مخبر - 1398/07/03 - پنج حقیقت جذابی که باید در مورد دوربین 108 مگاپیکسلی گوشی Xiaomi Mi Mix Alpha بدانید

پنج حقیقت جذابی که باید در مورد دوربین 108 مگاپیکسلی گوشی Xiaomi Mi Mix Alpha بدانید
امروز را باید یکی از مهمترین روزها در تاریخ شرکت شیائومی بدانیم. خلاقانه ترین گوشی دنیا از دید نمایشگر با نام شیائومی می میکس آلفا معرفی شد ولی شاید بعد از نمایشگر عجیب این گوشی مهمترین نکته آن دوربینش باشد که 108 مگاپیکسل رزولوشن دارد.
پنج حقیقت جذابی که باید در مورد دوربین 108 مگاپیکسلی گوشی Xiaomi Mi Mix Alpha بدانید

به گزارش آی تابناک : امروز را باید یکی از مهمترین روزها در تاریخ شرکت شیائومی بدانیم. خلاقانه ترین گوشی دنیا از دید نمایشگر با نام شیائومی می میکس آلفا معرفی شد ولی شاید بعد از نمایشگر عجیب این گوشی مهمترین نکته آن دوربینش باشد که 108 مگاپیکسل رزولوشن دارد. حالا می خواهیم در ادامه با هم نگاهی دقیق تر به این دوربین داشته باشیم و در موردش با هم بیشتر صحبت کنیم.

اگر همین یکی دو سال پیش حرف از دوربین های بیشتر از 16 مگاپیکسلی در دنیای موبایل می زدید بیشتر کاربران می گفتند که این اعداد و ارقام هیچگاه عملی نخواهند شد و شاید ظهور آنها غیر قابل باور باشد. اما امروز در جایگاهی ایستاده ایم که یک گوشی با وضوح دوربین بیش از 100 مگاپیکسل معرفی شده و در اوج این فناوری قرار گرفته است.

mixalpha2.jpg

گوشی فوق گران قیمت 2800 دلاری شیائومی را باید پیشرفته ترین، خلاقانه ترین و در عین حال عجیب ترین گوشی هوشمندی دانست که تا به امروز از این شرکت معرفی شده است. در کنار همه ویژگی های عجیب این گوشی در پشت بدنه آن شاهد استفاده از یک ماژول دوربین متشکل از سنسور اصلی 108 مگاپیکسلی واید، سنسور 12 مگاپیکسلی تله فوتو و سنسور 20 مگاپیکسلی اولترا واید هستیم.

همانطور که در مقدمه مطلب گفتیم نکته اصلی ماژول دوربین این دستگاه سنسور اصلی 108 مگاپیکسلی آن است که دارای ویژگی های عجیبی است. در ادامه با هم 5 ویژگی جالب این سنسور را که دانستن آنها خالی از لطف نیست مرور می کنیم.

1. اولین گوشی دنیا با سنسور دوربین بیش از 100 مگاپیکسلدرست در زمانی که اینطور تصور می شد رقابت بین افزایش مگاپیکسل ها در دنیای گوشی های هوشمند به پایان رسیده شرکت های سامسونگ و سونی میدان جنگ جدیدی را به پا کردند و قدم در وادی سنسورهای دوربین با ظرفیت های 48، 64 و بالای 100 مگاپیکسل نهادند.

ابتدا سامسونگ سنسورهای 64 مگاپیکسلی سری GW1 خود را معرفی کرد روی دست سنسورهای 48 مگاپیکسلی سونی بلند شده بودند و سپس شرکت ویوو با گوشی NEX 3 اولین گوشی با آن را معرفی کرد.

10mps2.jpg

در ادامه سامسونگ با معرفی سنسور ISOCELL Bright HMX باز هم در این میدان جلوتر رفته و سنسور 108 مگاپیکسلی خود را بیش از یک ماه پیش معرفی کرد و حالا شاهد آن هستیم که گوشی جذاب شیائومی می میکس آلفا به عنوان گوشی هوشمند در دنیا از آن استفاده می کند.

