مخبر - 1398/07/22 - ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است

ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پی حمله نظامی ترکیه به سوریه روز دوشنبه مجددا آنکارا را به مجازات بسیار سخت و شدید تهدید کرد.
ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پی حمله نظامی ترکیه به سوریه روز دوشنبه مجددا آنکارا را به مجازات بسیار سخت و شدید تهدید کرد.
به گزارش «تابناک» به نقل از ایرنا؛ وی در یک رشته پیام در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: شاید کرد ها برخی از (زندانیان) داعشی را برای وادار کردن ایالات متحده به نشان دادن واکنش در برابر حمله نظامی ترکیه به سوریه رها کنند، اما ترکیه و کشور های اروپایی به آسانی می توانند آنان را دوباره دستگیر کرده و به کشور های مبدا بازگردانند، آنان باید به سرعت اقدام کنند.
ترامپ افزود: آیا افرادی تصور می کنند ما (ایالات متحده) باید با ترکیه که عضو ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) وارد جنگ شویم؟ و در این صورت نبرد های پایان ناپذیر، تمام خواهد شد. به نوشته ترامپ؛ همان افرادی که ما (ایالات متحده) را وارد اوضاع درهم ریخته و هرج و مرج خاورمیانه کردند، می خواهند نیرو های (ارتش) ما در این منطقه باقی بمانند.
ترامپ در پاسخ به برنامه ای در شبکه فاکس نیوز افزود: ما قصد نداریم وارد درگیری دیگری میان طرف ها و افرادی شویم که از 200 سال پیش در حال نبرد با هم بوده اند. اروپا فرصتی برای بازگرداندن زندانیان داعشی آنان (کرد ها به کشور های اصلی خود) داشته است، اما نمی خواهد هزینه آن را بپذیرد.
رئیس جمهوری آمریکا بامداد امروز (دوشنبه) در پیام توئیتری دیگری با تاکید بر این موضوع که ترکیه و کرد ها باید جلوی فرار زندانیان داعشی را بگیرند، از کشور های اروپایی خواست شهروندان پیوسته به داعش خود را (به موطن اصلیشان) بازگردانند. وی با این ادعا که ایالات متحده، خطرناک ترین زندانیان داعشی را نگهداری می کند، نوشت: ترکیه و کرد ها نباید اجازه دهند آن ها (داعشی ها) فرار کنند.
ترامپ با بیان این مطلب که کشور های اروپایی باید بعد از درخواست های مکرر، شهروندان خود را که به داعش پیوسته بودند به کشورشان بازمی گرداندند، تاکید کرد: آن ها هم اکنون باید این کار را بکنند.
وی که سیاست های سختگیرانه ای برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به کشورش اتخاذ کرده، تصریح کرد: آن ها (زندانیان داعشی) هرگز به ایالات متحده نخواهند آمد و نباید راه داده شوند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته (یکشنبه) گزارش داد: نزدیک شدن نیرو های ارتش ترکیه به یک شهر مهم در شمال شرقی سوریه و شروع درگیری ها، فرار صد ها نفر از عناصر وابسته به داعش از یک اردوگاه آوارگان در عین العیسی نزدیک به پایگاه نیرو های ائتلاف آمریکایی را در پی داشت. این اردوگاه در فاصله حدود 35 کیلومتری جنوب مرز سوریه - ترکیه و محل استقرار نزدیک به 12 هزار داعشی از جمله خانواده های آنهاست.
نیرو های کرد شمال سوریه در بیانیه ای اعلام کردند: 950 نفر از حامیان داعش پس از حمله به نگهبانان و هجوم به سمت دروازه ها فرار کرده اند. شمار این افراد هنوز دقیقا تایید نشده است. برخی از منابع، آمار زندانیان داعش در اختیار کرد ها و خانواده آنان را تا 12 هزار نفر نیز ذکر کرده اند و اکنون به دنبال فرار آنان از زندان های نیرو های کرد در شمال سوریه، بیم آغاز دوباره حملات تروریستی داعش وجود دارد. دیده بان حقوق بشر سوریه نیز مدعی شد که جنگنده های ترکیه روز یکشنبه روستا های نزدیک این اردوگاه را هدف قرار داده اند.
اما رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه این خبر ها را رد و گزارش های حاکی از فرار زندانیان داعشی را «دروغ پراکنی» توصیف کرده است.
