مخبر - 1398/07/15 - جلیلی: رهبری از ورود دانشجویان به ماجرای هفت تپه حمایت کردند

جلیلی: رهبری از ورود دانشجویان به ماجرای هفت تپه حمایت کردند
به گزارش خبرگزاری فارس، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به استان خوزستان سفر کرده بود، در نشستی با برخی اساتید و دانشجویان خوزستانی در محل ناحیه بسیج دانشجویی استان دیدار کرد.
جلیلی: رهبری از ورود دانشجویان به ماجرای هفت تپه حمایت کردند

به گزارش خبرگزاری فارس، سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام که پنجشنبه و جمعه هفته گذشته به استان خوزستان سفر کرده بود، در نشستی با برخی اساتید و دانشجویان خوزستانی در محل ناحیه بسیج دانشجویی استان دیدار کرد.

گفتگو پیرامون چیستی دولت سایه، آتش به اختیار بودن نیروهای انقلاب، امر به معروف و نهی از منکر در خرج بیت المال، شفافیت آراء نمایندگان و .. از جمله موضوعاتی مورد بحث میان جلیلی با دانشجویان و اساتید خوزستانی بود.

جلیلی در بخشی از سخنان خود پس از شنیدن نقطه نظرات حاضران، در این نشست گفت: دولت سایه یک گفتمان و یک نوع تفکر سیاسی است؛ به این معنا که کسانیکه دغدغه نظام و انقلاب را دارند و در این باره ادعا میکنند میبایست تحولات کشور را سایه به سایه دنبال کرده و در حد وسعشان بر آن تاثیر مثبت بگذارند.

وی افزود: پیگیری تحولات کشور یک کار جبهه ای است و این جبهه زمانی موفق خواهد شد که هرکس به اندازه وسع خودش نقش آفرینی کند؛ زمانیکه این کار انجام بپذبرد قرارگاه گفتمانی شکل خواهد گرفت و باید گفت مقدمه قدم نهادن در این مسیر گفتمانی آنست که پیش از آنکه دیگران را مورد سوال قرار دهیم، از خودمان بپرسیم که آیا به اندازه وسعمان تلاش کرده ایم یا نه؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  در این خصوص اضافه کرد: آتش به اختیار یعنی آنکه ما در چهارچوب قانون میتوانیم کارهایی را انجام دهیم که معطل مانده و باید انجام شود. برای مثال دانشگاه چه وقت مفید و موثر میتواند واقع شود؟ زمانی که جامعه و روند کشور را سایه به سایه دنبال کرده و در رشته های مختلفی نظیر نفت، آب، کشاورزی، اقتصاد و .. تاثیر مثبت خود را بگذارد و به مباحث آن عمق ببخشد.

وی تصریح کرد: هرکدام از ما باید از یک جایی شروع کنیم، همانطور که قرآن کریم میفرماید: أن تقوموا لله مثنی و فردی. البته اگر یک کار موثری در یک حرکت جمعی انجام شود بسیار خوب است اما این به آن معنا نیست که کار فردی تعطیل شود. نکته بعدی آنست که هرکاری را باید در زمان خودش انجام داد؛ اگر در زمان خودش انجام شود هزینه های آن به حداقل میرسد.

جلیلی با اشاره به هزینه های غیر ضروری که در شرایط سخت بودجه ای کشور انجام میگیرد، تصریح کرد: یکی از کارهای مهمی که در پایش و رصد جامعه دانشگاهی اعم از اساتید و دانشجویان میتواند مورد توجه قرار بگیرد، رصد هزینه هایی است که برای موضوعات غیرضروری مثل تجملات و تشریفات و .. انجام میگردد. نشان دادن این موارد کمک بزرگی به کشور در کاهش هزینه ها خواهد کرد. بعضی اوقات در بخش های عمومی اعم از دولتی و غیر دولتی مشاهده میشود در همین شرایط سخت بودجه ای با ساخت یک ساختمان یا دکوراسیون و تجهیزات آن هزینه های رخ میدهد که در کشورهایی که این مشکلات را ندارند هم چنین هزینه ای صورت نمیگیرد. خب چه کسی باید به این توجه بکند؟ این وظیفه من و شماست که نسبت به این منکرات، نهی کرده و آمر به معروف باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درخصوص اصل هشتم قانونی اساسی اظهار داشت: اینکه در اصل هشت قانون اساسی ما امر به معروف و نهی از منکر آمده است، یک مبنای دینی دارد. مهم آنست که هوشیاری جامعه به حدی باشد که مانع این رخداد ها شود. یکی از فوائد مطالبه شفافیت در همین امور است تا امکان اخلال را به حداقل برساند.

