مخبر - 1398/07/03 - موافقت سران ایران، روسیه و ترکیه برای تشکیل جلسه کمیته قانون اساسی سوریه/برگزاری مراسم رژه یگان های منتخب ارتش

موافقت سران ایران، روسیه و ترکیه برای تشکیل جلسه کمیته قانون اساسی سوریه/برگزاری مراسم رژه یگان های منتخب ارتش
دفاع مقدس بر پایه مساجد اداره شد، برگزاری مراسم رژه یگان های منتخب ارتش، جامعه جهانی تجاوزگری رژیم صهیونیستی به سوریه را متوقف کند، موافقت سران ایران، روسیه و ترکیه برای تشکیل جلسه کمیته قانون اساسی سوریه برخی از اخبار سیاسی امروز شبستان است.
موافقت سران ایران، روسیه و ترکیه برای تشکیل جلسه کمیته قانون اساسی سوریه/برگزاری مراسم رژه یگان های منتخب ارتش

به گزارش خبرگزاری شبستان، دفاع مقدس بر پایه مساجد اداره شد، برگزاری مراسم رژه یگان های منتخب ارتش، جامعه جهانی تجاوزگری رژیم صهیونیستی به سوریه را متوقف کند، موافقت سران ایران، روسیه و ترکیه برای تشکیل جلسه کمیته قانون اساسی سوریه از جمله گزیده اخبار سیاسی شبستان در چهارشنبه سوم مهرماه است که می توانید مشروح آن را در لینک های زیر بخوانید.

سران ایران و اسپانیا بر توسعه مناسبات و همکاریهای تهران- مادرید تاکید کردند

رییس جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر اسپانیا بر توسعه همه جانبه مناسبات به ویژه در عرصه های فناوری و گردشگری تاکید و مخالفت خود را با تحریم های یکجانبه آمریکا بعد از خروج از برجام اعلام کردند. حجت الاسلام حسن روحانی و پدرو سانچز ظهر سه شنبه به وقت محلی در حاشیه هفتاد و چهارمین اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل متحد و در محل اقامت رئیس جمهور، با یکدیگر دیدار و در خصوص راههای توسعه روابط دو کشور و همینطور ابتکار جدید دکتر روحانی برای حفظ امنیت منطقه خلیج فارس موسوم به "ابتکار صلح هرمز" به بحث و تبادل نظر پرداختند.

رئیس جمهوری اسلامی ایران با اشاره به توانمندی ها و ظرفیت های گسترده دوکشور ایران و اسپانیا، بر ضرورت تلاش برای تحکیم این روابط تاکید کرد.

دفاع مقدس بر پایه مساجد اداره شد

سردار «بهمن کارگر» در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری شبستان در مورد نقش مساجد در دفاع مقدس گفت: مساجد در هشت سال دفاع مقدس سنگر بودند و هر چی بود و نبود در امر پشتیبانی، مدیریت و دفاع از مساجد آغاز شد و اساسا دفاع مقدس بر پایه مساجد اداره می شد.

رییس بنیاد حفظ اثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس افزود: مساجد در اعزام نیروهای مختلف و امکانات نقش اساسی داشتند و امام خمینی ره همیشه بر نقش محوری مساجد تاکید داشتند و فرمودند مساجد را حفظ کنید مساجد سنگر هستند.

وی خاطر نشان کرد: مساجد یکی از مهمترین مراکز تجمع گروهها و اقشار مختلف مردمی حتی قبل از انقلاب بودند و در پیروزی انقلاب نقش موثری ایفا کردند و پس از انقلاب نیز در تمامی عرصه ها حساس از جمله دفاع مقدس و شرایط بحرانی در کشور همچنان جایگاه خود را حفظ کردند.

مراسم رژه یگان های منتخب ارتش برگزار شد

مراسم رژه یگان های منتخب نیرو های چهارگانه ارتش به مناسبت عملیات ثامن الائمه (شکست حصر آبادان) صبح امروز در مرکز آموزش و پشتیبانی نیروی زمینی ارتش برگزار شد.

این مراسم با حضور امیر سرتیپ نعمتی جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ جهانشاهی معاون هماهنگ کننده نیروی زمینی ارتش، امیر سرتیپ هادیان معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش، امیر سرتیپ ابهامی جانشین فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش و جمعی از فرماندهان ارشد ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام شد.

