مخبر - 1398/07/19 - انتخابات جشن سیاسی است قدر بدانید

انتخابات جشن سیاسی است قدر بدانید
امام جمعه موقت تهران گفت: لشکر کشی ترکیه به شمال سوریه تجاوز به یک کشور است، موضع نظام در مقابل این اتفاق ناصحانه و توقف فوری حملات و خروج فوری از خاک سوریه است. به گزارش ایسنا، آیت الله احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه های سیاسی نماز جمعه این هفته تهران در واکنش به حمله نظامی ترکیه به شمال ...
انتخابات جشن سیاسی است قدر بدانید

امام جمعه موقت تهران گفت: لشکر کشی ترکیه به شمال سوریه تجاوز به یک کشور است، موضع نظام در مقابل این اتفاق ناصحانه و توقف فوری حملات و خروج فوری از خاک سوریه است.
به گزارش ایسنا، آیت الله احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران در خطبه های سیاسی نماز جمعه این هفته تهران در واکنش به حمله نظامی ترکیه به شمال سوریه اظهار کرد: مطلب روشن این است، این کار ترکیه تجاوز به یک کشور است. موضع نظام در مقابل این اتفاق ناصحانه و توقف فوری حملات و خروج فوری از خاک سوریه است.
وی ادامه داد: یک نصیحت به دولت ترکیه دارم. نصیحتم این است که عربستان به عنوان نوکر آمریکا حرف آمریکا را شنید و در باتلاق افتاده است. یک هفته ای می خواست کار یمن را تمام کند و الان پنج سال است رزمندگان یمنی پیروز هستند. ترکیه به این دام نیافتد. بلافاصله بعد از خروج آمریکا از سوریه نیروهای ترکیه ای جای آنان را پر می کنند، مراقب باشید باتلاق جدید برای خودتان درست نکنید.
خاتمی در بخشی از سخنرانی امروز خود به مسائل پیش آمده در کشور عراق اشاره کرد و گفت: یکی دو هفته پیش شنیدید که اغتشاشاتی در عراق صورت گرفت که متاسفانه بیش از صد نفر در این اغتشاشات کشته شدند. برای ما خیلی خبر تلخی بود که کشوری که دیر زمانی نیست از شر دیکتاتور خلاص شده این بلاها سرش بیاید.
وی تاکید کرد: خواسته ای که معترضین داشتند به تعبیر خود مسئولین خواسته به حقی بوده است. اصلاح خدمات اداری، قطعی مکرر برق و آب غیر بهداشتی. مسئولین قول دادند این مشکلات را حل کنند. اصل این اعتراضات ریشه به جایی داشته است، اما بی تردید دشمنان مردم عراق سوار این موج شدند. چرا الان این موج سواری را کردند؟ یکی اینکه مردم بترسند و واهمه بگیرند و به زیارت اربعین نروند. بیش از سه میلیون نفر امسال به زیارت اربعین می روند. تا کنون یک میلیون و نیم رفته اند و یک میلیون نیم دیگر هم می روند.
امام جمعه موقت تهران ادامه داد: هدف بعدی دشمنان تفرقه بین دو ملت ایران و عراق بوده است.
وی سپس به فرمایشات مقام معظم رهبری در راستای تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه میان دو ملت ایران و عراق اشاره کرد و گفت: مردم عراق قاطعانه مقابل رژیم صهیونیستی و آمریکا ایستادند و آنان خواستند انتقام بگیرند.
خاتمی با بیان اینکه این اغتشاشات سه ضلع اساسی داشت گفت: ضلع اساسی اول امریکا انگلیس و رژیم صهیونیستی است؛ این معرکه گردانان شیطان اول. ضلع دوم رژیم های مرتجع عرب بخصوص عربستان است. 79 درصد پیام های توئیتری از عربستان بوده است؛ بنای آدم شدن ندارد می خواهد همه جا آدم کشی کند. ضلع سوم هم پس مانده های حزب بعث و برخی از خبرگزاری ها مثل العربیه هستند که باید بگوییم العریه، بی بی سی و سی ان ان و فضای مجازی آلوده بودند که این آتش را افروختند.
وی در بخش دیگری از خطبه های سیاسی این هفته نماز جمعه یادآور شد که هفته گذشته مقام معظم رهبری سیاست های کلی نظام را ابلاغ کردند و ادامه داد: تحلیل این کلمات فرصت زیادی می خواهد.
