مخبر - 1398/07/15 - جلیلی: رهبری از ورود دانشجویان به ماجرای هفت تپه حمایت کردند

جلیلی: رهبری از ورود دانشجویان به ماجرای هفت تپه حمایت کردند
به گزارش خبرگزاری فارس، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به استان خوزستان سفر کرده بود، در نشستی با برخی اساتید و دانشجویان خوزستانی در محل ناحیه بسیج دانشجویی استان دیدار کرد.
جلیلی: رهبری از ورود دانشجویان به ماجرای هفت تپه حمایت کردند

به گزارش خبرگزاری فارس، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به استان خوزستان سفر کرده بود، در نشستی با برخی اساتید و دانشجویان خوزستانی در محل ناحیه بسیج دانشجویی استان دیدار کرد.

گفتگو پیرامون چیستی دولت سایه، آتش به اختیار بودن نیروهای انقلاب، امر به معروف و نهی از منکر در خرج بیت المال، شفافیت آراء نمایندگان و .. از جمله موضوعاتی مورد بحث میان جلیلی با دانشجویان و اساتید خوزستانی بود.

جلیلی در بخشی از سخنان خود پس از شنیدن نقطه نظرات حاضران، در این نشست گفت: دولت سایه یک گفتمان و یک نوع تفکر سیاسی است؛ به این معنا که کسانیکه دغدغه نظام و انقلاب را دارند و در این باره ادعا میکنند میبایست تحولات کشور را سایه به سایه دنبال کرده و در حد وسعشان بر آن تاثیر مثبت بگذارند.

وی افزود: پیگیری تحولات کشور یک کار جبهه ای است و این جبهه زمانی موفق خواهد شد که هرکس به اندازه وسع خودش نقش آفرینی کند؛ زمانیکه این کار انجام بپذبرد قرارگاه گفتمانی شکل خواهد گرفت و باید گفت مقدمه قدم نهادن در این مسیر گفتمانی آنست که پیش از آنکه دیگران را مورد سوال قرار دهیم، از خودمان بپرسیم که آیا به اندازه وسعمان تلاش کرده ایم یا نه؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در این خصوص اضافه کرد: آتش به اختیار یعنی آنکه ما در چهارچوب قانون میتوانیم کارهایی را انجام دهیم که معطل مانده و باید انجام شود. برای مثال دانشگاه چه وقت مفید و موثر میتواند واقع شود؟ زمانی که جامعه و روند کشور را سایه به سایه دنبال کرده و در رشته های مختلفی نظیر نفت، آب، کشاورزی، اقتصاد و .. تاثیر مثبت خود را بگذارد و به مباحث آن عمق ببخشد.

وی تصریح کرد: هرکدام از ما باید از یک جایی شروع کنیم، همانطور که قرآن کریم میفرماید: أن تقوموا لله مثنی و فردی. البته اگر یک کار موثری در یک حرکت جمعی انجام شود بسیار خوب است اما این به آن معنا نیست که کار فردی تعطیل شود. نکته بعدی آنست که هرکاری را باید در زمان خودش انجام داد؛ اگر در زمان خودش انجام شود هزینه های آن به حداقل میرسد.

جلیلی با اشاره به هزینه های غیر ضروری که در شرایط سخت بودجه ای کشور انجام میگیرد، تصریح کرد: یکی از کارهای مهمی که در پایش و رصد جامعه دانشگاهی اعم از اساتید و دانشجویان میتواند مورد توجه قرار بگیرد، رصد هزینه هایی است که برای موضوعات غیرضروری مثل تجملات و تشریفات و .. انجام میگردد. نشان دادن این موارد کمک بزرگی به کشور در کاهش هزینه ها خواهد کرد. بعضی اوقات در بخش های عمومی اعم از دولتی و غیر دولتی مشاهده میشود در همین شرایط سخت بودجه ای با ساخت یک ساختمان یا دکوراسیون و تجهیزات آن هزینه های رخ میدهد که در کشورهایی که این مشکلات را ندارند هم چنین هزینه ای صورت نمیگیرد. خب چه کسی باید به این توجه بکند؟ این وظیفه من و شماست که نسبت به این منکرات، نهی کرده و آمر به معروف باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص اصل هشتم قانونی اساسی اظهار داشت: اینکه در اصل هشت قانون اساسی ما امر به معروف و نهی از منکر آمده است، یک مبنای دینی دارد. مهم آنست که هوشیاری جامعه به حدی باشد که مانع این رخداد ها شود. یکی از فوائد مطالبه شفافیت در همین امور است تا امکان اخلال را به حداقل برساند.

