مخبر - 1398/07/17 - شمارش معکوس برای آغاز عملیات نظامی گسترده ترکیه در سوریه/ شمال سوریه در آستانه فاجعه انسانی قرار دارد

شمارش معکوس برای آغاز عملیات نظامی گسترده ترکیه در سوریه/ شمال سوریه در آستانه فاجعه انسانی قرار دارد
خبرگزاری آریا- آنکارا اعلام کرد تاساعتی دیگر ارتش ترکیه وارد خاک سوریه می شود.
شمارش معکوس برای آغاز عملیات نظامی گسترده ترکیه در سوریه/ شمال سوریه در آستانه فاجعه انسانی قرار دارد

شمارش معکوس برای آغاز عملیات نظامی گسترده ترکیه در سوریه/ شمال سوریه در آستانه فاجعه انسانی قرار دارد خبرگزاری آریا- آنکارا اعلام کرد تاساعتی دیگر ارتش ترکیه وارد خاک سوریه می شود.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا به نقل از تلویزیون الحدث، معاون رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه اعلام کرد نیروهای ارتش ترکیه و ارتش آزاد تا ساعاتی دیگر از مرزهای سوریه عبور خواهند کرد.
در همین حال نشریه آمریکایی فارین پالیسی اعلام کرد، مقامات این کشور گفته اند که ترکیه طی 24 ساعت آینده عملیات نظامی گسترده خود در شمال سوریه را آغاز خواهد کرد.
مقامات آمریکایی انتظار دارند که ترکیه عملیات گسترده خود در شمال سوریه را طی 24 ساعت آینده آغاز کند.
یک مقام ارشد دولت آمریکا به نشریه فارین پالیسی اعلام کرد که مقامات ترکیه ای به سفارت آمریکا اعلام کرده اند که عملیات خود را طی یک روز آینده آغاز خواهند کرد.
در پی انتشار اخباری از استقرار تجهیزات نظامی و نظامیان ترکیه در مرز شمالی سوریه، کاخ سفید اخیراً در بیانیه ای اعلام کرد که واشنگتن نه از عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه حمایت می کند و نه در آن مشارکت یا مداخله می کند.
حمایت گروه مسلح نیروهای ارتش آزاد سوریه از ترکیه
گروه مسلح ارتش آزاد سوریه که به ترکیه نزدیک است در راستای حمایت از حمله احتمالی آنکارا، از مناطق تحت کنترل خود در شمال سوریه نیرو و خودروهای زرهی به منبج اعزام کرد.
به گزارش خبرگزاری "آناتولی" ترکیه، این اعزام نیرو همزمان با ادامه اقدامات آنکارا برای حمله نظامی به کردهای سوریه در شرق فرات صورت می گیرد و ارتش آزاد سوریه تلاش می کند جبهه ترکیه را تقویت و هرگونه اقدام نظامی از سوی کردها را مهار کند.
در همین راستا گروه "دیده بان حقوق بشر سوریه" که از مخالفان دولت سوریه و در لندن مستقر اتست، خاطرنشان کرده که گروه های مسلح همسو با ترکیه، به ارسال نیرو و تجهیزات به مناطق عملیاتی "سپر فرات" و "شاخه زیتون" ادامه می دهند و به نیروهایی که پیش تر در منبج مستقر بوده اند، می پیوندند.
همراهی ارتش ترکیه و مخالفین مسلح دمشق در شمال سوریه
رئیس بخش اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری ترکیه به طور رسمی٬ از همراهی ارتش ترکیه و مخالفین مسلح دمشق در عملیات شرق فرات٬ خبر داد.
به گزارش شبکه تلویزیونی ان.تی.وی٬ فخر الدین آلتون رئیس بخش اطلاع رسانی نهاد ریاست جمهوری ترکیه به طور رسمی اعلام کرد که در عملیات موسوم به چشمه صلح و در جریان حمله به شرق فرات٬ ارتش ترکیه و مخالفین مسلح دمشق در کنار هم خواهند بود.
