مخبر - 1398/07/16 - نظام هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای با محوریت ارتقای اساتید تدوین شود

نظام هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای با محوریت ارتقای اساتید تدوین شود
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای گفت: باید نظام هیئت علمی مختص دانشگاه فنی و حرفه ای با محورهای نحوه استخدام، شاخص های مرتبه هیئت علمی، بازآموزی و آموزش های ضمن خدمت و در مجموع ارتقای اساتید در نظر گرفته شود.
نظام هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای با محوریت ارتقای اساتید تدوین شود

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از دانشگاه فنی و حرفه ای، نشست بررسی آیین نامه استخدام و ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای روز گذشته با حضور قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، معاون آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اعضای هیئت امنای دانشگاه فنی و حرفه ای و جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور، نشست بررسی آیین ارتقای اعضای هیئت علمی و استادان دانشگاه فنی و حرفه ای برگزار شد.

عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست بیان کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای از سال 1390 به مجموعه دانشگاه های وزارت علوم انتقال پیدا کرده و نباید در مسائل آموزشی و پژوهشی با مدل دانشگاه های نظری کشور که ماهیت و محور فعالیت آنها با این مجموعه تفاوت دارد مقایسه شود. این موضوع از جمله مهم ترین موضوعات و مباحثی است که باید در خصوص دانشگاه فنی و حرفه ای مورد توجه قرار گیرد.

باقری افزود: طی 2 سال اخیر در دانشگاه در خصوص توجه به ارتقای اساتید، تجهیز کارگاه ها و آزمایشگاه ها، بروز رسانی برنامه های درسی کارهای بزرگی صورت گرفته ولی اعتقاد دارم باید دستورالعمل و آیین نامه های مختص دانشگاه فنی و حرفه ای با محوریت مأموریت آن تعریف شود.

وی بیان کرد: در کشور یک آیین نامه استخدامی برای اعضای هیئت علمی داریم که شامل رتبه های مربی، استادیار، دانشیار و استاد تمام است و به نظر می آید آیین نامه مذکور با ماهیت فعالیت دانشگاه فنی و حرفه ای همخوانی ندارد، به همین منظور اعضای هیئت علمی که جذب می شوند با آیین نامه کنونی مخصوصاً در بحث ارتقا دچار مشکل خواهند شد. بنابراین باید نظام هیئت علمی مختص دانشگاه فنی و حرفه ای با محورهای نحوه استخدام، شاخص های مرتبه هیئت علمی، بازآموزی و آموزش های ضمن خدمت و در مجموع ارتقای اساتید در نظر گرفته شود.

رئیس مرکز هیئت امنای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با عنوان اینکه در این نشست باید چارچوب های استخدامی و ارتقای اعضای هیئت علمی و اساتید دانشگاه فنی و حرفه ای بررسی شود، گفت:امیدواریم با تلاش مسوولان دانشگاه تا چند ماه آینده بتوانیم آییننامه جدیدی با اهداف، ویژگی ها و شرایط خاص دانشگاه فنی و حرفه ای تنظیم کنیم.

وی افزود: در مرحله اول بایستی کارگروه های تخصصی برای ترسیم فعالیت ها با مشارکت حاضرین این نشست شکل گیرد، در این نشست ها قرار نیست آیین نامه استخدامی و ارتقا استخراج شود؛ بلکه بنا داریم با استفاده از خرد جمعی و تجربیات اساتید حاضر، مفاهیم لازم را تعریف کنیم و بعداً در ضوابط و آیین نامه ها استفاده کنیم

در ابتدای این نشست ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ضمن عرض خیر مقدم حضور مدعوین با اشاره بر اینکه موضوع این نشست بررسی راهکارهای ارتقا و استخدام اعضای هیئت علمی دانشگاه است اظهار کرد: تدوین آیین نامه ای منسجم و بومی مختص اعضای هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای یکی از موضوعات و برنامه های اصلی دانشگاه است و به نظر بنده آیین نامه ارتقای استادان در آموزش های مهارتی باید متفاوت از سایردانشگاه ها باشد.

