مخبر - 1398/07/03 - دادستان کل کشور:یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است

دادستان کل کشور:یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است
به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد در حسینیه اعظم فرحزاد، اظهار کرد: امشب به روایتی شب شهادت چهارمین امام شیعیان حضرت امام سجاد (ع) است.
دادستان کل کشور:یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس، حجت الاسلام و المسلمین منتظری در مراسم عزاداری شب شهادت امام سجاد در حسینیه اعظم فرحزاد، اظهار کرد: امشب به روایتی شب شهادت چهارمین امام شیعیان حضرت امام سجاد (ع) است. ایشان از طرف مادر بزرگوارشان که به این آب و خاک تعلق دارد افتخاری برای ما ایرانیان هستند.

وی گفت: امام سجاد (ع) سه سال از عمر شریف خود را در دوران جد بزرگوارشان حضرت علی (ع) ده سال را در دوران امامت امام حسن مجتبی (ع) و ده سال از عمرشان را در کنار پدر بزرگوارشان حضرت سید الشهدا (ع) سپری کردند و در سال 95 هجری قمری در سن 57 سالگی توسط یکی از خبیث ترین خلفای بنی امیه به شهادت رسیدند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری بیان کرد: این امام (ع) در واقعه کربلا بنا به تدبیر الهی دچار بیماری بودند و تب شدیدی بر ایشان عارض شده بود و یک نوع تکلیف بود تا وظیفه دفاع از حریم امام حسین (ع) از آن حضرت برداشته شود.

وی ادامه داد: شرایط جسمانی این امام بزرگوار از عصر روز عاشورا به بهبودی رفت و بخش دوم نهضت امام حسین (ع) به رهبری این امام بزرگوار و با همراهی حضرت زینب (س) آغاز شد.

دادستان کل کشور گفت: در آغاز نهضت امام حسین (ع) که از شهر مدینه شروع شد، وقتی سیدالشهدا (ع)  خطر بزرگ را برای جهان اسلام دید حرکت الهی خود را از مدینه شروع کرد و عزیزترین افراد خانواده اش را در این سفر با خود همراه کرد.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: هزینه این قیام، جان عزیز امام حسین (ع) و فرزندان و اصحاب باوفایش و نیز اسارت زن و بچه اش بوده است و این هزینه را خداوند باید قرار می داد تا اسلام که دین نجات بخش بشریت است، باقی بماند.

وی گفت: بخش اول نهضت امام حسین (ع) از صبح عاشورا تا عصر عاشورا بود و بخش دوم آن از عصر عاشورا و با رهبری امام سجاد (ع) شکل گرفت. البته امام حسین (ع) می توانست با قدرت غیرقابل تصور برای ما پیروز این میدان باشد؛ اما خداوند مقدر کرده بود که مسیر طبیعی طی شود و دین اسلام با خون امام حسین و یارانش آبیاری گردد. چون اگر قیام امام حسین (ع) در عصر عاشورا به پایان می رسید قطعا بنی امیه می توانست آثار و تبعات نهضت را به گونه ای هدایت کند که دیگر هیچ نشانی از قیام امام حسین (ع) باقی نماند.

دادستان کل کشور افزود: از عصر روز عاشورا تا برگشتن این قافله داغدیده به کربلا در اربعین و سپس ورود ایشان به مدینه، حرکتی حماسی بوده که از سوی خاندان امام حسین (ع) شکل گرفت.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: خطبه های بسیاری از خاندان اهل بیت (ع) وجود دارد که نسبت به این قیام الهی روشنگری می کرده اند و امام سجاد (ع) در هر فرصتی که پیدا می شد در بین مردم حاضر و به روشنگری در مورد این قیام الهی می پرداخت و در این خطبه ها توانستند فلسفه قیام امام حسین (ع) را برای مردم تبیین کنند.

وی بیان کرد: امام سجاد (ع) در مسیر برگشت خود از شام به مدینه مسیر را به گونه ای انتخاب کردند که از کربلا عبور کنند و این زیارت اولین پیاده روی اربعین است و حالا ببینید که اربعین و زیارت اربعین به چه جایگاه بلند و رفیعی رسیده است و مردم چه ارادتی به امام حسین (ع) پیدا کرده اند.

دادستان کل کشور گفت: اربعین امروز دیگر مختص عراق و یا ایران نیست بلکه یک حرکت جهانی شده است و نه تنها شیعیان بلکه حتی مسیحیان هم در ایام اربعین به زیارت امام حسین (ع) می روند و برای آن ارزش قائل هستند.

