مخبر - 1398/07/22 - مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است

مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پی حمله نظامی ترکیه به سوریه روز دوشنبه مجددا آنکارا را به مجازات های بسیار سخت و شدید تهدید کرد. به گزارش ایرنا؛ وی در یک رشته پیام در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: شاید کردها برخی از (زندانیان) داعشی را برای وادار کردن ایالات متحده به نشان دادن واکنش در برابر حمله ...
مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پی حمله نظامی ترکیه به سوریه روز دوشنبه مجددا آنکارا را به مجازات های بسیار سخت و شدید تهدید کرد.
به گزارش ایرنا؛ وی در یک رشته پیام در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: شاید کردها برخی از (زندانیان) داعشی را برای وادار کردن ایالات متحده به نشان دادن واکنش در برابر حمله نظامی ترکیه به سوریه رها کنند، اما ترکیه و کشورهای اروپایی به آسانی می توانند آنان را دوباره دستگیر کرده و به کشورهای مبدا بازگردانند، آنان باید به سرعت اقدام کنند.
ترامپ افزود: آیا افرادی تصور می کنند ما (ایالات متحده) باید با ترکیه که عضو ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) وارد جنگ شویم؟ و در این صورت نبردهای پایان ناپذیر، تمام خواهد شد. به نوشته ترامپ؛ همان افرادی که ما (ایالات متحده) را وارد اوضاع درهم ریخته و هرج و مرج خاورمیانه کردند، می خواهند نیروهای (ارتش) ما در این منطقه باقی بمانند.
ترامپ در پاسخ به برنامه ای در شبکه فاکس نیوز افزود: ما قصد نداریم وارد درگیری دیگری میان طرف ها و افرادی شویم که از 200 سال پیش در حال نبرد با هم بوده اند. اروپا فرصتی برای بازگرداندن زندانیان داعشی آنان (کردها به کشورهای اصلی خود) داشته است، اما نمی خواهد هزینه آن را بپذیرد.
رئیس جمهوری آمریکا بامداد امروز (دوشنبه) در پیام توئیتری دیگری با تاکید بر این موضوع که ترکیه و کردها باید جلوی فرار زندانیان داعشی را بگیرند، از کشورهای اروپایی خواست شهروندان پیوسته به داعش خود را (به موطن اصلیشان) بازگردانند. وی با این ادعا که ایالات متحده، خطرناک ترین زندانیان داعشی را نگهداری می کند، نوشت: ترکیه و کردها نباید اجازه دهند آنها (داعشی ها) فرار کنند.
ترامپ با بیان این مطلب که کشورهای اروپایی باید بعد از درخواست های مکرر، شهروندان خود را که به داعش پیوسته بودند به کشورشان بازمی گرداندند، تاکید کرد: آنها هم اکنون باید این کار را بکنند.
وی که سیاست های سختگیرانه ای برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به کشورش اتخاذ کرده، تصریح کرد: آنها (زندانیان داعشی) هرگز به ایالات متحده نخواهند آمد و نباید راه داده شوند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته (یکشنبه) گزارش داد: نزدیک شدن نیروهای ارتش ترکیه به یک شهر مهم در شمال شرقی سوریه و شروع درگیری ها، فرار صدها نفر از عناصر وابسته به داعش از یک اردوگاه آوارگان در عین العیسی نزدیک به پایگاه نیروهای ائتلاف آمریکایی را در پی داشت. این اردوگاه در فاصله حدود 35 کیلومتری جنوب مرز سوریه - ترکیه و محل استقرار نزدیک به 12 هزار داعشی از جمله خانواده های آنهاست.
نیروهای کرد شمال سوریه در بیانیه ای اعلام کردند: 950 نفر از حامیان داعش پس از حمله به نگهبانان و هجوم به سمت دروازه ها فرار کرده اند. شمار این افراد هنوز دقیقا تایید نشده است. برخی از منابع، آمار زندانیان داعش در اختیار کردها و خانواده آنان را تا 12 هزار نفر نیز ذکر کرده اند و اکنون به دنبال فرار آنان از زندان های نیروهای کرد در شمال سوریه، بیم آغاز دوباره حملات تروریستی داعش وجود دارد. دیده بان حقوق بشر سوریه نیز مدعی شد که جنگنده های ترکیه روز یکشنبه روستاهای نزدیک این اردوگاه را هدف قرار داده اند.
اما رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه این خبرها را رد و گزارش های حاکی از فرار زندانیان داعشی را «دروغ پراکنی» توصیف کرده است.
