مخبر - 1398/07/09 - قلعه نویی: مردم را سیاه کرده اند/ اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند

قلعه نویی: مردم را سیاه کرده اند/ اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند
سرمربی سپاهان معتقد است که برخی مدعیان اسطوره بودن در استقلال معرفت رفتاری ندارند. او با انتقاد از برخی روش های این افراد می گوید هیچ وقت ادا در نیاورده و هرکاری کرده با وجدان راحت انجام داده است.
قلعه نویی: مردم را سیاه کرده اند/ اسطوره های مدعی، استقلال را تنها گذاشتند

به گزارش رهیاب:امیر قلعه نویی درباره برخی شعارها علیه خودش در ورزشگاه ها، اظهارکرد: خوشحالم بعضی آدم ها این چیزها را می گویند، من هر جا رفتم صادقانه و مخلصانه تلاش کردم و نمی گویم کنار خط نمی آیم و خوشحالی نمی کنم بلکه کار اخلاقی و شرعی خودم را انجام می دهم. این ادعاها که بعضی ها می خواهند مقبولیتی در فوتبال کسب کنند این مقبولیت نیست و عین بی معرفتی است. شما هر جایی که مسئولیت دارید باید با همه وجود تلاش کنید، یعنی چی من نزدیک خط نمی آیم یا برای تیم دیگر آرزوی قهرمانی می کنم و متعجبم چرا کمیته انضباطی و اخلاق به این قضیه ورود نکردند. مگر می شود من یه جا مسئولیت داشته باشم و یک بازی تعیین کننده باشد و برای دو سه تیم دیگر آرزوی قهرمانی کنم؟ کجای دین ما و اخلاق ایرانی را گفته است؟نی را گفته است؟ وی با بیان اینکه در کشورهای خارجی چنین چیزی وجود ندارد، ادامه داد: مثلاً گواردیولا بارسلونا را برد. خوشحالی نکرد بالا و پایین نپرید. وقتی این شعارها را می گویند خوشحال می شوم. در زندگی ام به جز خدا و اهل بیت به چیزی فکر نکرده ام و کاری را انجام می دهم که وجدانم راحت باشد.

اسطوره ها زمانی که استقلال در دسته سه بود، کجا بودند

قلعه نویی گفت: چندین سال برای استقلال زحمت کشیدم، البته قبل از اینکه به استقلال بیایم لژیونر و عضو تیم ملی بودم و در خارج از ایران دوگانه جام بردم و سال 64 که بازیکن شاهین بودم با مرحوم دهداری به تیم ملی آمدم، با استقلال هم در قهرمانی آسیا بودم هم دسته سه اما ادا درنمی آورم و جایی که باید معرفتم را نشان می دادم این کار را انجام داده ام. خیلی ها که ادعای اسطوره داشته و دارند موقعی که استقلال دسته سه بود در کنار باشگاه نبودند، ولی ما آن موقع ماندیم و استقلال را نایب قهرمان لیگ کردیم و هر وقت هم روبروی استقلال باشم با همه وجودم کار می کنم.

می خواهند مردم را سیاه کنند

سرمربی سپاهان اصفهان تاکید کرد: با این رفتارها می خواهند مردم را سیاه کنند و موفق هم شدند، آنهایی که ماندند و جوانی خودشان را گذاشتند و از خیر قراردادها گذشتند به آدم بد تبدیل شدند و کسانی که با رفتارهایشان خیانت کردند آدم خوب و مثبت شدند. من اگر استقلال نباشد به مس کرمان و سایر تیم ها می روم. نشان دادم وابسته به جایی نیستم و بعد از خدا و اهل بیت به توانایی هایی خودم متکی هستم، هرکدام از این مربی ها ادعا دارند یک بار با تیم شهرستانی نتیجه بگیرند.

استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است

وی در ادامه یادآور شد: مربیگری را با برق تهران و کشاورز شروع کردم، بعد از آن به استقلال اهواز رفتم که پایین جدول بود و همان سال بهترین نتایج را در نیم فصل دوم گرفتیم و خدا را شکر سقوط نکرد. روزی که استقلال را برای بار اول تحویل گرفتم، سیزدهم جدول بود و 12،13 ستاره از تیم رفتند و پول هم نبود. تراکتوری که ما گرفتیم چه شرایطی داشت یا سپاهان که پنجم جدول بود. سپاهان تیم دوم را دادم، چهاردهم تحویل گرفتم ذوب آهن دوم بود، چهاردهم تحویل گرفتم، استقلال سیزدهم و نهم و دسته سه مال من است و در جاهایی کار می کنم که شرایط سخت بوده و اتفاقاً هر وقت در استقلال کار کردم هم مشکل داشته و بی پول بوده و هم از نظر جدولی شرایط خوبی نداشته است.