وی بیان کرد: این دانشگاه در سراسر کشور دارای 176 دانشکده و آموزشکده فنی و حرفه ای (53 مرکز مختص دختران و 123 مرکز به پسران) در 111 شهر است که بیش از 200 هزار دانشجو، 110 رشته کاردانی، 60 رشته کارشناسی ناپیوسته و 7 رشته کارشناسی پیوسته از سال 97 در آن تحصیل می کنند. در راستای اجرای بند ب ماده 65 و66 قانون برنامه ششم توسعه، مجوز شورای مستقل برنامه ریزی آموزشی را از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف سیاستگذاری منسجم در برنامه ریزی درسی برای توسعه هدفمند آموزش های عالی فنی و حرفه ای و به منظور رفع نیازهای اولویت دار مهارتی کشور بر مبنای مطالعات آمایشی اخذ کردیم. همچنین در طول مدتی کمتر از یکسال تعداد 41 برنامه درسی آموزشی کاردانی پیوسته بروز رسانی شد و دانشجویان ورودی جدید با این برنامه های درسی جدید شروع به تحصیل خواهند کرد.

صالحی عمران از ایجاد دوره های کاردانی جدید در رشته های حمل و نقل، معماری داخلی، مکاترونیک و فتوگرافیک برای آموزشکده های فنی و حرفه ای در سراسر کشور خبر داد و افزود: در راستای مأموریت های تعریف شده دانشگاه در جهت کارآفرینی و اشتغال جوانان و موافقت دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، 4 دوره کاردانی با 38 رشته محل جدید ایجاد و در دفترچه آزمون کاردانی نظام جدید سال تحصیلی 99_98 سازمان سنجش آموزش کشور لحاظ شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای ادامه داد: در حال حاضر در دانشکده و آموزشکده های فنی و حرفه ای سراسر کشور حدود 2 هزار کارگاه و آزمایشگاه فعال داریم که این فضاها محیط عملی خوبی را برای پرورش استعداد های و آموزش مهارت های فردی ایجاد کرده است.

صالحی عمران گزارشی از تعداد اعضای هیئت علمی و کادر آموزشی دانشگاه اعلام کرد و گفت: در حال حاضر 349 هنرآموز، دبیر و مدرس و 394 عضو هیئت علمی تطبیق یافته و 141 عضو هیئت علمی آموزشی کادر آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای را تشکیل می دهند.

وی با اعلام اینکه جذب اعضای هیئت علمی این دانشگاه مانند تمام دانشگاه ها از طریق سایت جذب اعضای هیئت علمی وزارت علوم صورت گرفته و از سال 94 تا 96 مجموعاً 90 نفر کارشناسی ارشد و 51 نفر دکتری حایض شرایط بوده اند که به کار گرفته شده اند گفت: تعداد 31 نفر هم از فرصت بورسیه وزارت علوم به هیئت اجرایی جذب دانشگاه معرفی شدند که از این تعداد 21 نفر در مراحل استعلام و تحقیقات صلاحیت های عمومی قرار دارند که بعد از اعلام نتایج جذب دانشگاه خواهند شد.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای با ابراز نگرانی از تعداد اعضای هیئت علمی و مدرسان نسبت به دانشجو اعلام کرد: شاخص نسبت دانشجو به استاد شرایط مناسبی ندارد و این موضوع یکی از بزرگترین چالش های پیش روی دانشگاه است، این در حالیست که تعداد 20 هزار نفر استاد مدعو مسئولیت عمده آموزشی دانشجویان را در سراسر کشور بر عهده دارند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه های خوب دانشگاه بازنگری و آماده سازی آیین نامه صلاحیت های مدرس� var head = document.getElementsByTagName("head")[0]; var script = document.createElement("script"); script.type = "text/javascript"; script.async = 1; script.src = "https://s1.mediaad.org/serve/iscanews.ir/loader.js"; head.appendChild(script); نظام هیئت علمی دانشگاه فنی و حرفه ای با محوریت ارتقای اساتید تدوین شود باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران - ایسکانیوز

