مخبر - 1398/07/14 - رد پای «شیعه سفارتخانه ای» در اغتشاشات اخیر عراق/ شکست پروژه آمریکایی - سعودی

رد پای «شیعه سفارتخانه ای» در اغتشاشات اخیر عراق/ شکست پروژه آمریکایی - سعودی
کارشناس مسائل منطقه ای می گوید شرایط عادی در عراق در حال تثبیت شدن است و دولت عراق تحقیقات خود را برای یافتن سرنخ های اغتشاشات اخیر آغاز کرده و در این میان علاوه بر عناصر وابسته به حزب منحله بعث، ردپای برخی جریانات لائیک از جمله شیعه نماهایی که از آنها با عنوان شیعه سفارتخانه ای یاد می شود، مشهود ...
رد پای «شیعه سفارتخانه ای» در اغتشاشات اخیر عراق/ شکست پروژه آمریکایی - سعودی

////گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ اواخر شهریور 97، حدود یک ماه تا برگزاری راهپیمایی باشکوه اربعین حسینی زمان باقی مانده بود؛ آن اربعین نخستین اربعینِ پس از اضمحلال کامل داعش بود؛ از طرفی دیگر، در آن مقطع به تازگی انتخابات پارلمانی در عراق برگزار و هنوز دولت جدید در این کشور روی کار نیامده بود.

در آن سال، همه شرایط برای برگزاری مانور اقتدار مسلمانان و محور مقاومت در راهپیمایی اربعین فراهم بود که ناگهان خبر اغتشاش و آشوب در استان بصره عراق مخابره شد؛ ریشه این اغتشاش جایی نبود جزء یک سفارتخانه عریض و طویل در منطقه سبز بغداد، سفارتی که این پلاکارد بر سر در ورودی آن نصب شده بود: Embassy of the United States of America (سفارت ایالات متحده آمریکا).

بیشتر بخوانید|
فتنه یک آمریکایی در عراق / «برت مک گورک» کیست؟

آمریکایی ها از آشوب افکنی در بصره دو هدف عمده را دنبال می کردند: نخست، به بن بست کشاندن روند سیاسی در عراق و جلوگیری از تشکیل یک دولت مستقل در این کشور و دوم، ایجاد اخلال و اختلال در برپایی راهپیمایی اربعین که به نوعی مانور اقتدار محور مقاومت ضدآمریکایی و ضدصهیونیستی است.

تهدید آمریکا در آستانه اربعین 97، بصره را به آتش می کشیم
«حسن سالم» نماینده جنبش عصائب ا هل الحق در پارلمان عراق در همان مقطع شهریور 97، بعد از اتفاقات بصره طی بیانیه ای فاش کرد که «فرستاده رئیس جمهور آمریکا در عراق، تهدید کرده بود که در صورت عدم تشکیل دولت مطلوب واشنگتن، بصره را به آتش می کشد».

«عدی عواد» دیگر نماینده پارلمان عراق نیز در واکنش به حوادث بصره گفت که «برخی از اغتشاشگران در بصره از خارج از این استان آمده اند و ما سند هایی در اختیار داریم که ارتباط برخی از آن ها با کنسولگری آمریکا را ثابت می کند».

یکسال از آن ماجرا گذشت؛ توطئه آمریکایی ها به نتیجه نرسید؛ هم ناآرامی های مصنوعی بصره فروکش کرد؛ هم در عراق یک دولت مستقل تشکیل شد و هم راهپیمایی اربعین 97 با شکوهی مثال زدنی و حضور بیش از 20 میلیون زائر از سراسر جهان در کربلای معلی برگزار شد.

آمریکایی ها که از اربعین 97 سیلی خورده بودند و با چشمانی غضب آلود در حال مشاهده تحکیم بیش از پیش محور مقاومت و گسترش جغرافیای مقاومت بودند؛ نقشه های توطئه آمیز خود را برای اربعین 98 نگه داشتند؛ با این تفاوت که در روز ها و ماه های منتهی به اربعین 98 سلسله اتفاقات دیگری نیز در راستای تحکیم و اقتدار بیش از پیش محور مقاومت نیز به وقوع پیوست؛ سلسله اتفاقاتی که سرآمد آن ها حماسه سازی های انصارالله یمن علیه رژیم متجاوز سعودی و هدف قرار دادن تاسیسات نفتی آرامکو در «بقیق» و «خریص» بود؛ اتفاقی که در تاریخ 23 شهریور 98 رخ داد و موجب توقف تولید 5 میلیون 700 هزار بشکه نفت سعودی در روز شد؛ بنابراین علاوه بر آمریکایی ها، عناصر توطئه گر دیگری نیز به نام سعودی ها برای ایجاد اخلال در برپایی راهپیمایی اربعین 98 وارد گود شدند.

