مخبر - 1398/07/22 - ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است

ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
خرداد؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پی حمله نظامی ترکیه به سوریه روز دوشنبه مجددا آنکارا را به مجازات های بسیار سخت و شدید تهدید کرد.
ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است

خرداد؛ دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در پی حمله نظامی ترکیه به سوریه روز دوشنبه مجددا آنکارا را به مجازات های بسیار سخت و شدید تهدید کرد.
وی در یک رشته پیام در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: شاید کردها برخی از (زندانیان) داعشی را برای وادار کردن ایالات متحده به نشان دادن واکنش در برابر حمله نظامی ترکیه به سوریه رها کنند، اما ترکیه و کشورهای اروپایی به آسانی می توانند آنان را دوباره دستگیر کرده و به کشورهای مبدا بازگردانند، آنان باید به سرعت اقدام کنند.
ترامپ افزود: آیا افرادی تصور می کنند ما (ایالات متحده) باید با ترکیه که عضو ناتو (سازمان پیمان آتلانتیک شمالی) وارد جنگ شویم؟ و در این صورت نبردهای پایان ناپذیر، تمام خواهد شد. به نوشته ترامپ؛ همان افرادی که ما (ایالات متحده) را وارد اوضاع درهم ریخته و هرج و مرج خاورمیانه کردند، می خواهند نیروهای (ارتش) ما در این منطقه باقی بمانند.
ترامپ در پاسخ به برنامه ای در شبکه فاکس نیوز افزود: ما قصد نداریم وارد درگیری دیگری میان طرف ها و افرادی شویم که از 200 سال پیش در حال نبرد با هم بوده اند. اروپا فرصتی برای بازگرداندن زندانیان داعشی آنان (کردها به کشورهای اصلی خود) داشته است، اما نمی خواهد هزینه آن را بپذیرد.
رئیس جمهوری آمریکا بامداد امروز (دوشنبه) در پیام توئیتری دیگری با تاکید بر این موضوع که ترکیه و کردها باید جلوی فرار زندانیان داعشی را بگیرند، از کشورهای اروپایی خواست شهروندان پیوسته به داعش خود را (به موطن اصلیشان) بازگردانند. وی با این ادعا که ایالات متحده، خطرناک ترین زندانیان داعشی را نگهداری می کند، نوشت: ترکیه و کردها نباید اجازه دهند آنها (داعشی ها) فرار کنند.
ترامپ با بیان این مطلب که کشورهای اروپایی باید بعد از درخواست های مکرر، شهروندان خود را که به داعش پیوسته بودند به کشورشان بازمی گرداندند، تاکید کرد: آنها هم اکنون باید این کار را بکنند.
وی که سیاست های سختگیرانه ای برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی به کشورش اتخاذ کرده، تصریح کرد: آنها (زندانیان داعشی) هرگز به ایالات متحده نخواهند آمد و نباید راه داده شوند.
خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته (یکشنبه) گزارش داد: نزدیک شدن نیروهای ارتش ترکیه به یک شهر مهم در شمال شرقی سوریه و شروع درگیری ها، فرار صدها نفر از عناصر وابسته به داعش از یک اردوگاه آوارگان در عین العیسی نزدیک به پایگاه نیروهای ائتلاف آمریکایی را در پی داشت. این اردوگاه در فاصله حدود 35 کیلومتری جنوب مرز سوریه - ترکیه و محل استقرار نزدیک به 12 هزار داعشی از جمله خانواده های آنهاست.
نیروهای کرد شمال سوریه در بیانیه ای اعلام کردند: 950 نفر از حامیان داعش پس از حمله به نگهبانان و هجوم به سمت دروازه ها فرار کرده اند. شمار این افراد هنوز دقیقا تایید نشده است. برخی از منابع، آمار زندانیان داعش در اختیار کردها و خانواده آنان را تا 12 هزار نفر نیز ذکر کرده اند و اکنون به دنبال فرار آنان از زندان های نیروهای کرد در شمال سوریه، بیم آغاز دوباره حملات تروریستی داعش وجود دارد. دیده بان حقوق بشر سوریه نیز مدعی شد که جنگنده های ترکیه روز یکشنبه روستاهای نزدیک این اردوگاه را هدف قرار داده اند.
اما رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه این خبرها را رد و گزارش های حاکی از فرار زندانیان داعشی را «دروغ پراکنی» توصیف کرده است.