وی افزود: در بحث انتخابات باید مسئله «انتخاب صحیح» را تبیین کنیم. مهمتر از آنکه بگوییم به چه کسی میخواهیم رای بدهیم آنست که بگوییم به چه چیزی باید رای داد؟ آنگاه نسبت افراد با آن موضوعات سنجیده خواهد شد. مثلا راجع به همین موضوعاتی که شما در جلسه اشاره کردید، مثل آب، نفت، کشاورزی و .. باید مشخص شود که راهکار و نگاه این داوطلب نمایندگی مجلس چیست تا بتوان کاندیدای همسو با راهکاری که مدنظر شماست را انتخاب کنید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت پیرامون سخنان یکی از اساتید جوان دانشگاه در استاد خوزستان مبنی بر لزوم جوانگرایی در مدیریت کشور، تصریح کرد: در همین اهواز وقتی حسن باقری به اینجا آمد کسی برای او فرش قرمز پهن نکرد؛ او به عنوان خبرنگار روزنامه به اهواز آمد و تمام وسع خود را به کار برد تا بتواند بر روند جنگ تاثیر مثبت بگذارد. نقشه خوزستان را پهن کرد و تا بفهمد چگونه میتوان قدم به قدم به خرمشهر نزدیک شد و آن را آزاد کرد.خداوند نیز وسع او را وسعت داد و آن فرصت ها را برایش ایجاد کرد.

وی افزود: الان نیز در همین استان احتیاج به همین کار و این نوع افراد داریم؛ دوستانی که نقشه خوزستان را پهن کنند و بگویند که چگونه میتوان وجب به وجب آن را آباد کرد؟ فرصت هایش چیست؟ نفت،کشاورزی،آب... و بعد برای این نقشه عملیاتی ریخت. نباید بگوییم چون به ما حکم مسئولیت ندادند و رها میکنیم.

جلیلی با اشاره به دستور رهبرانقلاب مبنی بر اختصاص یافتن بودجه یک و نیم میلیاردی به طرح احیای دشت های استان خوزستان، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سفر خود به استان خوزستان در سال هفتاد و پنج، دستور میدهند که چند صد هزار هکتار اراضی این استان احیاء و تسطیح بشود. امروز طرح اجرایی آن موسوم به طرح 550هزار هکتاری است که بحمدلله شاهد آن هستیم که فاز اول آن نزدیک به 300هزار هکتار تسطیح شده و زیر کشت رفته است که این از نکات بسیار مثبت و امیدبخش است.

وی اضافه کرد: در بازدیدی که امروز داشتیم، گفته شد که تقریبا تمام این 300هزار هکتار امسال زیر کشت رفته است که موجب خوشحالی و قدردانی از مردم و مسئولان ذیربط میباشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اراده بر بسته شدن بودجه سال 99 بدون درآمد فروش نفت خام، عنوان کرد: یکی دیگر از مسائل مهمی که امروز نظام بر روی آن توجه ویژه دارد، مسئله فروش نفت است. مطلع هستید که دولت تصمیم گرفته است که لایحه بودجه سال 99 را بدون درآمد نفتی ابلاغ کند؛ بنابراین باید برای این بودجه جایگزین معرفی کنیم. ما در جلساتی که با صاحبان صنایع پتروشیمی داشتیم و روز گذشته نیز در بازدیدی که از دو پتروشیمی واقع در بندرامام خمینی(ره) بعمل آمد، خود دوستان صاحب نظر عنوان میکردند که میتوان با هر یک میلیون تن فرآورده پتروشیمی، 200هزار شغل ایجاد کرد. این مسئله در سال 96 نیز عنوان شد که برخی آن را انکار میکردند اما امروز صاحبان این صنعت به آن اذعان دارند.

