مخبر - 1398/07/20 - انصار الله: امریکا از سرنوشت ویتنام درس بگیرد

انصار الله: امریکا از سرنوشت ویتنام درس بگیرد
بعد از آنکه امریکا اعلام کرد در واکنش به حمله ماه گذشته به تأسیسات نفتی آرامکو، مجموع نیرو هایی را که مأموریت شان را در ماه اخیر تمدید کرده، با اعزام نیرو های بیشتر به حدود 3 هزار نفر می رساند، رئیس کمیته عالی انقلاب یمن ضمن اشاره به سرنوشت جنگ های عراق و ویتنام، هشدار داد: آنچه را 14 هزار سرباز ...
انصار الله: امریکا از سرنوشت ویتنام درس بگیرد

سرویس بین الملل جوان آنلاین: «محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در واکنش به این موضوع در صفحه توئیتر خود نوشت: دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا، دولت وی و وزیر دفاعش مارک اسپر به جای اعزام هزاران نیرو به منطقه غرب آسیا بهتر است برنامه هایی برای همزیستی مشترک، شهروندی برابر و دموکراسی به منطقه بفرستند نه برنامه هایی برای جنگ و ویرانی متحدان شان یا ملت های آزاد.
الحوثی با اشاره به نشان ملی امریکا که یک عقاب است و در یک پای خود 13 شاخه تیر و در پای دیگر خود یک شاخه زیتون دارد، ادامه داد، اینکه برای یک بار هم که شده بر اساس همین نشان زیتون برای متحدان خود صلح بفرستید، جهان را غافلگیر کنید و نشان دهید هنوز بخشی از انسانیت مورد ادعای خود را دارید، هرچند به متحدان خود در ساختن بد ترین فاجعه انسانی در جهان علیه ملت یمن کمک کرده اید. وی سپس نوشت: اینکه جهان را با تغییر سیاست خصمانه خود غافلگیر کنید، سیاستی که جز خشم و خسارت از آن درو نکرده اید؛ همانگونه که بنا به گفته ترامپ به خاطر تصمیم اشتباه تان 8 تریلیون ضرر کرده اید. این که ملت شان برای یک بار هم که شده احساس کنند آن ها از جنگ ویتنام یا عراق یا یمن درس گرفته اند و این ها جنگ های بی فایده است. اینکه ملت امریکا با این حقیقت روبه رو شوند که افزایش تعداد به معنای پیروزی نیست، آنچه را 1هزار سرباز نتوانست محقق کند 2 هزار یا 3 هزار سرباز نیز نمی تواند عملی کند.
الحوثی تصریح کرد: عقب نشینی شما از خطوط تماس با ایران در سوریه به معنای موضع گیری مجدد سعودی نیست. ادعا هایی مبنی بر رویارویی با ایران از سوی سعودی دیگر رسوا و فاش شده است.
وی در پایان خطاب به ترامپ و دولتش نوشت: ملت یمن که تاکنون از نیروها، سلاح ها و فرماندهی ائتلاف توسط شما نترسیده از افزایش تعداد آن ها نیز هراسی ندارد، زیرا بر خدا توکل می کند؛ ائتلافی که ثابت کرده امریکا ملت یمن را می کشد. مارک اسپر، وزیر دفاع امریکا روز جمعه ضمن اعلام افزایش نیرو های امریکایی گفت که این نیرو ها در پاسخ به «ادامه تهدیدات در منطقه» و بعد از مکالمه ای با محمد بن سلمان درباره «تلاش ها برای حفاظت [از آنها]در برابر تهاجمات بیشتر ایرانی ها» به عربستان اعزام می شوند. بر اساس بیانیه پنتاگون (وزارت دفاع امریکا) دو سامانه جدید موشک های پاتریوت، یک سیستم اختلال موشکی تاد، دو اسکادران جنگنده هوایی و یک واحد تجسس هوایی، از جمله تجهیزاتی است که برای کمک به عربستان به این کشور اعزام خواهند شد. ارتش امریکا از ماه مه تاکنون تعداد نیروهایش را در منطقه تحت پوشش «فرماندهی مرکزی» که شامل خاورمیانه می شود به حدود 14هزار نفر افزایش داده است.
