مخبر - 1398/07/03 - همه چیز درباره افزایش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا/ رئیس فدراسیون فوتبال از کدام پیشنهاد صحبت می کند؟ + سند

همه چیز درباره افزایش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا/ رئیس فدراسیون فوتبال از کدام پیشنهاد صحبت می کند؟ + سند
رئیس فدراسیون فوتبال در حالی از افزایش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا با پیشنهاد کشورمان و قطر و مصوبه AFC صحبت کرده که شواهد و مستندات بیانگر نکته دیگری است.
همه چیز درباره افزایش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا/ رئیس فدراسیون فوتبال از کدام پیشنهاد صحبت می کند؟ + سند

- اخبار ورزشی -

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، موضوع سهمیه کشورهای مختلف غرب و شرق قاره آسیا در لیگ قهرمانان آسیا، همیشه یکی از مسائل سؤال برانگیز بوده است. اینکه سهمیه ها چگونه و به چه شکلی محاسبه و کشورها در هر دوره صاحب چند سهمیه می شوند. به طور مثال فوتبال ایران تا فصل گذشته لیگ قهرمانان آسیا (فصل 2018)، 3 سهمیه مستقیم و یک سهمیه پلی آف در این مسابقات داشت، اما در فصل جاری (2019) این سهمیه تبدیل به 2 سهمیه مستقیم و 2 سهمیه پلی آف شد.

مهدی تاج چند روز پیش در نشست رؤسای فدراسیون های ورزشی با وزیر ورزش و جوانان اعلام کرد: «بیش از 10 سال در پی تصویب مصوبه ای بودیم که در جلسه آخر کنفدراسیون آسیا پیشنهاد مشترک ایران و قطر مورد موافقت کمیته اجرایی AFC قرار گرفت. براساس این مصوبه کنفدراسیون آسیا، سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد که برای فوتبال ایران بسیار مهم است».

بر اساس آنچه کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرده، رده بندی باشگاهی کشورها تعیین کننده تعداد سهمیه های آنهاست. این رده بندی شامل عملکرد سالیانه تیم های حاضر در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا و همچنین رده بندی ملی هر کشور است که از سوی فیفا اعلام می شود. جمع آوری این امتیازها که البته عملکرد تیم های باشگاهی نقش مؤثرتری در آن دارد، رده بندی باشگاهی هر کشور را تعیین می کند و طبق همین رده بندی سهمیه های هر کشور در لیگ قهرمانان تعیین می شود.

در سال های اخیر و با تغییراتی که در شیوه سهمیه بندی لیگ قهرمانان آسیا صورت گرفت، کنفدراسیون فوتبال آسیا هر دو سال یک بار سهمیه ها را مشخص می کند. طبق آخرین بررسی هایی که صورت گرفت، سهمیه فوتبال ایران با توجه به رده بندی سال 2017 برای دو سال 2019 و 2020 تعیین شد. بر این اساس فوتبال ایران صاحب 2 سهمیه مستقیم و 2 سهمیه پلی آف شد که در فصل جاری پرسپولیس و استقلال به صورت مستقیم راهی لیگ قهرمانان آسیا شدند و ذوب آهن و سایپا در پلی آف شرکت کردند که فقط ذوب آهن موفق به صعود از پلی آف شد. طبق این رده بندی در منطقه غرب آسیا، امارات و عربستان سهمیه 1+3 را دریافت کردند و ایران و قطر با سهمیه 2+2 راهی لیگ قهرمانان آسیا شدند.

قوانین مربوط به تعلق سهمیه به تیم های آسیایی برای سال های 2019 و 2020 و همچنین رده بندی باشگاهی کشورهای آسیایی در سال 2017 را که در تعیین سهمیه های این دو سال تعیین کننده بود، در تصاویر زیر می بینید:

با توجه به اینکه سهمیه ایران برای سال 2020 هم از قبل تعیین شده بود، این سؤال ایجاد می شود که رئیس فدراسیون فوتبال بر چه اساس از افزایش سهمیه ایران در لیگ قهرمانان صحبت کرده و گفته سهمیه 1+3 شده است؛ آن هم با پیشنهاد مشترک ایران و قطر که موضوع را کمی عجیب تر می کند، چرا که سهمیه ها با پیشنهاد کشورها تعیین نمی شود و امتیاز هر کشور در رده بندی باشگاهی تعیین کننده تعداد سهمیه است.

