مخبر - 1398/07/03 - بیوگرافی “حسن یزدانی” قهرمان جهان و المپیک + عکس های جدید

بیوگرافی “حسن یزدانی” قهرمان جهان و المپیک + عکس های جدید
حسن یزدانی متولد 7 دی 1373 در جویبار مازندران، کشتی گیر آزادکار ایرانی است.
بیوگرافی “حسن یزدانی” قهرمان جهان و المپیک + عکس های جدید

حسن یزدانی چراتی (زادهٔ 5 دی 1373 در جویبار، مازندران) کشتی گیر آزادکار ایرانی است. او قهرمان المپیک 2016 ریو در وزن 74 کیلوگرم و دارندهٔ مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان 2017 و قهرمانی جهان 2019 در وزن 86 کیلوگرم، مدال نقرهٔ قهرمانی جهان 2015 در وزن 70 کیلوگرم و مدال برنز قهرمانی جهان 2018 است. یزدانی در اسفند سال 1395 در نظرسنجی، از سوی مردم به عنوان بهترین ورزشکار مرد سال ایران و در سال 2017 نیز از سوی فدراسیون جهانی کشتی به عنوان بهترین کشتی گیر سال جهان برگزیده شد.

حسن یزدانی به همراه عبدالله موحد، امامعلی حبیبی، غلامرضا تختی، رسول خادم، علیرضا دبیر و کمیل قاسمی یکی از هفت کشتی گیر آزادکار ایرانی است که موفق به کسب مدال طلای المپیک شده است و با توجه به مدال هایش در رده بندی بهترین کشتی گیران ایران در رشتهٔ کشتی آزاد در رتبه هفتم قرار دارد. او همچنین در سال های 2015، 2016 و 2017 به همراه تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جام جهانی کشتی به مقام قهرمانی تیمی رسید. مدال طلای بازی های آسیایی 2018 در وزن 86 کیلوگرم یکی دیگر از افتخارات یزدانی است.

کودکی حسن یزدانی

حسن یزدانی ورزش کشتی را از سن 11 سالگی آغاز کرده و اولین مربی حسن یزدانی حاج محمد اسماعیل پور بوده است، اما پس از حدود یک سال کشتی را به طور بسیار جدی زیر نظر همت مسلمی ادامه داد و در حال حاضر هم در کنار همت مسلمی (مربی دوران کودکی اش) تمرینات خود را پیگیری می کند.

مدال های یزدانی از کودکی تا به رده سنی جوانان:

مدال برنز قهرمانی نوجوانان آسیا 2011 در وزن 50 کیلوگرم

مدال نقره قهرمانی نوجوانان جهان 2011 در وزن 50 کیلوگرم

مدال طلا قهرمانی جوانان آسیا 2014 در وزن 66 کیلوگرم

مدال طلا قهرمانی جوانان جهان 2014 در وزن 66 کیلوگرم

حسن یزدانی

شروع فعالیت حرفه ای

حسن یزدانی کشتی را از سن 11 سالگی و در سال 2006 میلادی آغاز کرد. او در سال 2011 به عضویت تیم ملی نوجوانان ایران درآمد و در اوت سال 2011 با شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا 2011 به مدال برنز وزن 50 کیلوگرم دست یافت. نوزده روز پس از کسب مدال برنز آسیا، یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرد و با کسب عنوان دوم به مدال نقره وزن 50 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت.

حسن یزدانی در ژوئن سال 2014 به عنوان نماینده وزن 66 کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا شرکت کرد و با پیروزی مقابل رقیبان به قهرمانی رسید و مدال طلا گرفت. او دو ماه بعد در مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان در زاگرب کرواسی در وزن 66 کیلوگرم شرکت کرد و قهرمان جوانان جهان شد. یزدانی پس از این قهرمانی به ردهٔ سنی بزرگسالان آمد و در لیگ برتر کشتی ایران توانست ختاگ تسابالوف قهرمان وزن 70 کیلوگرم جهان از روسیه را شکست دهد.