جامعه جهانی تجاوزگری رژیم صهیونیستی به سوریه را متوقف کند

«محمد جواد ظریف» در نشست بلندپایه اتحادیه اروپا درباره بحران سوریه که در مقر سازمان ملل متحد برگزار شد، افزود تمام نیرو های خارجی که بدون اجازه دولت سوریه در خاک این کشور حضور دارند، باید از سوریه خارج شوند.

وی در خصوص راه حل سیاسی بحران سوریه گفت:ما همیشه تأکید کرده ایم که بحران سوریه فقط از طریق یک روند سیاسی به رهبری سوریه و با کمک سازمان ملل متحد قابل حل است. نشست اخیر آستانه بار دیگر بر این رویکرد تأکید کرده است.

وزیر امور خارجه ایران تصریح کرد: در این اجلاس همچنین از اتمام موفقیت آمیز کار در مورد ترکیب کمیته قانون اساسی و از تلاش های مربوطه نماینده سازمان ملل پشتیبانی شد. ما ابراز آمادگی کردیم که راه اندازی این کمیته را تسهیل کنیم. توافق دولت سوریه و مخالفت با تشکیل کمیته قانون اساسی بار دیگر اثربخشی ابتکار آستانه را اثبات کرد. حق تعیین سرنوشت سوریه منحصراً به سوری ها تعلق دارد؛ بنابراین، ما باید مذاکرات آن ها را برای توافق در مورد راه حل سیاسی بدون هیچ گونه فشار خارجی یا مهلت مصنوعی تسهیل کنیم.

موافقت سران ایران، روسیه و ترکیه برای تشکیل جلسه کمیته قانون اساسی سوریه

بر اساس بیانیه مشترکی که بامداد چهارشنبه صادر شد، تهران، مسکو و سوریه بر تعهد خود به حاکمیت، استقلال، وحدت و یکپارچگی سوریه تأکید کردند. در این بیانیه آمده است: وزرای خارجه ایران، روسیه و ترکیه به عنوان ضمانت کنندگان نشست آستانه، جلسه ای روز سه شنبه در حاشیه هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار کردند.وزاری سه کشور «توافق کردند تا به برگزاری نخستین جلسه کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو کمک کنند. آنها تأکید کردند؛ این گامی حیاتی است که راه را برای یک روند سیاسی پایدار به رهبری و مالکیت سوریه که توسط سازمان ملل تسهیل شده است، همواره می کند. این مسأله در راستای تصمیمات کنگره گفت وگوی ملی سوریه و قعطنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل است.


«آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل روز دوشنبه گفته بود که کمیته قانون اساسی سوریه تأسیس شده و در هفته های آینده تشکیل جلسه خواهد داد.تغییر قانون اساسی سوریه یکی از اقداماتی است که در جریان حل بحران این کشور از سوی مخالفان دولت براساس قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل همواره به عنوان یکی از خواسته های مهم در جریان نشست های آستانه و سوچی مطرح و از سوی کشورهای ضامن برای حل این بحران دنبال شده است.

خودکفایی در تجهیزات نظامی محاسبات دشمن را برهم زده است

امیر سرتیپ ستاد نوذر نعمتی در مراسم صبحگاه مشترک یگان های نمونه ارتش که به مناسبت سالروز عملیات حصر آبادان برگزار شد، گفت: دشمن 31 شهریور سال 59 حملات همه جانبه خود را از هوا و زمین و دریا به مرزهای نظام جمهوری اسلامی آغاز کرد و وعده مصاحبه سه روزه در اهواز و مصاحبه هفت روزه در تهران را داد.

جانشین فرمانده نیروی زمینی افزود: جدا کردن خوزستان اولین مرحله از عملیات نیروی بعثی عراق بود که تمام توان خود را برای جدا کردن خوزستان در یک زمان حداقلی پیش بینی کرده است اما به این هدف خود نرسید.

امیر نعمتی ادامه داد: نیروهای مسلح کشور عبارتند از نیروی دریایی، زمینی، هوایی و پدافند در آن روز یک نیرو بودند و در همان روزهای اول به استکبار فهماندند پیروز این میدان نخواهد بود.