منبع خبر : ایسکانیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
استخدام   دانشگاه فنی و حرفه ای   اعضای هیات علمی  
اخبار مرتبط
جزئیات مهم درباره میزان افزایش حقوق اساتید دانشگاه، کارمندان دولت، بازنشستگان و مقامات
انتخاب
مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان، اعضای هیات علمی و قضات ابلاغ شد
ایسکانیوز
جهانگیری مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان را ابلاغ کرد
پانا
مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان ابلاغ شد
خوزنا
ابلاغ مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان در سال 1399
اقتصاد نیوز
میزان افزایش حقوق کارمندان دولت، بازنشستگان، اساتید دانشگاه و قضات
اقتصاد نیوز
حقوق کارمندان، اعضای هیات علمی و قضات چقدر است؟
افکار نیوز
جزئیات افزایش ضریب حقوق کارمندان در سال 99
خبرآنلاین
جزئیات مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان در سال 1399
فرتاک نیوز
میزان افزایش ضریب حقوق کارمندان چقدر است؟
برنا نیوز
مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان
مردم سالاری
مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان در سال 1399 ابلاغ شد
ایبنا
مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان، اعضای هیات علمی و قضات در سال 1399 ابلاغ شد
ایسنا
اجرای نظام اداری و استخدامی کارکنان غیر هیات علمی موسسه مطالعات بین المللی انرژی
خبرگزاری شانا
بیش از 19 هزار عضو هیات علمی رسمی و مدعو دانشگاه فنی حرفه ‎ای کد مدرسی دریافت کردند
خبرگزاری دانشجو
اختصاص کد شناسه استخدامی به بیش از چهار هزار عضو هیات علمی
ایسکانیوز
فراخوان جذب هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی البرز
ایسنا
استخدام سالیانه 60 تا 70 عضو هیات علمی در دانشگاه تهران
ایسنا
مجوز استخدام 6000 عضو هیات علمی را اخذ کردیم
خبرگزاری دانشجو
رونمایی از 500 اثر دانشجویی آموزشکده فنی و حرفه ای دختران اهواز
صدای فردا
مجوز 6هزار سهمیه استخدام هیات علمی صادر شد
خبر خودرو
صدور مجوز 6 هزار سهمیه استخدام هیات علمی
سایت جماران
ابلاغ 6 هزار مجوز استخدام هیات علمی وزارت علوم
ایرنا
نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت دی 98 اعلام می شود
مرور نیوز
تنها راه رسیدن به شغل، اخذ مدارک دانشگاهی نیست
خبرگزاری دانشجو
حضور اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای فارس در عرصه صنعت
ایسنا
صدور مجوز استخدام 2 هزار نیروی هیات علمی تمام وقت برای دانشگاه های علوم پزشکی کشور
شبستان
جذب مربیان به عنوان هیات علمی جز در موارد خاص ممنوع است
ایکنا
اساتید نسبت به نقش چاپ مقالات آی اس آی در ارتقا گلایه دارند / آئین نامه ارتقا و استخدام در دانشگاه فنی و حرفه ای باید تغییر کند
خبرگزاری دانشجو
تذکرات کتبی چند نماینده به رئیس جمهور
افکار نیوز
اگر ریگی به کفش ندارند حقوق ها را اعلام کنند
ایسنا
بیش از 70 درصد دانشجویان فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند
تیتر یک
دانشجویانی که برنامه ریزی و انگیزه درونی بالایی دارد آینده شغلی بهتری هم خواهد داشت
پانا
دیدار رییس دانشگاه فنی و حرفه ای با معاون اول رییس جمهور
پانا
41 برنامه درسی دانشگاه فنی و حرفه ای به روزرسانی شد
ایرنا
فراخوان جذب هیات علمی در دانشگاه ها
شبکه خبر
آقای وزیر! وزارت علوم مطابق چه نیازسنجی و منطقی دانشجو می پذیرد؟ / هیچ زمان به شائبه های فساد دانشگاه مازندران رسیدگی نشد
خبرگزاری دانشجو
آغاز ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی پیمانی دانشگاه فرهنگیان
پانا
دانشگاه خلیج فارس بوشهر عضو هیات علمی جذب می کند
خبرگزاری دانشجو
حقوق معلم - دکترها و پرسش های فرارو
ایرنا
اخبار مرتبط