نیروهای دموکراتیک سوریه مستقر در شمال شرق این کشور که هزاران تروریست داعشی و خانواده های آنها را در بازداشت دارند، هشدار داده اند که به علت تشدید درگیری با ارتش ترکیه، احتمالا قادر به نگهداری از آنها نخواهند بود.
ترکیه چهارشنبه هفته گذشته با آغاز عملیاتی با نام «چشمه صلح» به شمال شرقی سوریه حمله کرد و تا به حال شهرهای شمالی تل ابیض و راس العین را هدف قرار داده است.
سوریه با محکوم کردن عملیات نظامی ترکیه علیه مناطق شمال شرق این کشور از آمادگی ارتش برای مقابله با هر چالشی خبر داده است. همچنین خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) اعلام کرد که واحدهایی از ارتش این کشور به سمت شمال شرق برای مقابله با حمله آنکارا حرکت کرده اند.
ارتش ترکیه در دو عملیات سپر فرات و عملیات شاخه زیتون با همکاری گروه های مورد حمایت خود در سال های گذشته چهار هزار کیلومتر از خاک سوریه از جمله شهرهای الباب، اعزاز، جرابلس و عفرین در شمال این کشور را تصرف کرده بود.
ترامپ روز یکشنبه نیز درباره حمله نظامی اخیر ترکیه به شمال سوریه نوشت که با سناتور لیندسی گراهام (رئیس کمیته قضایی سنا) و بسیاری از اعضای کنگره شامل دمکرات ها برای اعمال تحریم های نیرومند بر ترکیه همکاری می کند.
وی در پیام توئیتری خود افزود: وزارت خرانه داری (دارایی) آمریکا آماده اقدام علیه ترکیه است، اما شاید قوانین اضافی مورد نیاز باشد. اجماع و اتفاق نظر زیادی در این باره وجود دارد، هر چند آنکارا درخواست اجرا نشدن این تحریم ها را داده است.
ترامپ در توئیت دیگری نیز یادآورشد که کردها و ترکیه از سالیان گذشته با هم درگیر بوده اند. ترکیه "پ ک ک" را خطرناک ترین گروه تروریستی جهان می داند. گروه های دیگر هم ممکن است به حمایت از یک طرف یا طرف دیگر بجنگند، بگذار آنها هم بیایند. ما با دقت اوضاع و شرایط (سوریه) را رصد و بررسی می کنیم.
به نوشته ترامپ؛ به یاد می آورید 2 سال پیش هنگامی که عراق قصد نبرد با کردها را در بخش دیگری از سوریه داشت، بسیاری از ما (واشنگتن) درخواست کردند که در حمایت ازکردها با نیروهای نظامی عراق بجنگیم، اما من مخالفت کردم و کردها دو بار از نبرد دست کشیدند. اکنون همان ماجرا را در باره ترکیه تکرار می شود.
وی در توئیت دیگری، تصمیم خود را برای خودداری از ورود نیروهای آمریکایی به جنگ در امتداد مرز ترکیه و شمال سوریه، هوشمندانه خواند و افزود: آنانی که به اشتباه ما را به درگیری های خاورمیانه کشانده اند، حتی خودشان هم نمی دانستند که چه تصمیم بدی گرفته اند، اما چرا اکنون درخواست اعلان جنگ نمی کنند.
عملیات تهاجمی ارتش ترکیه در شمال شرق سوریه، با مخالفت های منطقه ای و بین المللی زیادی روبه رو شده و بسیاری از کشورهای اروپایی از جمله آلمان و فرانسه در واکنش به این حمله، صادرات تسلیحات خود را به ترکیه به حالت تعلیق درآورده اند. اتحادیه اروپا نیز در اعتراض به حمله ترکیه به شمال سوریه، آنکارا را تهدید به تحریم کرد که با تهدید متقابل رهبر ترکیه روبه رو شد.
اردوغان هفته گذشته به کشورهای اروپایی هشدار داد که که ترکیه دروازه های خود را بر روی سه میلیون و 600 هزار پناهجوی سوری برای ورود به خاک کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواهد گشود و با تاکید بر ادامه عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه، گفت: تحریم تسلیحاتی ترکیه سبب توقف این عملیات نمی شود.
وی بار دیگر تاکید کرد که ترکیه هرگز اجازه تشکیل یک کشور تروریستی در شمال سوریه را نمی دهد و تصریح کرد که نیروهای ارتش ترکیه به عمق 30 تا 35 کیلومتری خاک سوریه نفوذ خواهند کرد.