سپاهان از نظر هزینه تیم چهارم جدول است

قلعه نویی با اشاره به هزینه های چند تیم لیگ برتری، تصریح کرد: همه تیم ها قراردادها را مشخص کنند، کتباً می نویسم از نظر هزینه سپاهان تیم چهارم جدول است و حداقل 50 درصد سه تیم دیگر هزینه کرده ایم اما برخی ها علیه ما تبلیغات منفی می کنند. هر تیمی که من گرفتم شرایط خوبی نداشته اما وقت و انرژی گذاشته ایم. خیلی از دوستان می گویند قلعه نویی جایی می رود که فقط ستاره باشد اما استقلالی که ما گرفتیم سیزدهم جدول بود و چند بازیکن جوان مثل طالب لو، صادقی، قربانی، انصافی و... آن زمان ستاره نبودند. لقمه یک سری از آدم ها که دارد، بجای اینکه توانایی ادم را ببینند این مسائل را مطرح می کنند، آن موقع خیلی از ستاره های استقلال رفتند و من هم یک مربی جوان بودم و از طرفی استقلال پول هم نداشت، پس این توانایی است که بعضی ها نمی خواهند آن را ببینند!

نخبه کش هستند

وی یادآور شد: سپاهان را گرفتیم که پنجم شده بود و آقای ساکت مدیرعامل وقت باشگاه گفت بودجه ما نسبت به سال قبل 20 درصد کمتر شده، ما هم مدیریت هزینه کردیم و عذر 13 بازیکن را خواستیم و 7،6 بازیکن جذب کردیم. در ایران و به ویژه 15 سال گذشته دنبال نخبه کشی هستند در خارج که مسلمان نیست ولی مسلمانی هست اگر یکی توانایی داشته باشد بستر را برای او آماده می کنند اما اینجا...

برای هیچ تیمی آرزوی قهرمانی نکردم

سرمربی سابق تیم ملی با بیان اینکه اگر ما در آزادی 5 گل از پرسپولیس بخوریم و برای این تیم آرزوی قهرمانی کنیم آدم خوبی هستیم، افزود: اما اگر با هر تیمی خوب بازی کنیم و وجدان را زیر پا نگذاریم، آدم بدی می شویم. بعضی بازی ها را هم باختیم اما با شرف باختیم و آرزوی قهرمانی نکردیم. من برای استقلال خیلی زحمت کشیدم و 12 جراحی کردم ولی بارها جلوی استقلال با شرف بازی کردم، چون سر سفره ای بزرگ شده ام که شرف، وجدان، معرفت و صداقت در آن بوده است.

وی با بیان اینکه خوشحالم در هر تیمی مربیگری کرده ام تیم هایم بعد از یکی دو سال نتیجه گرفتند، اضافه کرد: باید به فکر خدمت به مردم باشیم همان کاری که برای مس کردم برای تیم ملی، استقلال، سپاهان تراکتور و... نیز انجام داده ام. در استقلال اهواز باشگاه ما صندوق خودروی آقای برهمند بود و کل باشگاه در آنجا مستقر بود و همان کاری که برای آن تیم کردم در بقیه جاها هم انجام دادم و برای من وجدان کاری از همه چی مهمتر است.

سیاست های ورزش ما اشتباه است

قلعه نویی در ادامه با اشاره به نابودی چند تیم ریشه دار، تصریح کرد: متاسفانه ورزش به سمتی رفته که جایگاه خودش را از دست داده است، تیم هایی مثل خیبر خرم آباد، راه آهن، بانک ملی، کشاورز، شاهین، استقلال اهواز و غیره الان کجا هستند؟ سیاست های ورزش ما اشتباه بود چون قبل از اینکه ورزش ما تبدیل به وزارت خانه شود یک سازمان و حیاط خلوت روسای جمهور بود، یعنی هر کسی از نزدیکان رئیس جمهور که وزیر نمی شد، به عنوان رئیس سازمان تربیت بدنی منصوب می شد و این کاره هم نبودند و تیم های ریشه ای و سازنده نابود شدند.