2. شیائومی به صورت ویژه در طراحی و ساخت این سنسور با سامسونگ همکاری داشته استهمکاری شیائومی و سامسونگ از سال گذشته و برای تولید پروژه گوشی های با سنسورهای بزرگ آغاز شد و اولین محصول حاصل همکاری مشترک در زمینه دوربین این دو شرکت گوشی شیائومی ردمی نوت 8 پرو با سنسور دوربین 64 مگاپیکسلی بود.

اینکه دو شرکت سونی و سامسونگ در همکاری سازمان دهی شده ای با شرکت های دیگر برای ساخت دوربین فعالیت کنند چندان جدید نیست ولی این بار داستان کمی متفاوت است.

xiaomi1082.jpg

طبق آخرین گزارشات شیائومی به صورت ویژه سرمایه گذاری عظیمی را در بخش تحقیق و توسعه دوربین سامسونگ صورت داده است تا بتواند به کمک آن اولین سنسور دوربین با ظرفیت بیش از 100 مگاپیکسل را بسازد. در ادامه همکاری این شرکت به محصول جذابی منجر شده است که امروز شاهد رونمایی از اولین نسخه از آن هستیم.

شیائومی اعلام نموده که قصد دارد چهار گوشی با ظرفیت دوربین 108 مگاپیکسلی را با همکاری سامسونگ تولید کند که امروز شاهد اولین آنها بودیم و مسلماً در آینده خبرهای بیشتری در این زمینه خواهیم دید و شنید.

3. بزرگترین سنسور دوربین گوشی هوشمند دنیایکی از نکات دیگری که باید در طراحی گوشی هوشمند در نظر داشت ابعاد و اندازه سنسور دوربین گوشی است. سامسونگ این سنسور را در اندازه 1/1.33 اینچی ساختنه است که بزرگترین اندازه برای یک سنسور دوربین در دنیای موبایل است.

10mps.jpg

استاندارد تعریف نشده ای در دنیای موبایل وجود دارد که ابعاد یک سنسور برای دوربین های حرفه ای را 1 اینچ اعلام می کند و با این اوصاف باید بگوییم که سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ بیش از سه چهارم بزرگتر از یک سنسور استاندارد عکاسی است و این یعنی در حال نزدیک شدن هر چه بیشتر به یک سنسور دوربین عکاسی کامل هستیم.

در این زمینه ذکر این نکته خالی از لطف نیست که بدانیم سنسور 64 مگاپیکسلی GW1 سامسونگ اندازه 1/1.7 اینچی و سنسور 48 مگاپیکسلی این شرکت نیز 1/2.0 اینچ است.

4. فیلمبرداری 6Kانبوه پیکسل های موجود در این سنسور به ما قدرت انجام کارهای فوق العاده ای را می دهد. یکی از این کارها توانایی فیلمبرداری با رزولوشن 6K در نرخ استاندارد 30 فریم بر ثانیه است. اما چرا باید این قابلیت را به عنوان یک برگه آس سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ بدانیم در حالیکه دو گوشی Red Magic 3S و Nubia Z20 شرکت ZTE توانایی فیلمبرداری 8K دارند؟

پاسخ این سوال در نرخ فریم نهفته است. هر دو گوشی عنوان شده بالا که توانایی فیلمبرداری 8K را دارند تنها قادر به ارائه 15 فریم از یک تصویر در هر ثانیه برای رزولوشن 8K هستند که عملاً تنها جنبه تبلیغاتی دارد و شاید به هیچ عنوان نتوان آن را کاربردی دانست.

xiaomi108.jpg

در مقابل شیائومی بستری را فراهم کرده که بتوانیم یک ویدئوی استاندارد و کامل در وضوح 6016 در 3384 پیکسل را داشته باشیم که نرخ استاندارد 30 فریم بر ثانیه دارد. این یعنی برای اولین بار شاهد عرضه یک وضوح بالاتر از 4K هستیم که می تواند مورد استفاده عملی قرار بگیرد و به لطف پردازنده قدرتمند و انبوه پیکسل های سنسور 108 مگاپیکسلی سامسونگ به دست آمده است.

