مخبر - 1398/07/09 - قلعه نویی: مردم را سیاه کرده اند/ اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند

قلعه نویی: مردم را سیاه کرده اند/ اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند
سرمربی سپاهان معتقد است که برخی مدعیان اسطوره بودن در استقلال معرفت رفتاری ندارند. او با انتقاد از برخی روش های این افراد می گوید هیچ وقت ادا در نیاورده و هرکاری کرده با وجدان راحت انجام داده است.
قلعه نویی: مردم را سیاه کرده اند/ اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند

به گزارش رهیاب:امیر قلعه نویی درباره برخی شعارها علیه خودش در ورزشگاه ها، اظهارکرد: خوشحالم بعضی آدم ها این چیزها را می گویند، من هر جا رفتم صادقانه و مخلصانه تلاش کردم و نمی گویم کنار خط نمی آیم و خوشحالی نمی کنم بلکه کار اخلاقی و شرعی خودم را انجام می دهم. این ادعاها که بعضی ها می خواهند مقبولیتی در فوتبال کسب کنند این مقبولیت نیست و عین بی معرفتی است. شما هر جایی که مسئولیت دارید باید با همه وجود تلاش کنید، یعنی چی من نزدیک خط نمی آیم یا برای تیم دیگر آرزوی قهرمانی می کنم و متعجبم چرا کمیته انضباطی و اخلاق به این قضیه ورود نکردند. مگر می شود من یه جا مسئولیت داشته باشم و یک بازی تعیین کننده باشد و برای دو سه تیم دیگر آرزوی قهرمانی کنم؟ کجای دین ما و اخلاق ایرانی را گفته است؟نی را گفته است؟ وی با بیان اینکه در کشورهای خارجی چنین چیزی وجود ندارد، ادامه داد: مثلاً گواردیولا بارسلونا را برد. خوشحالی نکرد بالا و پایین نپرید. وقتی این شعارها را می گویند خوشحال می شوم. در زندگی ام به جز خدا و اهل بیت به چیزی فکر نکرده ام و کاری را انجام می دهم که وجدانم راحت باشد.

اسطوره ها زمانی که استقلال در دسته سه بود، کجا بودند

قلعه نویی گفت: چندین سال برای استقلال زحمت کشیدم، البته قبل از اینکه به استقلال بیایم لژیونر و عضو تیم ملی بودم و در خارج از ایران دوگانه جام بردم و سال 64 که بازیکن شاهین بودم با مرحوم دهداری به تیم ملی آمدم، با استقلال هم در قهرمانی آسیا بودم هم دسته سه اما ادا درنمی آورم و جایی که باید معرفتم را نشان می دادم این کار را انجام داده ام. خیلی ها که ادعای اسطوره داشته و دارند موقعی که استقلال دسته سه بود در کنار باشگاه نبودند، ولی ما آن موقع ماندیم و استقلال را نایب قهرمان لیگ کردیم و هر وقت هم روبروی استقلال باشم با همه وجودم کار می کنم.

می خواهند مردم را سیاه کنند

سرمربی سپاهان اصفهان تاکید کرد: با این رفتارها می خواهند مردم را سیاه کنند و موفق هم شدند، آنهایی که ماندند و جوانی خودشان را گذاشتند و از خیر قراردادها گذشتند به آدم بد تبدیل شدند و کسانی که با رفتارهایشان خیانت کردند آدم خوب و مثبت شدند. من اگر استقلال نباشد به مس کرمان و سایر تیم ها می روم. نشان دادم وابسته به جایی نیستم و بعد از خدا و اهل بیت به توانایی هایی خودم متکی هستم، هرکدام از این مربی ها ادعا دارند یک بار با تیم شهرستانی نتیجه بگیرند.

استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است

وی در ادامه یادآور شد: مربیگری را با برق تهران و کشاورز شروع کردم، بعد از آن به استقلال اهواز رفتم که پایین جدول بود و همان سال بهترین نتایج را در نیم فصل دوم گرفتیم و خدا را شکر سقوط نکرد. روزی که استقلال را برای بار اول تحویل گرفتم، سیزدهم جدول بود و 12،13 ستاره از تیم رفتند و پول هم نبود. تراکتوری که ما گرفتیم چه شرایطی داشت یا سپاهان که پنجم جدول بود. سپاهان تیم دوم را دادم، چهاردهم تحویل گرفتم ذوب آهن دوم بود، چهاردهم تحویل گرفتم، استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است و در جاهایی کار می کنم که شرایط سخت بوده و اتفاقاً هر وقت در استقلال کار کردم هم مشکل داشته و بی پول بوده و هم از نظر جدولی شرایط خوبی نداشته است.