سال های فعالیت

سال 2015

یزدانی در 11 بهمن سال 1393 در اولین تجربهٔ خود در رده سنی بزرگسالان در مسابقات جایزه بزرگ پاریس شرکت کرد و قهرمان شد. او سپس در مسابقات جام جهانی 2015 لس آنجلس که در ماه فروردین سال 1394 برگزار شد شرکت کرد و به همراه سایر ملی پوشان ایرانی قهرمان جام جهانی کشتی شد. یزدانی در اردیبهشت 1394 در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد ایران شرکت کرد و در فینال اول در مقابل مهدی تقوی قهرمان سابق جهان با نتیجه 6 بر 4 پیروز شد. تقوی در فینال دوم در مقابل یزدانی حاضر نشد و بدین ترتیب یزدانی برای مسابقات قهرمانی کشتی جهان 2015 به عضویت تیم ملی بزرگسالان ایران در وزن 70 کیلوگرم درآمد.

حسن یزدانی

قهرمانی جهان 2015

حسن یزدانی در شهریور 1394 به عنوان نمایندهٔ ایران در مسابقات قهرمانی کشتی جهان 2015 در وزن 70 کیلوگرم شرکت کرد. او در دیدار اول خود و در مرحلهٔ یک شانزدهم نهایی توانست یانگ یونگ هو از کره جنوبی را با نتیجه شانزده بر چهار شکست دهد. یزدانی در یک هشتم نهایی میروسلاو کایروف از بلغارستان را با فن سر و ته یکی ضربه فنی کرد و در یک چهارم نهایی نیز دیوید تلاشادزه از گرجستان را با همان فن ضربه فنی کرد و راهی دیدار نیمه نهایی شد. یزدانی در نیمه نهایی در مقابل جیمز گرین از آمریکا قرار گرفت و با نتیجه 9 بر 4 پیروز شد و به فینال رسید. یزدانی در فینال در مقابل ماگومدرسول گازیماگومیدوف از روسیه قرار گرفت که با نتیجه 10 بر 3 شکست خورد و به مدال نقره جهان بسنده کرد.

سال 2016

به این دلیل که در کشتی المپیک مسابقات در وزن 70 کیلوگرم برگزار نمی شد، حسن یزدانی در سال 2016 به وزن 74 کیلوگرم آمد. او در روز 12 بهمن 1394 در مسابقات جایزه بزرگ پاریس برای اولین بار در وزن 74 کیلوگرم شرکت کرد، او در این مسابقات ابتدا کشتی گیرانی از اسپانیا و آمریکا را شکست داد و به نیمه نهایی رسید. حریف یزدانی در نیمه نهایی، هموطنش علیرضا قاسمی ملی پوش وزن 74 کیلوگرم ایران در مسابقات قهرمانی جهان 2015 بود. حسن یزدانی با نتیجه 8 بر صفر مقابل علیرضا قاسمی پیروز شد و ضمن صعود به فینال گام بزرگی برای ملی پوش شدن در المپیک برداشت. یزدانی در فینال از علی شعبان اف بلاروسی با نتیجه 7 بر 6 شکست خورد و به مدال نقره رسید.

یزدانی در 27 فروردین 1395 در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی ایران برای المپیک 2016 شرکت کرد. حریف او در این مسابقات مصطفی حسین خانی بود. او در فینال اول با نتیجه 5 بر 1 پیروز شد و در فینال دوم نیز حریف خود را 2 بر 0 شکست داد و به عنوان نماینده وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد ایران در المپیک انتخاب شد.

وی همچنین در خرداد 1395 به همراه تیم ملی کشتی آزاد ایران در جام جهانی کشتی آزاد 2016 که در لس آنجلس برگزار می شد، شرکت کرد. او در این مسابقات اشرف علیف از جمهوری آذربایجان، آلکس دیرینگر از ایالات متحده آمریکا، پاروین رانا از هند و ختاگ تسابلوف کشتی گیر مطرح روسیه را شکست داد و به همراه تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان جام جهانی شد.