وی افزود: در بحث انتخابات باید مسئله «انتخاب صحیح» را تبیین کنیم. مهمتر از آنکه بگوییم به چه کسی میخواهیم رای بدهیم آنست که بگوییم به چه چیزی باید رای داد؟ آنگاه نسبت افراد با آن موضوعات سنجیده خواهد شد. مثلا راجع به همین موضوعاتی که شما در جلسه اشاره کردید، مثل آب، نفت، کشاورزی و .. باید مشخص شود که راهکار و نگاه این داوطلب نمایندگی مجلس چیست تا بتوان کاندیدای همسو با راهکاری که مدنظر شماست را انتخاب کنید.

عضو مجمع تشخیص مصلحت پیرامون سخنان یکی از اساتید جوان دانشگاه در استاد خوزستان مبنی بر لزوم جوانگرایی در مدیریت کشور، تصریح کرد: در همین اهواز وقتی حسن باقری به اینجا آمد کسی برای او فرش قرمز پهن نکرد؛ او به عنوان خبرنگار روزنامه به اهواز آمد و تمام وسع خود را به کار برد تا بتواند بر روند جنگ تاثیر مثبت بگذارد. نقشه خوزستان را پهن کرد و تا بفهمد چگونه میتوان قدم به قدم به خرمشهر نزدیک شد و آن را آزاد کرد.خداوند نیز وسع او را وسعت داد و آن فرصت ها را برایش ایجاد کرد.

وی افزود: الان نیز در همین استان احتیاج به همین کار و این نوع افراد داریم؛ دوستانی که نقشه خوزستان را پهن کنند و بگویند که چگونه میتوان وجب به وجب آن را آباد کرد؟ فرصت هایش چیست؟ نفت،کشاورزی،آب... و بعد برای این نقشه عملیاتی ریخت. نباید بگوییم چون به ما حکم مسئولیت ندادند و رها میکنیم.

جلیلی با اشاره به دستور رهبرانقلاب مبنی بر اختصاص یافتن بودجه یک و نیم میلیاردی به طرح احیای دشت های استان خوزستان، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سفر خود به استان خوزستان در سال هفتاد و پنج، دستور میدهند که چند صد هزار هکتار اراضی این استان احیاء و تسطیح بشود. امروز طرح اجرایی آن موسوم به طرح 550هزار هکتاری است که بحمدلله شاهد آن هستیم که فاز اول آن نزدیک به 300هزار هکتار تسطیح شده و زیر کشت رفته است که این از نکات بسیار مثبت و امیدبخش است.

وی اضافه کرد: در بازدیدی که امروز داشتیم، گفته شد که تقریبا تمام این 300هزار هکتار امسال زیر کشت رفته است که موجب خوشحالی و قدردانی از مردم و مسئولان ذیربط میباشد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اراده بر بسته شدن بودجه سال 99 بدون درآمد فروش نفت خام، عنوان کرد: یکی دیگر از مسائل مهمی که امروز نظام بر روی آن توجه ویژه دارد، مسئله فروش نفت است. مطلع هستید که دولت تصمیم گرفته است که لایحه بودجه سال 99 را بدون درآمد نفتی ابلاغ کند؛ بنابراین باید برای این بودجه جایگزین معرفی کنیم. ما در جلساتی که با صاحبان صنایع پتروشیمی داشتیم و روز گذشته نیز در بازدیدی که از دو پتروشیمی واقع در بندرامام خمینی(ره) بعمل آمد، خود دوستان صاحب نظر عنوان میکردند که میتوان با هر یک میلیون تن فرآورده پتروشیمی، 200هزار شغل ایجاد کرد. این مسئله در سال 96 نیز عنوان شد که برخی آن را انکار میکردند اما امروز صاحبان این صنعت به آن اذعان دارند.

جلیلی در ادامه تصریح کرد: وقتی قرار است درآمد حاصل از فروش نفت از بودجه جاری کشور حذف گردد بنابراین باید بر روی مزیت نسبی مان که نفت و گاز است، برنامه ریزی دقیقی داشته باشیم. جلساتی را در یکسال گذشته برگزار شد و ماحصل آن طرحی بود که راهکار جلوگیری از خام فروشی و ارزآوری بیشتر از این مزیت نسبی را ارائه میداد. از طریق مجلس پیگیری و بحمدلله در آنجا نیز بررسی شد و به صورت طرح تصویب گردید. نباید اینگونه تلقی شود که اگر ما مسئولیت نداریم پس باید کنار بنشینیم و نسبت به مشکلات کشور بی تفاوت باشیم.