سپاهان از نظر هزینه تیم چهارم جدول است

قلعه نویی با اشاره به هزینه های چند تیم لیگ برتری، تصریح کرد: همه تیم ها قراردادها را مشخص کنند، کتباً می نویسم از نظر هزینه سپاهان تیم چهارم جدول است و حداقل 50 درصد سه تیم دیگر هزینه کرده ایم اما برخی ها علیه ما تبلیغات منفی می کنند. هر تیمی که من گرفتم شرایط خوبی نداشته اما وقت و انرژی گذاشته ایم. خیلی از دوستان می گویند قلعه نویی جایی می رود که فقط ستاره باشد اما استقلالی که ما گرفتیم سیزدهم جدول بود و چند بازیکن جوان مثل طالب لو، صادقی، قربانی، انصافی و... آن زمان ستاره نبودند. لقمه یک سری از آدم ها که دارد، بجای اینکه توانایی ادم را ببینند این مسائل را مطرح می کنند، آن موقع خیلی از ستاره های استقلال رفتند و من هم یک مربی جوان بودم و از طرفی استقلال پول هم نداشت، پس این توانایی است که بعضی ها نمی خواهند آن را ببینند!

نخبه کش هستند

وی یادآور شد: سپاهان را گرفتیم که پنجم شده بود و آقای ساکت مدیرعامل وقت باشگاه گفت بودجه ما نسبت به سال قبل 20 درصد کمتر شده، ما هم مدیریت هزینه کردیم و عذر 13 بازیکن را خواستیم و 7،6 بازیکن جذب کردیم. در ایران و به ویژه 15 سال گذشته دنبال نخبه کشی هستند در خارج که مسلمان نیست ولی مسلمانی هست اگر یکی توانایی داشته باشد بستر را برای او آماده می کنند اما اینجا...

برای هیچ تیمی آرزوی قهرمانی نکردم

سرمربی سابق تیم ملی با بیان اینکه اگر ما در آزادی 5 گل از پرسپولیس بخوریم و برای این تیم آرزوی قهرمانی کنیم آدم خوبی هستیم، افزود: اما اگر با هر تیمی خوب بازی کنیم و وجدان را زیر پا نگذاریم، آدم بدی می شویم. بعضی بازی ها را هم باختیم اما با شرف باختیم و آرزوی قهرمانی نکردیم. من برای استقلال خیلی زحمت کشیدم و 12 جراحی کردم ولی بارها جلوی استقلال با شرف بازی کردم، چون سر سفره ای بزرگ شده ام که شرف، وجدان، معرفت و صداقت در آن بوده است.

وی با بیان اینکه خوشحالم در هر تیمی مربیگری کرده ام تیم هایم بعد از یکی دو سال نتیجه گرفتند، اضافه کرد: باید به فکر خدمت به مردم باشیم همان کاری که برای مس کردم برای تیم ملی، استقلال، سپاهان تراکتور و... نیز انجام داده ام. در استقلال اهواز باشگاه ما صندوق خودروی آقای برهمند بود و کل باشگاه در آنجا مستقر بود و همان کاری که برای آن تیم کردم در بقیه جاها هم انجام دادم و برای من وجدان کاری از همه چی مهمتر است.

سیاست های ورزش ما اشتباه است

قلعه نویی در ادامه با اشاره به نابودی چند تیم ریشه دار، تصریح کرد: متاسفانه ورزش به سمتی رفته که جایگاه خودش را از دست داده است، تیم هایی مثل خیبر خرم آباد، راه آهن، بانک ملی، کشاورز، شاهین، استقلال اهواز و غیره الان کجا هستند؟ سیاست های ورزش ما اشتباه بود چون قبل از اینکه ورزش ما تبدیل به وزارت خانه شود یک سازمان و حیاط خلوت روسای جمهور بود، یعنی هر کسی از نزدیکان رئیس جمهور که وزیر نمی شد، به عنوان رئیس سازمان تربیت بدنی منصوب می شد و این کاره هم نبودند و تیم های ریشه ای و سازنده نابود شدند.