خاتمی گفت: تحلیلی که در رابطه با مسائل داخلی دارم این است که 5 اسفند امسال یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی و اولین انتخابات میان دوره ای پنجمین مجلس خبرگان رهبری ان شاءالله برگزار می شود؛ بنابراین طبیعی است که شور و نشاط انتخاباتی آغاز شده باشد. انتخابات در حقیقت جشن سیاسی است. جشنی که چهل سال قبل طاغوتی ها اجازه نمی دادند برگزار شود. قبل از آن ها هم اجازه نمی دادند. خودشان را همه کاره می دانستند. این حرف من نیست حرف خودشان است. ساواک لیستی تهیه می کرد به نخست وزیر می داد و نخست وزیر به شاه لیست را می داد. شاه اسم هرکسی را که نمی خواست خط می کشید و بدون حضور مردم یا با حضور مردم آن ها نماینده بودند. انتخابات جشن سیاسی است و قدر بدانید.
وی گفت: هرکس که دلداده این انقلاب است باید برای حضور باشکوه مردم پای صندوق های رای تلاش داشته باشد. اینجا جای اهداف سیاسی نیست جای عزت نظام است. برای برپایی انتخابات باشکوه همه باید قانون مدار باشیم. مجریان و مردم باید قانون مدار باشند. قانون شکنی تحقیر قانون در شان هیچ کس و در شان مسئولان نیست.
امام جمعه این هفته تهران گفت: ما نه اولین کشوری هستیم که انتخابات برگزار می کنیم و نه آخرین کشور. همه جای دنیا انتخابات هست. در دنیا هرکس که گفت می خواهم نامزد شوم اسمش را می نویسند یا قانونی برای کار هست؟ مردم به این قانون رای دادند و این قانون گفته شورای نگهبان ناظر به انتخابات است. اصل 98 هم می گوید تفسیر قانون اساسی بر عهده شورای نگهبان است و شورای نگهبان هم گفته است که این نظارت نظارت استصوابی است.
وی افزود: ما هم قبول داریم که باید رای مردم را تمکین کرد اما این به این معنا است که نظارت نباشد؟ هر کسی از راه رسید بگوییم بفرما؟ این نظارت استصوابی چیز جدیدی نیست. می گویند شورای نگهبان نبوده؛ خب شورای نگهبان نبود اما در زمان امام، هیئتی ایجاد شد و آن ها نظارت استصوابی را انجام دادند. کدش را بگویم؟ مسعود رجبی خبیث را رد کردند؛ دستشان هم درد نکنند.
خاتمی یادآور شد: از رفتارهای ناپسند دو قطبی کردن جامعه است. من به وضوح دارم می بینم و میشنوم که برخی از ابلاغ ها و اظهارات بوی دو قطبی کردن می دهد. همه می فهمند. ما هم می فهمیم و به جایش پاسخ می دهیم. اما نکنید این کار را. اگر مصلحت کشور را می خواهید این کار را نکنید به مصلحت اتحاد جامعه اسلامی نیست.
وی در بخش دیگر نیز با اشاره به اهمیت راهپیمایی اربعین گفت: بیش از 20میلیون نفر با مدیریت کاملا مردمی و با شعار لبیک یا حسین در این راهپیمایی شرکت می کنند.این راهپیمایی بیعت با حسین است. بیعت با حسین بعیت با پیغمبر است. این عاشقانی که من می بینم اگر از آسمان تیر و سنگ هم ببارد می روند راهپیمایی. این راهپیمایی جلوه تبری و تولی عاشقانه است. اعتصام به حبل الله است. این راهپیمایی فقط برای شیعه نیست. برای همه مسلمانان است. راهپیمایی اربعین محل تجمع الهیون عالم است. آن کشیش مسیحی گفت درست است پیغمبر ما دو تا است اما حسین ما یک نفر است. حب الحسین یجمعون.
امام جمعه تهران ادامه داد: بیش از سه میلیون نفر ، چهار برابر بیش از سال گذشته ثبت نام کردند. مواکب حسینی با کرامت تحویلشان می گیرند. رسم حسینی همین است.
