، باید بسته تحریمی سخت تری در مقایسه با آنچه که کاخ سفید (علیه ترکیه) پیشنهاد داده، ارائه کنیم».

از طرف دیگر، جمهوری خواهان کنگره نیز علیرغم آنکه از تصمیم ترامپ برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از شمال سوریه انتقاد کرده اند، مشخص نیست که تا چه اندازه در خصوص لایحه ای که این اقدام ترامپ را مورد توبیخ قرار دهد، پیشروی کنند.

«میچ مک کانل» رهبر اکثریت سنا روز گذشته ضمن ابراز نگرانی عمیق از تصمیم اخیر ترامپ درباره خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه، گفت که این هفته، مذاکراتی در سنا در خصوص چگونگی واکنش به این تصمیم رئیس جمهور آمریکا، انجام خواهد گرفت.

وی هشدار داد: «خروج حاکمیت آمریکا از این منطقه مهم، در راستای منافع کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت ما نیست....من مشتاق هستم این هفته و زمانیکه سنا به واشنگتن بازگشت (آغاز به کار کرد) با همکاران خود در سنا و با مقامات ارشد دولت درباره اقداماتی که می توان برای جلوگیری از یک فاجعه راهبردی انجام داد، گفت وگو کنم».

بر اساس این گزارش، گراهام و سناتور «کریس ون هالن» قرار است این هفته یک لایحه تحریمی برای هدف قرار دادن بخش انرژی و نظامی ترکیه ارائه دهند.

لایحه فوق همچنین در صدد محدود کردن تمامی دارایی های حاکمیت ترکیه در قلمرو آمریکا است و همچنین توانایی مقامات ارشد ترکیه برای سفر به آمریکا را نیز محدود خواهد کرد.

آنطور که این گزارش نوشته است، «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه نیز هدف این تحریم ها قرار می گیرد.

از طرف دیگر، دستکم دو گروه از نمایندگان کنگره به رهبری «لیز چنی» و «الیوت انگل» نیز در حال آماده سازی یک لایحه تحریمی دیگر علیه ترکیه هستند.

نمایندگان کنگره، علاوه بر آماده سازی یک لایحه تحریمی علیه ترکیه، در حال کار بر روی قطعنامه ای هستند که مخالفت خود را با راهبرد ترامپ ابراز کرده و ترکیه را وادار به متوقف کردن عملیات نظامی در شمال سوریه کنند و همچنین از تلاش های نظامی و انساندوستانه برای کردهای سوریه حمایت کنند.

ترامپ روز گذشته گفت که مجازات هایی را علیه ترکیه وضع خواهد کرد که دموکرات ها تأکید کردند که این اقدامات ناکافی است.

رئیس جمهور آمریکا تصریح کرد: «آمریکا جسورانه از تحریم های اقتصادی برای هدف قرار دادن آنهایی استفاده می کند که این اقدامات فجیع در سوریه را ممکن، تسهیل و تأمین مالی کردند. من کاملاً آمادگی دارم که اگر رهبران ترکیه همچنان به ا ین مسیر خطرناک و مخرب ادامه دهند، به سرعت اقتصاد ترکیه را تخریب کنم».

وی همچنین در ادامه افزود که مجازات ها و محدودیت های سفر، آندسته از مقامات ترکیه را هدف قرار می دهد که در نقض حقوق بشر مشارکت داشتند یا اینکه «تهدیدی برای صلح، امنیت یا ثبات سوریه» به وجود آوردند.

با اینحال، دموکرات های کنگره ضمن ناکافی خواندن این تحریم ها خواستار اقدامات بیشتر علیه ترکیه شدند.

«چارلز شومر» رهبر اقلیت سنا و سناتور «جک رید» و «باب منندز» در بیانیه ای مشترک در خصوص اظهارات ترامپ تصریح کردند: «تحریم های شدید در حالیکه خوب و قابل توجیه است، اما در بی اثر کردن خسارات و متوقف کردن پیامدهای ناشی از فرار داعش ناکافی است».

این بیانیه ادامه می دهد: «اولین گام در زمان آغاز به کار کنگره در این هفته، متعلق به جمهوری خواهان است که به ما در تصویب قطعنامه ای بپیوندند تا به صراحت نشان دهند که هر دو حزب (جمهوری خواه و دموکرات) خواستار صرفنظر رئیس جمهور از تصمیمش هستند».