دبیر سابق شورایعالی امنیت ملی با ذکر خاطره‎ ای از دوران مسئولیت خود، اظهار داشت: در ماجرای فساد سه هزار میلیارد تومانی حدود شش ماه این موضوع توسط مسئولان ذیربط پیگیری شد، آن پول برگشت و حتی فردی که دادگاه در این زمینه او را مجرم شناخت، اعدام شد اما این کافی نبود چرا که این نگرانی باقی ماند که چگونه باید مانع از رخداد وقایعی مشابه آن باشیم؟ اطمینان خاطر وقتی است که مطمئن باشیم موارد مشابه رخ نخواهد داد. اینها موضوعاتی است که نیاز به سازوکارهای اصولی برای پیشگیری از وقوع چنین مفاسدی است و کمک همه آحاد مردم بویژه دغدغه مندان و کارشناسان را میطلبد.

وی افزود: در موضوع خصوصی سازی، ورود دانشجویان انقلابی به روند واگذاری ها و توجه به ایراداتی که در این مسیر وجود دارد موجب خواهد شد که نه تنها موضوع هپکو و هفت تپه اصلاح میشود بلکه اصلاح روند موجب جلوگیری از تکرار موارد مشابه خواهد شد؛ این از جنس همان پیگیری سایه به سایه تحولات اساسی در کشور است که میتواند مانع از وقوع موارد مشابه شود نه آنکه مادامی که مشغول یک پرونده هستیم، در همان فاصله موارد مهمتر نظیر آنهایی که اشاره کردم، رخ بدهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: خود شما دوستان به این موضوع اشاره کردید که وقتی دانشجویان بسیجی در ماجرای هفت تپه وارد میدان شدند، رهبری از آنها حمایت و تشکر کردند؛ پس میتوان تاثیر مثبت گذاشت. در همین اهواز شما امام جمعه ای دارید که بسیار پیگیر و دغدغه مند هستند و الگوی خوبی برای شما جوانان اند که باید از این فرصت استفاده کرد. ایشان برای جلسه ای با بنده تماس گرفتند و گفتند ساعت 1ونیم بامداد جلسه داریم و شما هم بیایید؛ اینگونه باید پیگیر حل مسائل کشور بود.

جلیلی در بخش دیگری سخنان خود با اشاره به دیدار فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با مقام معظم رهبری گفت: رهبرانقلاب خطاب به فرماندهان سپاه به عنوان بخشی از جامعه انقلاب اسلامی فرمودند من از سپاه صددرصد راضی هستم اما قانع نیستم؛ این خطاب رهبری تنها مخصوص سپاه نبود؛ عرض بنده این است که ما نیز باید با پیگیری مسائل قانع به آنچه انجام داده ایم نباشیم و اینگونه نیست که اگر در جایی به مانع برخوردیم، از کار بایستیم.

وی افزود: توانی که من در این جلسه دیدم، می تواند بسیار بسیار مؤثر باشد ولی این جلسات باید مستمر باشد و تقسیم کار شود. ببینیم آن اولویت اصلی چیست تا کار بشود و در اینصورت هم عرصه برای فساد تنگ خواهد شد و هم کارهای مثبت و ایجابی با نشاط بیشتری دنبال خواهد شد. امیدواریم که خداوند متعال به همه توفیق عمل به اندازه وسعمان برای پیگیری مسائل انقلاب بدهد تا گام دوم آن بهتر از گام اول برداشته شود.