مانور اقتدار اربعین؛ خار چشم محور وهابی - آمریکایی - صهیونیستی
حسن هانی زاده کارشناس مسائل منطقه ای در همین رابطه به خبرنگار میزان، گفت: تلقی سردمداران آمریکا و رژیم های صهیونیستی و سعودی این است که استمرار راهپیمایی باشکوه اربعین با مختصات و شعارهای راهبردی که این راهپیمایی دارد، برای محور وهابی - آمریکایی - صهیونیستی بسیار خطرناک است، لذا آنها به هر اقدامی دست می زنند تا هر چه می توانند از عظمت و شکوه مراسم اربعین که به نوعی قدرتنمایی جبهه مقاومت است، بکاهند.

وی بیان داشت: مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی از مدت ها قبل برنامه ریزی دقیقی را برای تحت الشعاع قراردادن راهپیمایی اربعین صورت دادند؛ بر همین مبنا، این مثلث و عوامل آن با سوء استفاده از مطالبات بحق جوانان عراقی به ایجاد و گسترش آشوب ها در عراق مبادرت ورزیدند و با طرح ریزی شعارهای انحرافی علیه بسیج مردمی و مرجعیت عراق، تلاش کردند تظاهرات را رادیکالیزه کنند.

بیشتر بخوانید|
حماسه سازی یمنی ها و انصارالله/ سعودی ها منتظر عملیات شماره 3 باشند؟!

از منظر طراحان مستقر در اتاق توطئه آمریکایی-سعودی راه اخلال در مانور اربعینی اقتدار محور مقاومت، به آشوب کشاندن شهر های مختلف عراق است؛ لذا این بار با یک گستره وسیع تر از سال گذشته، به طراحی توطئه آشوب پرداختند و به ایجاد اغتشاش در یک استان بسنده نکردند بلکه ناآرامی ها را به استان هایی نظیر بغداد و نجف نیز تسری دادند.

اتاق توطئه آمریکایی-سعودی برای ایجاد ناآرامی مصنوعی در عراق از تفاله های رژیم بعث عراق از جمله «رغد» دختر صدام معدوم نیز کمک گرفت.

نقش بازمانده های رژیم بعث و جریانات لائیک سفارتخانه ای در آشوب های اخیر عراق
در همین رابطه، هانی زاده به خبرنگار میزان گفت: در اتفاقات اخیر عراق، بازمانده های رژیم بعث نیز به کمک مثلث آمریکا، رژیم صهیونیستی و سعودی شتافتند تا با به آشوب کشاندن اعتراضات مردمی، انتقام خود را از نظم سیاسی فعلی عراق بگیرند.

علاوه بر عناصر وابسته به حزب منحله بعث، ردپای برخی جریانات لائیک از جمله شیعه نماهایی که از آنها با عنوان شیعه سفارتخانه ای یاد می شود، مشهود است این کارشناس مسائل منطقه ای خاطرنشان کرد: شرایط عادی در عراق در حال تثبیت شدن است و دولت عراق تحقیقات خود را برای یافتن سرنخ های اغتشاشات اخیر آغاز کرده و در این میان علاوه بر عناصر وابسته به حزب منحله بعث، ردپای برخی جریانات لائیک از جمله شیعه نماهایی که از آنها با عنوان شیعه سفارتخانه ای یاد می شود، مشهود است.

شعارهای تجویز شده از اتاق توطئه آمریکایی-سعودی
آشوبگران اجیر شده توسط اتاق توطئه آمریکایی-سعودی در ظاهر خواستار بهبود امور معیشتی مردم عراق هستند، اما نیم نگاهی به اقدامات و شعار های آنها، پشت پرده ماجرا را عیان می کند؛ شعار هایی تجویز شده از همان اتاق توطئه آمریکایی-سعودی در عنادورزی با محور مقاومت و حشدالشعبی عراق، ارتقای روابط تهران و بغداد و برپایی راهپیمایی باشکوه اربعین.