با توجه به حضور پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان در فصل 2018، حضور استقلال در مرحله یک چهارم نهایی، حضور متوالی باشگاه های قطری در نیمه نهایی فصل 2018 و 2019، عدم حضور نمایندگان امارات در مراحل بالاتر و غیبت عربستانی ها مرحله یک چهارم نهایی سال 2018، رده بندی باشگاهی ایران و قطر وضعیت بهتری نسبت به اماراتی ها و عربستانی ها پیدا کرده است. در حال حاضر بین تیم های منطقه غرب آسیا، قطر نخستین تیم است و سپس ایران رده بندی بهتری نسبت به سایر کشورها دارد. طبق این رده بندی می توان گفت که فوتبال ایران و قطر به زودی صاحب سهمیه 1+3 خواهند شد که براساس قوانین AFC این سهمیه برای سال های 2021 و 2022 خواهد بود چرا که سهمیه سال های 2019 و 2020 از قبل و طبق رده بندی سال 2017 تعیین شده بود.

اینجا دو مسئله وجود دارد و موضوع اول به این بخش از صحبت رئیس فدراسیون فوتبال بازمی گردد که اعلام کرده سهمیه ایران بر اساس پیشنهاد مشترک با قطری ها افزایش یافته است. اینکه آیا سهمیه ها با پیشنهاد کشورها تعیین می شود یا امتیاز آنها؟ پاسخ با توجه به مستندات ارائه شده مشخص است؛ امتیاز کشورها سهمیه آنها را تعیین می کند. موضوع بعدی این است که سهمیه ایران برای چه سالی 1+3 شده است؟ آیا منظور رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان تعداد سهمیه های ایران در سال 2020 بوده یا این افزایش سهمیه مربوط به دو فصل 2021 و 2022 است؟ در این مورد هم براساس آنچه کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین کرده بود، فوتبال ایران سال آینده هم 2+2 سهمیه (2 سهمیه مستقیم و 2 سهمیه پلی آف) خواهد داشت.

روزنامه الاتحاد امارات نیز در گزارشی نوشته بود که سهمیه امارات به دلیل عملکرد باشگاه های این کشور برای دو فصل آینده کاهش خواهد یافت و این موضوع به نوعی تأیید کننده افزایش سهمیه ایران و قطر است.

روزنامه الاتحاد خبر داد؛ کاهش سهمیه امارات در لیگ قهرمانان آسیا

در تصویر زیر، رده بندی فعلی باشگاهی کشورهای آسیایی را مشاهده می کنید که در تعیین سهمیه های آینده در لیگ قهرمانان آسیا تعیین کننده است:

صحبت های رئیس فدراسیون فوتبال کشورمان در حالی انجام شده که او سال گذشته و پیش از فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما، اعلام کرده بود سهمیه ایران با صعود پرسپولیس به فینال 1+3 شده است، اما چه شد که سهمیه ایران به 2+2 کاهش یافت؟ آیا سال گذشته هم ایران و قطر خودشان به کنفدراسیون فوتبال آسیا پیشنهاد داده بودند که سهمیه آنها به 2+2 کاهش پیدا کند و امسال تصمیم دیگری گرفته اند؟ ضمن اینکه مهدی تاج اعلام کرده پس از 10 سال مصوبه ای به پیشنهاد ایران و قطر منجر به افزایش سهمیه باشگاه های کشورمان به 1+3 شده است، اما در 10 سال اخیر فقط این فصل بود که سهمیه ایران 2+2 شد و در تمام این سال ایران 1+3 سهمیه داشت.

تاج: سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد/ بلیت فروشی الکترونیک کاری در حد صعود به جام جهانی بود!فیفا در پاسخ به تسنیم اعلام کرد؛ شفاف سازی درباره رقم دقیق طلب فدراسیون فوتبال ایرانپاسخ خزانه دار فدراسیون فوتبال درباره مطالبات از فیفا