المپیک ریو 2016

حسن یزدانی در روز 29 مرداد 1395 در مسابقات وزن 74 کیلوگرم کشتی آزاد المپیک 2016 ریو حاضر شد. او در دیدار نخست خود در مرحله یک هشتم نهایی آسناگه کاستلی از هائیتی را طی یک دقیقه و پنج ثانیه با امتیاز عالی و نتیجهٔ 10 بر 0 شکست داد. یزدانی در یک چهارم نهایی به مصاف سونر دمیرتاش از ترکیه که قهرمان سال 2016 اروپا بود، رفت. یزدانی در این مبارزه با نتیجهٔ 7 بر 0 پیروز شد و به نیمه نهایی صعود کرد. یزدانی در نیمه نهایی به مصاف گلیم خام یوسربایف از قزاقستان رفت. او طی یک دقیقه و چهل ثانیه، از این کشتی گیر با حساب 10 بر 0 پیروز شد و بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به فینال رسید.

حسن یزدانی

یزدانی در دیدار فینال به مصاف انور گدویف از روسیه رفت. گدویف پس از چهل ثانیه یزدانی را خاک کرد و 2 بر 0 جلو افتاد. سپس به علت خون ریزی ابروی گدویف، کشتی قطع شد. گدویف در ادامه به کشتی بازگشت و دو بار دیگر نیز یزدانی را خاک کرد و در پایان تایم اول 6 بر صفر پیش افتاد. در ابتدای تایم دوم حسن یزدانی موفق شد گدویف را خاک کند و نتیجه کشتی 6 بر 2 شد. پس از کسب این دو امتیاز توسط یزدانی، برای چندمین بار کشتی به علت خون ریزی ابروی گدویف قطع شد که این مسئله با اعتراض تماشاگران همراه شد. پس از چند دقیقه وقفه انور گدویف به تشک بازگشت. یزدانی بلافاصله گدویف را خاک کرد و دو امتیاز دیگر گرفت. یزدانی در آخرین ثانیه های کشتی یک بار دیگر با زیرگیری به پاهای انور گدویف رسید و پس از سی ثانیه کش و قوس در خاک، موفق شد گدویف را خاک کند و نتیجه کشتی 6 بر 6 شد اما یزدانی به علت کسب امتیاز آخر پیروز شد و به مدال طلای المپیک رسید. این کشتی برای ایرانیان یک کشتی تاریخی بود، زیرا یزدانی با پیروزی در این مبارزه موفق شد پس از 16 سال برای ایران در رشتهٔ کشتی آزاد در المپیک مدال طلا کسب کند.

بر اساس نظرسنجی فدراسیون کشتی ایران، حسن یزدانی با کسب هشتاد و یک درصد آرا به عنوان برترین کشتی گیر آزادکار ایران در سال 1395 انتخاب شد.

سال 2017

حسن یزدانی در سال 2017 باز هم به یک وزن بالاتر صعود کرد و این بار به وزن 86 کیلوگرم آمد. به گفتهٔ کارشناسان، حسن یزدانی برای تثبیت در این وزن کار سختی را در پیش داشت.

یزدانی در اولین تجربه اش در وزن 86 کیلوگرم به مسابقات جام تختی رفت. او در این مسابقات که در مشهد برگزار می شد با شکست حریفانش قهرمان شد. در حاشیهٔ این رقابت ها از حسن یزدانی به عنوان برترین کشتی گیر سال 2016 ایران در رشتهٔ کشتی آزاد تقدیر شد.

حسن یزدانی

حسن یزدانی به عنوان یکی از نمایندگان وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد ایران در جام جهانی کشتی آزاد 2017 در کرمانشاه شرکت کرد. او در اولین مبارزه اش با نتیجه 11 بر 1 در مقابل سردار بوکه از ترکیه پیروز شد. در این کشتی در حالی که بوکه به پشت یزدانی رفته بود و سعی داشت امتیاز بگیرد، حسن یزدانی یک فن لِنگ بر روی بوکه اجرا کرد و چهار امتیاز گرفت که اجرای این فن توسط حسن یزدانی مورد توجه قرار گرفت.

او در دور دوم کشتی نگرفت و در دور سوم در مقابل اونوربات پروجاو از مغولستان با نتیجهٔ سیزده بر دو پیروز شد. یزدانی در فینال مقابل دیوید تیلور از آمریکا ضربه فنی شد و شکست خورد اما در نهایت تیم ایران به قهرمانی جام جهانی رسید.