در ورزش، قانون قائم به شخص نباشد

سرمربی سپاهان خاطرنشان کرد: یک روزی مدیر عامل وقت بانک ملی گفت آقا فوتبال یعنی چی و آن تیم نابود شد، پاس الان کجاست؟ می خواهم بگویم اگر می خواهیم مملکت در همه عرصه ها درست شود باید آدم های اهل فن سر جای خودشان باشند و قانون هم قائم به شخص نباشد یعنی اگر من الان مدیر عامل سایپا هستم از فوتبال خوشم می آید و کلی هزینه می کنم اما مدیرعامل بعدی شاید این گونه نباشد، مثل بانک تجارت که یک زمانی مدیر عامل و هیات مدیره فوتبالی بودند و برای این تیم هزینه کردند اما با رفتن آنها تیم نابود شد، باید قانون اساسی برای ورزش هم باشد و اگر ورزش قانونمند بود و براساس آن ادامه عمل می کردیم خیلی از تیم ها ریشه دار الان هم فعالیت می کردند. در کمیسیون اصل 90 هم گفتم ورزش و فوتبال تهدید نیست که متاسفانه تا چند سال گذشته آن را تهدید می دانستند و الان نگاه ها عوض شده و فوتبال شده فرصت!

به استقلال و پرسپولیس نگاه سیاسی نداشته باشید

وی در ادامه گفت: روزی که آقای شفیع زاده آمد استقلال اهواز را تحویل بگیرد به او گفتم یک آب باریکه برای استقلال اهواز زدی و اگر یک روزی هزینه را ببری بالا و بعداً قطع کنی این تیم نابود می شود و همان هم شد. صحبتم با مسئولان این است که اگر هزینه 100 میلیاردی برای استقلال و پرسپولیس می کنید مطمئن باشید آینده خوبی در انتظار این تیم ها نیست، بازیکنی که 5 میلیارد گرفته و قیمتش یک میلیارد هم نیست دیگر نمی آید با یک میلیارد بازی کند، می خواهم بگویم به استقلال و پرسپولیس نگاه سیاسی نداشته باشید اگر خیلی هزینه کنید و بعد قطع شود این تیم ها نابود می شوند و باید نگاه ورزشی داشته باشیم چون ورزش و فوتبال صنعت است و با آن می توان جلوی خیلی از آسیب ها را گرفت.

قلعه نویی با اشاره به بازی سپاهان و خیبر خرم آباد در جام حذفی خاطرنشان کرد: لرستان همواره فوتبالیست های خوبی داشته و حیف است این استان در سطح اول کشور تیم نداشته باشد. من شنیده ام برای بازی ما با خیبر 100 میلیون تومان در ورزشگاه تختی خرم آباد هزینه شده و این دیدار شور و شوقی خوبی در بین مردم ایجاد کرده و اگر این تیم لیگ برتر باشد چقدر خوب می شود و از استاندار لرستان خواهش می کنم نگاه ویژه ای به ورزش داشته باشد، چون خیلی از آسیب ها و مشکلات جامعه را کاهش می دهد.

شرایط اقتصادی خوب باشد، فحش ها کمتر می شود

سرمربی سپاهان در پایان گفت: برای ایران و ایرانی بهترین ها رو آرزو می کنم، لیاقت مردم ایران خیلی بیشتر از این هاست و از مسئولان خواهش می کنم که از نظر اقتصادی شرایط را بهتر کنند، چون ما کشور ثروتمندی هستیم و اگر اقتصاد مملکت خوب باشد فحش هایی که در ورزشگاه ها شنیده می شود قطعاً کمتر خواهد شد.