حجت الاسلام والمسلمین منتظری گفت: ما هر چقدر در مسیر امام حسین (ع) حرکت کنیم و پیرو مکتب اهل بیت (ع) بوده و شیعه ولایت علی (ع) باشیم در زندگی موفق تر خواهیم بود.

وی اظهار کرد: تکلیف اکنون ما ادامه این نهضت بزرگ است، مردم زمان امام حسین (ع) را اگر ببینیم باید متوجه شویم که چه شد که این حادثه عظیم آفریده شد، چون همه کسانی که به جنگ با امام حسین (ع) آمدند تماماً مسلمان بودند اما پس از 20 سال از شهادت امام علی (ع) این مردم عوض شدند و به جنگ فرزندش رفتند و علت این کار هم فاصله گرفتن آنها از ولایت و قطع تبعیت از ولایت است.

دادستان کل کشور تصریح کرد: امروز برای ما قیام امام حسین (ع) و حرکت امام سجاد (ع) یک درس بزرگ است که باید به آن بیشتر توجه کنیم؛ چراکه اکنون هم تقابل بین حق و باطل وجود دارد. ملت ایران در طی 40 سال گذشته به ندای ولی فقیه جواب مثبت داده و توانسته است سربلند و موفق باشد و وقتی که ملت ایران به ندای ولی فقیه زمان لبیک گفت دشمنی ها هم با این ملت شروع گردید، به طوری که جنگ هشت ساله را به کشور ما تحمیل کردند و اکنون هم جنگ اقتصادی را با شدت بیشتری به ما تحمیل می کنند.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: بخشی از مشکلات اقتصادی کنونی ما به خاطر این جنگ دشمن خارجی است و بخشی هم به خاطر سوءمدیریت ها و بخشی هم به خاطر خرابکاری های عده ای از افراد فاسد است. افرادی که یا صرفاً منافع خود را می بینند و یا مأمور مستقیم دشمن هستند.

دادستان کل کشور افزود: بخشی از این فسادی که اکنون وجود دارد ریشه در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است، هدف دشمن هم صرفاً ایجاد نارضایتی در بین مردم است و می خواهد القا کند که نظام ما ناکارآمد است و نمی تواند مشکلات مردم را حل کند .

حجت الاسلام و المسلمین منتظری گفت: اتاق فکر و اندیشه های زیادی را به کار بسته اند و از باز بودن بستر بی در و پیکر فضای مجازی سوءاستفاده می کنند تا مردم را دچار یأس و ناامیدی کنند، البته هرگز به این هدفشان که ناامیدی مردم است نخواهند رسید.

وی افزود: اگر ابتدای جنگ تحمیلی را ببینیم خواهیم دید که مردم با دست خالی به جنگ با دشمنِ تا دندان مسلح، رفتند و با اینکه فشنگ و گلوله ای نداشتند اما در مقابل تهاجم دشمن ایستادگی کردند. اکنون نتیجه این مقاومتها این شده است که کشور ما در میان کشورهای منطقه و حتی دنیا سرآمد و سربلند است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری بیان کرد: اکنون باید ببینیم که چگونه دشمن اسلام، در یمن زمین گیر شده است و نمی تواند کارش را پیش ببرد به طوری که در ابتدای جنگ می گفت سه روزه پیروز خواهیم شد؛ اما اکنون چهار و نیم  سال است که در یمن گرفتار و تحقیر شده است .

وی تأکید کرد: مردم یمن مردمی هستند که ولایتمدار هستند و عاشورا و ولایت علی ابن ابی طالب (ع) را تابلوی مسیر خود قرار داده اند. نمونه های مختلف مقاومت در فلسطین، عراق ، لبنان و یمن را اکنون می توانیم مشاهده کنیم که منشأ همه آنها قیام امام حسین (ع) است.

دادستان کل کشور با بیان اینکه وظیفه سنگین ما اکنون حفاظت از این نهضت است، به عزم جدی دستگاه قضایی برای مبارزه با فساد اشاره کرد و گفت: اگر چه یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است؛ اما این گونه نیست و باید بدانید که نظام ما بحمدالله سالم است.

حجت الاسلام و المسلمین منتظری افزود: تا زمانی که نهضت امام حسین (ع) و اربعین وجود دارد ما از توطئه های دشمن هراسی نداریم.

وی در پایان گفت: برای حفظ نظام اسلامی باید کمی این مشکلات را تحمل کنیم چون اکنون کشور ما مانند یک ستاره ای است که در منطقه می درخشد و ملتهای منطقه در حال الگو گرفتن از آن هستند.