در ورزش، قانون قائم به شخص نباشد

سرمربی سپاهان خاطرنشان کرد: یک روزی مدیر عامل وقت بانک ملی گفت آقا فوتبال یعنی چی و آن تیم نابود شد، پاس الان کجاست؟ می خواهم بگویم اگر می خواهیم مملکت در همه عرصه ها درست شود باید آدم های اهل فن سر جای خودشان باشند و قانون هم قائم به شخص نباشد یعنی اگر من الان مدیر عامل سایپا هستم از فوتبال خوشم می آید و کلی هزینه می کنم اما مدیرعامل بعدی شاید این گونه نباشد، مثل بانک تجارت که یک زمانی مدیر عامل و هیات مدیره فوتبالی بودند و برای این تیم هزینه کردند اما با رفتن آنها تیم نابود شد، باید قانون اساسی برای ورزش هم باشد و اگر ورزش قانونمند بود و براساس آن ادامه عمل می کردیم خیلی از تیم ها ریشه دار الان هم فعالیت می کردند. در کمیسیون اصل 90 هم گفتم ورزش و فوتبال تهدید نیست که متاسفانه تا چند سال گذشته آن را تهدید می دانستند و الان نگاه ها عوض شده و فوتبال شده فرصت!

به استقلال و پرسپولیس نگاه سیاسی نداشته باشید

وی در ادامه گفت: روزی که آقای شفیع زاده آمد استقلال اهواز را تحویل بگیرد به او گفتم یک آب باریکه برای استقلال اهواز زدی و اگر یک روزی هزینه را ببری بالا و بعداً قطع کنی این تیم نابود می شود و همان هم شد. صحبتم با مسئولان این است که اگر هزینه 100 میلیاردی برای استقلال و پرسپولیس می کنید مطمئن باشید آینده خوبی در انتظار این تیم ها نیست، بازیکنی که 5 میلیارد گرفته و قیمتش یک میلیارد هم نیست دیگر نمی آید با یک میلیارد بازی کند، می خواهم بگویم به استقلال و پرسپولیس نگاه سیاسی نداشته باشید اگر خیلی هزینه کنید و بعد قطع شود این تیم ها نابود می شوند و باید نگاه ورزشی داشته باشیم چون ورزش و فوتبال صنعت است و با آن می توان جلوی خیلی از آسیب ها را گرفت.

قلعه نویی با اشاره به بازی سپاهان و خیبر خرم آباد در جام حذفی خاطرنشان کرد: لرستان همواره فوتبالیست های خوبی داشته و حیف است این استان در سطح اول کشور تیم نداشته باشد. من شنیده ام برای بازی ما با خیبر 100 میلیون تومان در ورزشگاه تختی خرم آباد هزینه شده و این دیدار شور و شوقی خوبی در بین مردم ایجاد کرده و اگر این تیم لیگ برتر باشد چقدر خوب می شود و از استاندار لرستان خواهش می کنم نگاه ویژه ای به ورزش داشته باشد، چون خیلی از آسیب ها و مشکلات جامعه را کاهش می دهد.

شرایط اقتصادی خوب باشد، فحش ها کمتر می شود

سرمربی سپاهان در پایان گفت: برای ایران و ایرانی بهترین ها رو آرزو می کنم، لیاقت مردم ایران خیلی بیشتر از این هاست و از مسئولان خواهش می کنم که از نظر اقتصادی شرایط را بهتر کنند، چون ما کشور ثروتمندی هستیم و اگر اقتصاد مملکت خوب باشد فحش هایی که در ورزشگاه ها شنیده می شود قطعاً کمتر خواهد شد.