پمپئو: هدف مقابله با ایران است!
وزیر خارجه امریکا در پیامی توئیتری مدعی شد اعزام نظامیان و تجهیزات بیشتر به عربستان سعودی با هدف تقویت توانمندی های دفاعی و کمک به احیای قابلیت بازدارندگی این کشور در برابر تهاجم ایران انجام می شود. مایک پمپئو در ادامه گفت: ایران باید رفتار خود را از اساس تغییر داده و شبیه یک کشور نرمال رفتار کند وگرنه باید به تماشای نابودی اقتصادش بنشیند.
مجری کهنه کار امریکایی که سابقه همکاری با شبکه فاکس نیوز را دارد و دوست قدیمی رئیس جمهور امریکا است، از موضع دولت او در اعزام نظامیان امریکایی به عربستان سعودی به شدت انتقاد کرده است.
مذاکرات مخفی
روزنامه فایننشال تایمز مدعی شده که عربستان سعودی به منظور «کاستن از تنش ها» بعد از حمله ماه گذشته به دو پالایشگاه «بقیق» و «الخریص» در حال انجام مذاکراتی با انصارالله یمن بوده است.
طبق گزارش فایننشال تایمز، «عربستان سعودی برای اولین بار در بیش از دو سال اخیر در حال انجام مذاکراتی با شورشیان حوثی است؛ موضوعی که نشان دهنده آن است که ریاض بعد از حملات ماه گذشته به تأسیسات نفتی خودش، خواهان کاهش تنش است.» فایننشال تایمز در گزارش ادعایی خود، اشاره مستقیمی به منبع یا منابع خبر و ملیت آن ها نکرده و تنها به گفتن این جمله بسنده کرده که خبر فوق را از «منابع آگاه» دریافت کرده است.
یک دیپلمات غربی به این روزنامه گفته است که حمله به تأسیسات نفتی عربستان سعودی، عاملی مهم در تغییر موضع ریاض در قبال یمن و انصارالله ایفا کرده است. بر اساس این گزارش «تغییر موضع» عربستان سعودی در قبال یمن، یک دلیل دیگر هم داشته و آن تضعیف ائتلاف به رهبری سعودی ها در جنگ یمن بعد از انتشار خبر هایی مبنی بر کاهش حضور نظامی امارات متحده عربی در یمن است. فایننشال تایمز در گزارش خود همچنین مدعی شده که علاوه بر عربستان سعودی، انصارالله یمن هم خواهان کاهش تنش ها است و در همین راستا اقداماتی از قبیل آزاد کردن حدود 300 زندانی شامل سه زندانی سعودی را انجام داده است.
ضرر 13 میلیاردی بازار سهام
بازار سهام عربستان طی هفته گذشته و در سایه حوادث ژئوسیاسی منطقه، افتی 85/ 2 درصدی و ضرری 7/ 48 میلیارد ریالی (13 میلیارد دلار) را تجربه کرد. روزنامه «الوطن» امارات روز شنبه با اعلام این خبر افزود: تحلیلگران معتقدند که حوادث ژئوپلتیک و همچنین صحبت از طرح جدید شرکت نفتی «آرامکو» و فاش نکردن آن به شکل رسمی، بر عملکرد بازار سهام عربستان تأثیر گذاشته است و سرمایه گذاران را به حفظ نقدینگی و بهره بردن از عرضه سهام واداشته است.
از سوی دیگر بانک جهانی نیز روز پنج شنبه در گزارشی تأیید کرد که حمله به تأسیسات نفتی عربستان بر رشد اقتصادی امسال این کشور لطمه خواهد زد و تنها بخشی از آن را می توان با افزایش کمک های دولت در بخش غیر نفتی جبران کرد.