وی گفت: تمام اقدامات بعثی در کمتر از دو ساعت در ابتدای آغاز جنگ تحمیلی با پرواز 140 فروند هواپیما پاسخ داده شد و مراکز حیاتی دشمن مورد هدف قرار گرفت.

مجلس با کلیات طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی موافقت کرد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی درادامه جلسه علنی امروز (چهارشنبه 3مهر)مجلس شورای اسلامی با کلیات طرح تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی را بررسی کرده و با 132 رای موافق، 78 رای مخالف و 8 رای ممتنع با کلیات این طرح موافقت کردند.

جمشید انصاری به عنوان نماینده دولت بیان اینکه دولت با تشکیل وزارت تجارت و خدمات بازرگانی موافق است گفت: آن چه که از سوی مخالفان درخصوص تشکیل این وزارت خانه مطرح شد مباحث کارشناسی بود که شاید در شرایط عادی کشور در زمان تصمیم گیری باید به آنها توجه شود اما امروز شرایط کشور عادی نیست و همان طور که همه می دانند دشمن ما را در شرایط اقتصادی دشواری قرار داده است و اخیرا نیز شنیده اید وزارت خزانه داری آمریکا اعلام کرده که ما تحریم ها را به بالاترین حد خود رسانده ایم.

رئیس سازمان امور استخدامی کشور با بیان اینکه در حال حاضر باید برای کشور تصمیماتی متناسب با وضعیت جدید اتخاذ کنیم گفت: اگر بنا باشد استدلال های ما برای اداره کشور استدلال های شرایط عادی باشد نمی توانیم کشور را مدیریت کنیم. ما برای تنظیم بازار، اختصاص منابع محدود ارزی و تامین کالاهای مورد نیاز مردم و واحدهای تولیدی نیاز به این وزارتخانه داریم./