منبع خبر : رهیاب نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
قلعه نویی  
اخبار مرتبط
حمله قلعه نویی به استقلال پس از بازی نساجی
مردم نیوز
سپاهان اسب خود را برای قهرمانی زین کرده است
برترین ها
واکنش قلعه نویی به رویارویی دوباره با استقلال
نصف جهان
عکس/ ادای دین یک استقلالی به قلعه نویی
مشرق نیوز
گل یک امتیازی به جای گل سه امتیازی/ شباهت باور نکردنی شادی شفر و قلعه نویی (عکس)
ورزش 3
نورافکن: دوست نداشتم قلعه نویی بازنده بازی باشد
مشرق نیوز
دسته گل قلعه نویی برای استقلالی ها
مشرق نیوز
قلعه نویی: وزیر و وکیل نداریم که حمایتمان کند
انتخاب
عصبانیت قلعه نویی از 2 بازیکن و ورود سرمربی سپاهان به زمین مسابقه
فارس
انتقاد قلعه نویی از برنامه ریزی فدراسیون
مشرق نیوز
استیناف درخواست قلعه نویی، پرسپولیس و تراکتور را رد کرد
فرتاک ورزشی
امیر قلعه نویی در بیمارستان بستری شد
عصر ایران
قلعه نویی: کوچکترین فرصتی به تراکتور ندادیم/ پورحیدری پدر فوتبال ایران بود
بانک ورزش
سومین شکست متوالی تراکتور این بار مقابل سپاهان/ قلعه نویی با 2 «سَر» مچ دنیزلی را خواباند
ستاره نیوز
تابش: دسته جمعی به قلعه نویی توهین می کنند
خبرگزاری دانشجو
از قلعه نویی و منصوریان تشکر می کنم؛/ اسماعیلی: شاهین تحت تاثیر باخت به پرسپولیس بود
ورزش 3
فیلم/ ماجرای دعوت قلعه نویی به کمیته اخلاق
مشرق نیوز
واکنش قلعه نویی به احضار به کمیته اخلاق
مشرق نیوز
قلعه نویی:خوشحالم دعوت شدم کمیته اخلاق؛ با سند می روم/از طرفداران اصیل پرسپولیس عذرخواهی کردم
فارس
مشکل گیت و سرگردانی هزاران هوادار/ اعتراض قلعه نویی به داور
وانا نیوز
قلعه نویی: بنده و رفقایم بیش از یک میلیارد خرج کمپ استقلال کردیم/ من هم تا یک جایی آستانه تحمل دارم
بانک ورزش
قلعه نویی دست پرورده فوتبال بی اخلاق
جوان آنلاین
قلعه نویی: فحاشی علیه من کار عده ای در یک تیم خاص است
فرتاک نیوز
فیلم | پخش با بوق حرف های غیرقابل پخش قلعه نویی از تلویزیون!
خبرآنلاین
محرومیت بزرگ کمیته اخلاق در انتظار قلعه نویی
خبرگزاری ایلنا
قلعه نویی: امروز فوتبال ما را دو امتیاز جریمه کرد
تسنیم
قلعه نویی: گل گهر از چیزی که متصور بودیم، خیلی خیلی بالاتر بود
وانا نیوز
برخورد شدید وکیا با پورقاز/شعار علیه قلعه نویی در سیرجان
وانا نیوز
آمارهای عجیب جلالی مقابل سپاهان و قلعه نویی
شمانیوز
کدام بازیکن به ترکیب اصلی می رسد؟/ تفکرات قلعه نویی برای پرکردن جای کومان
ورزش 3
تاج: گل محمدی، فرکی، قلعه نویی، مهدوی کیا و هاشمیان سرمربیگری تیم امید را قبول نکردند/ تیم امید شانس زیادی برای صعود دارد
میزان
قلعه نویی: باشگاه استقلال با من تسویه حساب کرد
تیتر شهر
واکنش قلعه نویی به رفتن فرهاد مجیدی از تیم ملی امید
راه دانا
قلعه نویی: طلب 500هزار دلاری من از استقلال شد 70هزار دلار
برترین ها
حمله گازانبری به تابش و قلعه نویی
نصف جهان
اسطوره های مدعی استقلال را تنها گذاشتند/ قلعه نویی: مردم را سیاه کرده اند
ورزش 3
قلعه نویی،بی میل به رعایت اصول حرفه ای فوتبال!
فرتاک ورزشی
پیروزی سپاهان مقابل خیبر در پایان نیمه اول
میزان
استراماچونی از سیستم قلعه نویی استفاده کرد
فرتاک ورزشی
قلعه نویی: مهد دلیران برازنده مردم غیور استان لرستان است
میزان
اخبار مرتبط
bltمردم نیوز : حمله قلعه نویی به استقلال پس از بازی نساجی