بانک جهانی رشد تولید ناخالص داخلی عربستان را در سال جاری 8/ 0 درصد پیش بینی کرد این در حالی است که عربستان رشد 9/ 1 درصدی برای تولید ناخالص داخلی خود تخمین زده بود و بانک جهانی نیز در ماه آوریل (فروردین- اردیبهشت) رشد 7 /1 درصد برای این کشور برآورد کرده بود.
گزارش های دولتی از سه ماهه دوم سال جاری حاکی از آن بود که رشد اقتصادی عربستان، به خاطر کاهش صادرات نفت حتی از میزان تعیین شده در سازمان کشور های صادرکننده نفت (اوپک)، به شدت کند شده است. با این حال مقامات سعودی بر این باورند که حمله جنبش انصارالله به تأسیسات نفتی آرامکو که در ابتدا تولید نفت این کشور را به نصف رساند، تأثیری در رشد اقتصاد این کشور نداشته، اما سرمایه گذاران و تحلیلگران می گویند، حمله به تأسیسات آرامکو می تواند اثراتی بلندمدت روی طرح های متنوع سازی اقتصاد این کشور و جذب سرمایه های خارجی داشته باشد.
پیش تر نیز مؤسسه رتبه بندی «فیچ» رتبه اعتباری عربستان را از +A به A کاهش داد و علت این اقدام را تنش های نظامی، ژئوپلتیک در منطقه خلیج فارس و افت جایگاه مالی عربستان اعلام کرد.
منبع خبر : جوان آنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   آمریکا   آرامکو   انصار الله   ویتنام   یمن  
اخبار مرتبط
آمریکا حامی اصلی تروریسم در خاورمیانه است/ دولت آمریکا اگر علاقه مند مذاکره است، باید اعتماد ایجاد کند/ ایران به معاهده ان پی تی کاملا پایبند است
تیتر یک
روحانی: 5سال است یمنی ها بمباران میشوند
ناطقان نیوز
روحانی در مصاحبه با فاکس نیوز: دولت آمریکا اگر علاقمند مذاکره است، اعتماد ایجاد کند
عصر ایران
رئیس جمهور امروز در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کند
شبکه الکوثر
دولت آمریکا با خروج از برجام و اعمال تحریم اعتماد را از بین برده است
ستاره نیوز
دولت آمریکا اعتماد را از بین برده است/ از تعبیرات ترامپ نسبت به مسئله تروریسم تعجب می کنم
مشرق نیوز
رییس پژوهشگاه راهبردی عراق: اتهام به ایران فرافکنی شکست در یمن است
ایرنا
آمریکا اگر علاقمند به مذاکره است، باید اعتماد ایجاد کند/ حمله به تاسیسات نفتی عربستان، فضاحت برای دستگاه های اطلاعاتی و رادارهای آمریکاست
خبرگزاری ایلنا
دولت آمریکا اگر علاقمند مذاکره است، اعتماد ایجاد کند/به معاهده ان پی تی کاملا پایبندیم
ایسنا
انصارالله: چاره ای برای سعودی ها جز فرار به سوی اربابان آمریکایی شان نمانده است
باشگاه خبرنگاران
جنگ یمن برنده نظامی نخواهد داشت
افکار نیوز
سفیر اسبق ایران در اردن: جنگ یمن برنده نظامی نخواهد داشت
فارس
بدون هیچ سند و مدرکی حادثه آرامکو را به ایران نسبت می دهند/ ملتی که نمی ترسد شکست ناپذیر است
باشگاه خبرنگاران
تنها صادرات سعودی ها نفت و تروریست است/ مقاومت اسلامی یمن می تواند صادرات نفت عربستان را به صفر برساند
باشگاه خبرنگاران
تجربه متراکم دفاع مقدس در بازدارندگی