پایان پیام/50
منبع خبر : شبستان

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
فناوری   آبادان   مساجد   آمریکا   ترکیه   سوریه   نظام جمهوری اسلامی ایران   گردشگری   اسپانیا   نیروی زمینی ارتش   رئیس جمهور   معاون هماهنگ کننده   مجمع عمومی سازمان ملل   ثامن الائمه   هفتاد   هشت سال دفاع مقدس   منطقه خلیج فارس   نماینده دبیرکل سازمان ملل   هرمز   جامعه جهانی   شرایط بحرانی   هوایی ارتش   نخست وزیر اسپانیا   نقش مساجد   نقش محوری   حسن روحانی   امام خمینی (ره)   خروج از برجام   رژیم صهیونیستی   اخبار سیاسی   بحران سوریه   سازمان ملل متحد   اتحادیه اروپایی   پیروزی انقلاب   جانشین فرمانده   ارزش های دفاع مقدس  
اخبار مرتبط
آنچه در دیدار های روحانی با سران 8 کشور دنیا گذشت/ از انگلیس و فرانسه تا سوئد و سوئیس
میزان
زمان سخنرانی روحانی در سازمان ملل؛ روحانی چه خواهد گفت؟
فرارو
جزئیات تمام دیدارهای روحانی در سازمان ملل
صدای ایران
آخرین اخبار از نیویورک/آزادی تمام بازداشتی های هپکو/اخذ رشوه های بهت آور در قوه قضاییه و...
ایسنا
«پاتک» روحانی به «تک» ترامپ در نیویورک
ایران اکونومیست
«ابتکار صلح هرمز»؛ طرحی در تقابل با توطئه های آمریکا/ بند 8 قطعنامه 598 اجرا می شود؟
میزان
روحانی در دیدار با جانسون: لندن در اجرای تعهدات برجام کوتاهی کرده است
پانا
دیدار روحانی و نخست وزیر انگلیس|جانسون امیدوار به دیدار روحانی و ترامپ
بازار نیوز
سران ایران و اسپانیا بر توسعه مناسبات و همکاریهای تهران- مادرید تاکید کردند
شبستان
اروپا به تعهدات خود در برجام پایبند باشد/ همکاری کشور های منطقه، تنها راه ثبات و امنیت پایدار است
باشگاه خبرنگاران
تصویری از دیدار مهم و همزمان روحانی با مکرون و جانسون
اقتصاد نیوز
جزئیات دیدار مهم و همزمان روحانی با مکرون و جانسون +عکس
اقتصاد نیوز
جزئیات دیدار همزمان و مهم روحانی با مکرون و جانسون/ انتقاد تند از بیانیه اروپا
دنیای اقتصاد
توافق دمشق و مخالفان برای تدوین کمیته قانون اساسی سوریه
جوان آنلاین
معنی پیام ضد ایرانی تروئیکای اروپا چه بود؟
خبرآنلاین
دیدار همزمان و مهم روحانی با مکرون و جانسون/انتقاد تند از بیانیه اروپا
خبرآنلاین
نخست وزیر سوئد با روحانی دیدار کرد+عکس
آفتاب
روحانی در دیدار نخست وزیر اسپانیا
تابناک
تحریم ها و زورگویی فعلی دولت آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
رسانیوز
روحانی در دیدار با "پدرو سانچز": تحریم ها و زورگویی فعلی آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
تسنیم
دیدار رئیس جمهور سوئیس با روحانی+عکس
آفتاب
سران ایران و اسپانیا بر توسعه مناسبات و همکاری های تهران- مادرید تاکید کردند/ مخالفت با تحریم های یکجانبه آمریکا و تبادل نظر درباره "ابتکار صلح هرمز"
میزان
رایزنی روحانی و مرکل درباره "ابتکار صلح هرمز"/ لزوم احترام به اجرای برجام و رفع تحریمها
تسنیم
تحریم های آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
خبرگزاری دانشجو
اروپا به تعهداتش در برجام پایبند باشد/ همکاری کشورهای منطقه، تنها راه ثبات و امنیت پایدار است
ایرنا
نخستین دیدار صدر اعظم آلمان با روحانی
ایران آنلاین
دیدار روحانی و نخست وزیر اسپانیا در سازمان ملل
صدای ایران
دیدار روحانی و آبه شینزو در محل اقامت رئیس جمهور
صدای ایران
سلاح هسته ای یا برای همه یا برای هیچ کس
رویداد 24
روحانی و مرکل برای اولین بار با یکدیگر دیدار کردند
صدای ایران
دو دیدار مهم و برجامی روحانی با مرکل و آبه
اعتدال
رایزنی دکتر روحانی با نخست وزیر سوئد در خصوص مهمترین مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی
ایرنا
نخست وزیر سوئد با رئیس جمهوری ایران دیدار کرد
ایرنا
اردوغان: سلاح هسته ای یا برای همه یا برای هیچ کس
خرداد نیوز
آغاز هفتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان در دوره پنجم/ تشر لاریجانی به واعظ معروف و تخریب کنندگان سلحشوری و مطهری/ درخواست ترامپ از عمران خان برای میانجیگری پاکستان میان ایران و عربستان/ برنامه های رئیس جمهور در دومین روز حضور در نیویورک
خبرگزاری ایلنا
دیدار آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان با روحانی+عکس
آفتاب
روحانی: تحریم های آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