نیروهای دموکراتیک سوریه مستقر در شمال شرق این کشور که هزاران تروریست داعشی و خانواده های آنها را در بازداشت دارند، هشدار داده اند که به علت تشدید درگیری با ارتش ترکیه، احتمالا قادر به نگهداری از آنها نخواهند بود.
ترکیه چهارشنبه هفته گذشته با آغاز عملیاتی با نام «چشمه صلح» به شمال شرقی سوریه حمله کرد و تا به حال شهرهای شمالی تل ابیض و راس العین را هدف قرار داده است.
سوریه با محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه علیه مناطق شمال شرق این کشور از آمادگی ارتش برای مقابله با هر چالشی خبر داده است. همچنین خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد که واحدهایی از ارتش این کشور به سمت شمال شرق برای مقابله با حمله آنکارا حرکت کرده اند.
ارتش ترکیه در دو عملیات سپر فرات و عملیات شاخه زیتون با همکاری گروه های مورد حمایت خود در سال های گذشته چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرده بود.
ترامپ روز یکشنبه نیز درباره حمله نظامی اخیر ترکیه به شمال سوریه نوشت که با سناتور لیندسی گراهام (رئیس کمیته قضایی سنا) و بسیاری از اعضای کنگره شامل دمکرات ها برای اعمال تحریم های نیرومند بر ترکیه همکاری می کند.
وی در پیام توئیتری خود افزود: وزارت خرانه داری (دارایی) آمریکا آماده اقدام علیه ترکیه است، اما شاید قوانین اضافی مورد نیاز باشد. اجماع و اتفاق نظر زیادی در این باره وجود دارد، هر چند آنکارا درخواست اجرا نشدن این تحریم ها را داده است.
ترامپ در توئیت دیگری نیز یادآورشد که کردها و ترکیه از سالیان گذشته با هم درگیر بوده اند. ترکیه "پ ک ک" را خطرناک ترین گروه تروریستی جهان می داند. گروه های دیگر هم ممکن است به حمایت از یک طرف یا طرف دیگر بجنگند، بگذار آنها هم بیایند. ما با دقت اوضاع و شرایط (سوریه) را رصد و بررسی می کنیم.
به نوشته ترامپ؛ به یاد می آورید 2 سال پیش هنگامی که عراق قصد نبرد با کردها را در بخش دیگری از سوریه داشت، بسیاری از ما (واشنگتن) درخواست کردند که در حمایت ازکردها با نیروهای نظامی عراق بجنگیم، اما من مخالفت کردم و کردها دو بار از نبرد دست کشیدند. اکنون همان ماجرا را در باره ترکیه تکرار می شود.
وی در توئیت دیگری، تصمیم خود را برای خودداری از ورود نیروهای آمریکایی به جنگ در امتداد مرز ترکیه و شمال سوریه، هوشمندانه خواند و افزود: آنانی که به اشتباه ما را به درگیری های خاورمیانه کشانده اند، حتی خودشان هم نمی دانستند که چه تصمیم بدی گرفته اند، اما چرا اکنون درخواست اعلان جنگ نمی کنند.
عملیات تهاجمی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه، با مخالفت های منطقه ای و بین المللی زیادی روبه رو شده و بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه در واکنش به این حمله، صادرات تسلیحات خود را به ترکیه به حالت تعلیق درآورده اند. اتحادیه اروپا نیز در اعتراض به حمله ترکیه به شمال سوریه، آنکارا را تهدید به تحریم کرد که با تهدید متقابل رهبر ترکیه روبه رو شد.
اردوغان هفته گذشته به کشورهای اروپایی هشدار داد که که ترکیه دروازه های خود را بر روی سه میلیون و 600 هزار پناهجوی سوری برای ورود به خاک کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد گشود و با تاکید بر ادامه عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه، گفت: تحریم تسلیحاتی ترکیه سبب توقف این عملیات نمی شود.
وی بار دیگر تاکید کرد که ترکیه هرگز اجازه تشکیل یک کشور تروریستی در شمال سوریه را نمی دهد و تصریح کرد که نیروهای ارتش ترکیه به عمق 30 تا 35 کیلومتری خاک سوریه نفوذ خواهند کرد.
اردوغان با تروریست خواندن کردهای سوری، گفت: برخی از کشورها به دنبال میانجی گری میان ما و تروریست ها (کُردهای سوری) هستند؟ این مسئله چطور ممکن است، نمی توان آن را درک کرد! چه زمانی دیده اید که کشوری با گروه های تروریستی بر سر میز مذاکره بنشید؟ وی اولویت کشورش را ایجاد «منطقه امن» با همپیمانانش در منطقه عنوان کرد.