البته همانطور که در اعلامیه دولت عراق و شخصیت های دینی و سیاسی این کشور درج شده باید صف این آشوبگران اجیر شده توسط اتاق توطئه آمریکایی-سعودی را از معترضان عراقی جدا کرد. اکثر این معترضان، دلباخته فرهنگ و شعائر عاشورایی هستند و قدردان سلحشوری حشدالشعبی در سرکوب داعشی های وحشیِ متعرضِ به جان و مال و ناموس شان.

لشکر توئیتری سعودی برای آشوب افکنی در عراق!
در آشوب های اخیر عراق، نقش اکانت های فیک توئیتری چشمگیر است؛ اکانت هایی جعلی که هشتگ اغتشاش در عراق را ترند می کنند و جالب آنکه آنطور که تارنمای راهبرد معاصر گزارش داده طبق بررسی انجام شده، 58 هزار عدد از این اکانت ها از سوی کاربرانی سعودی بارگذاری می شود. علاوه بر جولان کاربران فیک سعودی در توئیتر برای ملتهب کردن اوضاع عراق، شبکه های آمریکایی – سعودی نظیر «الحره» و «العربیه» نیز به شدت فعال شده اند و شایعات فراوانی را در خصوص وضعیت امنیتی و سیاسی عراق با هدف تحریک معترضان منتشر می کنند.

انتقام از نخست وزیری که زیر بار فشارهای آمریکا نمی رود
اما یکی دیگر از اهداف طراحان آمریکایی آشوب در عراق را باید انتقام گیری از دولت «عادل عبدالمهدی» دانست؛ نخست وزیری که اقدامات بارزی را خلاف خواست و تمایل واشنگتن انجام داد؛ اولاً حاضر به مشارکت در تروریسم اقتصادی آمریکا علیه مردم ایران نشد؛ ثانیاً نه تنها اقدام به انحلال حشدالشعبی نکرد بلکه با ادغام آن در ارتش عراق، سبب ارتقاء جایگاه بسیج مردمی این کشور شد و ثالثاً در یکی از آخرین اقدامات خود، فرمان بازگشایی گذرگاه استراتژیک «قائم - البوکمال» در مرز با سوریه را صادر کرد. اقدامی که پیوستگی جغرافیایی و مانور ترانزیتی سه کشور اثرگذار محور مقاومت یعنی ایران و عراق و سوریه را تثبیت و تسریع می کند.

هانی زاده در همین رابطه به خبرنگار میزان،گفت: یکی دیگر از اهداف اصلی طراحان پروژه به آشوب کشاندن عراق، ناکارآمد جلوه دادن دولت «عادل عبدالمهدی» است چرا که نخست وزیر عراق یک شیعه اصولگراست که زیربار فشارهای آمریکا برای کاهش روابط با تهران و اقدام علیه حشدالشعبی نمی رود؛ لذا آمریکا با صحنه گردانی اغتشاشات در عراق به دنبال سرنگونی دولت عبدالمهدی است.

پیوند استراتژیک جغرافیای مقاومت، خار چشم آمریکا و سعودی
اما اخلال در مانور اربعینی اقتدار محور مقاومت را باید هدف کوتاه مدت اتاق توطئه آمریکایی-سعودی دانست؛ هدف بلند مدت آن ها ضربه زدن به پیوند استراتژیک جغرافیای مقاومت از تهران تا کرانه مدیترانه و ساحل دریای سرخ و باب المندب است. آمریکایی ها که زمانی از درد زایمان خاورمیانه نوین(اظهارات کاندولیزا رایس در لبنان) سخن می گفتند این روز ها از مشاهده پیشروی ها و فتوحات محور مقاومت در ایران و سوریه و عراق و لبنان و گسترده شدن عمق راهبردی مادر مقاومت یعنی ایران، به ستوه آمده اند و برای قطع کردن رشته این عمق راهبردی و این فتوحات، به هر ریسمان پوسیده ای حتی تفاله های بعثی و داعشی و وهابی در عراق و سوریه و لبنان یا ته مانده های سلطنت مضمحل شده در ایران چنگ می زنند.