منبع خبر : رهیاب نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
قلعه نویی  
اخبار مرتبط
قلعه نویی: تیم های افاضلی زیبایی فوتبال را از بین نمی برند
ایسکانیوز
قلعه نویی: تیم پارس جنوبی جم به دنبال ارزش های فوتبال است
ایرنا
قلعه نویی: شرایط خوب نیست، مسئولان توجه داشته باشند/ سایپا فوتبال بسته و با برنامه ای ارائه می کند
فرتاک ورزشی
قلعه نویی- مجیدی رابطه ای که ترمیم شد
برنا نیوز
واکنش سخنگوی سپاهان درباره پیشنهاد استقلال به قلعه نویی
باشگاه خبرنگاران
واکنش باشگاه سپاهان به مذاکره استقلال با قلعه نویی برای فصل بعد
مهر نیوز
قلعه نویی: می خواهند لیگ را برگزار کنند تا بگویند وضعیت کرونا در کشور عادی است
عصر ایران
رقابت بر سر نیمکت آبی پوشان !
افکار نیوز
روزهای خانه نشینی قلعه نویی، وریا، شجاع و... (عکس)
خبرگزاری ایلنا
قلعه نویی در صدر مربیان لیگ برتر
وانا نیوز
عذرخواهی پیروانی به خاطر دعوای مجازی با قلعه نویی
قدس آنلاین
واکنش فتاحی به حمله پیروانی به قلعه نویی
مشرق نیوز
پیام احساسی قلعه نویی خطاب به کادر درمان با کنایه به فوتبالیست ها
پارسینه
قلعه نویی تنها انتخاب استقلال نیست؛منصوریان و یک گزینه جذاب دیگر
همشهری آنلاین
قلعه نویی و از دست دادن رویای بزرگ
وانا نیوز
همه گزینه های عجیب سرخابی؛ قلعه نویی در پرسپولیس، پیروانی در استقلال!
وانا نیوز
جابجایی بزرگ در استقلال؛ فرهاد می رود قلعه نویی برمی گردد؟
رویداد 24
احتمال جدایی قلعه نویی از سپاهان
میزان
قلعه نویی و گل محمدی دو مربی بی نظیر لیگ برتر
فرتاک نیوز
هوادار پرسپولیس هستم و قلعه نویی را برترین مربی می دانم
فرتاک نیوز
قلعه نویی حلالیت طلبید
نصف جهان
شاگرد قلعه نویی زیر نظر برانکو
ورزش 3
قلعه نویی: سپاهان راه 5 ساله را در 1.5 سال طی کرد
فرتاک نیوز
قلعه نویی سفت و سخت، به دنبال جبران 10 امتیاز(عکس)
فرتاک ورزشی
قلعه نویی: شرایط بازی باپرسپولیس عادی نبود
نصف جهان
واکنش سپاهان به شایعه جدایی قلعه نویی/ امیدواری استقلال به پرونده شفر و استراماچونی
آریا
قلعه نویی هم توبیخ شد!
افکار نیوز
قلعه نویی چگونه قهرمانی را دو دستی به سرخ ها تقدیم کرد؟
صبا ایران
قلعه نویی: یک ارسال پفکی تبدیل به پنالتی شد
دنیای اقتصاد
پیروانی خطاب به قلعه نویی: بی سوادی در صحبت ها موج می زد!
روز نو
ببینید | ویدئوی جنجالی از رختکن سپاهان و حرف های قلعه نویی که پرسپولیسی ها سوژه کردند!
تیتر امروز
شکایت رسمی سپاهان و قلعه نویی از انصاری فرد
فرتاک نیوز
حمله انصاری فرد به قلعه نویی؛ زیاد دروغ می گوید!
فرتاک ورزشی
حمله تند افشین پیروانی به قلعه نویی
ملیت
انصاری فرد: ادعاهای قلعه نویی کذب محض است|فدراسیون قاطعانه با سپاهان برخورد کند
همشهری آنلاین
فیلم/ مراسم ابتدایی عجیب دیدار سپاهان - پرسپولیس
مشرق نیوز
قلعه نویی: بازیکنان سپاهان در کوتاه ترین زمین راه 5 ساله را طی کردند/ بازی با پرسپولیس می تواند ما را در لیگ نگه دارد
برنامه ۹۰
هدیه ویژه ژاوی به قلعه نویی
مشرق نیوز
قلعه نویی: خاطرات خوبی با السد دارم
افکار نیوز
از نبرد ژاوی-قلعه نویی تا هفته سرنوشت ساز سرخابی ها
خبرآنلاین
اخبار مرتبط
bltایسکانیوز : قلعه نویی: تیم های افاضلی زیبایی فوتبال را از بین نمی برند