نیرو های دموکراتیک سوریه مستقر در شمال شرق این کشور که هزاران تروریست داعشی و خانواده های آن ها را در بازداشت دارند، هشدار داده اند که به علت تشدید درگیری با ارتش ترکیه، احتمالا قادر به نگهداری از آن ها نخواهند بود.
ترکیه چهارشنبه هفته گذشته با آغاز عملیاتی با نام «چشمه صلح» به شمال شرقی سوریه حمله کرد و تا به حال شهر های شمالی تل ابیض و راس العین را هدف قرار داده است.
سوریه با محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه علیه مناطق شمال شرق این کشور از آمادگی ارتش برای مقابله با هر چالشی خبر داده است. همچنین خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد که واحد هایی از ارتش این کشور به سمت شمال شرق برای مقابله با حمله آنکارا حرکت کرده اند.
ارتش ترکیه در دو عملیات سپر فرات و عملیات شاخه زیتون با همکاری گروه های مورد حمایت خود در سال های گذشته چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهر های الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرده بود.
ترامپ روز یکشنبه نیز درباره حمله نظامی اخیر ترکیه به شمال سوریه نوشت که با سناتور لیندسی گراهام (رئیس کمیته قضایی سنا) و بسیاری از اعضای کنگره شامل دمکرات ها برای اعمال تحریم های نیرومند بر ترکیه همکاری می کند.
وی در پیام توئیتری خود افزود: وزارت خرانه داری (دارایی) آمریکا آماده اقدام علیه ترکیه است، اما شاید قوانین اضافی مورد نیاز باشد. اجماع و اتفاق نظر زیادی در این باره وجود دارد، هر چند آنکارا درخواست اجرا نشدن این تحریم ها را داده است.
ترامپ در توئیت دیگری نیز یادآورشد که کرد ها و ترکیه از سالیان گذشته با هم درگیر بوده اند. ترکیه "پ ک. ک" را خطرناک ترین گروه تروریستی جهان می داند. گروه های دیگر هم ممکن است به حمایت از یک طرف یا طرف دیگر بجنگند، بگذار آن ها هم بیایند. ما با دقت اوضاع و شرایط (سوریه) را رصد و بررسی می کنیم.
به نوشته ترامپ؛ به یاد می آورید 2 سال پیش هنگامی که عراق قصد نبرد با کرد ها را در بخش دیگری از سوریه داشت، بسیاری از ما (واشنگتن) درخواست کردند که در حمایت ازکرد ها با نیرو های نظامی عراق بجنگیم، اما من مخالفت کردم و کرد ها دو بار از نبرد دست کشیدند. اکنون همان ماجرا را در باره ترکیه تکرار می شود.
وی در توئیت دیگری، تصمیم خود را برای خودداری از ورود نیرو های آمریکایی به جنگ در امتداد مرز ترکیه و شمال سوریه، هوشمندانه خواند و افزود: آنانی که به اشتباه ما را به درگیری های خاورمیانه کشانده اند، حتی خودشان هم نمی دانستند که چه تصمیم بدی گرفته اند، اما چرا اکنون درخواست اعلان جنگ نمی کنند.
عملیات تهاجمی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه، با مخالفت های منطقه ای و بین المللی زیادی روبه رو شده و بسیاری از کشور های اروپایی از جمله آلمان و فرانسه در واکنش به این حمله، صادرات تسلیحات خود را به ترکیه به حالت تعلیق درآورده اند. اتحادیه اروپا نیز در اعتراض به حمله ترکیه به شمال سوریه، آنکارا را تهدید به تحریم کرد که با تهدید متقابل رهبر ترکیه روبه رو شد.
اردوغان هفته گذشته به کشور های اروپایی هشدار داد که که ترکیه دروازه های خود را بر روی سه میلیون و 600 هزار پناهجوی سوری برای ورود به خاک کشور های عضو اتحادیه اروپا خواهد گشود و با تاکید بر ادامه عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه، گفت: تحریم تسلیحاتی ترکیه سبب توقف این عملیات نمی شود.
وی بار دیگر تاکید کرد که ترکیه هرگز اجازه تشکیل یک کشور تروریستی در شمال سوریه را نمی دهد و تصریح کرد که نیرو های ارتش ترکیه به عمق 30 تا 35 کیلومتری خاک سوریه نفوذ خواهند کرد.