فخرالدین آلتون که عناوین «ارتش ملی سوریه» و «ارتش آزاد سوریه» را برای مخالفین مسلح بشار اسد به کار برده٬ اعلام کرد که نظامیان ترکیه و این افراد مسلح٬ به زودی وارد شرق فرات خواهند شد.
آلتون همچنین در مقاله ای که در روزنامه آمریکایی واشنگتن پست منتشر کرده٬ ضمن اشاره به تماس تلفنی اردوغان و ترامپ٬ بر این مساله تاکید کرده که در آن گفت وگو٬ اردوغان رسماً به ترامپ اطلاع داده که مسئولیت مبارزه با داعش را بر عهده می گیرد و جهانیان باید از برنامه ها و نقشه های ترکیه برای شمال شرق سوریه٬ حمایت کنند.
فخرالدین آلتون همچنین در مورد سیاست های آمریکا نوشته است: «جورج واشنگتن در تاریخ آمریکا از اهمیت والایی برخوردار است. او کسی است که در مورد سیاست خارجی کشورش اعلام کرده که آمریکا باید همواره از ائتلاف ها و همراهی های طولانی مدت٬ پرهیز کند. سال هاست که آمریکا با یکی از نهادهای اقماری گروه تروریستی پ.ک.ک همکاری می کرد و پرزیدنت ترامپ همواره می گفت که این یک تاکتیک است. تصمیم جدید ایشان نیز٬ این نظر را تایید می کند. اما ترکیه در مورد جنگ٬ دیدگاه دیگری دارد. ما بر اساس آن ایده مصطفی کمال آتاتورک حرکت می کنیم که گفته است: تا زمانی که حیات ملی به خطر نیفتد٬ ورود به جنگ یک جنایت است. به همین خاطر٬ ترکیه حالا حیات ملی خود را در خطر می بیند و چنین تصمیمی گرفته است.»
گفتنی است چند روز پیش٬ دویست گروه مسلح مخالف بشار اسد در شهر اورفای ترکیه گرد هم آمده و با ادغام همه گروه ها٬ یک نیروی یکصد هزار نفری به وجود آورده و اسم آن را ارتش ملی سوریه گذاشتند و در مراسم تشکیل این نیرو٬ پرچم مخالفین سوری در کنار پرچم ترکیه قرار گرفت.
هشدار لیندسی گراهام به ترکیه درباره حمله به سوریه
سناتور جمهوری خواه کنگره آمریکا باردیگر با تهدید ترکیه اعلام کرد که این کشور برای ورود به شمال سوریه موافقت آمریکا را به همراه ندارد.
لیندسی گراهام در توئیتر خطاب به دولت ترکیه نوشت: «شما برای ورود به شمال سوریه چراغ سبز ندارید. در کنگره از هر دو حزب مخالفت شدیدی وجود دارد و شما باید آن را خط قرمزی بدانید که نباید از آن عبور کنید. اگر شما می خواهید آنچه را که از روابطی شکننده باقی مانده است نابود کنید، حمله ای نظامی به سوریه این کار را انجام خواهد داد.»
عقب نشینی نیروهای قسد از دیر الزور
تلویزیون العربیه تصاویری پخش کرد که گفته می شود مربوط به عقب نشینی نیروهای سوریه دموکراتیک از دیر الزور است.
سخنگوی قسد: برای پاسخ قاطع به ترکیه آماده ایم
سخنگوی نیروهای سوریه دموکراتیک گفت این نیروها برای پاسخ قاطع به هر گونه حمله احتمالی ترکیه به خاک سوریه کاملا آماده هستند.
به گزارش شبکه تلویزیونی الحدث، کینو گابریل در این خصوص گفت: "تهدیدات کنونی ترکیه موضوع جدیدی برای منطقه نیست و ما چندین سال است که شاهد آن هستیم. همه گروه های تحت فرمان نیروهای سوریه دموکراتیک این تهدیدات را جدی می گیرند و برای کسب آمادگی کامل نظامی به منظور مقابله با هر گونه تهدید یا حمله احتمالی به خاک سوریه تلاش می کنند".
شبه نظامیان کُرد سوریه: آماده مقابله با حملات احتمالی ترکیه به سوریه هستیم
سخنگوی گروه مسلح موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» یا همان «قسد» اعلام کرد که این گروه «برای هرگونه حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه آماده است».