اردوغان با تروریست خواندن کردهای سوری، گفت: برخی از کشورها به دنبال میانجی گری میان ما و تروریست ها (کُردهای سوری) هستند؟ این مسئله چطور ممکن است، نمی توان آن را درک کرد! چه زمانی دیده اید که کشوری با گروه های تروریستی بر سر میز مذاکره بنشید؟ وی اولویت کشورش را ایجاد «منطقه امن» با همپیمانانش در منطقه عنوان کرد.
این در حالی است که ترامپ پنجشنبه گذشته ابراز امیدواری کرده بود که آمریکا بتواند میان ترکیه و کردها میانجی گری کند.
منبع خبر : خرداد نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «خرداد نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
خرداد   ترکیه   سوریه   رییس جمهور آمریکا   آنکارا   نظامی ترکیه   دونالد ترامپ  
اخبار مرتبط
کاهش شدید ارزش پول ترکیه
بهار نیوز
فرستاده ترامپ به سوریه فردا عازم آنکارا است
ایسنا
تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در «سوریه»
جوان آنلاین
تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در شمال سوریه
الف
فرمانده قسد: عملیات ترکیه در شمال سوریه با دستور ترامپ آغاز شد
باشگاه خبرنگاران
پس لرزه های صحبت های ترامپ؛ لیر ترکیه گران شد
خرداد نیوز
ترامپ دستورلغوتحریم های ترکیه راصادرکرد
ناطقان نیوز
ترامپ، لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه را خواستار شد
الف
ترامپ: آتش بس ترکیه در سوریه دائمی خواهد بود
ایرنا
ترامپ: خبر های خوبی درباره سوریه در راه است
بهار نیوز
پیام یک رهبر کرد سوریه به ترامپ: "پاکسازی قومی" را متوقف کنید!
خرداد نیوز
پاسخ اردوغان به سخنان ترامپ
فرارو
گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است/جزییات توافق واشنگتن و آنکارا درباره کردها
نواندیش
معاون ترامپ: با ترکیه برای برقراری آتش بس توافق کردیم
تابناک
معاون ترامپ: برای آتش بس در شمال سوریه با ترکیه به توافق رسیدیم
تسنیم
توافق ترکیه و آمریکا برای آتش بس درسوریه
مردم سالاری
ترامپ: کمک مسکو به دمشق در این رویاروئی اشکالی ندارد
فردا نیوز
تکاپوی آمریکا برای دستیابی به آتش بس با ترکیه/ معاون ترامپ امروز به آنکارا می رود
العالم
جلسه ترامپ با رهبران کنگره با دستور کار ترکیه
ایسنا
ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد / 3 وزیر و 2 وزارتخانه ترکیه تحریم شدند
انتخاب
نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند
فارس
پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد
دنیای اقتصاد
پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد/درخواست ترامپ چیست؟
خبرآنلاین
امضای تحریم های جدید علیه ترکیه توسط ترامپ/ سفر مایک پنس به آنکارا
اقتصاد نیوز
ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد
ایرنا
ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است
تابناک
مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است
مردم سالاری
ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
ایرنا
گمانه زنی ها درباره آمادگی ترامپ برای تحریم ترکیه
ایرنا
ترکیه پیشنهاد ترامپ برای میانجیگری با کُردها را رد کرد
آفتاب
ترکیه به پیشنهاد میانجی گری ترامپ واکنش نشان داد
افکار نیوز
ترامپ پیشنهاد میانجی گری میان ترکیه و کردها را داد
ایرنا
بیانیه ترامپ درباره عملیات ترکیه در سوریه: عملیات ترکیه را تایید نمی کنیم / گفته بودم در جنگ های بی پایان شرکت نمی کنیم / هیچ نظامی آمریکایی در این منطقه حضور ندارد / ترکیه متعهد شده از اقلیت ها از جمله مسیحیان محفاظت کند / آنکارا مسئول نگهداری اسرای داعشی و جلوگیری از قدرتگیری دوباره آن هاست / اوضا
انتخاب
تلویزیون چین: ترکیه مدت ها برای حمله به سوریه برنامه ریزی کرده بود
خرداد نیوز
ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی کند
افکار نیوز
ترکیه: تسلیم تهدید های ترامپ درباره سوریه نمی شویم
باشگاه خبرنگاران
ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد/ فشار زیادی روی ترکیه است
رهیاب نیوز
ترامپ: اعضای داعش را نمی توانیم برای مدت طولانی در سوریه نگه داریم
ایرنا
ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد
موج رسا
ترامپ: اگر آنکارا خارج از چارچوب عمل کند، اقتصادش را نابود می کنم
مهر نیوز
اخبار مرتبط
bltبهار نیوز : کاهش شدید ارزش پول ترکیه
bltایسنا : فرستاده ترامپ به سوریه فردا عازم آنکارا است
bltجوان آنلاین : تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در «سوریه»
bltالف : تمجید ترامپ از اقدامات ترکیه در شمال سوریه
bltباشگاه خبرنگاران : فرمانده قسد: عملیات ترکیه در شمال سوریه با دستور ترامپ آغاز شد
bltخرداد نیوز : پس لرزه های صحبت های ترامپ؛ لیر ترکیه گران شد
bltناطقان نیوز : ترامپ دستورلغوتحریم های ترکیه راصادرکرد
bltالف : ترامپ، لغو تحریم های آمریکا علیه ترکیه را خواستار شد
bltایرنا : ترامپ: آتش بس ترکیه در سوریه دائمی خواهد بود
bltبهار نیوز : ترامپ: خبر های خوبی درباره سوریه در راه است
bltخرداد نیوز : پیام یک رهبر کرد سوریه به ترامپ: "پاکسازی قومی" را متوقف کنید!