پیشتر «استیون منوشین» وزیر خزانه داری آمریکا نیز در نشست خبری مقابل کاخ سفید از تحریم «سلیمان سویلو» وزیر کشور، «حلوسی آکار» وزیر دفاع و «فاتح دونماز» وزیر انرژی ترکیه و دو وزارتخانه دفاع و انرژی این کشور خبر داد. (جزئیات بیشتر)

در پی افزایش انتقادها از تصمیم ترامپ در خصوص خروج نظامیان آمریکایی از شمال سوریه، رئیس جمهور آمریکا در یک پیام توییتری تأکید کرد: «من به ژنرال های خود گفتم که چرا ما باید برای سوریه و اسد بجنگیم و از سرزمین دشمنمان حمایت کنیم؟ هر کسی که می خواهد به سوریه در حمایت از کُردها کمک کند برای من خوب است چه روسیه باشد چه چین و چه ناپلئون بناپارت. ما 7000 مایل از آنجا دور هستیم.» (جزئیات بیشتر)

پیش از آن، «مارک اسپر» وزیر دفاع آمریکا نیز یکشنبه گذشته گفته بود که به دستور رئیس جمهور این کشور، 1000 نظامی آمریکایی مناطق شمالی سوریه را ترک می کنند. وی گفته است: این اقدام به دستور «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا و با توجه به ادامه عملیات نظامی ترکیه در مناطق شمالی سوریه صورت می گیرد(جزئیات بیشتر).

رئیس جمهور آمریکا بعد از گفت وگوی تلفنی با اردوغان، ضمن تأکید بر عدم حمایت از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه، نظامیان آمریکایی را از مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در شمال سوریه خارج کرد که برخی تحلیلگران و حتی مقام های سابق آمریکایی این اقدام را چراغ سبز ترامپ برای آغاز عملیات آنکارا در شمال سوریه توصیف کردند.

پس از خروج نظامیان آمریکا، آنکارا عملیات نظامی در شمال سوریه با اسم رمز «چشمه صلح» را به بهانه مقابله با شبه نظامیان کرد و ایجاد یک «منطقه امن» برای اسکان آوارگان سوری، از هفدهم مهر آغاز کرده است. دولت سوریه از این تجاوز نظامی ترکیه به شدت انتقاد کرده و آن را اشغالگری جدید خوانده است. ایران و روسیه نیز در باره تبعات این عملیات ترکیه هشدار داده اند به ویژه اینکه می تواند فرآیند راه حل سیاسی در ادلب را تحت الشعاع قرار دهد.

علیرغم انتقادهای جامعه بین الملل از عملیات نظامی ترکیه، اردوغان روز گذشته در پایتخت جمهوری آذربایجان تأکید کرد که ترکیه هرگز از این اقدام خود عقب نشینی نخواهد کرد.

وی گفت که ترکیه به این سخنان گوش نمی دهد و هرگز دست از عملیات در شمال سوریه نخواهد کشید تا به قول او این منطقه را از «تروریست ها» به طور کامل پاکسازی کند و کاری که شروع کرده را به پایان برساند.