انتهای پیام/


منبع خبر : فارس

محتوای این خبر به صورت خودکار از «فارس» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
عراق   جهان اسلام   مسیحیان   اربعین حسینی   زیارت   امام علی علیه السلام   فرحزاد   واقعه کربلا   مکتب اهل بیت   دین اسلام   امام حسن مجتبی علیه السلام   دادستان کل کشور   بنی امیه   تشیع   اهل بیت   یارانش   قافله   امام حسین علیه السلام   حضرت زینب سلام الله علیها   امام سجاد علیه السلام   شب شهادت   فلسفه   ایرانیان   وبا   حسینیه   پیاده روی اربعین  
اخبار مرتبط
رسانه ها تفکر ناب اسلامی را به جهان معرفی کنند/ ویژگی های پنج گانه مجاهدان
ایسکانیوز
تبلیغات شهری در ایام اربعین انتقال دهنده پیام حسینی باشد
خبرگزاری حوزه
10 شب 10 منبر| صراف: آنچه باعث شد امام حسین (ع) ارزشمندترین خون را در راه خدا ببخشد
فارس
یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است
جامعه مهندسین
امام سجاد (ع) در واقعه کربلا چند ساله بودند؟
پارسینه
پیروزی جبهه مقاومت با پیروی از نهضت عاشورا
صدا و سیما
امام سجاد (ع) برای احیای نهضت عاشورا و تبلیغ دین در دوران خفقان چه کرد؟
باشگاه خبرنگاران
دادستان کل کشور: یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است
صراط
دادستان کل کشور:یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است
شهدای ایران
اهمیت پیاده روی اربعین از نگاه استاد حوزه علمیه قم
خبرآنلاین
بخشی از مشکلات اقتصادی بخاطر خرابکاری برخی افراد فاسد است
ناطقان نیوز
دادستان کشور: ریشه بخشی از فساد کنونی در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است
الف
مسیرهای پیاده روی اربعین کدامند؟ + نقشه
ایران اکونومیست
امام سجاد(ع) فرماندهی در لباس اسارت
شیعه نیوز
ریشه بخشی از فساد کنونی در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است/ مردم یمن ولایتمدار هستند
دیده بان ایران
بخشی از این فسادی که اکنون وجود دارد ریشه در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است
اطلاعات روز
هدف دشمن ایجاد نارضایتی در میان مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام است
خبرگزاری حوزه
بخشی از این فسادی که اکنون وجود دارد ریشه در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است/ یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است
مشرق نیوز
تکلیف ما ادامه دادن نهضت حسینی است
ایرنا
دشمنان از باز بودن بستر بی در و پیکر فضای مجازی برای ناامیدی مردم استفاده می کنند
خبرگزاری ایلنا
ما از توطئه های دشمن هراسی نداریم
مرور نیوز
نظام ما سالم است/ برای حفظ نظام اسلامی باید مشکلات را تحمل کنیم
خبرگزاری موج
ریشه بخشی از فساد کنونی در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است
ایسنا
برای حفظ نظام باید کمی مشکلات را تحمل کنیم
مهر نیوز
امام سجاد(ع) در واقعه کربلا چند ساله بود؟
خبرآنلاین
سید ساجدین (ع)، پیشوایی با سلاح دعا
ایرنا
روش های مبارزه امام سجاد(ع) با حکومت بنی امیه/ آیا سیدالعابدین(ع) برای مبارزه تنها دعا می خواند؟+تصاویر
موج رسا
مردم و مسئولان استان قم در میزبانی هر چه بهتر زائران اربعین حسینی تلاش کنند
تسنیم
مسیر های پیاده روی اربعین کدام اند؟ +نقشه
رویداد 24
اسکان 30 هزار زائر اربعین در صحن حضرت زینب(س) در کربلا/ پذیرش زائران از دهم صفر
تسنیم
مسیرهای پیاده روی اربعین کدامند؟
صبحانه با خبر
مسیرهای پیاده روی اربعین کدامند؟ +نقشه
شهدای ایران
مسیر های پیاده روی اربعین کدامند؟
پارسینه
مسیرهای پیاده روی اربعین کدامند؟/ نقشه
خبرآنلاین
اقدامات امام سجاد(ع) برای احیای نهضت عاشورا
پایگاه وارث
کاروان اسرای کربلا در کدام اربعین به کربلا گام نهادند؟
خبرآنلاین
صحبت های خواندنی استاد انصاریان درباره پیاده روی اربعین
خبرگزاری حوزه
نکاتی پیرامون پیاده روی اربعین حسینی
فانوس نیوز