bltفرارو : پاسخ اردوغان به سخنان ترامپ
bltنواندیش : گاف جدید ترامپ: ترکیه همسایه ما است/جزییات توافق واشنگتن و آنکارا درباره کردها
bltتابناک : معاون ترامپ: با ترکیه برای برقراری آتش بس توافق کردیم
bltتسنیم : معاون ترامپ: برای آتش بس در شمال سوریه با ترکیه به توافق رسیدیم
bltمردم سالاری : توافق ترکیه و آمریکا برای آتش بس درسوریه
bltفردا نیوز : ترامپ: کمک مسکو به دمشق در این رویاروئی اشکالی ندارد
bltالعالم : تکاپوی آمریکا برای دستیابی به آتش بس با ترکیه/ معاون ترامپ امروز به آنکارا می رود
bltایسنا : جلسه ترامپ با رهبران کنگره با دستور کار ترکیه
bltانتخاب : ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد / 3 وزیر و 2 وزارتخانه ترکیه تحریم شدند
bltفارس : نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند
bltدنیای اقتصاد : پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد
bltخبرآنلاین : پنس برای میانجیگری راهی آنکارا شد/درخواست ترامپ چیست؟
bltاقتصاد نیوز : امضای تحریم های جدید علیه ترکیه توسط ترامپ/ سفر مایک پنس به آنکارا
bltایرنا : ترامپ تحریم های ترکیه را امضا کرد
bltتابناک : ترامپ: مجازات سخت برای ترکیه در راه است
bltمردم سالاری : مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است
bltایرنا : ترامپ: مجازات های سخت برای ترکیه در راه است
bltایرنا : گمانه زنی ها درباره آمادگی ترامپ برای تحریم ترکیه
bltآفتاب : ترکیه پیشنهاد ترامپ برای میانجیگری با کُردها را رد کرد
bltافکار نیوز : ترکیه به پیشنهاد میانجی گری ترامپ واکنش نشان داد
bltایرنا : ترامپ پیشنهاد میانجی گری میان ترکیه و کردها را داد
bltانتخاب : بیانیه ترامپ درباره عملیات ترکیه در سوریه: عملیات ترکیه را تایید نمی کنیم / گفته بودم در جنگ های بی پایان شرکت نمی کنیم / هیچ نظامی آمریکایی در این منطقه حضور ندارد / ترکیه متعهد شده از اقلیت ها از جمله مسیحیان محفاظت کند / آنکارا مسئول نگهداری اسرای داعشی و جلوگیری از قدرتگیری دوباره آن هاست / اوضا
bltخرداد نیوز : تلویزیون چین: ترکیه مدت ها برای حمله به سوریه برنامه ریزی کرده بود
bltافکار نیوز : ترامپ: آمریکا حمله ترکیه به سوریه را تایید نمی کند
bltباشگاه خبرنگاران : ترکیه: تسلیم تهدید های ترامپ درباره سوریه نمی شویم
bltرهیاب نیوز : ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد/ فشار زیادی روی ترکیه است
bltایرنا : ترامپ: اعضای داعش را نمی توانیم برای مدت طولانی در سوریه نگه داریم
bltموج رسا : ترامپ: اوباما جنگ بین ترکیه و کُردها را آغاز کرد
bltمهر نیوز : ترامپ: اگر آنکارا خارج از چارچوب عمل کند، اقتصادش را نابود می کنم
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط




 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.