5. سنسور 27 مگاپیکسلی Super Bright Photo و Smart ISOسنسور دوربین 108 مگاپیکسلی سامسونگ HMX از فناوری ترکیب Tetracell استفاده می کند که به معنای ترکیب هر چهار پیکسل به یک پیکسل برای ساخت یک پیکسل واحد بر مبنای تکنیک Pixel Binning است.

tetracell.jpg

در این حالت رزولوشن جدید سنسور 27 مگاپیکسل خواهد بود که بالاترین وضوح در بین گوشی های هوشمند با ترکیب پیکسل ها می باشد و می تواند منجر به دسترسی به نور بسیار بیشتری از محیط گردد که مسلماً نتیجه آن تصویری بسیاری روشن تر، واضح تر و با خطا و نویز کمتر در محیط های با نور اندک است.

فناوری سامسونگ Smart ISO نیز که به صورت خودکار در درون دستگاه شروع به کار می کند قابلتی تنظیم خودکار سطح ISO را برای شرایط نوری که در آن قرار داریم فراهم می کند. این تنظیم هوشمند به صورت پایه با تغییر بین سطح بالای ISO در زمانی که نور محیط کم باشد به سطح پایین ISO در زمان وجود نور کافی در محیط انجام شده و فراتر از کلیه روش های قبلی است.

در نهایت باید بگوییم که سامسونگ و شیائومی با استفاده فناوری جذاب سنسور 108 مگاپیکسلی پیشرفته ترین ساختار دوربین را در داخل دستگاه هیجان انگیز شیائومی می میکس آلفا جای داده اند که مسلماً می تواند استفاندارد جدیدی در این حوزه از دنیا موبایل تعریف کند.