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین: روشنگری ویژگی رسانه انقلابی است
تسنیم
نخستین طلایه دارن اربعین حسینی از جنوب عراق عازم کربلا شدند
ایرنا
اخبار مرتبط
bltایسکانیوز : رسانه ها تفکر ناب اسلامی را به جهان معرفی کنند/ ویژگی های پنج گانه مجاهدان
bltخبرگزاری حوزه : تبلیغات شهری در ایام اربعین انتقال دهنده پیام حسینی باشد
bltفارس : 10 شب 10 منبر| صراف: آنچه باعث شد امام حسین (ع) ارزشمندترین خون را در راه خدا ببخشد
bltجامعه مهندسین : یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است
bltپارسینه : امام سجاد (ع) در واقعه کربلا چند ساله بودند؟
bltصدا و سیما : پیروزی جبهه مقاومت با پیروی از نهضت عاشورا
bltباشگاه خبرنگاران : امام سجاد (ع) برای احیای نهضت عاشورا و تبلیغ دین در دوران خفقان چه کرد؟
bltصراط : دادستان کل کشور: یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است
bltشهدای ایران : دادستان کل کشور:یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است
bltخبرآنلاین : اهمیت پیاده روی اربعین از نگاه استاد حوزه علمیه قم
bltناطقان نیوز : بخشی از مشکلات اقتصادی بخاطر خرابکاری برخی افراد فاسد است
bltالف : دادستان کشور: ریشه بخشی از فساد کنونی در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است
bltایران اکونومیست : مسیرهای پیاده روی اربعین کدامند؟ + نقشه
bltشیعه نیوز : امام سجاد(ع) فرماندهی در لباس اسارت
bltدیده بان ایران : ریشه بخشی از فساد کنونی در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است/ مردم یمن ولایتمدار هستند
bltاطلاعات روز : بخشی از این فسادی که اکنون وجود دارد ریشه در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است
bltخبرگزاری حوزه : هدف دشمن ایجاد نارضایتی در میان مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام است
bltمشرق نیوز : بخشی از این فسادی که اکنون وجود دارد ریشه در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است/ یکی از اهداف دشمن القای فساد در کشور است
bltایرنا : تکلیف ما ادامه دادن نهضت حسینی است
bltخبرگزاری ایلنا : دشمنان از باز بودن بستر بی در و پیکر فضای مجازی برای ناامیدی مردم استفاده می کنند
bltمرور نیوز : ما از توطئه های دشمن هراسی نداریم
bltخبرگزاری موج : نظام ما سالم است/ برای حفظ نظام اسلامی باید مشکلات را تحمل کنیم
bltایسنا : ریشه بخشی از فساد کنونی در برنامه ریزی دشمن از آن سوی مرزها است
bltمهر نیوز : برای حفظ نظام باید کمی مشکلات را تحمل کنیم
bltخبرآنلاین : امام سجاد(ع) در واقعه کربلا چند ساله بود؟
bltایرنا : سید ساجدین (ع)، پیشوایی با سلاح دعا
bltموج رسا : روش های مبارزه امام سجاد(ع) با حکومت بنی امیه/ آیا سیدالعابدین(ع) برای مبارزه تنها دعا می خواند؟+تصاویر
bltتسنیم : مردم و مسئولان استان قم در میزبانی هر چه بهتر زائران اربعین حسینی تلاش کنند
bltرویداد 24 : مسیر های پیاده روی اربعین کدام اند؟ +نقشه
bltتسنیم : اسکان 30 هزار زائر اربعین در صحن حضرت زینب(س) در کربلا/ پذیرش زائران از دهم صفر
bltصبحانه با خبر : مسیرهای پیاده روی اربعین کدامند؟
bltشهدای ایران : مسیرهای پیاده روی اربعین کدامند؟ +نقشه
bltپارسینه : مسیر های پیاده روی اربعین کدامند؟
bltخبرآنلاین : مسیرهای پیاده روی اربعین کدامند؟/ نقشه
bltپایگاه وارث : اقدامات امام سجاد(ع) برای احیای نهضت عاشورا
bltخبرآنلاین : کاروان اسرای کربلا در کدام اربعین به کربلا گام نهادند؟
bltخبرگزاری حوزه : صحبت های خواندنی استاد انصاریان درباره پیاده روی اربعین
bltفانوس نیوز : نکاتی پیرامون پیاده روی اربعین حسینی
bltتسنیم : مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قزوین: روشنگری ویژگی رسانه انقلابی است
bltایرنا : نخستین طلایه دارن اربعین حسینی از جنوب عراق عازم کربلا شدند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.