bltبرترین ها : سپاهان اسب خود را برای قهرمانی زین کرده است
bltنصف جهان : واکنش قلعه نویی به رویارویی دوباره با استقلال
bltمشرق نیوز : عکس/ ادای دین یک استقلالی به قلعه نویی
bltورزش 3 : گل یک امتیازی به جای گل سه امتیازی/ شباهت باور نکردنی شادی شفر و قلعه نویی (عکس)
bltمشرق نیوز : نورافکن: دوست نداشتم قلعه نویی بازنده بازی باشد
bltمشرق نیوز : دسته گل قلعه نویی برای استقلالی ها
bltانتخاب : قلعه نویی: وزیر و وکیل نداریم که حمایتمان کند
bltفارس : عصبانیت قلعه نویی از 2 بازیکن و ورود سرمربی سپاهان به زمین مسابقه
bltمشرق نیوز : انتقاد قلعه نویی از برنامه ریزی فدراسیون
bltفرتاک ورزشی : استیناف درخواست قلعه نویی، پرسپولیس و تراکتور را رد کرد
bltعصر ایران : امیر قلعه نویی در بیمارستان بستری شد
bltبانک ورزش : قلعه نویی: کوچکترین فرصتی به تراکتور ندادیم/ پورحیدری پدر فوتبال ایران بود
bltستاره نیوز : سومین شکست متوالی تراکتور این بار مقابل سپاهان/ قلعه نویی با 2 «سَر» مچ دنیزلی را خواباند
bltخبرگزاری دانشجو : تابش: دسته جمعی به قلعه نویی توهین می کنند
bltورزش 3 : از قلعه نویی و منصوریان تشکر می کنم؛/ اسماعیلی: شاهین تحت تاثیر باخت به پرسپولیس بود
bltمشرق نیوز : فیلم/ ماجرای دعوت قلعه نویی به کمیته اخلاق
bltمشرق نیوز : واکنش قلعه نویی به احضار به کمیته اخلاق
bltفارس : قلعه نویی:خوشحالم دعوت شدم کمیته اخلاق؛ با سند می روم/از طرفداران اصیل پرسپولیس عذرخواهی کردم
bltوانا نیوز : مشکل گیت و سرگردانی هزاران هوادار/ اعتراض قلعه نویی به داور
bltبانک ورزش : قلعه نویی: بنده و رفقایم بیش از یک میلیارد خرج کمپ استقلال کردیم/ من هم تا یک جایی آستانه تحمل دارم
bltجوان آنلاین : قلعه نویی دست پرورده فوتبال بی اخلاق
bltفرتاک نیوز : قلعه نویی: فحاشی علیه من کار عده ای در یک تیم خاص است
bltخبرآنلاین : فیلم | پخش با بوق حرف های غیرقابل پخش قلعه نویی از تلویزیون!
bltخبرگزاری ایلنا : محرومیت بزرگ کمیته اخلاق در انتظار قلعه نویی
bltتسنیم : قلعه نویی: امروز فوتبال ما را دو امتیاز جریمه کرد
bltوانا نیوز : قلعه نویی: گل گهر از چیزی که متصور بودیم، خیلی خیلی بالاتر بود
bltوانا نیوز : برخورد شدید وکیا با پورقاز/شعار علیه قلعه نویی در سیرجان
bltشمانیوز : آمارهای عجیب جلالی مقابل سپاهان و قلعه نویی
bltورزش 3 : کدام بازیکن به ترکیب اصلی می رسد؟/ تفکرات قلعه نویی برای پرکردن جای کومان
bltمیزان : تاج: گل محمدی، فرکی، قلعه نویی، مهدوی کیا و هاشمیان سرمربیگری تیم امید را قبول نکردند/ تیم امید شانس زیادی برای صعود دارد
bltتیتر شهر : قلعه نویی: باشگاه استقلال با من تسویه حساب کرد
bltراه دانا : واکنش قلعه نویی به رفتن فرهاد مجیدی از تیم ملی امید
bltبرترین ها : قلعه نویی: طلب 500هزار دلاری من از استقلال شد 70هزار دلار
bltنصف جهان : حمله گازانبری به تابش و قلعه نویی
bltورزش 3 : اسطوره های مدعی استقلال را تنها گذاشتند/ قلعه نویی: مردم را سیاه کرده اند
bltفرتاک ورزشی : قلعه نویی،بی میل به رعایت اصول حرفه ای فوتبال!
bltمیزان : پیروزی سپاهان مقابل خیبر در پایان نیمه اول
bltفرتاک ورزشی : استراماچونی از سیستم قلعه نویی استفاده کرد
bltمیزان : قلعه نویی: مهد دلیران برازنده مردم غیور استان لرستان است
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.