انتهای پیام/


منبع خبر : فارس

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
خوزستان   بسیج دانشجویی   هفت تپه  
اخبار مرتبط
وضعیت موجود درمانگاه ملاثانی خوزستان صدای مردم را درآورد
خبرگزاری دانشجو
دادستان کل کشور به جرم نشر اکاذیب توسط جهانگیری ورود کند
خبرگزاری دانشجو
نامه دانشجویان به آیت الله رئیسی و گلایه از سخنگوی قوه قضائیه
جوان آنلاین
نامه دانشجویان بسیجی به رئیسی
صدای ایران
درک عمیق کارگران دلیل پایان اعتصابات هفت تپه بود
برنا نیوز
نامه دانشجویان به آیت الله رئیسی برای رسیدگی به وضعیت کارگران اراک، قزوین و خوزستان
فارس
مسوولان خوزستان به فکر حل مطالبات کارگران هفت تپه نیستند
بولتن نیوز
بررسی آخرین وضعیت کارگران نیشکر هفت تپه با حضور مدیرکل کار استان خوزستان/ استقرار هیات سه نفره در هفت تپه/ رفع مشکلات بیمه ای کارگران
خبرگزاری ایلنا
کارگران هفت تپه برای حل مشکلات خود به رئیس دستگاه قضا امید بسته اند
فارس
دانشجویان خواهر دانشگاه آزاد خوزستان به زائران حسینی خدمت رسانی می کنند
خبرگزاری دانشجو
درخواست تشکل های دانشجویی از رئیسی برای حل مشکلات کارگران هفت تپه
الف
در جلسه امروز دانشجویان با امام جمعه اهواز چه گذشت / همتی از نهادهای قضایی برای حل مشکلات هفت تپه دیده نمی شود!
خبرگزاری دانشجو
همه کارگران هفت تپه آزاد شدند
روز نو
«هیچ کارگری در موضوع هفت تپه در بازداشت نیست»
انصاف نیوز
*آزادی کارگران بازداشتی شرکت توسعه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه*
خوزنیوز
همه کارگران هپکو آزاد شدند
خبر داغ
تمام کارگران بازداشتی هفت تپه آزاد شده اند
باشگاه خبرنگاران
کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت تپه آزاد شدند
مهر نیوز
کارگران هفت تپه آزاد شدند
تسنیم
هیچ کارگری درخصوص موضوع هفت تپه در بازداشت نیست
ایسنا
تمام کارگران هفت تپه آزاد شدند
فارس
دانشجویان مطالبه گر دانشگاه رامین در حمایت از توقف پروژه جاده ساحلی ملاثانی به اهواز تجمع کردند
خبرگزاری دانشجو
امام جمعه اهواز: با عوامل بازداشت کارگران هفت تپه برخورد می کنم
ایرنا
حمایت امام خامنه ای از ورود دانشجویان به ماجرای هفت تپه
عصر امروز
جلیلی: رهبر انقلاب از ورود دانشجویان به ماجرای هفت تپه حمایت کردند
فارس
جلیلی: ورود دانشجویان به ماجرای هپکو و هفت تپه مانع از تکرار موارد مشابه می شود
فارس
اعتراضات کارگری هفت تپه از خصوصی سازی نشات می گیرد / به جای بازداشت، مشکلات آنان حل شود
خبرگزاری دانشجو
دفاع امام جمعه ی اهواز از کارگران بازداشتی هفت تپه
انصاف نیوز
دانشجویان مطالبه گر دانشگاه رامین در حمایت از توقف پروژه جاده ساحلی ملاثانی به اهواز تجمع می کنند
خبرگزاری دانشجو
استاندار خوزستان به مسئله تخریب پل ارتباطی بین دهستان عنافچه و شهر ملاثانی رسیدگی کند
خبرگزاری دانشجو
تذکر نماینده تهران درباره ادامه کشمکش های کارخانه نیشکر هفت تپه
فارس
دانشجویان شهید چمران فردا، نهم مهرماه در جمع کارگران هفت تپه حاضر می شوند
خبرگزاری دانشجو
اخراج برای او، سکوت برای تو
فیدوس
واکنش رهبر انقلاب به فساد در واگذاری های کارخانه های هپکو و هفت تپه + تصویر
صراط
واکنش امروز رهبر انقلاب به فساد در واگذاری های کارخانه های هپکو اراک و نیشکر هفت تپه + عکس
ایران آنلاین
غیبت دانشجویان شرکت کننده در پیاده روی اربعین موجه است
خبرگزاری دانشجو
کارگران به کار باز می گردند
صدا و سیما
پنج گردشگر آمریکایی از آثار تاریخی شوش دیدن کردند
خوزنیوز
غیبت دانشجویان شرکت کننده در مراسم اربعین حسینی (ع) موجه است
فارس
خدمات رسانی قرارگاه جهادی دانشگاه امام صادق(ع) به سیل زدگان خوزستان / گزارش تصویری
خوزنیوز
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری دانشجو : وضعیت موجود درمانگاه ملاثانی خوزستان صدای مردم را درآورد