اردوغان با تروریست خواندن کرد های سوری، گفت: برخی از کشور ها به دنبال میانجی گری میان ما و تروریست ها (کُرد های سوری) هستند؟ این مسئله چطور ممکن است، نمی توان آن را درک کرد! چه زمانی دیده اید که کشوری با گروه های تروریستی بر سر میز مذاکره بنشید؟ وی اولویت کشورش را ایجاد «منطقه امن» با همپیمانانش در منطقه عنوان کرد.
منبع خبر : تابناک

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ترکیه   سوریه   رییس جمهور آمریکا   آنکارا   نظامی ترکیه   دونالد ترامپ  
اخبار مرتبط
فرستاده ترامپ به سوریه فردا عازم آنکارا است
ایسنا
تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در «سوریه»
جوان آنلاین
تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در شمال سوریه
الف
فرمانده قسد: عملیات ترکیه در شمال سوریه با دستور ترامپ آغاز شد
باشگاه خبرنگاران
ترامپ دستورلغوتحریم های ترکیه راصادرکرد
ناطقان نیوز
ترامپ، لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه را خواستار شد
الف
درخواست ترامپ برای لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه
دنیای اقتصاد
ترامپ: آتش بس ترکیه در سوریه دائمی خواهد بود
ایرنا
ترامپ: خبر های خوبی درباره سوریه در راه است
بهار نیوز
پاسخ اردوغان به سخنان ترامپ
فرارو
گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است/جزییات توافق واشنگتن و آنکارا درباره کردها
نواندیش
معاون ترامپ: با ترکیه برای برقراری آتش بس توافق کردیم
تابناک
معاون ترامپ: برای آتش بس در شمال سوریه با ترکیه به توافق رسیدیم
تسنیم
توافق ترکیه و آمریکا برای آتش بس درسوریه
مردم سالاری
ورود معاون ترامپ به ترکیه/ پنس با اردوغان گفتگو می کند
خبرآنلاین
ترامپ: کمک مسکو به دمشق در این رویاروئی اشکالی ندارد
فردا نیوز
ترامپ: حمله ترکیه به سوریه مشکل ما نیست
مهر نیوز
تکاپوی آمریکا برای دستیابی به آتش بس با ترکیه/ معاون ترامپ امروز به آنکارا می رود
العالم
جلسه ترامپ با رهبران کنگره با دستور کار ترکیه
ایسنا
ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد / 3 وزیر و 2 وزارتخانه ترکیه تحریم شدند
انتخاب
نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند
فارس
پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد
دنیای اقتصاد
پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد/درخواست ترامپ چیست؟
خبرآنلاین
امضای تحریم های جدید علیه ترکیه توسط ترامپ/ سفر مایک پنس به آنکارا
اقتصاد نیوز
ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد
ایرنا
مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است
مردم سالاری
ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
ایرنا
گمانه زنی ها درباره آمادگی ترامپ برای تحریم ترکیه
ایرنا
ترکیه پیشنهاد ترامپ برای میانجیگری با کُردها را رد کرد
آفتاب
ترکیه به پیشنهاد میانجی گری ترامپ واکنش نشان داد
افکار نیوز
ترامپ پیشنهاد میانجی گری میان ترکیه و کردها را داد
ایرنا
بیانیه ترامپ درباره عملیات ترکیه در سوریه: عملیات ترکیه را تایید نمی کنیم / گفته بودم در جنگ های بی پایان شرکت نمی کنیم / هیچ نظامی آمریکایی در این منطقه حضور ندارد / ترکیه متعهد شده از اقلیت ها از جمله مسیحیان محفاظت کند / آنکارا مسئول نگهداری اسرای داعشی و جلوگیری از قدرتگیری دوباره آن هاست / اوضا
انتخاب
ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی کند
افکار نیوز
ترکیه: تسلیم تهدید های ترامپ درباره سوریه نمی شویم
باشگاه خبرنگاران
ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد/ فشار زیادی روی ترکیه است
رهیاب نیوز
ترامپ: اعضای داعش را نمی توانیم برای مدت طولانی در سوریه نگه داریم
ایرنا
ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد
موج رسا
ترامپ: اگر آنکارا خارج از چارچوب عمل کند، اقتصادش را نابود می کنم
مهر نیوز