منبع خبر : مردم سالاری

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ترکیه   سوریه   رییس جمهور آمریکا   آنکارا   نظامی ترکیه   شبکه های اجتماعی  
اخبار مرتبط
ترامپ: آتش بس ترکیه در سوریه دائمی خواهد بود
ایرنا
پاسخ اردوغان به سخنان ترامپ
رویداد 24
گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است/جزییات توافق واشنگتن و آنکارا درباره کردها
نواندیش
معاون ترامپ: با ترکیه برای برقراری آتش بس توافق کردیم
تابناک
ترکیه و آمریکا بر سر آتش بس در سوریه به توافق رسیدند
پانا
معاون ترامپ: برای آتش بس در شمال سوریه با ترکیه به توافق رسیدیم
تسنیم
توافق با ترکیه برای برقراری آتش بس در سوریه
اقتصاد نیوز
«مایک پنس» وارد آنکارا شد
ایران آنلاین
جلسه ترامپ با رهبران کنگره با دستور کار ترکیه
ایسنا
ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد / 3 وزیر و 2 وزارتخانه ترکیه تحریم شدند
نامه نیوز
ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد
شبکه خبر
نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند
فارس
امضای تحریم های جدید علیه ترکیه توسط ترامپ/ سفر مایک پنس به آنکارا
اقتصاد نیوز
سایه دمشق بهتر از چکمه آنکارا
جوان آنلاین
ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است
تابناک
ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
ایرنا
گمانه زنی ها درباره آمادگی ترامپ برای تحریم ترکیه
ایرنا
چه کشور هایی قائده بازی ترکیه در شمال سوریه را تعیین می کنند؟
تیتر شهر
ترکیه پیشنهاد آمریکا برای میانجیگری با کُردها را رد کرد
ایرنا
ترکیه مدعی تسلط بر راس العین شد
مردم سالاری
آخرین خبرها از عملیات ترکیه در سوریه؛ آوارگی 70 هزار غیر نظامی سوری/ ترکیه: 342 تروریست را از پا در آوردیم/ 262 نفر از نیروهای ترکیه ای کشته شدند
تیک نیوز
یک گروه فلسطینی حمله ترکیه به خاک سوریه را بشدت محکوم کرد
بولتن نیوز
تلویزیون چین: ترکیه مدت ها برای حمله به سوریه برنامه ریزی کرده بود
خرداد نیوز
ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی کند
افکار نیوز
گراهام از تحریم های ویرانگر علیه ترکیه خبر داد
ساعت 24
ترکیه: تسلیم تهدید های ترامپ درباره سوریه نمی شویم
باشگاه خبرنگاران
ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد
مشرق نیوز
ترکیه قدم اشتباه بردارد، اقتصادش را نابود می کنم
خبرگزاری ایلنا
نگاهی به مطالب ستون نویس های ترکیه| دشوارترین مقطع در سوریه
تسنیم
آمریکا 200 کامیون سلاح برای کردهای سوریه ارسال کرد
دنیای اقتصاد
اردوغان: آمریکا رایگان تروریست ها را تجهیز نظامی می کند
باشگاه خبرنگاران
آناتولی: آمریکا 200 کامیون محموله لجستیکی برای کردهای سوریه فرستاد
ایرنا
اردوغان: آمریکا تروریست ها را تجهیز نظامی می کند
دنیای اقتصاد
اردوغان با توپ پُر ترکیه را ترک کرد
خبرآنلاین
اردوغان: آمریکا با پول هم به ما سلاح نمی فروشد، اما به تروریست ها رایگان سلاح می دهد
فارس
شکست نظامی عربستان سعودی و طعنه های همپیمانان
تسنیم
روحانی خطاب به آمریکا: اگر به دنبال مذاکره هستید باید صداقت خود را نشان دهید و همه فشارها را متوقف کنید/ تا حالا فشار اقتصادی حداکثری بود، اکنون شاهد تهمت های حداکثری هستیم که هیچ پایه و اساسی ندارد/ عربستان، امارات و امریکا در منطقه جنگ راه انداخته اند/ یمنی ها بیمارستان یا مدرسه ای را در عربستان ن
خبر داغ
تزار طعنه ها
ایسنا
خرید پاتریوت، باج آنکارا برای نفوذ در قلب کاخ سفید/ منافع ترکیه در آمریکا غیرقابل اغماض است
آنا نیوز
ترکیه تجهیزات نظامی وارد خاک سوریه می کند
خرداد نیوز
اخبار مرتبط
bltایرنا : ترامپ: آتش بس ترکیه در سوریه دائمی خواهد بود