یزدانی در اسفند 1395 با رأی مردم ایران به عنوان بهترین ورزشکار مرد ایران در سال 1395 برگزیده شد.

در بازی های همبستگی کشورهای اسلامی 2017، حسن یزدانی نمایندهٔ وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد ایران بود، او ابتدا مقابل بهادر کودیروف از تاجیکستان با نتیجه 10 بر 0 به پیروزی رسید و سپس در مرحله دوم شریف شریف اف قهرمان جهان و المپیک از جمهوری آذربایجان را 11 بر 0 مقتدرانه شکست داد و راهی فینال شد. حریف یزدانی در فینال سلیم یاشار کشتی گیر ترکیه ای صاحب مدال های نقره جهان و المپیک بود. او با حساب 11 بر 0 مقابل یاشار نیز پیروز و قهرمان این مسابقات شد. یزدانی در این مسابقات به دلیل اینکه دو تن از بهترین های وزن 86 کیلوگرم جهان را با اقتدار شکست داد، خودش را به عنوان یکی از مدعیان این وزن در سطح جهان مطرح کرد.

یزدانی در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی ایران در سال 2017 در وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد شرکت کرد، او تا مرحلهٔ نیمه نهایی همهٔ حریفانش را با امتیاز عالی شکست داد، یزدانی در نیمه نهایی مقابل علیرضا کریمی با نتیجه 5 بر 0 پیروز شد و در مبارزهٔ نهایی هم عزت الله اکبری را با نتیجه 12 بر 2 شکست داد و به رتبه اول انتخابی دست یافت.

قهرمانی جهان 2017

حسن یزدانی روز 3 شهریور 1396 در وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی جهان 2017 که در پاریس برگزار می شد شرکت کرد، او در مبارزهٔ اول در مقابل عظمت دولت بکوف از قزاقستان قرار گرفت، در ابتدای کشتی دولت بیکوف با دو امتیاز از یزدانی پیشی گرفت اما در نهایت یزدانی 12 بر 2 مقابل حریفش پیروز شد.

یزدانی در دومین مبارزه اش پیوتر ایانولوف از مولداوی را با اجرای فنون رکبی و پیش انداز از پهلو 10 بر 0 شکست داد و راهی دور بعدی شد.

یزدانی در یک چهارم نهایی مقابل الکساندر گوستیف از جمهوری آذربایجان قرار گرفت و باز هم با حملات پی در پی با نتیجهٔ 10 بر 0 پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد. وی در نیمه نهایی با ولادیسلاو والیف از روسیه کشتی گرفت، او در این مبارزه سه بار پای ولادیسلاو والیف را از تشک خارج کرد و 3 امتیاز به دست آورد و در وقت دوم هم حریف روس را محکوم به کم کاری کرد و یک امتیاز دیگر را نیز به خود اختصاص داد و در نهایت چهار بر صفر پیروز شده و فینالیست شد. والیف در این کشتی سرش به صورت حسن یزدانی اصابت کرد و سپس صورتش دچار خون ریزی شد.

یزدانی در فینال با بوریس ماکوجف از اسلواکی مبارزه کرد، با امتیاز عالی پیروز شد و به این ترتیب مقتدارانه قهرمان جهان شد.

حسن یزدانی

مدال طلای او تنها مدال کشتی آزاد ایران در قهرمانی جهان 2017 بود.

حسن یزدانی به علت عملکرد درخشان در مسابقات کشتی قهرمانی جهان 2017، از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان بهترین کشتی گیر مرد سال در جهان انتخاب شد. طبق اعلام سایت اتحادیهٔ جهانی کشتی حسن یزدانی در 16 وزن برگزار شدهٔ کشتی مردان، بهترین عملکرد را داشته است.

سال 2018

قهرمانی آسیا 2018

حسن یزدانی موفق شد در اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در شهر بیشکک قرقیزستان، مدال طلای وزن 86 کیلوگرم رقابت ها را با نتیجه های عالی از آن خود کند.

