ناکامی های ادامه دار کیانوش رستمی

ناکامی های ادامه دار کیانوش رستمی
کیانوش رستمی در میدانی دیگر هم ناکام بود، درحالیکه این بار نیز هم از حمایت مالی و معنوی کمیته ملی المپیک برخوردار بود و هم طبق انتخاب ها و برنامه های خودش پیش رفت.
ناکامی های ادامه دار کیانوش رستمی

به گزارش افکارنیوز، روز گذشته رقابت های دسته 96 کیلوگرم گروه A مردان مسابقات وزنه برداری جهانی 2019 در تایلند دنبال شد و درحالیکه سهراب مرادی در ماه های اخیر چندین بار از ناحیه کمر و کتف دچار آسیب دیدگی شده و به تازگی جراحی کرده و مشخص نیست به المپیک برسد، کیانوش رستمی و ایوب موسوی نمایندگان ایران در این دسته بودند که روی تخته رفتند.

*انتخاب وزنه اشتباه از وزنه برداری که فقط خودش را قبول دارد!

اخبار ورزشی- روال کاری کیانوش رستمی به گونه ای بوده که بیشتر باید او را نماینده خودش در رقابت ها دانست، ملی پوشی که در خصوص همه مسائل خودش تعیین کننده است و هرگز زیر بار هیچ برنامه و اردوی ملی نمی رود.

کیانوش که هیچ کسی پیش از اعزام از وضعیت آمادگی اش خبر نداشت و البته با حمایت مالی و معنوی کمیته ملی المپیک برنامه هایش را در شهر خود و زیر نظر برادرش دنبال می کرد؛ در حرکت اول وزنه 180 کیلوگرمی را انتخاب کرد، وزنه ای که با یک کیلوگرم اختلاف (181 کیلوگرم)، آنتوان پلیسنول گرجستانی را به مدال طلای یک ضرب جهان رساند.

کیانوش که برای وزنه زدن زمان نسبتا زیادی را به خاطر ناهماهنگی ایجاد شده از سوی میزبان معطل ماند، نتوانست وزنه انتخابی خودش و برادرش را بالای سر ببرد. او مجبور شد در دفعات دوم و سوم هم همین وزنه را انتخاب کند که هر دو بار در مهار آن ناکام بود تا از رقابت یک ضرب دسته 96 کیلوگرم اوت شود. رفتار رستمی پس از اوت کردن و صحبت با داوران به هیچ عنوان پسندیده نبود و ظاهراً او از ماجرای بهداد سلیمی در المپیک ریو درس نگرفته است.

درحالیکه این امیدواری وجود داشت که محصول ماه ها تمرین انفرادی کیانوش در حرکت دوضرب لااقل مشخص شود، او از شرکت در رقابت های دو ضرب نیز انصراف داد و دلیلش را نیز مصدومیت از ناحیه آرنج عنوان کرد و به این شکل در این دسته تنها ایوب موسوی در گروه ماند و درنهایت مدال برنز حرکت دوضرب و پنجمی مجموع را به خود اختصاص داد.

نگاهی گذرا به جدول رده بندی وزنه برداران در پایان رقابت های این دسته نکات تلخی را عیان می کند. یکی اینکه اگر کیانوش رستمی وزنه سبک تری را انتخاب می کرد لااقل در رقابت باقی می ماند، اشتباهی که او قبلا نیز با کمک مربی اش که چند سالی است این مسئولیت را برادرش برعهده دارد، مرتکب شده بود.

کیانوش می توانست با وزنه پایین تر شروع کند تا ابتدا ماندنش در جدول را مسجل کند و بعد به فکر مدال باشد. انتخاب اول او وزنه ای بود که تیان تائوی چینی را در حرکت یک ضرب دوم کرد و وزنه بردار گرجستانی نیز با یک کیلوگرم بیشتر قهرمان یک ضرب شد. جاناتان ماسکوئرا از کلمبیا هم با 179 کیلوگرم سوم شد.

درنهایت نیز تیان تائوی چینی با مجموع 410 کیلوگرم علاوه بر نقره یک ضرب و طلای دوضرب، طلای مجموع را به خود اختصاص داد و فارس الباخ قطری با 402 کیلوگرم مجموع به مدال نقره رسید. آنتوان پلیسنول گرجستانی با 394 کیلوگرم و جاناتان ماسکوئرا کلمبیایی نیز با 391 کیلوگرم عناوین سوم و چهارم مسابقات را به خود اختصاص دادند. ایوب موسوی نیز با مجموع 382 کیلوگرم پنجم شد.