انتهای پیام/م


منبع خبر : فارس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ترکیه   سوریه   رییس جمهور آمریکا   آنکارا   نمایندگان دموکرات   نظامی ترکیه   نمایندگان کنگره   بین الملل   دونالد ترامپ   غرب آسیا  
اخبار مرتبط
تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در شمال سوریه
ملیت
ترامپ: آتش بس ترکیه در سوریه دائمی خواهد بود
ایرنا
پاسخ اردوغان به سخنان ترامپ
فرارو
ترامپ: کمک مسکو به دمشق در این رویاروئی اشکالی ندارد
ساعت 24
جلسه ترامپ با رهبران کنگره با دستور کار ترکیه
آفتاب
ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد / 3 وزیر و 2 وزارتخانه ترکیه تحریم شدند
خبر داغ
پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد/درخواست ترامپ چیست؟
خبرآنلاین
ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است
تابناک
مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است
مردم سالاری
ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
ایرنا
ترامپ: کُردها، داعشی ها را آزاد می کنند تا ما را درگیر کنند
فارس
ترامپ: ترکیه و کُرد ها نباید اجازه دهند داعشی ها فرار کنند
خبرگزاری دانشجو
گمانه زنی ها درباره آمادگی ترامپ برای تحریم ترکیه
ایرنا
ترامپ: عدم مشارکت آمریکا در جنگ ترکیه با کٌردها بسیار هوشمندانه بود
فارس
ترکیه به پیشنهاد میانجی گری ترامپ واکنش نشان داد
افکار نیوز
ترامپ: می توان بین ترکیه و کردها میانجیگری کرد
صدا و سیما
خبرگزاری فرانسه: ترامپ دو دیپلمات را مامور میانجی گری میان ترکیه و کٌردها کرد
فارس
ترامپ پیشنهاد میانجی گری میان ترکیه و کردها را داد
ایرنا
ترامپ: اگر داعشی ها فرار کنند، به اروپا می روند
فارس
بیانیه ترامپ درباره عملیات ترکیه در سوریه: عملیات ترکیه را تایید نمی کنیم / گفته بودم در جنگ های بی پایان شرکت نمی کنیم / هیچ نظامی آمریکایی در این منطقه حضور ندارد / ترکیه متعهد شده از اقلیت ها از جمله مسیحیان محفاظت کند / آنکارا مسئول نگهداری اسرای داعشی و جلوگیری از قدرتگیری دوباره آن هاست / اوضا
انتخاب
ترامپ عملیات ترکیه در سوریه را »ایده بدی« خواند، اما با آن مخالفت نکرد
فارس
اوباما جنگ بین ترکیه و کُرد ها را آغاز کرد / فشار زیادی روی ترکیه است
خبرگزاری دانشجو
ترامپ: زمانش رسیده که آمریکا از جنگ های مسخره در غرب آسیا رها شود
خبرگزاری دانشجو
ترامپ: ما 7000 مایل با سوریه فاصله داریم/باید به جنگ های مضحک پایان دهیم
فارس
ترامپ نتوانست به اهداف خود در خصوص ایران دست یابد
مهر نیوز
سفر اردوغان به نیویورک و تنش در روابط ترکیه با امریکا
صدا و سیما
گزارش| عبور از نتانیاهو؛ تکمیل آدم فروشی آمریکا
تسنیم
دیدار اردوغان و سناتور جمهوری خواه و گفت وگو درباره اف 35
تسنیم
اردوغان: آمریکا با پول هم به ما سلاح نمی فروشد، اما به تروریست ها رایگان سلاح می دهد
صبا ایران
اردوغان: آمریکا با پول به ما سلاح نمی فروشد، اما به تروریست ها رایگان سلاح می دهد
خبرگزاری دانشجو
یک پیشنهاد خوب: صدقه قرن در برابر معامله قرن!
مهر نیوز
ترکیه تحریم های آمریکا بر سر خرید اس-400 را بعید می داند
تیتر شهر
مقام ترکیه ای: بعید است واشنگتن به خاطر خرید سامانه موشکی از روسیه آنکارا را تحریم کند
تسنیم
آنکارا: بعید است آمریکا ما را تحریم کند
فارس
تزار طعنه ها
ایران آنلاین
شکست نظامی عربستان سعودی و طعنه های همپیمانان
تسنیم
نویسنده مصری: ترامپ ایران را نشناخته بود
فارس
یارانه 800 هزار نفر قطع می شود/آمریکا صداقت ندارد/بهبود روابط ایران با همسایگان از برکات تحریم است
تدبیر 24
یارانه 800 هزار نفر قطع می شود/آمریکا صداقت ندارد
ملیت
ترکیه خرید اس-400 را برای صلح منطقه ضروری دانست
ایرنا
اخبار مرتبط