bltرویداد 24 : پاسخ اردوغان به سخنان ترامپ
bltنواندیش : گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است/جزییات توافق واشنگتن و آنکارا درباره کردها
bltتابناک : معاون ترامپ: با ترکیه برای برقراری آتش بس توافق کردیم
bltپانا : ترکیه و آمریکا بر سر آتش بس در سوریه به توافق رسیدند
bltتسنیم : معاون ترامپ: برای آتش بس در شمال سوریه با ترکیه به توافق رسیدیم
bltاقتصاد نیوز : توافق با ترکیه برای برقراری آتش بس در سوریه
bltایران آنلاین : «مایک پنس» وارد آنکارا شد
bltایسنا : جلسه ترامپ با رهبران کنگره با دستور کار ترکیه
bltنامه نیوز : ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد / 3 وزیر و 2 وزارتخانه ترکیه تحریم شدند
bltشبکه خبر : ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد
bltفارس : نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند
bltاقتصاد نیوز : امضای تحریم های جدید علیه ترکیه توسط ترامپ/ سفر مایک پنس به آنکارا
bltجوان آنلاین : سایه دمشق بهتر از چکمه آنکارا
bltتابناک : ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است
bltایرنا : ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
bltایرنا : گمانه زنی ها درباره آمادگی ترامپ برای تحریم ترکیه
bltتیتر شهر : چه کشور هایی قائده بازی ترکیه در شمال سوریه را تعیین می کنند؟
bltایرنا : ترکیه پیشنهاد آمریکا برای میانجیگری با کُردها را رد کرد
bltمردم سالاری : ترکیه مدعی تسلط بر راس العین شد
bltتیک نیوز : آخرین خبرها از عملیات ترکیه در سوریه؛ آوارگی 70 هزار غیر نظامی سوری/ ترکیه: 342 تروریست را از پا در آوردیم/ 262 نفر از نیروهای ترکیه ای کشته شدند
bltبولتن نیوز : یک گروه فلسطینی حمله ترکیه به خاک سوریه را بشدت محکوم کرد
bltخرداد نیوز : تلویزیون چین: ترکیه مدت ها برای حمله به سوریه برنامه ریزی کرده بود
bltافکار نیوز : ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی کند
bltساعت 24 : گراهام از تحریم های ویرانگر علیه ترکیه خبر داد
bltباشگاه خبرنگاران : ترکیه: تسلیم تهدید های ترامپ درباره سوریه نمی شویم
bltمشرق نیوز : ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد
bltخبرگزاری ایلنا : ترکیه قدم اشتباه بردارد، اقتصادش را نابود می کنم
bltتسنیم : نگاهی به مطالب ستون نویس های ترکیه| دشوارترین مقطع در سوریه
bltدنیای اقتصاد : آمریکا 200 کامیون سلاح برای کردهای سوریه ارسال کرد
bltباشگاه خبرنگاران : اردوغان: آمریکا رایگان تروریست ها را تجهیز نظامی می کند
bltایرنا : آناتولی: آمریکا 200 کامیون محموله لجستیکی برای کردهای سوریه فرستاد
bltدنیای اقتصاد : اردوغان: آمریکا تروریست ها را تجهیز نظامی می کند
bltخبرآنلاین : اردوغان با توپ پُر ترکیه را ترک کرد
bltفارس : اردوغان: آمریکا با پول هم به ما سلاح نمی فروشد، اما به تروریست ها رایگان سلاح می دهد
bltتسنیم : شکست نظامی عربستان سعودی و طعنه های همپیمانان
bltخبر داغ : روحانی خطاب به آمریکا: اگر به دنبال مذاکره هستید باید صداقت خود را نشان دهید و همه فشارها را متوقف کنید/ تا حالا فشار اقتصادی حداکثری بود، اکنون شاهد تهمت های حداکثری هستیم که هیچ پایه و اساسی ندارد/ عربستان، امارات و امریکا در منطقه جنگ راه انداخته اند/ یمنی ها بیمارستان یا مدرسه ای را در عربستان ن
bltایسنا : تزار طعنه ها
bltآنا نیوز : خرید پاتریوت، باج آنکارا برای نفوذ در قلب کاخ سفید/ منافع ترکیه در آمریکا غیرقابل اغماض است
bltخرداد نیوز : ترکیه تجهیزات نظامی وارد خاک سوریه می کند
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.