کیانوش رستمی می خواهد همه چیز برعهده خودش باشد، از انتخاب وزنه گرفته تا برنامه تمرینی و مسابقه ای که باید در آن شرکت کند. او فقط خودش را قبول دارد و طبیعتا فکر می کند که فقط خودش درست تصمیم می گیرد.

کیانوش رستمی بارها در مصاحبه هایش گفته که اگر قرار باشد او را مجاب به قبول کردن شرایط اردویی و کار کردن زیر نظر کادرفنی تیم ملی کنند، وزنه برداری را کنار خواهد گذاشت! او با این حرف تکلیف خودش را روشن کرده و در این سال ها طبق همان روالی عمل کرده که خودش خواسته است.

مسئله بزرگ اینجاست که «ورزشکار سالاری» به وجود نمی آید مگر آنکه سیستمی پذیرای آن باشد. فدراسیون وزنه برداری در سال های اول، به دلیل شرایطی که وجود داشت و البته کیانوش رستمی با همین سیستم طلای المپیک 2016 ریو را گرفته بود، به غلط و اشتباه شرایط او را پذیرفت اما در سال های پس از آن، پس از ناکامی در مسابقات جهانی آناهیم آمریکا دیگر رفته رفته شرایط مورد نظر دارنده دو مدال طلای سال های 2011 و 2014 وزنه برداری جهانی مورد قبول فدراسیون نبود. از همان وقت او مورد حمایت کمیته ملی المپیک قرار گرفت و حتی از سوی کمیته ملی المپیک برای اجرای برنامه ها و تمریناتش شارژ مالی شد.

درحالیکه اگر در اردوی تیم ملی حضور پیدا می کرد از بودجه فدراسیون برای او هزینه می شد و تمرینات انفرادی که البته در دو سه سال اخیر ماحصلی برای وزنه برداری ایران نداشته و کیانوش رستمی از کسب مدال دور مانده است، هزینه سرسام آور را برای کمیته ملی المپیک در پی نداشت.

فدراسیون وزنه برداری از حمایت کیانوش رستمی دست برداشت و اعلام کرد او نیز مانند سایر ملی پوشان باید تن به برنامه های اردویی بدهد چراکه برنامه انفرادی او علاوه بر خرج سنگین و مجزایی که روی دوش فدراسیون می گذارد، عاید مدالی نیز برای وزنه برداری ایران در چند سال اخیر نداشته، اما درست از همان وقت کیانوش رستمی حمایت بی چون و چرای کمیته ملی المپیک و شخص اول این سازمان را دریافت کرد تا همچنان ورزشکار سالاریِ عجیب در این رشته پابرجا باشد.

کیانوش رستمی که یک مدال طلا و یک نقره المپیک های 2016 و 2012 را در کارنامه دارد، می داند اگر در المپیک 2020 توکیو مدال طلا بگیرد، آن وقت رکورد هادی ساعی را خواهد شکست و به پرافتخارترین ورزشکار ایرانی المپیک ها تبدیل خواهد شد، این موفقیت بزرگی است که دستگاه ورزش ایران را وسوسه می کند از چنین شانسی حمایت کند، اما نکته مهم این است که کیانوش در دسته جدید هنوز توفیقی به دست نیاورده و درحالیکه تنها 10 ماه تا المپیک باقی مانده، به نظر می رسد کار انفرادی و انتخاب های اشتباه کیانوش، هر روز او را بیشتر از کسب سومین مدال المپیکش دور خواهد کرد.

در این میان حمایت های اشتباه از یک تصمیم نادرست می تواند مشکلات بیشتری را به وجود آورد. کمیته ملی المپیک به رستمی 50 میلیون تومان کمک کرده و حال سوال این است که این کمیته می خواهد چند میلیون دیگر خرج ورزشکارسالاری کند.