bltخبرگزاری دانشجو : دادستان کل کشور به جرم نشر اکاذیب توسط جهانگیری ورود کند
bltجوان آنلاین : نامه دانشجویان به آیت الله رئیسی و گلایه از سخنگوی قوه قضائیه
bltصدای ایران : نامه دانشجویان بسیجی به رئیسی
bltبرنا نیوز : درک عمیق کارگران دلیل پایان اعتصابات هفت تپه بود
bltفارس : نامه دانشجویان به آیت الله رئیسی برای رسیدگی به وضعیت کارگران اراک، قزوین و خوزستان
bltبولتن نیوز : مسوولان خوزستان به فکر حل مطالبات کارگران هفت تپه نیستند
bltخبرگزاری ایلنا : بررسی آخرین وضعیت کارگران نیشکر هفت تپه با حضور مدیرکل کار استان خوزستان/ استقرار هیات سه نفره در هفت تپه/ رفع مشکلات بیمه ای کارگران
bltفارس : کارگران هفت تپه برای حل مشکلات خود به رئیس دستگاه قضا امید بسته اند
bltخبرگزاری دانشجو : دانشجویان خواهر دانشگاه آزاد خوزستان به زائران حسینی خدمت رسانی می کنند
bltالف : درخواست تشکل های دانشجویی از رئیسی برای حل مشکلات کارگران هفت تپه
bltخبرگزاری دانشجو : در جلسه امروز دانشجویان با امام جمعه اهواز چه گذشت / همتی از نهادهای قضایی برای حل مشکلات هفت تپه دیده نمی شود!
bltروز نو : همه کارگران هفت تپه آزاد شدند
bltانصاف نیوز : «هیچ کارگری در موضوع هفت تپه در بازداشت نیست»
bltخوزنیوز : *آزادی کارگران بازداشتی شرکت توسعه کشت و صنعت نیشکر هفت تپه*
bltخبر داغ : همه کارگران هپکو آزاد شدند
bltباشگاه خبرنگاران : تمام کارگران بازداشتی هفت تپه آزاد شده اند
bltمهر نیوز : کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت تپه آزاد شدند
bltتسنیم : کارگران هفت تپه آزاد شدند
bltایسنا : هیچ کارگری درخصوص موضوع هفت تپه در بازداشت نیست
bltفارس : تمام کارگران هفت تپه آزاد شدند
bltخبرگزاری دانشجو : دانشجویان مطالبه گر دانشگاه رامین در حمایت از توقف پروژه جاده ساحلی ملاثانی به اهواز تجمع کردند
bltایرنا : امام جمعه اهواز: با عوامل بازداشت کارگران هفت تپه برخورد می کنم
bltعصر امروز : حمایت امام خامنه ای از ورود دانشجویان به ماجرای هفت تپه
bltفارس : جلیلی: رهبر انقلاب از ورود دانشجویان به ماجرای هفت تپه حمایت کردند
bltفارس : جلیلی: ورود دانشجویان به ماجرای هپکو و هفت تپه مانع از تکرار موارد مشابه می شود
bltخبرگزاری دانشجو : اعتراضات کارگری هفت تپه از خصوصی سازی نشات می گیرد / به جای بازداشت، مشکلات آنان حل شود
bltانصاف نیوز : دفاع امام جمعه ی اهواز از کارگران بازداشتی هفت تپه
bltخبرگزاری دانشجو : دانشجویان مطالبه گر دانشگاه رامین در حمایت از توقف پروژه جاده ساحلی ملاثانی به اهواز تجمع می کنند
bltخبرگزاری دانشجو : استاندار خوزستان به مسئله تخریب پل ارتباطی بین دهستان عنافچه و شهر ملاثانی رسیدگی کند
bltفارس : تذکر نماینده تهران درباره ادامه کشمکش های کارخانه نیشکر هفت تپه
bltخبرگزاری دانشجو : دانشجویان شهید چمران فردا، نهم مهرماه در جمع کارگران هفت تپه حاضر می شوند
bltفیدوس : اخراج برای او، سکوت برای تو
bltصراط : واکنش رهبر انقلاب به فساد در واگذاری های کارخانه های هپکو و هفت تپه + تصویر
bltایران آنلاین : واکنش امروز رهبر انقلاب به فساد در واگذاری های کارخانه های هپکو اراک و نیشکر هفت تپه + عکس
bltخبرگزاری دانشجو : غیبت دانشجویان شرکت کننده در پیاده روی اربعین موجه است
bltصدا و سیما : کارگران به کار باز می گردند
bltخوزنیوز : پنج گردشگر آمریکایی از آثار تاریخی شوش دیدن کردند
bltفارس : غیبت دانشجویان شرکت کننده در مراسم اربعین حسینی (ع) موجه است
bltخوزنیوز : خدمات رسانی قرارگاه جهادی دانشگاه امام صادق(ع) به سیل زدگان خوزستان / گزارش تصویری
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.