جوان آنلاین
حزب الله: دشمن می ترسد حملاتی شبیه آرامکو برای اسرائیل اتفاق بیافتد
صدای ایران
آیا انصارالله می تواند رژیم صهیونیستی را مورد هدف قرار دهد؟
مشرق نیوز
حزب الله: شرایط منطقه بعد از حمله آرامکو دیگر به نفع آمریکا و مزدورانش نیست
وانا نیوز
سفیر سابق پاکستان: تهران توان مقابله با چالش ها را دارد
صبا ایران
حزب الله:همه گزینه های عربستان شکست خورده است
شهدای ایران
ساندی تایمز: سعودی ها احساس وحشت می کنند و آمریکا اهمیتی نمی دهد
تسنیم
حزب الله: همه گزینه های عربستان شکست خورده است/ معادلات جدید بعد از حمله به آرامکو
رهیاب نیوز
آیا بن سلمان بعد از «آرامکو» تجدید نظر می کند؟
فارس
آیا بن سلمان بعد از حادثه «آرامکو» تجدید نظر می کند؟
فارس
تحولات منطقه به نفع دست نشانده های آمریکا نیست
صدا و سیما
فایننشال تایمز: حمله آرامکو ضربه ای به طرح بن سلمان بود
شبکه الکوثر
درخواست زیاده خواهانه عادل الجبیر از اروپا علیه ایران
ایران آنلاین
حمله حوثی ها به آرامکو حتی یک نفر کشته به جا نگذاشت
باشگاه خبرنگاران
بادامچیان: قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
ایرنا
درخواست زیاده خواهانه عادل الجبیر از اروپا
مردم سالاری
انصارالله چگونه سومین کشور از نظر بودجه نظامی دنیا را زمینگیر کرد؟
آفتاب
پشت پرده نگرانی اروپا و آمریکا از حمله به تاسیسات نفتی «آرامکو»
رسانیوز
چرا ارتش یمن پیشنهاد توقف مشروط حملات به عربستان را مطرح کرد؟
خبرگزاری دانشجو
چرا ارتش یمن پیشنهاد توقف مشروط حملات به سعودی را مطرح کرد؟
ساعت 24
ضربه ویرانگر انصارالله نشان داد نمی توان به آمریکا تکیه کرد
مشرق نیوز
چرا آمریکا ایران را متهم می کند
مردم نیوز
تصویر درماندگی
عصر امروز
ضعف و ناتوانی آمریکا در برابر جبهه مقاومت
صدا و سیما
تداوم اتهامات عربستان علیه ایران درباره حمله به آرامکو
صدای ایران
تکرار ادعاهای مقامات آمریکایی توسط عادل الجبیر
نواندیش
اخبار مرتبط
bltتیتر یک : آمریکا حامی اصلی تروریسم در خاورمیانه است/ دولت آمریکا اگر علاقه مند مذاکره است، باید اعتماد ایجاد کند/ ایران به معاهده ان پی تی کاملا پایبند است
bltناطقان نیوز : روحانی: 5سال است یمنی ها بمباران میشوند
bltعصر ایران : روحانی در مصاحبه با فاکس نیوز: دولت آمریکا اگر علاقمند مذاکره است، اعتماد ایجاد کند
bltشبکه الکوثر : رئیس جمهور امروز در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می کند
bltستاره نیوز : دولت آمریکا با خروج از برجام و اعمال تحریم اعتماد را از بین برده است
bltمشرق نیوز : دولت آمریکا اعتماد را از بین برده است/ از تعبیرات ترامپ نسبت به مسئله تروریسم تعجب می کنم
bltایرنا : رییس پژوهشگاه راهبردی عراق: اتهام به ایران فرافکنی شکست در یمن است
bltخبرگزاری ایلنا : آمریکا اگر علاقمند به مذاکره است، باید اعتماد ایجاد کند/ حمله به تاسیسات نفتی عربستان، فضاحت برای دستگاه های اطلاعاتی و رادارهای آمریکاست