کلیدواژه های این خبر
مصدومیت   وزنه برداری   کادرفنی   مدال   وزنه بردار   سهراب مرادی   جدول رده بندی   تایلند   کمیته ملی المپیک   بهداد سلیمی   جراح   کیانوش رستمی   قطری   المپیک   کلمبیا   مسابقات وزنه برداری   وزنه زدن   معطل   وضعیت آمادگی   تمرین   آسیب دیدگی   مدال برنز  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «افکار نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
وزنه بردار خوزستانی: منتظر دعوت به تیم ملی برای آسیایی 1400 هستم
ایسنا
برخی ملی پوشان وزنه برداری در فینال لیگ بد کار کردند / افزایش رکورد هم داشتیم
ایسنا
کیانوش رستمی: از وزنه برداری خداحافظی نمی کنم / اتفاقات بهتری را رقم می زنم
ایسنا
قهرمانی کیانوش رستمی در لیگ برتر وزنه برداری
ایرنا
قول صالحی امیری به کیانوش رستمی و حمیده عباسعلی
طرفداری
باقری: تمام دستورالعمل های بهداشتی در اردوی وزنه برداری رعایت شد
ایرنا
دو سهمیه المپیک وزنه برداری ایران به خطر افتاد
قدس آنلاین
خبر بد برای وزنه برداری ایران؛ رستمی و مرادی شاید به توکیو نرسند
ایرنا
اولین مدال آور وزنه برداری زنان: اولین ها همیشه فدا می شوند/ به ما فرصت بیشتری بدهید! / کرونا همه چیز ما را بهم ریخت
سایت جماران
توکیو دائم در حال توقف!
خبرآنلاین
مرادی: احساس ما این است نمونه های دوپینگ ارسال نشده/وزنه برداری روی لبه تیغ است
فارس
مرادی: 2021 آخرین سال زندگی قهرمانی من است
ایران اکونومیست
مرادی: 2021 آخرین سال زندگی قهرمانی من است/ کاش خاطره 2020 لعنتی هیچ گاه دیگر تکرار نشود!
راه دانا
مرادی: سال 2021 آخرین سال زندگی قهرمانی من است
ایرنا
احتمال غیبت حریف مستقیم مرادی و رستمی در المپیک توکیو
ایرنا
شاید دِین من به مردم گرفتن یک طلای دیگر در المپیک باشد
خبرآنلاین
اولتیماتوم برخواه به وزنه برداران
الف
اولتیماتوم برخواه به وزنه برداران: فینال لیگ حکم انتخابی تیم ملی دارد
ایسنا
انوشیروانی: کار کیانوش، حماقت است/ دیروز جای سهراب مرادی خالی بود
باشگاه خبرنگاران
ملی پوش وزنه برداری: شایعه تمرینات انفرادیم از اساس غلط بود
ایرنا
انوشیروانی: کار کیانوش، حماقت است
افکار نیوز
با حذف رستمی شانسی برای قهرمانی نداریم/ هیچ نقشی در انتخاب وزنه های کیانوش نداشتیم
میزان
فدراسیون باید پاسخگوی ناکامی رستمی باشد
صدا و سیما
پایان دوران حرفه ای ورزشکارسالاری در وزنه برداری؟
پارسینه
ناکامی های ادامه دار کیانوش رستمی
اتاق خبر
ستاره ای در مسیر عکس قهرمانی/ مثل رستم وزنه بردار جناب کیانوش!
ورزش 3
ضربه ای که خودخواهی وزنه بردار مغرور به ورزش زد
مثلث
ضربه ای که خودخواهی کیانوش به وزنه برداری زد
مشرق نیوز
ناکامی های ادامه دار کیانوش رستمی؛ کمیته ملی المپیک چند میلیون دیگر خرج ورزشکارسالاری می کند؟
تسنیم
وزنه برداری جهان|نمایش یاغی گری کیانوش و برنزموسوی در96کیلو
تابناک
ناکامی محض کیانوش رستمی در مسابقات جهانی
صبح تهران
کیانوش رستمی در قهرمانی جهان اوت شد!
تدبیر 24
تکروی یک نفره، ضرر 80 میلیونی/ وزنه ای که روی سر غرور خراب شد
باشگاه خبرنگاران
رستمی اوت شد/ مدال برنز دوضرب سهم موسوی
میزان
کیانوش رستمی در قهرمانی جهان اوت شد!/از دوضرب هم انصراف داد
آفتاب
وزنه برداری قهرمانی جهان| کیانوش رستمی از رقابت در دوضرب کناره گیری کرد/ یک ناکامی دیگر برای ورزشکارسالاری
تسنیم
حذف زودهنگام رستمی از مسابقات وزنه برداری جهان
ایرنا
اوت کیانوش رستمی از وزنه برداری قهرمانی جهان
ایران آنلاین
وزنه برداری قهرمانی جهان| کیانوش رستمی اوت کرد/ باز هم ناکامی برای آقای سالار!
وانا نیوز