بازی های آسیایی 2018

حسن یزدانی در وزن 86 کیلوگرم کشتی آزاد بازی های آسیایی 2018 شرکت کرد و ابتدا فاریانسیاه از اندونزی را طی چهل و چهار ثانیه با 10 امتیاز اختلاف شکست داد، سپس مقابل پاوان کومار از هند 11 بر 0 پیروز شد و به نیمه نهایی رسید. یزدانی در نیمه نهایی اویتومن از مغولستان را 12 بر 2 شکست داد و به فینال رسید، در فینال نیز حسن یزدانی مقابل دومنیک ابونادر از لبنان طی نود ثانیه با نتیجهٔ 10 بر 0 پیروز شد و مدال طلای بازی های آسیایی را نیز به کارنامهٔ افتخاراتش اضافه کرد.

قهرمانی جهان 2018

حسن یزدانی در نخستین دیدار خود در وزن 86 کیلوگرم رقابت های جهانی بوداپست به مصاف دیوید تیلور آمریکایی رفت. یزدانی در ابتدای این دیدار پنج امتیاز از حریف خود پیش افتاد و سه دقیقهٔ نخست با نتیجهٔ 5 بر 2 به سود حسن یزدانی پایان پذیرفت. اما در ادامه این دیوید تیلور بود که توانست در وقت دوم، رقابت را با نتیجهٔ 11 بر 6 به سود خود به پایان برساند. در ادامه با توجه به صعود تیلور آمریکایی به فینال مسابقات، حسن یزدانی شانس مجدد کسب مدال برنز را به دست آورد و برای کسب این مدال به مصاف رقیبان خود در مرحلهٔ شانس مجدد رفت. او ابتدا توانست در مدت کمتر از سه دقیقه حاجی رجب اف از بلاروس را با نتیجهٔ 10 بر صفر شکست دهد و در دور بعد به مصاف توربلانکا کورالتا از کوبا رفت و در یک رقابت نه چندان سخت توانست در مدت چهار دقیقه 10 امتیاز از این رقیب کوبایی بگیرد تا مجوز رقابت در مسابقهٔ رده بندی این دوره از مسابقات را بدست آورد. یزدانی در دیدار رده بندی با نتیجهٔ 11 بر 5 کورگلیف از روسیه را نیز شکست داد و صاحب مدال برنز مسابقات جهانی 2018 شد.

حسن یزدانی

سال 2019

حسن یزدانی موفق شد در مرحله پایانی مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد ایران در وزن 86 ک گ تنها رقیب خود کامران قاسمپور را با نتیجه 6 بر 3 شکست بدهد و به عنوان نمایندهٔ کشتی ایران در مسابقات قهرمانی جهان در وزن 86 ک گ شرکت کند.

قهرمانی جهان 2019

حسن یزدانی در وزن 86 ک گ قهرمانی جهان 2019 در نورسلطان قزاقستان پس از استراحت در دور نخست در اولین مسابقه خود به مصاف جیمی اسپینال دارنده مدال نقره المپیک لندن 2012 و مدال برنز بازی های پان آمریکن تورنتو 2015 از پورتوریکو رفت و توانست در مدت زمان کمتر از سه دقیقه و با نتیجه 10 بر هیچ بر نایب قهرمان المپیک لندن پیروز شود. یزدانی سپس با استفان ورب از مجارستان روبه رو شد و در حالی که با نتیجهٔ 12 بر 2 از حریف خود پیش بود، در وقت نخست توانست ورب را ضربه فنی کند و به مرحله یک چهارم پایانی راه یافت. یزدانی در این مرحله به مصاف آرتور نایفونوف از روسیه رفت. این آزادکار ایرانی در حالی که سی ثانیه به پایان وقت نخست باقی مانده بود و با نتیجهٔ 4 بر 2 از حریف روسی پیش افتاده بود، توانست حریف را در پل نگه دارد و ضربه فنی کند. یزدانی با این برد توانست مجوز حضور در مسابقهٔ نیمه پایانی وزن 86 ک گ مسابقات جهانی و همچنین سهمیهٔ المپیک 2020 توکیو را برای کشتی ایران به ارمغان بیاورد. یزدانی در نیمه پایانی پرقدرت ظاهر شد و در مدت زمان دو دقیقه میلس ناظم آمینه از کشور سن مارینو را با نتیجهٔ 11 بر صفر از پیش رو برداشت و به مسابقه پایانی رسید. یزدانی در دیدار پایانی باید به مصاف دیپاک پونیا از هند می رفت اما حریف هندی او به علت آسیب دیدگی از ناحیهء پا از رقابت نهایی انصراف داد و دست حسن یزدانی به عنوان فرد پیروز بالا رفت. یزدانی با این پیروزی به دومین عنوان قهرمانی خود در مسابقات جهانی رسید.