«کینو گابریل» سخنگوی گروه مسلح موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) سه شنبه شب در گفت وگو با شبکه خبری «رووداو» بر آمادگی این گروه در برابر هرگونه حمله احتمالی ترکیه به شمال سوریه تاکید کرد.
مقامات ترکیه ای اعلام کردند که به زودی عملیاتی را در شمال سوریه با هدف نابودی مواضع «یگان های مدافع خلق» که ترکیه آن را شاخه نظامی گروه تروریستی «پ ک ک» می داند، انجام می دهند.
ارتش ترکیه سه شنبه شب به منظور آغاز عملیات نظامی خود در شمال سوریه، روستاها و مناطق ترکیه ای روبروی شهر «تل ابیض» را تخلیه کرد.
قسد: شمال سوریه در آستانه فاجعه انسانی قرار دارد
به گزارش تلویزیون الحدث، نیروهای سوریه دموکراتیک -قسد- اعلام کردند مناطق شمالی سوریه در آستانه یک فاجعه انسانی قریب الوقوع قرار دارد. قسد همچنین از لشکرکشی گسترده نیروهای ارتش ترکیه و ارتش آزاد به سوی مرزها با سوریه خبر داد و از جامعه جهانی خواست برای جلوگیری از حمله ترکیه به مناطق تحت سیطره این نیروها وارد عمل شود.
نگرانی سازمان ملل از تحولات شمال سوریه
سخنگوی دبیرکل سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی از تحولات شمال سوریه تاکید کرد هیچ راه حل نظامی برای بحران این کشور وجود ندارد.
استفان دوجاریک بامداد چهارشنبه (به وقت تهران) در نشست خبری روزانه خود با اشاره به تحولات شمال سوریه افزود: دبیرکل با نگرانی زیاد بیانیه های اخیر درباره شمال سوریه را دنبال می کند، به ویژه خطری که از ناحیه اقدامات احتمالی نظامی متوجه غیرنظامیان می شود.
وی ادامه داد: او از تمامی طرف ها می خواهد حداکثری خویشتنداری را به خرج دهند.
سخنگوی آنتونیو گوترش اضافه کرد: دبیرکل تاکید دارد که غیرنظامیان و زیرساخت های غیرنظامی باید همواره مورد حفاظت مداوم قرار گیرند. همچنین باید دسترسی ایمن به نیازهای زندگی که مورد نیاز غیرنظامیان است، تضمین شود تا نهادهای سازمان ملل متحد و همچنین شرکای انسان دوستانه آن بتوانند اقدامات حیاتی خود را در شمال سوریه انجام دهند.
دوجاریک اظهار کرد: دبیرکل تاکید دارد که هیچ راه حل نظامی برای بحران سوریه وجود ندارد و تنها راه حل پایدار، روند مورد تسهیل سازمان ملل متحد در پیگیری قطعنامه 2254 شورای امنیت است.