bltملیت : تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در شمال سوریه
bltایرنا : ترامپ: آتش بس ترکیه در سوریه دائمی خواهد بود
bltفرارو : پاسخ اردوغان به سخنان ترامپ
bltساعت 24 : ترامپ: کمک مسکو به دمشق در این رویاروئی اشکالی ندارد
bltآفتاب : جلسه ترامپ با رهبران کنگره با دستور کار ترکیه
bltخبر داغ : ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد / 3 وزیر و 2 وزارتخانه ترکیه تحریم شدند
bltخبرآنلاین : پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد/درخواست ترامپ چیست؟
bltتابناک : ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است
bltمردم سالاری : مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است
bltایرنا : ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
bltفارس : ترامپ: کُردها، داعشی ها را آزاد می کنند تا ما را درگیر کنند
bltخبرگزاری دانشجو : ترامپ: ترکیه و کُرد ها نباید اجازه دهند داعشی ها فرار کنند
bltایرنا : گمانه زنی ها درباره آمادگی ترامپ برای تحریم ترکیه
bltفارس : ترامپ: عدم مشارکت آمریکا در جنگ ترکیه با کٌردها بسیار هوشمندانه بود
bltافکار نیوز : ترکیه به پیشنهاد میانجی گری ترامپ واکنش نشان داد
bltصدا و سیما : ترامپ: می توان بین ترکیه و کردها میانجیگری کرد
bltفارس : خبرگزاری فرانسه: ترامپ دو دیپلمات را مامور میانجی گری میان ترکیه و کٌردها کرد
bltایرنا : ترامپ پیشنهاد میانجی گری میان ترکیه و کردها را داد
bltفارس : ترامپ: اگر داعشی ها فرار کنند، به اروپا می روند
bltانتخاب : بیانیه ترامپ درباره عملیات ترکیه در سوریه: عملیات ترکیه را تایید نمی کنیم / گفته بودم در جنگ های بی پایان شرکت نمی کنیم / هیچ نظامی آمریکایی در این منطقه حضور ندارد / ترکیه متعهد شده از اقلیت ها از جمله مسیحیان محفاظت کند / آنکارا مسئول نگهداری اسرای داعشی و جلوگیری از قدرتگیری دوباره آن هاست / اوضا
bltفارس : ترامپ عملیات ترکیه در سوریه را »ایده بدی« خواند، اما با آن مخالفت نکرد
bltخبرگزاری دانشجو : اوباما جنگ بین ترکیه و کُرد ها را آغاز کرد / فشار زیادی روی ترکیه است
bltخبرگزاری دانشجو : ترامپ: زمانش رسیده که آمریکا از جنگ های مسخره در غرب آسیا رها شود
bltفارس : ترامپ: ما 7000 مایل با سوریه فاصله داریم/باید به جنگ های مضحک پایان دهیم
bltمهر نیوز : ترامپ نتوانست به اهداف خود در خصوص ایران دست یابد
bltصدا و سیما : سفر اردوغان به نیویورک و تنش در روابط ترکیه با امریکا
bltتسنیم : گزارش| عبور از نتانیاهو؛ تکمیل آدم فروشی آمریکا
bltتسنیم : دیدار اردوغان و سناتور جمهوری خواه و گفت وگو درباره اف 35
bltصبا ایران : اردوغان: آمریکا با پول هم به ما سلاح نمی فروشد، اما به تروریست ها رایگان سلاح می دهد
bltخبرگزاری دانشجو : اردوغان: آمریکا با پول به ما سلاح نمی فروشد، اما به تروریست ها رایگان سلاح می دهد
bltمهر نیوز : یک پیشنهاد خوب: صدقه قرن در برابر معامله قرن!
bltتیتر شهر : ترکیه تحریم های آمریکا بر سر خرید اس-400 را بعید می داند
bltتسنیم : مقام ترکیه ای: بعید است واشنگتن به خاطر خرید سامانه موشکی از روسیه آنکارا را تحریم کند
bltفارس : آنکارا: بعید است آمریکا ما را تحریم کند
bltایران آنلاین : تزار طعنه ها
bltتسنیم : شکست نظامی عربستان سعودی و طعنه های همپیمانان
bltفارس : نویسنده مصری: ترامپ ایران را نشناخته بود
bltتدبیر 24 : یارانه 800 هزار نفر قطع می شود/آمریکا صداقت ندارد/بهبود روابط ایران با همسایگان از برکات تحریم است
bltملیت : یارانه 800 هزار نفر قطع می شود/آمریکا صداقت ندارد
bltایرنا : ترکیه خرید اس-400 را برای صلح منطقه ضروری دانست
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.