زندگی شخصی

مذهب و اصالت

حسن یزدانی مسلمان شیعه است و اصالتاً اهل چرات، سوادکوه می باشد. وی در بسیاری از مسابقات بر روی دوبندهٔ او لفظ یاعلی درج شده است. او مدال طلای المپیک 2016 خود را به حرم امام رضا اهدا کرد. حسن یزدانی در اسفند سال 1395 خادم حرم امام رضا شد.

تحصیلات

حسن یزدانی دانشجوی دانشگاه سما واحد قائم شهر است. پس از قهرمانی یزدانی در المپیک 2016، حمید میرزاده رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی کسب مدال طلای المپیک را به حسن یزدانی و جامعهٔ ورزشی کشور تبریک گفت.

امور خیریه

حضور با لباس آتش نشانی روی تشک

در حاشیه رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی سال 2017 که در مشهد انجام شد، از حسن یزدانی به عنوان بهترین کشتی گیر ایران در رشته کشتی آزاد تجلیل شد و او برای زنده نگه داشتن یاد آتش نشان های حادثه پلاسکو، با لباس آتش نشان ها بر روی تشک حاضر شد و جایزه خود را از دست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان دریافت کرد.

حضور در جمع کودکان دارای سندروم داون

حسن یزدانی در 23 آبان 1396 به همراه چند کشتی گیر دیگر در جمع کودکان دارای سندروم داون حاضر شد و به نشانهٔ حمایت از این کودکان با آن ها به صورت نمادین کشتی گرفت.

کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه

در آبان 1396 حسن یزدانی و جمعی دیگر از کشتی گیران ایرانی برای کمک به مردم، در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حاضر شدند و ضمن دیدار و همدردی با زلزله زدگان کمک های غیرنقدی خود، مردم و جامعهٔ کشتی را به مردم زلزله زده اهدا کردند.