مشرق نیوز
مخالفت با تحریم های یکجانبه آمریکا و تبادل نظر درباره "ابتکار صلح هرمز"
ایرنا
نظر نخست وزیر اسپانیا راجع به روحانی
اقتصاد نیوز
روحانی: تحریم های دولت آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
خبرآنلاین
اخبار مرتبط
bltمیزان : آنچه در دیدار های روحانی با سران 8 کشور دنیا گذشت/ از انگلیس و فرانسه تا سوئد و سوئیس
bltفرارو : زمان سخنرانی روحانی در سازمان ملل؛ روحانی چه خواهد گفت؟
bltصدای ایران : جزئیات تمام دیدارهای روحانی در سازمان ملل
bltایسنا : آخرین اخبار از نیویورک/آزادی تمام بازداشتی های هپکو/اخذ رشوه های بهت آور در قوه قضاییه و...
bltایران اکونومیست : «پاتک» روحانی به «تک» ترامپ در نیویورک
bltمیزان : «ابتکار صلح هرمز»؛ طرحی در تقابل با توطئه های آمریکا/ بند 8 قطعنامه 598 اجرا می شود؟
bltپانا : روحانی در دیدار با جانسون: لندن در اجرای تعهدات برجام کوتاهی کرده است
bltبازار نیوز : دیدار روحانی و نخست وزیر انگلیس|جانسون امیدوار به دیدار روحانی و ترامپ
bltشبستان : سران ایران و اسپانیا بر توسعه مناسبات و همکاریهای تهران- مادرید تاکید کردند
bltباشگاه خبرنگاران : اروپا به تعهدات خود در برجام پایبند باشد/ همکاری کشور های منطقه، تنها راه ثبات و امنیت پایدار است
bltاقتصاد نیوز : تصویری از دیدار مهم و همزمان روحانی با مکرون و جانسون
bltاقتصاد نیوز : جزئیات دیدار مهم و همزمان روحانی با مکرون و جانسون +عکس
bltدنیای اقتصاد : جزئیات دیدار همزمان و مهم روحانی با مکرون و جانسون/ انتقاد تند از بیانیه اروپا
bltجوان آنلاین : توافق دمشق و مخالفان برای تدوین کمیته قانون اساسی سوریه
bltخبرآنلاین : معنی پیام ضد ایرانی تروئیکای اروپا چه بود؟
bltخبرآنلاین : دیدار همزمان و مهم روحانی با مکرون و جانسون/انتقاد تند از بیانیه اروپا
bltآفتاب : نخست وزیر سوئد با روحانی دیدار کرد+عکس
bltتابناک : روحانی در دیدار نخست وزیر اسپانیا
bltرسانیوز : تحریم ها و زورگویی فعلی دولت آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
bltتسنیم : روحانی در دیدار با "پدرو سانچز": تحریم ها و زورگویی فعلی آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
bltآفتاب : دیدار رئیس جمهور سوئیس با روحانی+عکس
bltمیزان : سران ایران و اسپانیا بر توسعه مناسبات و همکاری های تهران- مادرید تاکید کردند/ مخالفت با تحریم های یکجانبه آمریکا و تبادل نظر درباره "ابتکار صلح هرمز"
bltتسنیم : رایزنی روحانی و مرکل درباره "ابتکار صلح هرمز"/ لزوم احترام به اجرای برجام و رفع تحریمها
bltخبرگزاری دانشجو : تحریم های آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
bltایرنا : اروپا به تعهداتش در برجام پایبند باشد/ همکاری کشورهای منطقه، تنها راه ثبات و امنیت پایدار است
bltایران آنلاین : نخستین دیدار صدر اعظم آلمان با روحانی
bltصدای ایران : دیدار روحانی و نخست وزیر اسپانیا در سازمان ملل
bltصدای ایران : دیدار روحانی و آبه شینزو در محل اقامت رئیس جمهور
bltرویداد 24 : سلاح هسته ای یا برای همه یا برای هیچ کس
bltصدای ایران : روحانی و مرکل برای اولین بار با یکدیگر دیدار کردند
bltاعتدال : دو دیدار مهم و برجامی روحانی با مرکل و آبه
bltایرنا : رایزنی دکتر روحانی با نخست وزیر سوئد در خصوص مهمترین مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی
bltایرنا : نخست وزیر سوئد با رئیس جمهوری ایران دیدار کرد
bltخرداد نیوز : اردوغان: سلاح هسته ای یا برای همه یا برای هیچ کس
bltخبرگزاری ایلنا : آغاز هفتمین اجلاس رسمی مجلس خبرگان در دوره پنجم/ تشر لاریجانی به واعظ معروف و تخریب کنندگان سلحشوری و مطهری/ درخواست ترامپ از عمران خان برای میانجیگری پاکستان میان ایران و عربستان/ برنامه های رئیس جمهور در دومین روز حضور در نیویورک
bltآفتاب : دیدار آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان با روحانی+عکس
bltمشرق نیوز : روحانی: تحریم های آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
bltایرنا : مخالفت با تحریم های یکجانبه آمریکا و تبادل نظر درباره "ابتکار صلح هرمز"
bltاقتصاد نیوز : نظر نخست وزیر اسپانیا راجع به روحانی
bltخبرآنلاین : روحانی: تحریم های دولت آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.