افشای توطئه سعودی-آمریکایی برای ناآرام کردن تهران، بغداد و بیروت
روزنامه الاخبار لبنان اخیرا با انتشار اسنادی، طرح پیشنهادی عربستان سعودی به دولت ترامپ برای ناآرام کردن تهران، بغداد و بیروت را افشاء کرده است. هسته اصلی این طرح به راه انداختن جنگ روانی علیه کشور های محور مقاومت است؛ کلید شروع این طرح شوم علیه ایران زده شد و اتاق توطئه آمریکایی-سعودی در دی ماه 96 با اسم رمز «معیشت» (سوءاستفاده و تحریف مطالبات به حق مردم) با هدف آشوب افکنی و اغتشاشگری در مرحله اول و تسلیح افراد مزدور و دست نشانده برای کشتار مردم در مرحله دوم، دست به طراحی توطئه علیه سرسلسله محور مقاومت یعنی ایران اسلامی زد.

اتاق توطئه آمریکایی-سعودی در همان مقطع دیماه 96، ستاد عملیات روانی ویژه ای با بازوان شبه رسانه ای متعددی را نیز برای پمپاژ اخبار جعلی و ایجاد فضای یأس و ناامیدی در بین مردم ایران و همچنین انتشار مطالب تحریک کننده با هدف اغتشاش آفرینی، ایجاد کرد.

بیشتر بخوانید|
مهره های آمریکایی فتنه 96 / از شاهزاده تاریکی «سیا» تا بنیادی به نام «دموکراسی» به کام «اغتشاش گری»
بی بی سی مرکز فرماندهی ستاد مشترک عملیات روانی علیه ایران

نسخه آشوب افکنی اتاق توطئه آمریکایی-سعودی برای ثبات زدایی از داخل ایران در دی ماه 96 به مفتضحانه ترین شکل ممکن شکست خورد و در تابستان 97 نیز توطئه «تابستان داغ» آن ها اصلا شکل نگرفت و در نطفه خفه شد؛ لذا سعودی ها و آمریکایی ها که از بی ثبات سازی ایران اسلامی بعنوان مادر جریان مقاومت سرخورده شده بودند، تلاش و تمرکز خود را طی دو سال اخیر بر روی آشوب افکنی در محور های مقاومت از جمله عراق گذاشتند.

بنابراین ناآرامی های مصنوعی چند روز اخیر در عراق که سال گذشته نیز عینا در آستانه اربعین حسینی در بصره شکل گرفت، ناشی از همان پروژه کلان اتاق توطئه آمریکایی-سعودی است؛ پروژه ای که سال به سال آب می رود و از هدف غایی برانداختن نظام مقتدر ایران به عنوان سرسلسله و مادر جریان مقاومت به ایجاد ناآرامی های مصنوعی در چند شهر عراق برای تحت الشعاع قرار دادن مانور اربعینی اقتدار محور مقاومت، نزول کرده است!