منبع: ویکی پدیا ، نمناک

منبع خبر : شمانیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «شمانیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
مازندران   لس آنجلس   کشتی گیر   روسیه   قهرمانی جوانان آسیا   مدال طلا   آزادکار   قهرمانی جهان   مدال   مسابقات جام جهانی   حسن یزدانی   قهرمانی نوجوانان   قهرمان المپیک   جام جهانی   قهرمانی آسیا   کشتی   قهرمانی جوانان جهان   امامعلی حبیبی   مهدی تقوی   اسفند   یزدانی   لیگ برتر کشتی   المپیک   قهرمان جهان   کودکی   کمیل قاسمی   بیوگرافی   کرواسی   فدراسیون جهانی کشتی   مسابقات جایزه بزرگ   قهرمانی نوجوانان جهان   نوجوانان ایران   مسابقات کشتی   تیم ملی   ملی پوش   فینال   بازی های آسیایی   مسابقات قهرمانی جهان   مدال برنز   بزرگسالان   ورزشکاران   مسابقات قهرمانی   تیم ملی کشتی آزاد  
اخبار مرتبط
بیوگرافی “حسن یزدانی” قهرمان جهان و المپیک + عکس های جدید
تیتر امروز
راند سوم یزدانی- تیلور ماند برای توکیو/ از دعو ت نامه ویژه برای پلنگ ایرانی تا محبوبیت در میان مغرورترین های روس ها
تسنیم
پایان کار ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز مدال طلای جهان روی سینه حسن یزدانی نشست
598
کارنامه آزادکاران در مسابقات جهانی؛ یزدانی ستاره درخشان آسمان نورسلطان
شفاف نیوز
کارنامه آزادکاران در نورسلطان
مشرق نیوز
کارنامه آزادکاران در مسابقات جهانی
مردم نیوز
کشتی قهرمانی جهان؛ کارنامه آزادکاران در مسابقات جهانی؛ یزدانی ستاره درخشان آسمان نورسلطان
فارس
حسن یزدانی قهرمان جهان شد/ چهارمی ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز
افق تازه
تیم ملی کشتی آزاد ایران چهارم جهان شد
برترین ها
کشتی آزاد قهرمانی جهان/ ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز چهارم شد
ایران آنلاین
تیم ملی کشتی آزاد ایران چهارم شد
فرارو
کشتی آزاد قهرمانی جهان|تیم ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و 2 برنز چهارم شد
تسنیم
برق طلا در کاروان کشتی ایران درخشد؛ یزدانی قهرمان شد
فردا نیوز
کشتی قهرمانی جهان| برق طلا در کاروان ایران درخشد؛ یزدانی قهرمان شد
وانا نیوز
برق طلا در کاروان ایران درخشد؛ یزدانی قهرمان شد
رویداد 24
یزدانی قهرمان شد
بانک ورزش
کشتی قهرمانی جهان/ پایان کار ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز
کیهان ورزشی
کشتی قهرمانی جهان/ سومی تیم ملی کشتی آزاد ایران مسجل شد
کیهان ورزشی
کشتی قهرمانی جهان/ احسان پور صاحب مدال برنز شد
کیهان ورزشی
تیم ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز چهارم شد
برنا نیوز
ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و 2 برنز چهارم شد/اختلاف یک امتیازی با تیم سوم
خبرگزاری ایلنا
سعدالله یف، آخرین قهرمان مسابقات جهانی کشتی آزاد/ ایران بخاطر یک امتیاز سکو را از دست داد
ایسنا
حسن یزدانی قهرمان جهان شد
دنیای اقتصاد
نابغه کشتی ایران قهرمان جهان شد/ تنها مدال طلای ایران بر گردن حسن یزدانی
سایت جماران
حسن یزدانی قهرمان جهان شد/ پایان کار ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز
ایسنا
کشتی قهرمانی جهان| سومی تیم ملی کشتی آزاد ایران مسجل شد/ بازگشت به سکو بعد از 4 سال
فارس
احسان پور صاحب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان شد
فرتاک ورزشی
احسان پور به مدال برنز دست یافت
فرتاک نیوز
احسان پور دومین مدال برنز ایران را گرفت
ایرنا
کشتی قهرمانی جهان| احسان پور صاحب مدال برنز شد
فارس
انصراف کشتی گیر هندی/ مدال طلای حسن یزدانی قطعی شد
سایت جماران
یزدانی بدون مبارزه طلایی شد
مرآت نیوز
کشتی آزاد قهرمانی جهان| ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز چهارم شد
نباپرس
کریمی دومین مدال را برای ایران به ارمغان آورد/ امروز هم طلسم طلا نشکست
رویداد 24
کشتی قهرمانی جهان/کریمی دومین مدال را برای ایران به ارمغان آورد
کیهان ورزشی
کشتی قهرمانی جهان|کریمی دومین مدال را برای ایران به ارمغان آورد/ امروز هم طلسم طلا نشکست
وانا نیوز
کشتی آزاد قهرمانی جهان| مدال برنز بر گردن یونس