bltایسنا : دولت آمریکا اگر علاقمند مذاکره است، اعتماد ایجاد کند/به معاهده ان پی تی کاملا پایبندیم
bltباشگاه خبرنگاران : انصارالله: چاره ای برای سعودی ها جز فرار به سوی اربابان آمریکایی شان نمانده است
bltافکار نیوز : جنگ یمن برنده نظامی نخواهد داشت
bltفارس : سفیر اسبق ایران در اردن: جنگ یمن برنده نظامی نخواهد داشت
bltباشگاه خبرنگاران : بدون هیچ سند و مدرکی حادثه آرامکو را به ایران نسبت می دهند/ ملتی که نمی ترسد شکست ناپذیر است
bltباشگاه خبرنگاران : تنها صادرات سعودی ها نفت و تروریست است/ مقاومت اسلامی یمن می تواند صادرات نفت عربستان را به صفر برساند
bltجوان آنلاین : تجربه متراکم دفاع مقدس در بازدارندگی
bltصدای ایران : حزب الله: دشمن می ترسد حملاتی شبیه آرامکو برای اسرائیل اتفاق بیافتد
bltمشرق نیوز : آیا انصارالله می تواند رژیم صهیونیستی را مورد هدف قرار دهد؟
bltوانا نیوز : حزب الله: شرایط منطقه بعد از حمله آرامکو دیگر به نفع آمریکا و مزدورانش نیست
bltصبا ایران : سفیر سابق پاکستان: تهران توان مقابله با چالش ها را دارد
bltشهدای ایران : حزب الله:همه گزینه های عربستان شکست خورده است
bltتسنیم : ساندی تایمز: سعودی ها احساس وحشت می کنند و آمریکا اهمیتی نمی دهد
bltرهیاب نیوز : حزب الله: همه گزینه های عربستان شکست خورده است/ معادلات جدید بعد از حمله به آرامکو
bltفارس : آیا بن سلمان بعد از «آرامکو» تجدید نظر می کند؟
bltفارس : آیا بن سلمان بعد از حادثه «آرامکو» تجدید نظر می کند؟
bltصدا و سیما : تحولات منطقه به نفع دست نشانده های آمریکا نیست
bltشبکه الکوثر : فایننشال تایمز: حمله آرامکو ضربه ای به طرح بن سلمان بود
bltایران آنلاین : درخواست زیاده خواهانه عادل الجبیر از اروپا علیه ایران
bltباشگاه خبرنگاران : حمله حوثی ها به آرامکو حتی یک نفر کشته به جا نگذاشت
bltایرنا : بادامچیان: قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltمردم سالاری : درخواست زیاده خواهانه عادل الجبیر از اروپا
bltآفتاب : انصارالله چگونه سومین کشور از نظر بودجه نظامی دنیا را زمینگیر کرد؟
bltرسانیوز : پشت پرده نگرانی اروپا و آمریکا از حمله به تاسیسات نفتی «آرامکو»
bltخبرگزاری دانشجو : چرا ارتش یمن پیشنهاد توقف مشروط حملات به عربستان را مطرح کرد؟
bltساعت 24 : چرا ارتش یمن پیشنهاد توقف مشروط حملات به سعودی را مطرح کرد؟
bltمشرق نیوز : ضربه ویرانگر انصارالله نشان داد نمی توان به آمریکا تکیه کرد
bltمردم نیوز : چرا آمریکا ایران را متهم می کند
bltعصر امروز : تصویر درماندگی
bltصدا و سیما : ضعف و ناتوانی آمریکا در برابر جبهه مقاومت
bltصدای ایران : تداوم اتهامات عربستان علیه ایران درباره حمله به آرامکو
bltنواندیش : تکرار ادعاهای مقامات آمریکایی توسط عادل الجبیر
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.