جلیلی در ادامه تصریح کرد: وقتی قرار است درآمد حاصل از فروش نفت از بودجه جاری کشور حذف گردد بنابراین باید بر روی مزیت نسبی مان که نفت و گاز است، برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم. جلساتی را در یکسال گذشته برگزار شد و ماحصل آن طرحی بود که راهکار جلوگیری از خام فروشی و ارزآوری بیشتر از این مزیت نسبی را ارائه میداد. از طریق مجلس پیگیری و بحمدلله در آنجا نیز بررسی شد و به صورت طرح تصویب گردید. نباید اینگونه تلقی شود که اگر ما مسئولیت نداریم پس باید کنار بنشینیم و نسبت به مشکلات کشور بی تفاوت باشیم.

دبیر سابق شورایعالی امنیت ملی با ذکر خاطره‎ ای از دوران مسئولیت خود، اظهار داشت: در ماجرای فساد سه هزار میلیارد تومانی حدود شش ماه این موضوع توسط مسئولان ذیربط پیگیری شد، آن پول برگشت و حتی فردی که دادگاه در این زمینه او را مجرم شناخت، اعدام شد اما این کافی نبود چرا که این نگرانی باقی ماند که چگونه باید مانع از رخداد وقایعی مشابه آن باشیم؟ اطمینان خاطر وقتی است که مطمئن باشیم موارد مشابه رخ نخواهد داد. اینها موضوعاتی است که نیاز به سازوکارهای اصولی برای پیشگیری از وقوع چنین مفاسدی است و کمک همه آحاد مردم بویژه دغدغه مندان و کارشناسان را میطلبد.

وی افزود: در موضوع خصوصی سازی، ورود دانشجویان انقلابی به روند واگذاری ها و توجه به ایراداتی که در این مسیر وجود دارد موجب خواهد شد که نه تنها موضوع هپکو و هفت تپه اصلاح میشود بلکه اصلاح روند موجب جلوگیری از تکرار موارد مشابه خواهد شد؛ این از جنس همان پیگیری سایه به سایه تحولات اساسی در کشور است که میتواند مانع از وقوع موارد مشابه شود نه آنکه مادامی که مشغول یک پرونده هستیم، در همان فاصله موارد مهمتر نظیر آنهایی که اشاره کردم، رخ بدهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: خود شما دوستان به این موضوع اشاره کردید که وقتی دانشجویان بسیجی در ماجرای هفت تپه وارد میدان شدند، رهبری از آنها حمایت و تشکر کردند؛ پس میتوان تاثیر مثبت گذاشت. در همین اهواز شما امام جمعه ای دارید که بسیار پیگیر و دغدغه مند هستند و الگوی خوبی برای شما جوانان اند که باید از این فرصت استفاده کرد. ایشان برای جلسه ای با بنده تماس گرفتند و گفتند ساعت 1ونیم بامداد جلسه داریم و شما هم بیایید؛ اینگونه باید پیگیر حل مسائل کشور بود.

جلیلی در بخش دیگری سخنان خود با اشاره به دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با مقام معظم رهبری گفت: رهبرانقلاب خطاب به فرماندهان سپاه به عنوان بخشی از جامعه انقلاب اسلامی فرمودند من از سپاه صددرصد راضی هستم اما قانع نیستم؛ این خطاب رهبری تنها مخصوص سپاه نبود؛ عرض بنده این است که ما نیز باید با پیگیری مسائل قانع به آنچه انجام داده ایم نباشیم و اینگونه نیست که اگر در جایی به مانع برخوردیم، از کار بایستیم.