انتهای پیام/

منبع خبر : میزان

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   آمریکا   سفارتخانه   لائیک   تشیع   مسائل منطقه   اغتشاشات اخیر   دولت عراق  
اخبار مرتبط
عراق|هشدار درباره سوءاستفاده آمریکا و عربستان از سکوت دولت عراق برای اجرای پروژه هایشان
تسنیم
اعضای پارلمان عراق: آسمان و زمین عراقی ها میدان تمرینات نظامی آمریکا نیست
خبرگزاری دفاع مقدس
منطقه سبز بغداد هدف اصابت راکت قرار گرفت
نسیم
اصابت راکت به منطقه سبز بغداد/پرواز بالگردهای آمریکا برفراز منطقه
مشرق نیوز
بغداد و واشنگتن بر کاهش نیروهای آمریکایی در عراق تاکید کردند
آریا
آمریکا از دولت جدید عراق استقبال کرد
شیعه نیوز
اشغالگری آمریکا منجر به ویرانی زیرساخت های عراق شده است
خبرگزاری حوزه
جمال ساداتیان: الکاظمی هم مثل الزرفی آمریکایی است
دیده بان ایران
سیاست اصولی تهران حمایت از اتفاق نظر جناح های مختلف عراق است/ موضع دولت عراق مخالفت با اسقرار موشک های پاتریوت در پایگاه های آمریکایی است
خبرگزاری ایلنا
بی توجهی آمریکا به حاکمیت ملی عراق، عامل تشدید تنش ها در منطقه
آریا
آمریکا در پی تضعیف گروه های مقاومت عراق است/مهمترین اولویت های دولت جدید
ایسکانیوز
کتائب حزب الله عراق: اجازه نمی دهیم طرح های آمریکا اجرا شود
خبرگزاری دانشجو
تحویل پایگاه القائم به نیروهای عراقی
شیعه نیوز
عراق علیه آمریکا به شورای امنیت و سازمان ملل شکایت کرد
شیعه نیوز
عراق حق واکنش نظامی علیه نیروهای آمریکایی را دارد
خبرگزاری حوزه
پاسخی که الحشد از دولت عراق می خواهد
شیعه نیوز
آمریکا برای حفظ منافعش دست به دامان عراق شد
شیعه نیوز
آمریکا دست به دامان عراق شد
خبرآنلاین
فشار آمریکا بر بغداد برای فاش نکردن تحقیقات ترور سردار سلیمانی
مشرق نیوز
عراق درخواست هرگونه کمک از نیروهای ائتلاف را رد کرد
شیعه نیوز
آمریکا احداث استحکامات نظامی در عین الاسد را آغاز کرد
شیعه نیوز
آغاز احداث استحکامات نظامی آمریکا در عین الاسد
شیعه نیوز
پشت پرده سناریوی تشکیل اقلیم سُنی در عراق/ ابعاد پیام های مخرب سیاسی و میدانی آمریکا به بغداد
خبرگزاری ایلنا
ماجرای پرواز بالگرد آمریکایی بر فراز منطقه سبز و فرودگاه بغداد
شیعه نیوز
انتقاد شدید عبدالمهدی از تحرکات خودسرانه آمریکاییها در عراق
مهر نیوز
خروج آمریکا از عراق، در گرو منافع سیاسی ترامپ
ایسنا
درخواست عراق از شورای امنیت درباره حمله آمریکا
شیعه نیوز
بررسی تحولات اخیر عراق و تحرکات امریکا در منطقه
صدا و سیما
عربستان حملات به مواضع نیروهای آمریکایی در عراق را محکوم کرد
شیعه نیوز
نقش عراق در قتل ابوبکر البغدادی چه بود؟
شیعه نیوز
سفارت آمریکا در بغداد تخلیه شد
ساعت 24
حسین شریعتمداری: جوانان عراقی هر چه سریعتر سفارتخانه های آمریکا و عربستان را تسخیر کنند
مثلث
بغداد هزینه مخالفت با زیاده خواهی آمریکا را می پردازد
خبرآنلاین
میرابیان: بغداد هزینه مخالفت با زیاده خواهی آمریکا را می پردازد
خبرآنلاین
روایت غربی ها از نقش سفارتخانه هایشان در ناآرامی های عراق
راه دانا
تحلیلگران غربی از نقش سفارتخانه های غربی در ناآرامی های عراق می گویند
رسانیوز
وحشت غرب از الگوشدن انقلاب اسلامی ایران
بلاغ مازندران
سوءاستفاده قابل پیش بینی آمریکا از خمپاره پرانی مشکوک در بغداد
ایرنا
واشنگتن پست: جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیفتد
هم اندیشی
آمریکا و اسرائیل از مراسم اربعین حسینی ترسیده است
رسانیوز
اخبار مرتبط