bltایرنا : قلعه نویی: تیم پارس جنوبی جم به دنبال ارزش های فوتبال است
bltفرتاک ورزشی : قلعه نویی: شرایط خوب نیست، مسئولان توجه داشته باشند/ سایپا فوتبال بسته و با برنامه ای ارائه می کند
bltبرنا نیوز : قلعه نویی- مجیدی رابطه ای که ترمیم شد
bltباشگاه خبرنگاران : واکنش سخنگوی سپاهان درباره پیشنهاد استقلال به قلعه نویی
bltمهر نیوز : واکنش باشگاه سپاهان به مذاکره استقلال با قلعه نویی برای فصل بعد
bltعصر ایران : قلعه نویی: می خواهند لیگ را برگزار کنند تا بگویند وضعیت کرونا در کشور عادی است
bltافکار نیوز : رقابت بر سر نیمکت آبی پوشان !
bltخبرگزاری ایلنا : روزهای خانه نشینی قلعه نویی، وریا، شجاع و... (عکس)
bltوانا نیوز : قلعه نویی در صدر مربیان لیگ برتر
bltقدس آنلاین : عذرخواهی پیروانی به خاطر دعوای مجازی با قلعه نویی
bltمشرق نیوز : واکنش فتاحی به حمله پیروانی به قلعه نویی
bltپارسینه : پیام احساسی قلعه نویی خطاب به کادر درمان با کنایه به فوتبالیست ها
bltهمشهری آنلاین : قلعه نویی تنها انتخاب استقلال نیست؛منصوریان و یک گزینه جذاب دیگر
bltوانا نیوز : قلعه نویی و از دست دادن رویای بزرگ
bltوانا نیوز : همه گزینه های عجیب سرخابی؛ قلعه نویی در پرسپولیس، پیروانی در استقلال!
bltرویداد 24 : جابجایی بزرگ در استقلال؛ فرهاد می رود قلعه نویی برمی گردد؟
bltمیزان : احتمال جدایی قلعه نویی از سپاهان
bltفرتاک نیوز : قلعه نویی و گل محمدی دو مربی بی نظیر لیگ برتر
bltفرتاک نیوز : هوادار پرسپولیس هستم و قلعه نویی را برترین مربی می دانم
bltنصف جهان : قلعه نویی حلالیت طلبید
bltورزش 3 : شاگرد قلعه نویی زیر نظر برانکو
bltفرتاک نیوز : قلعه نویی: سپاهان راه 5 ساله را در 1.5 سال طی کرد
bltفرتاک ورزشی : قلعه نویی سفت و سخت، به دنبال جبران 10 امتیاز(عکس)
bltنصف جهان : قلعه نویی: شرایط بازی باپرسپولیس عادی نبود
bltآریا : واکنش سپاهان به شایعه جدایی قلعه نویی/ امیدواری استقلال به پرونده شفر و استراماچونی
bltافکار نیوز : قلعه نویی هم توبیخ شد!
bltصبا ایران : قلعه نویی چگونه قهرمانی را دو دستی به سرخ ها تقدیم کرد؟
bltدنیای اقتصاد : قلعه نویی: یک ارسال پفکی تبدیل به پنالتی شد
bltروز نو : پیروانی خطاب به قلعه نویی: بی سوادی در صحبت ها موج می زد!
bltتیتر امروز : ببینید | ویدئوی جنجالی از رختکن سپاهان و حرف های قلعه نویی که پرسپولیسی ها سوژه کردند!
bltفرتاک نیوز : شکایت رسمی سپاهان و قلعه نویی از انصاری فرد
bltفرتاک ورزشی : حمله انصاری فرد به قلعه نویی؛ زیاد دروغ می گوید!
bltملیت : حمله تند افشین پیروانی به قلعه نویی
bltهمشهری آنلاین : انصاری فرد: ادعاهای قلعه نویی کذب محض است|فدراسیون قاطعانه با سپاهان برخورد کند
bltمشرق نیوز : فیلم/ مراسم ابتدایی عجیب دیدار سپاهان - پرسپولیس
bltبرنامه ۹۰ : قلعه نویی: بازیکنان سپاهان در کوتاه ترین زمین راه 5 ساله را طی کردند/ بازی با پرسپولیس می تواند ما را در لیگ نگه دارد
bltمشرق نیوز : هدیه ویژه ژاوی به قلعه نویی
bltافکار نیوز : قلعه نویی: خاطرات خوبی با السد دارم
bltخبرآنلاین : از نبرد ژاوی-قلعه نویی تا هفته سرنوشت ساز سرخابی ها
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.