وی افزود: توانی که من در این جلسه دیدم، می تواند بسیار بسیار مؤثر باشد ولی این جلسات باید مستمر باشد و تقسیم کار شود. ببینیم آن اولویت اصلی چیست تا کار بشود و در اینصورت هم عرصه برای فساد تنگ خواهد شد و هم کارهای مثبت و ایجابی با نشاط بیشتری دنبال خواهد شد. امیدواریم که خداوند متعال به همه توفیق عمل به اندازه وسعمان برای پیگیری مسائل انقلاب بدهد تا گام دوم آن بهتر از گام اول برداشته شود.

انتهای پیام/


منبع خبر : فارس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
خوزستان   بسیج دانشجویی   هفت تپه  
اخبار مرتبط
توضیحات رئیس کل دادگستری خوزستان درباره پرونده هفت تپه + فیلم
خبرگزاری دانشجو
بعد از مشکلات عدیده خوزستان در بحث هفت تپه و غیزانیه، مسئولان همچنان از پاسخگویی فرار می کنند
خبرگزاری دانشجو
خون ازخوزستان می بارد
انصاف نیوز
استاندار خوزستان نسبت به اتهامات وارده از سوی مدیرعامل شرکت هفت تپه شفاف سازی کند
خبرگزاری دانشجو
دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خوزستان خواستار برگزاری علنی جلسه دادگاه متهمان هفت تپه شد
خبرگزاری دانشجو
مدیرعامل صندوق توسعه در لیست متهمان هفت تپه / صاحب نام های متهم به قاچاق ارز چه کسانی هستند؟
اسکان نیوز
انفعال در مجلس دهم / مجلس یازدهم وابسته به دولت نباشد + فیلم
خبرگزاری دانشجو
دیدار شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران با امام جمعه اهواز
خبرگزاری حوزه
هسته تحقیقاتی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیرو جذب مى کند
خبرگزاری دانشجو
بسیج دانشجویی دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز اقدام به راه اندازی کارگاه تولید ماسک کرد + فیلم
خبرگزاری دانشجو
جهادگران بسیج دانشجویی خوزستان روزانه 300 شیلد محافظ صورت تولید می کنند + فیلم
خبرگزاری دانشجو
مجموعه فعالیت هاى قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی خوزستان/ به دنبال طراحى ایده اى براى رفع مشکلات معیشتى مردم در شرایط قرنطینه هستیم
خبرگزاری دانشجو
تولید روزانه 15 هزار لیتر الکل طبی درکارخانه نیشکر هفت تپه
صبح تهران
آغاز فعالیت «قرارگاه مبارزه با کرونا» بسیج دانشجویی
رهیاب نیوز
جهادگران خوزستانی برای مهار سیلاب احتمالی در حالت آماده باش هستند
خبرگزاری دانشجو
جهادگران دانشگاه آزاد دزفول اقدام به ضدعفونی بیمارستان گنجویان این شهرستان کردند
خبرگزاری دانشجو
گروه های جهادی دانشجویی اهواز برای مهار سیلاب در حالت آماده باش هستند
خبرگزاری دانشجو
دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان به اردوی راهیان نور می روند
خبرگزاری دانشجو
نشست هم اندیشی با حضور کاندیدا های مجلس 29 بهمن در دانشگاه رامین برگزار می شود
خبرگزاری دانشجو
8000 نفر از دانشجویان خوزستانی به راهیان نور اعزام می شوند
خبرگزاری دانشجو
بازدید مدیر کل تامین اجتماعی استان خوزستان از شرکت صنایع کاغذ پارس+ عکس