منبع خبر : مردم سالاری

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ترکیه   سوریه   نظامی ترکیه   سید احمد خاتمی   نماز جمعه   امام جمعه موقت  
اخبار مرتبط
ماجرای اخراج ترکیه از ناتو / مجله فرانسوی ماریان: فعالیت های ترکیه در این زمینه خصمانه و غیرقابل قبول است
دیده بان ایران
ترکیه در صدر لیست دریافت کنندگان تسلیحات جنگی از آلمان
تسنیم
ترکیه یک کاروان نظامی دیگر به سوریه اعزام کرد
العالم
3 نظامی ترکیه در شمال سوریه کشته شدند
خبرگزاری دفاع مقدس
کشته شدن 3 نظامی ترکیه در شمال سوریه
افکار نیوز
روسیه: هدف آمریکا شکست تلاش ها برای تثبیت اوضاع سوریه است
ایرنا
روسیه: هدف آمریکا شکست تلاش های روسیه و ترکیه برای تثبیت اوضاع سوریه است
ایرنا
ترکیه یک کاروان نظامی جدید به سوریه اعزام کرد
خبرگزاری دانشجو
آیا روسیه، ترکیه و سوریه به جنگ ترکیبی روی آورده اند؟
تسنیم
پویش محکومیت اقدامات نظامی ترکیه در سوریه راه اندازی شد
ایرنا
بیانیه مرکز مستشاری ایران در سوریه خطاب به دولت و ارتش ترکیه / نخستین واکنش ترامپ به امضا توافق صلح با طالبان / اعزام کاروان بزرگ نظامی ترکیه به شمال غرب سوریه
بولتن نیوز
 تحلیلگر عراقی: حضور نظامی ترکیه در سوریه غیر قانونی است
ایرنا
اعزام کاروان بزرگ نظامی ترکیه به شمال غرب سوریه
العالم
رییس جمهور ترکیه با نخست وزیران مجارستان و بلغارستان گفت و گو کرد
ایرنا
حمله مرگبار جنگنده های سوریه و روسیه به یک پست دیدبانی ترکیه
صبح تهران
سوریه برج های ترکیه را محاصره کرد
خبرآنلاین
سوریه: ترکیه در احیای مجدد گروه های تروریستی شکست خواهد خورد
ایرنا
ارتش سوریه: تلاش همزمان ترکیه و اسرائیل دمشق را از پاکسازی خاک سوریه بازنمی دارد
العالم
احتمال درگیری های گسترده در شمال سوریه با ضرب الاجل آنکارا به دمشق
میزان
شاخ و شانه کشیدن اردوغان برای روسیه در سوریه
جام نیوز
چند نظامی ترکیه در انفجاری در شمال سوریه کشته شدند
فارس
چهار نظامی ترکیه در انفجار خودروی بمب گذاری شده در شمال شرقی سوریه کشته شدند
بلاغ مازندران
تلاش های ترکیه برای تثبیت درگیری های جدید در سوریه
العالم
نظرسنجی: اکثر آلمانی ها خواستار تحریم و اخراج ترکیه از ناتو هستند
جبهه جهانی مستضعفین
گفتگوی ظریف با چاووش اوغلو درباره حملات اخیر ترکیه
ایران آنلاین
هرگونه تغییر منجر به تضعیف سوریه می شود
مردم نیوز
آیا تجاوز نظامی ترکیه به سوریه برای اروپا مهم است؟
جامعه مهندسین
سفر پمپئو به تل آویو با محوریت تهاجم ترکیه به سوریه
خبرگزاری ایلنا
روسیه: به حق ترکیه برای دفاع از خود احترام می گذاریم
انتخاب
گفتگوی پامپئو و برهم صالح درباره حمله ترکیه به سوریه
ایسنا
رایزنی پمپئو با برهم صالح درباره عملیات ترکیه در سوریه
خبرآنلاین
آمریکا و عراق درباره حمله ترکیه به شمال سوریه تبادل نظر کردند
ایرنا
موضع گیری مجدد عربستان درباره حمله ترکیه به سوریه
دنیای اقتصاد
فولکس واگن تاسیس کارخانه جدید در ترکیه را به تعویق انداخت
مهر نیوز
یک حزب اصلاح طلب به حزب عدالت و توسعه ترکیه نامه نوشت
فارس
نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند
فارس
پامپئو: اگر ترکیه می خواهد بیشتر تحریم نشود، عملیات در سوریه را متوقف کند
فارس
دستیار پوتین: اقدامات ترکیه در سوریه باید متناسب با اوضاع منطقه باشد
فرتاک نیوز
مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است
مردم سالاری
اپوزیسیون آلمان خواستار اعمال محدودیت هایی فراتر از تحریم تسلیحاتی علیه ترکیه شد
تسنیم
اخبار مرتبط