bltتسنیم : عراق|هشدار درباره سوءاستفاده آمریکا و عربستان از سکوت دولت عراق برای اجرای پروژه هایشان
bltخبرگزاری دفاع مقدس : اعضای پارلمان عراق: آسمان و زمین عراقی ها میدان تمرینات نظامی آمریکا نیست
bltنسیم : منطقه سبز بغداد هدف اصابت راکت قرار گرفت
bltمشرق نیوز : اصابت راکت به منطقه سبز بغداد/پرواز بالگردهای آمریکا برفراز منطقه
bltآریا : بغداد و واشنگتن بر کاهش نیروهای آمریکایی در عراق تاکید کردند
bltشیعه نیوز : آمریکا از دولت جدید عراق استقبال کرد
bltخبرگزاری حوزه : اشغالگری آمریکا منجر به ویرانی زیرساخت های عراق شده است
bltدیده بان ایران : جمال ساداتیان: الکاظمی هم مثل الزرفی آمریکایی است
bltخبرگزاری ایلنا : سیاست اصولی تهران حمایت از اتفاق نظر جناح های مختلف عراق است/ موضع دولت عراق مخالفت با اسقرار موشک های پاتریوت در پایگاه های آمریکایی است
bltآریا : بی توجهی آمریکا به حاکمیت ملی عراق، عامل تشدید تنش ها در منطقه
bltایسکانیوز : آمریکا در پی تضعیف گروه های مقاومت عراق است/مهمترین اولویت های دولت جدید
bltخبرگزاری دانشجو : کتائب حزب الله عراق: اجازه نمی دهیم طرح های آمریکا اجرا شود
bltشیعه نیوز : تحویل پایگاه القائم به نیروهای عراقی
bltشیعه نیوز : عراق علیه آمریکا به شورای امنیت و سازمان ملل شکایت کرد
bltخبرگزاری حوزه : عراق حق واکنش نظامی علیه نیروهای آمریکایی را دارد
bltشیعه نیوز : پاسخی که الحشد از دولت عراق می خواهد
bltشیعه نیوز : آمریکا برای حفظ منافعش دست به دامان عراق شد
bltخبرآنلاین : آمریکا دست به دامان عراق شد
bltمشرق نیوز : فشار آمریکا بر بغداد برای فاش نکردن تحقیقات ترور سردار سلیمانی
bltشیعه نیوز : عراق درخواست هرگونه کمک از نیروهای ائتلاف را رد کرد
bltشیعه نیوز : آمریکا احداث استحکامات نظامی در عین الاسد را آغاز کرد
bltشیعه نیوز : آغاز احداث استحکامات نظامی آمریکا در عین الاسد
bltخبرگزاری ایلنا : پشت پرده سناریوی تشکیل اقلیم سُنی در عراق/ ابعاد پیام های مخرب سیاسی و میدانی آمریکا به بغداد
bltشیعه نیوز : ماجرای پرواز بالگرد آمریکایی بر فراز منطقه سبز و فرودگاه بغداد
bltمهر نیوز : انتقاد شدید عبدالمهدی از تحرکات خودسرانه آمریکاییها در عراق
bltایسنا : خروج آمریکا از عراق، در گرو منافع سیاسی ترامپ
bltشیعه نیوز : درخواست عراق از شورای امنیت درباره حمله آمریکا
bltصدا و سیما : بررسی تحولات اخیر عراق و تحرکات امریکا در منطقه
bltشیعه نیوز : عربستان حملات به مواضع نیروهای آمریکایی در عراق را محکوم کرد
bltشیعه نیوز : نقش عراق در قتل ابوبکر البغدادی چه بود؟
bltساعت 24 : سفارت آمریکا در بغداد تخلیه شد
bltمثلث : حسین شریعتمداری: جوانان عراقی هر چه سریعتر سفارتخانه های آمریکا و عربستان را تسخیر کنند
bltخبرآنلاین : بغداد هزینه مخالفت با زیاده خواهی آمریکا را می پردازد
bltخبرآنلاین : میرابیان: بغداد هزینه مخالفت با زیاده خواهی آمریکا را می پردازد
bltراه دانا : روایت غربی ها از نقش سفارتخانه هایشان در ناآرامی های عراق
bltرسانیوز : تحلیلگران غربی از نقش سفارتخانه های غربی در ناآرامی های عراق می گویند
bltبلاغ مازندران : وحشت غرب از الگوشدن انقلاب اسلامی ایران
bltایرنا : سوءاستفاده قابل پیش بینی آمریکا از خمپاره پرانی مشکوک در بغداد
bltهم اندیشی : واشنگتن پست: جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیفتد
bltرسانیوز : آمریکا و اسرائیل از مراسم اربعین حسینی ترسیده است
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.