سیاست خاورمیانه ای ترامپ نتیجه عکس می دهد
ایرنا
سفر اردوغان به نیویورک و تنش در روابط ترکیه با امریکا
صدا و سیما
اخبار مرتبط
bltایسنا : فرستاده ترامپ به سوریه فردا عازم آنکارا است
bltجوان آنلاین : تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در «سوریه»
bltالف : تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در شمال سوریه
bltباشگاه خبرنگاران : فرمانده قسد: عملیات ترکیه در شمال سوریه با دستور ترامپ آغاز شد
bltناطقان نیوز : ترامپ دستورلغوتحریم های ترکیه راصادرکرد
bltالف : ترامپ، لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه را خواستار شد
bltدنیای اقتصاد : درخواست ترامپ برای لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه
bltایرنا : ترامپ: آتش بس ترکیه در سوریه دائمی خواهد بود
bltبهار نیوز : ترامپ: خبر های خوبی درباره سوریه در راه است
bltفرارو : پاسخ اردوغان به سخنان ترامپ
bltنواندیش : گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است/جزییات توافق واشنگتن و آنکارا درباره کردها
bltتابناک : معاون ترامپ: با ترکیه برای برقراری آتش بس توافق کردیم
bltتسنیم : معاون ترامپ: برای آتش بس در شمال سوریه با ترکیه به توافق رسیدیم
bltمردم سالاری : توافق ترکیه و آمریکا برای آتش بس درسوریه
bltخبرآنلاین : ورود معاون ترامپ به ترکیه/ پنس با اردوغان گفتگو می کند
bltفردا نیوز : ترامپ: کمک مسکو به دمشق در این رویاروئی اشکالی ندارد
bltمهر نیوز : ترامپ: حمله ترکیه به سوریه مشکل ما نیست
bltالعالم : تکاپوی آمریکا برای دستیابی به آتش بس با ترکیه/ معاون ترامپ امروز به آنکارا می رود
bltایسنا : جلسه ترامپ با رهبران کنگره با دستور کار ترکیه
bltانتخاب : ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد / 3 وزیر و 2 وزارتخانه ترکیه تحریم شدند
bltفارس : نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند
bltدنیای اقتصاد : پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد
bltخبرآنلاین : پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد/درخواست ترامپ چیست؟
bltاقتصاد نیوز : امضای تحریم های جدید علیه ترکیه توسط ترامپ/ سفر مایک پنس به آنکارا
bltایرنا : ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد
bltمردم سالاری : مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است
bltایرنا : ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
bltایرنا : گمانه زنی ها درباره آمادگی ترامپ برای تحریم ترکیه
bltآفتاب : ترکیه پیشنهاد ترامپ برای میانجیگری با کُردها را رد کرد
bltافکار نیوز : ترکیه به پیشنهاد میانجی گری ترامپ واکنش نشان داد
bltایرنا : ترامپ پیشنهاد میانجی گری میان ترکیه و کردها را داد
bltانتخاب : بیانیه ترامپ درباره عملیات ترکیه در سوریه: عملیات ترکیه را تایید نمی کنیم / گفته بودم در جنگ های بی پایان شرکت نمی کنیم / هیچ نظامی آمریکایی در این منطقه حضور ندارد / ترکیه متعهد شده از اقلیت ها از جمله مسیحیان محفاظت کند / آنکارا مسئول نگهداری اسرای داعشی و جلوگیری از قدرتگیری دوباره آن هاست / اوضا
bltافکار نیوز : ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی کند
bltباشگاه خبرنگاران : ترکیه: تسلیم تهدید های ترامپ درباره سوریه نمی شویم
bltرهیاب نیوز : ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد/ فشار زیادی روی ترکیه است
bltایرنا : ترامپ: اعضای داعش را نمی توانیم برای مدت طولانی در سوریه نگه داریم
bltموج رسا : ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد
bltمهر نیوز : ترامپ: اگر آنکارا خارج از چارچوب عمل کند، اقتصادش را نابود می کنم
bltایرنا : سیاست خاورمیانه ای ترامپ نتیجه عکس می دهد
bltصدا و سیما : سفر اردوغان به نیویورک و تنش در روابط ترکیه با امریکا
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.