bltانتخاب : جزئیات مهم درباره میزان افزایش حقوق اساتید دانشگاه، کارمندان دولت، بازنشستگان و مقامات
bltایسکانیوز : مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان، اعضای هیات علمی و قضات ابلاغ شد
bltپانا : جهانگیری مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان را ابلاغ کرد
bltخوزنا : مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان ابلاغ شد
bltاقتصاد نیوز : ابلاغ مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان در سال 1399
bltاقتصاد نیوز : میزان افزایش حقوق کارمندان دولت، بازنشستگان، اساتید دانشگاه و قضات
bltافکار نیوز : حقوق کارمندان، اعضای هیات علمی و قضات چقدر است؟
bltخبرآنلاین : جزئیات افزایش ضریب حقوق کارمندان در سال 99
bltفرتاک نیوز : جزئیات مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان در سال 1399
bltبرنا نیوز : میزان افزایش ضریب حقوق کارمندان چقدر است؟
bltمردم سالاری : مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان
bltایبنا : مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان در سال 1399 ابلاغ شد
bltایسنا : مصوبه افزایش ضریب حقوق کارمندان، اعضای هیات علمی و قضات در سال 1399 ابلاغ شد
bltخبرگزاری شانا : اجرای نظام اداری و استخدامی کارکنان غیر هیات علمی موسسه مطالعات بین المللی انرژی
bltخبرگزاری دانشجو : بیش از 19 هزار عضو هیات علمی رسمی و مدعو دانشگاه فنی حرفه ‎ای کد مدرسی دریافت کردند
bltایسکانیوز : اختصاص کد شناسه استخدامی به بیش از چهار هزار عضو هیات علمی
bltایسنا : فراخوان جذب هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی البرز
bltایسنا : استخدام سالیانه 60 تا 70 عضو هیات علمی در دانشگاه تهران
bltخبرگزاری دانشجو : مجوز استخدام 6000 عضو هیات علمی را اخذ کردیم
bltصدای فردا : رونمایی از 500 اثر دانشجویی آموزشکده فنی و حرفه ای دختران اهواز
bltخبر خودرو : مجوز 6هزار سهمیه استخدام هیات علمی صادر شد
bltسایت جماران : صدور مجوز 6 هزار سهمیه استخدام هیات علمی
bltایرنا : ابلاغ 6 هزار مجوز استخدام هیات علمی وزارت علوم
bltمرور نیوز : نتایج آزمون استخدامی وزارت بهداشت دی 98 اعلام می شود
bltخبرگزاری دانشجو : تنها راه رسیدن به شغل، اخذ مدارک دانشگاهی نیست
bltایسنا : حضور اعضای هیات علمی دانشگاه فنی و حرفه ای فارس در عرصه صنعت
bltشبستان : صدور مجوز استخدام 2 هزار نیروی هیات علمی تمام وقت برای دانشگاه های علوم پزشکی کشور
bltایکنا : جذب مربیان به عنوان هیات علمی جز در موارد خاص ممنوع است
bltخبرگزاری دانشجو : اساتید نسبت به نقش چاپ مقالات آی اس آی در ارتقا گلایه دارند / آئین نامه ارتقا و استخدام در دانشگاه فنی و حرفه ای باید تغییر کند
bltافکار نیوز : تذکرات کتبی چند نماینده به رئیس جمهور
bltایسنا : اگر ریگی به کفش ندارند حقوق ها را اعلام کنند
bltتیتر یک : بیش از 70 درصد دانشجویان فنی و حرفه ای جذب بازار کار می شوند
bltپانا : دانشجویانی که برنامه ریزی و انگیزه درونی بالایی دارد آینده شغلی بهتری هم خواهد داشت
bltپانا : دیدار رییس دانشگاه فنی و حرفه ای با معاون اول رییس جمهور
bltایرنا : 41 برنامه درسی دانشگاه فنی و حرفه ای به روزرسانی شد
bltشبکه خبر : فراخوان جذب هیات علمی در دانشگاه ها
bltخبرگزاری دانشجو : آقای وزیر! وزارت علوم مطابق چه نیازسنجی و منطقی دانشجو می پذیرد؟ / هیچ زمان به شائبه های فساد دانشگاه مازندران رسیدگی نشد
bltپانا : آغاز ثبت نام فراخوان جذب هیات علمی پیمانی دانشگاه فرهنگیان
bltخبرگزاری دانشجو : دانشگاه خلیج فارس بوشهر عضو هیات علمی جذب می کند
bltایرنا : حقوق معلم - دکترها و پرسش های فرارو
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.