خبرگزاری دانشجو
کشتی قهرمانی جهان| امامی چراغ اول را روشن کرد؛ مدال برنز بر گردن یونس
وانا نیوز
کشتی قهرمانی جهان| طوفان به فینال رسید/ یزدانی در یک دقیقه و 53 ثانیه فینالیست شد!
وانا نیوز
امامی حریف انگلیسی را ضربه فنی کرد/ مدال برنز بر گردن یونس + فیلم
العالم
اخبار مرتبط
bltتیتر امروز : بیوگرافی “حسن یزدانی” قهرمان جهان و المپیک + عکس های جدید
bltتسنیم : راند سوم یزدانی- تیلور ماند برای توکیو/ از دعو ت نامه ویژه برای پلنگ ایرانی تا محبوبیت در میان مغرورترین های روس ها
blt598 : پایان کار ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز مدال طلای جهان روی سینه حسن یزدانی نشست
bltشفاف نیوز : کارنامه آزادکاران در مسابقات جهانی؛ یزدانی ستاره درخشان آسمان نورسلطان
bltمشرق نیوز : کارنامه آزادکاران در نورسلطان
bltمردم نیوز : کارنامه آزادکاران در مسابقات جهانی
bltفارس : کشتی قهرمانی جهان؛ کارنامه آزادکاران در مسابقات جهانی؛ یزدانی ستاره درخشان آسمان نورسلطان
bltافق تازه : حسن یزدانی قهرمان جهان شد/ چهارمی ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز
bltبرترین ها : تیم ملی کشتی آزاد ایران چهارم جهان شد
bltایران آنلاین : کشتی آزاد قهرمانی جهان/ ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز چهارم شد
bltفرارو : تیم ملی کشتی آزاد ایران چهارم شد
bltتسنیم : کشتی آزاد قهرمانی جهان|تیم ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و 2 برنز چهارم شد
bltفردا نیوز : برق طلا در کاروان کشتی ایران درخشد؛ یزدانی قهرمان شد
bltوانا نیوز : کشتی قهرمانی جهان| برق طلا در کاروان ایران درخشد؛ یزدانی قهرمان شد
bltرویداد 24 : برق طلا در کاروان ایران درخشد؛ یزدانی قهرمان شد
bltبانک ورزش : یزدانی قهرمان شد
bltکیهان ورزشی : کشتی قهرمانی جهان/ پایان کار ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز
bltکیهان ورزشی : کشتی قهرمانی جهان/ سومی تیم ملی کشتی آزاد ایران مسجل شد
bltکیهان ورزشی : کشتی قهرمانی جهان/ احسان پور صاحب مدال برنز شد
bltبرنا نیوز : تیم ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و دو برنز چهارم شد
bltخبرگزاری ایلنا : ایران با کسب یک مدال طلا، یک نقره و 2 برنز چهارم شد/اختلاف یک امتیازی با تیم سوم
bltایسنا : سعدالله یف، آخرین قهرمان مسابقات جهانی کشتی آزاد/ ایران بخاطر یک امتیاز سکو را از دست داد
bltدنیای اقتصاد : حسن یزدانی قهرمان جهان شد
bltسایت جماران : نابغه کشتی ایران قهرمان جهان شد/ تنها مدال طلای ایران بر گردن حسن یزدانی
bltایسنا : حسن یزدانی قهرمان جهان شد/ پایان کار ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز
bltفارس : کشتی قهرمانی جهان| سومی تیم ملی کشتی آزاد ایران مسجل شد/ بازگشت به سکو بعد از 4 سال
bltفرتاک ورزشی : احسان پور صاحب مدال برنز مسابقات قهرمانی جهان شد
bltفرتاک نیوز : احسان پور به مدال برنز دست یافت
bltایرنا : احسان پور دومین مدال برنز ایران را گرفت
bltفارس : کشتی قهرمانی جهان| احسان پور صاحب مدال برنز شد
bltسایت جماران : انصراف کشتی گیر هندی/ مدال طلای حسن یزدانی قطعی شد
bltمرآت نیوز : یزدانی بدون مبارزه طلایی شد
bltنباپرس : کشتی آزاد قهرمانی جهان| ایران با یک طلا، یک نقره و 2 برنز چهارم شد
bltرویداد 24 : کریمی دومین مدال را برای ایران به ارمغان آورد/ امروز هم طلسم طلا نشکست
bltکیهان ورزشی : کشتی قهرمانی جهان/کریمی دومین مدال را برای ایران به ارمغان آورد
bltوانا نیوز : کشتی قهرمانی جهان|کریمی دومین مدال را برای ایران به ارمغان آورد/ امروز هم طلسم طلا نشکست
bltخبرگزاری دانشجو : کشتی آزاد قهرمانی جهان| مدال برنز بر گردن یونس
bltوانا نیوز : کشتی قهرمانی جهان| امامی چراغ اول را روشن کرد؛ مدال برنز بر گردن یونس
bltوانا نیوز : کشتی قهرمانی جهان| طوفان به فینال رسید/ یزدانی در یک دقیقه و 53 ثانیه فینالیست شد!
bltالعالم : امامی حریف انگلیسی را ضربه فنی کرد/ مدال برنز بر گردن یونس + فیلم
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.