شوشان
700 نفر از کارگران کاغذسازی پارس بیمه تامین اجتماعی هستند
خبرگزاری ایلنا
دانشجویان بسیجی خوزستان منازل آسیب دیده از سیل را تحویل مردم دادند + تصاویر
تسنیم
ثبت سه اثر از موزه هفت تپه در فهرست آثار ملی منقول کشور
صدای فردا
نامه بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران، بهشتی و شریف به رئیس قوه قضاییه
خبرگزاری ایلنا
درخواست بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران، بهشتی و شریف از قوه قضائیه پیرامون هفت تپه
خبرگزاری دانشجو
مشکلات اهواز حاصل جدایی مسئولان از نخبگان است/ انتقاد از عدم ارتباط شهردار با دانشگاهیان
فارس
متهمان پرونده شرکت هفت تپه تبرئه شدند
قدس آنلاین
فرماندار کارون: نیرو های امدادی از دور روز قبل در حال تخلیه آب از معابر و خانه ها هستند
میزان
درباره هفت تپه | کارخانه ای با تاریخی پرفراز و نشیب
ایرنا
ازسرگیری فعالیت نیشکر هفت تپه بعد از 28 روز اعتصاب
عصر ایران
رفع مشکل کارگران هفت تپه ازطریق دادستان کل کشور پیگیری می شود
صدای فردا
کلافِ سر در گم کشت وصنعت نیشکر هفت تپه
خوزنیوز
اغتشاشگران با منافقان و گروهک های ضدنظام در ارتباط هستند
خبرگزاری دانشجو
وضعیت موجود درمانگاه ملاثانی خوزستان صدای مردم را درآورد
خوزنیوز
نامه دانشجویان به آیت الله رئیسی و گلایه از سخنگوی قوه قضائیه
جوان آنلاین
نامه دانشجویان بسیجی به رئیسی
صدای ایران
نامه دانشجویان به رئیسی برای رسیدگی به وضعیت کارگران
الف
درک عمیق کارگران دلیل پایان اعتصابات هفت تپه بود
ایرنا
نامه دانشجویان به آیت الله رئیسی برای رسیدگی به وضعیت کارگران اراک، قزوین و خوزستان
فارس
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری دانشجو : توضیحات رئیس کل دادگستری خوزستان درباره پرونده هفت تپه + فیلم
bltخبرگزاری دانشجو : بعد از مشکلات عدیده خوزستان در بحث هفت تپه و غیزانیه، مسئولان همچنان از پاسخگویی فرار می کنند
bltانصاف نیوز : خون ازخوزستان می بارد
bltخبرگزاری دانشجو : استاندار خوزستان نسبت به اتهامات وارده از سوی مدیرعامل شرکت هفت تپه شفاف سازی کند
bltخبرگزاری دانشجو : دبیر شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خوزستان خواستار برگزاری علنی جلسه دادگاه متهمان هفت تپه شد
bltاسکان نیوز : مدیرعامل صندوق توسعه در لیست متهمان هفت تپه / صاحب نام های متهم به قاچاق ارز چه کسانی هستند؟
bltخبرگزاری دانشجو : انفعال در مجلس دهم / مجلس یازدهم وابسته به دولت نباشد + فیلم
bltخبرگزاری حوزه : دیدار شورای مرکزی بسیج دانشجویی دانشگاه شهید چمران با امام جمعه اهواز
bltخبرگزاری دانشجو : هسته تحقیقاتی دانشگاه علوم و فنون دریایی خرمشهر نیرو جذب مى کند
bltخبرگزاری دانشجو : بسیج دانشجویی دانشگاه امیرالمومنین (ع) اهواز اقدام به راه اندازی کارگاه تولید ماسک کرد + فیلم
bltخبرگزاری دانشجو : جهادگران بسیج دانشجویی خوزستان روزانه 300 شیلد محافظ صورت تولید می کنند + فیلم