وزنه برداری قهرمانی جهان| کیانوش رستمی اوت کرد
خبرگزاری دانشجو
اخبار مرتبط
bltایسنا : وزنه بردار خوزستانی: منتظر دعوت به تیم ملی برای آسیایی 1400 هستم
bltایسنا : برخی ملی پوشان وزنه برداری در فینال لیگ بد کار کردند / افزایش رکورد هم داشتیم
bltایسنا : کیانوش رستمی: از وزنه برداری خداحافظی نمی کنم / اتفاقات بهتری را رقم می زنم
bltایرنا : قهرمانی کیانوش رستمی در لیگ برتر وزنه برداری
bltطرفداری : قول صالحی امیری به کیانوش رستمی و حمیده عباسعلی
bltایرنا : باقری: تمام دستورالعمل های بهداشتی در اردوی وزنه برداری رعایت شد
bltقدس آنلاین : دو سهمیه المپیک وزنه برداری ایران به خطر افتاد
bltایرنا : خبر بد برای وزنه برداری ایران؛ رستمی و مرادی شاید به توکیو نرسند
bltسایت جماران : اولین مدال آور وزنه برداری زنان: اولین ها همیشه فدا می شوند/ به ما فرصت بیشتری بدهید! / کرونا همه چیز ما را بهم ریخت
bltخبرآنلاین : توکیو دائم در حال توقف!
bltفارس : مرادی: احساس ما این است نمونه های دوپینگ ارسال نشده/وزنه برداری روی لبه تیغ است
bltایران اکونومیست : مرادی: 2021 آخرین سال زندگی قهرمانی من است
bltراه دانا : مرادی: 2021 آخرین سال زندگی قهرمانی من است/ کاش خاطره 2020 لعنتی هیچ گاه دیگر تکرار نشود!
bltایرنا : مرادی: سال 2021 آخرین سال زندگی قهرمانی من است
bltایرنا : احتمال غیبت حریف مستقیم مرادی و رستمی در المپیک توکیو
bltخبرآنلاین : شاید دِین من به مردم گرفتن یک طلای دیگر در المپیک باشد
bltالف : اولتیماتوم برخواه به وزنه برداران
bltایسنا : اولتیماتوم برخواه به وزنه برداران: فینال لیگ حکم انتخابی تیم ملی دارد
bltباشگاه خبرنگاران : انوشیروانی: کار کیانوش، حماقت است/ دیروز جای سهراب مرادی خالی بود
bltایرنا : ملی پوش وزنه برداری: شایعه تمرینات انفرادیم از اساس غلط بود
bltافکار نیوز : انوشیروانی: کار کیانوش، حماقت است
bltمیزان : با حذف رستمی شانسی برای قهرمانی نداریم/ هیچ نقشی در انتخاب وزنه های کیانوش نداشتیم
bltصدا و سیما : فدراسیون باید پاسخگوی ناکامی رستمی باشد
bltپارسینه : پایان دوران حرفه ای ورزشکارسالاری در وزنه برداری؟
bltاتاق خبر : ناکامی های ادامه دار کیانوش رستمی
bltورزش 3 : ستاره ای در مسیر عکس قهرمانی/ مثل رستم وزنه بردار جناب کیانوش!
bltمثلث : ضربه ای که خودخواهی وزنه بردار مغرور به ورزش زد
bltمشرق نیوز : ضربه ای که خودخواهی کیانوش به وزنه برداری زد
bltتسنیم : ناکامی های ادامه دار کیانوش رستمی؛ کمیته ملی المپیک چند میلیون دیگر خرج ورزشکارسالاری می کند؟
bltتابناک : وزنه برداری جهان|نمایش یاغی گری کیانوش و برنزموسوی در96کیلو
bltصبح تهران : ناکامی محض کیانوش رستمی در مسابقات جهانی
bltتدبیر 24 : کیانوش رستمی در قهرمانی جهان اوت شد!
bltباشگاه خبرنگاران : تکروی یک نفره، ضرر 80 میلیونی/ وزنه ای که روی سر غرور خراب شد
bltمیزان : رستمی اوت شد/ مدال برنز دوضرب سهم موسوی
bltآفتاب : کیانوش رستمی در قهرمانی جهان اوت شد!/از دوضرب هم انصراف داد
bltتسنیم : وزنه برداری قهرمانی جهان| کیانوش رستمی از رقابت در دوضرب کناره گیری کرد/ یک ناکامی دیگر برای ورزشکارسالاری
bltایرنا : حذف زودهنگام رستمی از مسابقات وزنه برداری جهان
bltایران آنلاین : اوت کیانوش رستمی از وزنه برداری قهرمانی جهان
bltوانا نیوز : وزنه برداری قهرمانی جهان| کیانوش رستمی اوت کرد/ باز هم ناکامی برای آقای سالار!
bltخبرگزاری دانشجو : وزنه برداری قهرمانی جهان| کیانوش رستمی اوت کرد
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.