منبع خبر : آریا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ترکیه   سوریه   عملیات نظامی   آنکارا   ارتش ترکیه  
اخبار مرتبط
رویترز: ترکیه عملیات در شمال سوریه را از سر نمی گیرد
فارس
ترکیه: اگر تروریست ها از شمال سوریه نروند، مجدداً دست به عملیات نظامی خواهیم زد
عصر ایران
ترکیه تهدید به عملیات جدید در سوریه کرد
ایسنا
پارلمان فرانسه خواستار تحریم مالی ترکیه شد
باشگاه خبرنگاران
نمایندگان پارلمان فرانسه خواستار تحریم مالی ترکیه شدند
صدا و سیما
ترکیه و جست وجوی مشروعیت برای اقدام نظامی در سوریه
ایرنا
آمریکا تحریم فولاد ترکیه را لغو کرد
مردم سالاری
واکنش ایران به توافق مسکو و آنکارا و توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه: امیدواریم این تفاهم موجب رفع نگرانی های امنیتی ترکیه و تقویت حاکمیت ملی سوریه شود
انتخاب
ترکیه: نیازی به از سرگیری عملیات در سوریه نیست
اقتصاد نیوز
واکنش عفو بین الملل به حملات 9 روزه ترکیه به شمال شرق سوریه
فرتاک نیوز
نقض توافق آتش بس در شمال سوریه توسط ترکیه
مشرق نیوز
معاون ترامپ: برای آتش بس در شمال سوریه با ترکیه به توافق رسیدیم
تسنیم
چاووش اوغلو: ترکیه عملیات نظامی خود را متوقف می کند
ایرنا
شهر "راس العین" به محاصره نیروهای ترکیه در آمد
عصر امروز
حملات سنگین هوایی و توپخانه ای ارتش ترکیه به راس العین
راه دانا
مرکل: هیچ سلاحی به ترکیه نخواهیم داد
صبح تهران
دیپلمات روس: ترکیه باید به تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارد
تسنیم
اسپانیا و سوئد صادرات تسلیحات به ترکیه را تعلیق کردند
خبر خودرو
پامپئو و مایک پنس به ترکیه می روند
مشرق نیوز
اجازه درگیری میان ارتش سوریه و ترکیه را نخواهیم داد
حزب الله نیوز
لودریان : آلمان و فرانسه بر توقف حمله ترکیه به سوریه تاکید دارند
دیده بان ایران
اعضای اتحادیه اروپا درباره تحریم تسلیحاتی ترکیه به توافق نرسیدند
باشگاه خبرنگاران
تناقض های ترامپ در باره عملیات نظامی ترکیه در سوریه
ایرنا
ترکیه: به هرگونه تحریم احتمالی از سوی آمریکا پاسخ می دهیم
تیتر شهر
چشم انداز عملیات آنکارا علیه کردها از منظر رسانه های داخلی
ایرنا
آخرین خبرها از عملیات ترکیه در سوریه؛ آوارگی 70 هزار غیر نظامی سوری/ ترکیه: 342 تروریست را از پا در آوردیم/ 262 نفر از نیروهای ترکیه ای کشته شدند
تیک نیوز
آخرین خبرها از عملیات ترکیه در سوریه؛ 70 هزار غیر نظامی آواره شده اند/ ترکیه: 342 تروریست را از پا در آوردیم
فرارو
کشته شدن یک سرباز ترک در عملیات ترکیه در شمال سوریه
باشگاه خبرنگاران
وزرای خارجه انگلیس و ترکیه درباره سوریه گفت وگو کردند
خبرگزاری دفاع مقدس
موضع روسیه درباره عملیات نظامی جدید ترکیه در خاک سوریه چیست؟
الف
گفتگوی وزرای خارجه انگلیس و ترکیه درباره سوریه
مشرق نیوز
مسکو خواستار آغاز فوری مذاکرات بین ترکیه، سوریه و کُردها شد
فارس
آنکارا راه صعب العبوری را در پیش دارد
خبرآنلاین
هدف ترکیه از عملیات در سوریه
آناج
ارتش ترکیه شهر کوبانی را بمباران کرد
مشرق نیوز
هلند سفیر ترکیه را احضار کرد
آفتاب
نیروهای زمینی ارتش ترکیه وارد خاک سوریه شدند
ایرنا
اخبار حمله ترکیه؛ کردها با حملات خمپاره ای پاسخ دادند
مشرق نیوز
آنکارا هدف از عملیات در سوریه را «رفع توطئه» علیه ترکیه خواند
فارس
تماس های تلفنی مقامات ترکیه با روسیه و آمریکا در راستای عملیات سوریه
اقتصاد نیوز
اخبار مرتبط
bltفارس : رویترز: ترکیه عملیات در شمال سوریه را از سر نمی گیرد