bltدیده بان ایران : ماجرای اخراج ترکیه از ناتو / مجله فرانسوی ماریان: فعالیت های ترکیه در این زمینه خصمانه و غیرقابل قبول است
bltتسنیم : ترکیه در صدر لیست دریافت کنندگان تسلیحات جنگی از آلمان
bltالعالم : ترکیه یک کاروان نظامی دیگر به سوریه اعزام کرد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : 3 نظامی ترکیه در شمال سوریه کشته شدند
bltافکار نیوز : کشته شدن 3 نظامی ترکیه در شمال سوریه
bltایرنا : روسیه: هدف آمریکا شکست تلاش ها برای تثبیت اوضاع سوریه است
bltایرنا : روسیه: هدف آمریکا شکست تلاش های روسیه و ترکیه برای تثبیت اوضاع سوریه است
bltخبرگزاری دانشجو : ترکیه یک کاروان نظامی جدید به سوریه اعزام کرد
bltتسنیم : آیا روسیه، ترکیه و سوریه به جنگ ترکیبی روی آورده اند؟
bltایرنا : پویش محکومیت اقدامات نظامی ترکیه در سوریه راه اندازی شد
bltبولتن نیوز : بیانیه مرکز مستشاری ایران در سوریه خطاب به دولت و ارتش ترکیه / نخستین واکنش ترامپ به امضا توافق صلح با طالبان / اعزام کاروان بزرگ نظامی ترکیه به شمال غرب سوریه
bltایرنا :  تحلیلگر عراقی: حضور نظامی ترکیه در سوریه غیر قانونی است
bltالعالم : اعزام کاروان بزرگ نظامی ترکیه به شمال غرب سوریه
bltایرنا : رییس جمهور ترکیه با نخست وزیران مجارستان و بلغارستان گفت و گو کرد
bltصبح تهران : حمله مرگبار جنگنده های سوریه و روسیه به یک پست دیدبانی ترکیه
bltخبرآنلاین : سوریه برج های ترکیه را محاصره کرد
bltایرنا : سوریه: ترکیه در احیای مجدد گروه های تروریستی شکست خواهد خورد
bltالعالم : ارتش سوریه: تلاش همزمان ترکیه و اسرائیل دمشق را از پاکسازی خاک سوریه بازنمی دارد
bltمیزان : احتمال درگیری های گسترده در شمال سوریه با ضرب الاجل آنکارا به دمشق
bltجام نیوز : شاخ و شانه کشیدن اردوغان برای روسیه در سوریه
bltفارس : چند نظامی ترکیه در انفجاری در شمال سوریه کشته شدند
bltبلاغ مازندران : چهار نظامی ترکیه در انفجار خودروی بمب گذاری شده در شمال شرقی سوریه کشته شدند
bltالعالم : تلاش های ترکیه برای تثبیت درگیری های جدید در سوریه
bltجبهه جهانی مستضعفین : نظرسنجی: اکثر آلمانی ها خواستار تحریم و اخراج ترکیه از ناتو هستند
bltایران آنلاین : گفتگوی ظریف با چاووش اوغلو درباره حملات اخیر ترکیه
bltمردم نیوز : هرگونه تغییر منجر به تضعیف سوریه می شود
bltجامعه مهندسین : آیا تجاوز نظامی ترکیه به سوریه برای اروپا مهم است؟
bltخبرگزاری ایلنا : سفر پمپئو به تل آویو با محوریت تهاجم ترکیه به سوریه
bltانتخاب : روسیه: به حق ترکیه برای دفاع از خود احترام می گذاریم
bltایسنا : گفتگوی پامپئو و برهم صالح درباره حمله ترکیه به سوریه
bltخبرآنلاین : رایزنی پمپئو با برهم صالح درباره عملیات ترکیه در سوریه
bltایرنا : آمریکا و عراق درباره حمله ترکیه به شمال سوریه تبادل نظر کردند
bltدنیای اقتصاد : موضع گیری مجدد عربستان درباره حمله ترکیه به سوریه
bltمهر نیوز : فولکس واگن تاسیس کارخانه جدید در ترکیه را به تعویق انداخت
bltفارس : یک حزب اصلاح طلب به حزب عدالت و توسعه ترکیه نامه نوشت
bltفارس : نمایندگان کنگره، تحریم های ترامپ علیه ترکیه را ناکافی خواندند
bltفارس : پامپئو: اگر ترکیه می خواهد بیشتر تحریم نشود، عملیات در سوریه را متوقف کند
bltفرتاک نیوز : دستیار پوتین: اقدامات ترکیه در سوریه باید متناسب با اوضاع منطقه باشد
bltمردم سالاری : مجازاتهای سخت برای ترکیه در راه است
bltتسنیم : اپوزیسیون آلمان خواستار اعمال محدودیت هایی فراتر از تحریم تسلیحاتی علیه ترکیه شد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.