انتهای پیام/

منبع خبر : تسنیم

محتوای این خبر به صورت خودکار از «تسنیم» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
لیگ قهرمانان   پلی آف   کنفدراسیون آسیا   فدراسیون جهانی فوتبال   مهدی تاج   وزیر ورزش و جوانان   فدراسیون فوتبال   هررا   قاره آسیا   مرحله یک چهارم نهایی   فینال لیگ قهرمانان   مستندات   قطری   کنفدراسیون فوتبال آسیا   لیگ قهرمانان آسیا   کمیته اجرایی   عربستان سعودی   اخبار ورزشی   فوتبال ایران   نیمه نهایی   امارات متحده عربی   AFC   استقلال و پرسپولیس   غرب آسیا   فدراسیون های ورزشی  
اخبار مرتبط
استقلال مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا
بولتن نیوز
«1+3» سهمیه ایران در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا
صدا و سیما
سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد/ بلیت فروشی الکترونیک کاری در حد صعود به جام جهانی بود
نامه نیوز
بلیت فروشی الکترونیک معادل صعود به جام جهانی بود! /سهمیه ایران 3+1 شد
رویداد 24
تاج: بلیت فروشی الکترونیک کار بزرگی و معادل صعود تیم ملی به جام جهانی است
میزان
سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد
باشگاه خبرنگاران
تاج: سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد
کیهان ورزشی
تاج: سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد/ بلیت فروشی الکترونیک کاری در حد صعود به جام جهانی بود
ایران آنلاین
تاج: سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد/ بلیت فروشی الکترونیک کاری در حد صعود به جام جهانی بود!
تسنیم
سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد/ استقلال مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا
ورزش 3
تاج: بلیت فروشی الکترونیکی اتفاقی بزرگ برای فوتبال داخلی است
سایت جماران
تاج:بلیت فروشی الکترونیک مثل صعود به جام جهانی، بزرگ بود
دنیای اقتصاد
تاج : فروش الکترونیکی بلیت معادل صعود به جام جهانی فوتبال است
ایرنا
اهمیت بلیط فروشی الکترونیکی معادل صعود تیم ملی به جام جهانی است!
مهر نیوز
کار بلیت فروشی الکترونیک اقدام بزرگی بود و ثمرات آن در آینده روشن تر خواهد شد/ پیشنهاد مشترک ایران و قطر مورد موافقت قرار گرفت
برنا نیوز
خبر بد آسیایی برای استقلال و پرسپولیس+عکس
برنا نیوز
مهدی: هنوز خبری مبنی بر افزایش سهمیه ایران در آسیا به ما ابلاغ نشده است
باشگاه خبرنگاران
لیگ قهرمان آسیا؛ افزایش سهمیه ایران | ایران سهمیه 3+1 را به دست آورد
همشهری آنلاین
روزنامه الاتحاد خبر داد؛ کاهش سهمیه امارات در لیگ قهرمانان آسیا
تسنیم
خبر بد برای نمایندگان فوتبال ایران در آسیا
خبرگزاری دانشجو
تغییر سهمیه امارات در آسیا به نفع ایران؛ استقلال صعود کرد، شهر خودرو به پلی آف رفت
خبرگزاری ایلنا
فدراسیون فوتبال در گرداب اختلافات خودساخته/ از تیم امید تا دربی
ایران اکونومیست
فدراسیون فوتبال در گرداب اختلافات خودساخته/ از تیم امید تا دربی!
مهر نیوز
طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار!
پارسینه
طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار! همراه با خطر حذف
عصر امروز
طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار
مشرق نیوز
وعده مدیران سرخابی به هواداران عملی می شود؟!
فرتاک نیوز
طلبکاران سرخابی ها در صف انتظار/خطر حذف از آسیا هنوز وجود دارد!
فرتاک ورزشی
طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار!/ وعده مدیران سرخابی به هواداران عملی می شود؟!
فارس
دو روز تا حذف احتمالی سرخابی ها از لیگ قهرمانان
ساعت 24
برانکو در کنار کالدرون
تیتر شهر
«تاج» فوتبال بر سر رسانه ها/ «محرومیت خبرنگاران» با کدام قانون؟ +سند
رویداد 24
آقای تاج! محرومیت خبرنگار با کدام قانون؟ +سند
مشرق نیوز
"تاج" برچه اساسی خبرنگاران را محروم میکند؟
مردم سالاری
«تاج» فوتبال بر سر رسانه ها/ «محرومیت خبرنگاران» با کدام قانون؟ + سند
ایسنا
خبر خوش آسیایی برای سرخابی ها!
جام نیوز
خبر خوش آسیایی برای هواداران استقلال و پرسپولیس
برنا نیوز
خاطره بازی AFC با استقلال و پرسپولیس
برترین ها
گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا به بازی های خاطره انگیز سرخآبی ها در لیگ قهرمانان
ایرنا
سهم پرسپولیس و استقلال در دیدارهای کلاسیک یک چهارم نهایی آسیا
مشرق نیوز
اخبار مرتبط
bltبولتن نیوز : استقلال مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا
bltصدا و سیما : «1+3» سهمیه ایران در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا
bltنامه نیوز : سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد/ بلیت فروشی الکترونیک کاری در حد صعود به جام جهانی بود
bltرویداد 24 : بلیت فروشی الکترونیک معادل صعود به جام جهانی بود! /سهمیه ایران 3+1 شد
bltمیزان : تاج: بلیت فروشی الکترونیک کار بزرگی و معادل صعود تیم ملی به جام جهانی است
bltباشگاه خبرنگاران : سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد
bltکیهان ورزشی : تاج: سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد
bltایران آنلاین : تاج: سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد/ بلیت فروشی الکترونیک کاری در حد صعود به جام جهانی بود
bltتسنیم : تاج: سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد/ بلیت فروشی الکترونیک کاری در حد صعود به جام جهانی بود!
bltورزش 3 : سهمیه ایران در لیگ قهرمانان آسیا 1+3 شد/ استقلال مستقیم در لیگ قهرمانان آسیا
bltسایت جماران : تاج: بلیت فروشی الکترونیکی اتفاقی بزرگ برای فوتبال داخلی است
bltدنیای اقتصاد : تاج:بلیت فروشی الکترونیک مثل صعود به جام جهانی، بزرگ بود
bltایرنا : تاج : فروش الکترونیکی بلیت معادل صعود به جام جهانی فوتبال است
bltمهر نیوز : اهمیت بلیط فروشی الکترونیکی معادل صعود تیم ملی به جام جهانی است!
bltبرنا نیوز : کار بلیت فروشی الکترونیک اقدام بزرگی بود و ثمرات آن در آینده روشن تر خواهد شد/ پیشنهاد مشترک ایران و قطر مورد موافقت قرار گرفت
bltبرنا نیوز : خبر بد آسیایی برای استقلال و پرسپولیس+عکس
bltباشگاه خبرنگاران : مهدی: هنوز خبری مبنی بر افزایش سهمیه ایران در آسیا به ما ابلاغ نشده است
bltهمشهری آنلاین : لیگ قهرمان آسیا؛ افزایش سهمیه ایران | ایران سهمیه 3+1 را به دست آورد
bltتسنیم : روزنامه الاتحاد خبر داد؛ کاهش سهمیه امارات در لیگ قهرمانان آسیا
bltخبرگزاری دانشجو : خبر بد برای نمایندگان فوتبال ایران در آسیا
bltخبرگزاری ایلنا : تغییر سهمیه امارات در آسیا به نفع ایران؛ استقلال صعود کرد، شهر خودرو به پلی آف رفت
bltایران اکونومیست : فدراسیون فوتبال در گرداب اختلافات خودساخته/ از تیم امید تا دربی
bltمهر نیوز : فدراسیون فوتبال در گرداب اختلافات خودساخته/ از تیم امید تا دربی!
bltپارسینه : طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار!
bltعصر امروز : طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار! همراه با خطر حذف
bltمشرق نیوز : طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار
bltفرتاک نیوز : وعده مدیران سرخابی به هواداران عملی می شود؟!
bltفرتاک ورزشی : طلبکاران سرخابی ها در صف انتظار/خطر حذف از آسیا هنوز وجود دارد!
bltفارس : طلبکاران پرسپولیس و استقلال در صف انتظار!/ وعده مدیران سرخابی به هواداران عملی می شود؟!
bltساعت 24 : دو روز تا حذف احتمالی سرخابی ها از لیگ قهرمانان
bltتیتر شهر : برانکو در کنار کالدرون
bltرویداد 24 : «تاج» فوتبال بر سر رسانه ها/ «محرومیت خبرنگاران» با کدام قانون؟ +سند
bltمشرق نیوز : آقای تاج! محرومیت خبرنگار با کدام قانون؟ +سند
bltمردم سالاری : "تاج" برچه اساسی خبرنگاران را محروم میکند؟
bltایسنا : «تاج» فوتبال بر سر رسانه ها/ «محرومیت خبرنگاران» با کدام قانون؟ + سند
bltجام نیوز : خبر خوش آسیایی برای سرخابی ها!
bltبرنا نیوز : خبر خوش آسیایی برای هواداران استقلال و پرسپولیس
bltبرترین ها : خاطره بازی AFC با استقلال و پرسپولیس
bltایرنا : گزارش کنفدراسیون فوتبال آسیا به بازی های خاطره انگیز سرخآبی ها در لیگ قهرمانان
bltمشرق نیوز : سهم پرسپولیس و استقلال در دیدارهای کلاسیک یک چهارم نهایی آسیا
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.