bltخبرگزاری دانشجو : مجموعه فعالیت هاى قرارگاه مبارزه با کرونا بسیج دانشجویی خوزستان/ به دنبال طراحى ایده اى براى رفع مشکلات معیشتى مردم در شرایط قرنطینه هستیم
bltصبح تهران : تولید روزانه 15 هزار لیتر الکل طبی درکارخانه نیشکر هفت تپه
bltرهیاب نیوز : آغاز فعالیت «قرارگاه مبارزه با کرونا» بسیج دانشجویی
bltخبرگزاری دانشجو : جهادگران خوزستانی برای مهار سیلاب احتمالی در حالت آماده باش هستند
bltخبرگزاری دانشجو : جهادگران دانشگاه آزاد دزفول اقدام به ضدعفونی بیمارستان گنجویان این شهرستان کردند
bltخبرگزاری دانشجو : گروه های جهادی دانشجویی اهواز برای مهار سیلاب در حالت آماده باش هستند
bltخبرگزاری دانشجو : دانشجویان دانشگاه بوعلی سینا همدان به اردوی راهیان نور می روند
bltخبرگزاری دانشجو : نشست هم اندیشی با حضور کاندیدا های مجلس 29 بهمن در دانشگاه رامین برگزار می شود
bltخبرگزاری دانشجو : 8000 نفر از دانشجویان خوزستانی به راهیان نور اعزام می شوند
bltشوشان : بازدید مدیر کل تامین اجتماعی استان خوزستان از شرکت صنایع کاغذ پارس+ عکس
bltخبرگزاری ایلنا : 700 نفر از کارگران کاغذسازی پارس بیمه تامین اجتماعی هستند
bltتسنیم : دانشجویان بسیجی خوزستان منازل آسیب دیده از سیل را تحویل مردم دادند + تصاویر
bltصدای فردا : ثبت سه اثر از موزه هفت تپه در فهرست آثار ملی منقول کشور
bltخبرگزاری ایلنا : نامه بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران، بهشتی و شریف به رئیس قوه قضاییه
bltخبرگزاری دانشجو : درخواست بسیج دانشجویی دانشگاه های تهران، بهشتی و شریف از قوه قضائیه پیرامون هفت تپه
bltفارس : مشکلات اهواز حاصل جدایی مسئولان از نخبگان است/ انتقاد از عدم ارتباط شهردار با دانشگاهیان
bltقدس آنلاین : متهمان پرونده شرکت هفت تپه تبرئه شدند
bltمیزان : فرماندار کارون: نیرو های امدادی از دور روز قبل در حال تخلیه آب از معابر و خانه ها هستند
bltایرنا : درباره هفت تپه | کارخانه ای با تاریخی پرفراز و نشیب
bltعصر ایران : ازسرگیری فعالیت نیشکر هفت تپه بعد از 28 روز اعتصاب
bltصدای فردا : رفع مشکل کارگران هفت تپه ازطریق دادستان کل کشور پیگیری می شود
bltخوزنیوز : کلافِ سر در گم کشت وصنعت نیشکر هفت تپه
bltخبرگزاری دانشجو : اغتشاشگران با منافقان و گروهک های ضدنظام در ارتباط هستند
bltخوزنیوز : وضعیت موجود درمانگاه ملاثانی خوزستان صدای مردم را درآورد
bltجوان آنلاین : نامه دانشجویان به آیت الله رئیسی و گلایه از سخنگوی قوه قضائیه
bltصدای ایران : نامه دانشجویان بسیجی به رئیسی
bltالف : نامه دانشجویان به رئیسی برای رسیدگی به وضعیت کارگران
bltایرنا : درک عمیق کارگران دلیل پایان اعتصابات هفت تپه بود
bltفارس : نامه دانشجویان به آیت الله رئیسی برای رسیدگی به وضعیت کارگران اراک، قزوین و خوزستان
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.