bltعصر ایران : ترکیه: اگر تروریست ها از شمال سوریه نروند، مجدداً دست به عملیات نظامی خواهیم زد
bltایسنا : ترکیه تهدید به عملیات جدید در سوریه کرد
bltباشگاه خبرنگاران : پارلمان فرانسه خواستار تحریم مالی ترکیه شد
bltصدا و سیما : نمایندگان پارلمان فرانسه خواستار تحریم مالی ترکیه شدند
bltایرنا : ترکیه و جست وجوی مشروعیت برای اقدام نظامی در سوریه
bltمردم سالاری : آمریکا تحریم فولاد ترکیه را لغو کرد
bltانتخاب : واکنش ایران به توافق مسکو و آنکارا و توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه: امیدواریم این تفاهم موجب رفع نگرانی های امنیتی ترکیه و تقویت حاکمیت ملی سوریه شود
bltاقتصاد نیوز : ترکیه: نیازی به از سرگیری عملیات در سوریه نیست
bltفرتاک نیوز : واکنش عفو بین الملل به حملات 9 روزه ترکیه به شمال شرق سوریه
bltمشرق نیوز : نقض توافق آتش بس در شمال سوریه توسط ترکیه
bltتسنیم : معاون ترامپ: برای آتش بس در شمال سوریه با ترکیه به توافق رسیدیم
bltایرنا : چاووش اوغلو: ترکیه عملیات نظامی خود را متوقف می کند
bltعصر امروز : شهر "راس العین" به محاصره نیروهای ترکیه در آمد
bltراه دانا : حملات سنگین هوایی و توپخانه ای ارتش ترکیه به راس العین
bltصبح تهران : مرکل: هیچ سلاحی به ترکیه نخواهیم داد
bltتسنیم : دیپلمات روس: ترکیه باید به تمامیت ارضی سوریه احترام بگذارد
bltخبر خودرو : اسپانیا و سوئد صادرات تسلیحات به ترکیه را تعلیق کردند
bltمشرق نیوز : پامپئو و مایک پنس به ترکیه می روند
bltحزب الله نیوز : اجازه درگیری میان ارتش سوریه و ترکیه را نخواهیم داد
bltدیده بان ایران : لودریان : آلمان و فرانسه بر توقف حمله ترکیه به سوریه تاکید دارند
bltباشگاه خبرنگاران : اعضای اتحادیه اروپا درباره تحریم تسلیحاتی ترکیه به توافق نرسیدند
bltایرنا : تناقض های ترامپ در باره عملیات نظامی ترکیه در سوریه
bltتیتر شهر : ترکیه: به هرگونه تحریم احتمالی از سوی آمریکا پاسخ می دهیم
bltایرنا : چشم انداز عملیات آنکارا علیه کردها از منظر رسانه های داخلی
bltتیک نیوز : آخرین خبرها از عملیات ترکیه در سوریه؛ آوارگی 70 هزار غیر نظامی سوری/ ترکیه: 342 تروریست را از پا در آوردیم/ 262 نفر از نیروهای ترکیه ای کشته شدند
bltفرارو : آخرین خبرها از عملیات ترکیه در سوریه؛ 70 هزار غیر نظامی آواره شده اند/ ترکیه: 342 تروریست را از پا در آوردیم
bltباشگاه خبرنگاران : کشته شدن یک سرباز ترک در عملیات ترکیه در شمال سوریه
bltخبرگزاری دفاع مقدس : وزرای خارجه انگلیس و ترکیه درباره سوریه گفت وگو کردند
bltالف : موضع روسیه درباره عملیات نظامی جدید ترکیه در خاک سوریه چیست؟
bltمشرق نیوز : گفتگوی وزرای خارجه انگلیس و ترکیه درباره سوریه
bltفارس : مسکو خواستار آغاز فوری مذاکرات بین ترکیه، سوریه و کُردها شد
bltخبرآنلاین : آنکارا راه صعب العبوری را در پیش دارد
bltآناج : هدف ترکیه از عملیات در سوریه
bltمشرق نیوز : ارتش ترکیه شهر کوبانی را بمباران کرد
bltآفتاب : هلند سفیر ترکیه را احضار کرد
bltایرنا : نیروهای زمینی ارتش ترکیه وارد خاک سوریه شدند
bltمشرق نیوز : اخبار حمله ترکیه؛ کردها با حملات خمپاره ای پاسخ دادند
bltفارس : آنکارا هدف از عملیات در سوریه را «رفع توطئه» علیه ترکیه خواند
bltاقتصاد نیوز : تماس های تلفنی مقامات ترکیه با روسیه و آمریکا در راستای عملیات سوریه
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.