منبع خبر : آی تابناک

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
گوشی های هوشمند   سامسونگ   فناوری   شرکت سونی   شیائومی   سنسور   طراحی و ساخت   مگاپیکسل   ماژول   گران قیمت   میکس   نمایشگر   سونی   ویوو   میدان جنگ   نوت 8   داستانی   سرمایه گذاری   کاربران  
اخبار مرتبط
جدیدترین سنسور دوربین سامسونگ با نام ISOCELL Slim GH1 و کیفیت 43 مگاپیکسل رونمایی شد
آی تی رسان
پیش به سوی گوشی های بسیار نازک با سنسورهای دوربین جدید 43 مگاپیکسلی سامسونگ
آی تابناک
رونمایی از نخستین گوشی موبایل با نمایشگر سرتاسری
ایرنا
نمونه تصاویر ثبت شده توسط دوربین 108 مگاپیکسلی شیائومی می میکس آلفا منتشر شد
آی تی رسان
معرفی شیائومی می میکس آلفا
بولتن نیوز
احتمال حضور دوربین 108 مگاپیکسلی در گوشی Mi Mix Alpha
باشگاه خبرنگاران
شیائومی می میکس آلفا با دوربین 108 مگاپیکسلی و نمایشگر خمیده رسما معرفی شد
آی تی رسان
شیائومی می میکس آلفا رونمایی شد؛ موبایلی از جنس نمایشگر با دوربین 108 مگاپیکسلی
زومیت
اطلاعاتی جدید از گوشی شیائومی«می 9 پرو» منتشر شد / نسخه های 4G و 5G در دسترس کاربران خواهد بود
انتخاب
شیائومی می میکس آلفا با طراحی جذاب از راه رسید
کلیک
چشم انداز سامسونگ برای دوربین های تلفن همراه: تماشای جهان به مانند چشم انسان
تیتر امروز
تصاویر جدید شیائومی می میکس آلفا با نوعی نمایشگر خمیده منحصربه فرد منتشر شد
آی تی رسان
شیائومی می میکس آلفا دارای نسبت نمایشگر به بدنه بالای 100 درصد خواهد بود
زومیت
بررسی گوشی گلکسی نوت 10 پلاس
کلیک
قابلیت شوکه کننده دوربین فیلم برداری هوآوی Mate 30
شریان
قابلیت شوکه کننده دوربین فیلم برداری هوآوی Mate 30 +تصاویر
باشگاه خبرنگاران
معرفی اولین گوشی با 99.6درصدصفحه نمایش
بهار نیوز
انتشار تصاویر و اطلاعات جدید از هواوی میت 30 پرو
کلیک
شیائومی Mi 9 لایت رونمایی شد
بولتن نیوز
اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد + تصویر
پانا
اولین گوشی هوشمند دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
پارسینه
اولین گوشی دنیا با99.6درصد صفحه نمایش معرفی شد
آی سی تی پرس
اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
ایسنا
نسخه 5G گوشی ویوو NEX 3 از راه رسید
کلیک
اسمارت فون ویوو نکس 3 با نمایشگر آبشاری و تراشه اسنپ دراگون 855 پلاس معرفی شد
آی تی رسان
شیائومی Mi Mix 4 در تاریخ 24 سپتامبر معرفی می شود
کلیک
نرم افزار Samsung Flow راه جدید اتصال تبلت و تلفن های هوشمند سامسونگ
باشگاه خبرنگاران
نگاهی به قابلیت های جدید رابط کاربری EMUI 10 هواوی
بولتن نیوز
سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر چگونه کار می کند؟
آی تابناک
معرفی امکانات جدیدرابط کاربری هوآویEMUI10
بهار نیوز
معرفی رابط کاربری هوآوی EMUI 10
خبر خودرو
معرفی امکانات جدید رابط کاربری هوآوی EMUI 10 برای اولین بار در IFA 2019
الف
مشخصات ردمی 8 ای شیائومی فاش شد
رویداد 24
مشخصات فنی گوشی وان پلاس 7T و 7T پرو برملا شد
کلیک
مشخصات ردمی ای 8 شیائومی با باتری 5000 میلی آمپری فاش شد
زومیت
مشخصات جدید گوشی پیکسل 4 XL به اینترنت راه پیدا کرد
کلیک
آیفون 11 پرو و 11 پرو مکس دربرابر رقبا
زومیت
همه چیز درباره گوشی جدید آیفون، قیمت آیفون 11 چقدر است؟
فرارو
بهترین موبایل های میان رده نمایشگاه ایفا 2019 معرفی شد
مهر نیوز
دو گوشی اقتصادی بلو ویوو ایکس ال 5 و ایکس 5 معرفی شدند
بولتن نیوز
اخبار مرتبط
bltآی تی رسان : جدیدترین سنسور دوربین سامسونگ با نام ISOCELL Slim GH1 و کیفیت 43 مگاپیکسل رونمایی شد
bltآی تابناک : پیش به سوی گوشی های بسیار نازک با سنسورهای دوربین جدید 43 مگاپیکسلی سامسونگ
bltایرنا : رونمایی از نخستین گوشی موبایل با نمایشگر سرتاسری
bltآی تی رسان : نمونه تصاویر ثبت شده توسط دوربین 108 مگاپیکسلی شیائومی می میکس آلفا منتشر شد
bltبولتن نیوز : معرفی شیائومی می میکس آلفا
bltباشگاه خبرنگاران : احتمال حضور دوربین 108 مگاپیکسلی در گوشی Mi Mix Alpha
bltآی تی رسان : شیائومی می میکس آلفا با دوربین 108 مگاپیکسلی و نمایشگر خمیده رسما معرفی شد
bltزومیت : شیائومی می میکس آلفا رونمایی شد؛ موبایلی از جنس نمایشگر با دوربین 108 مگاپیکسلی
bltانتخاب : اطلاعاتی جدید از گوشی شیائومی«می 9 پرو» منتشر شد / نسخه های 4G و 5G در دسترس کاربران خواهد بود
bltکلیک : شیائومی می میکس آلفا با طراحی جذاب از راه رسید
bltتیتر امروز : چشم انداز سامسونگ برای دوربین های تلفن همراه: تماشای جهان به مانند چشم انسان
bltآی تی رسان : تصاویر جدید شیائومی می میکس آلفا با نوعی نمایشگر خمیده منحصربه فرد منتشر شد
bltزومیت : شیائومی می میکس آلفا دارای نسبت نمایشگر به بدنه بالای 100 درصد خواهد بود
bltکلیک : بررسی گوشی گلکسی نوت 10 پلاس
bltشریان : قابلیت شوکه کننده دوربین فیلم برداری هوآوی Mate 30
bltباشگاه خبرنگاران : قابلیت شوکه کننده دوربین فیلم برداری هوآوی Mate 30 +تصاویر
bltبهار نیوز : معرفی اولین گوشی با 99.6درصدصفحه نمایش
bltکلیک : انتشار تصاویر و اطلاعات جدید از هواوی میت 30 پرو
bltبولتن نیوز : شیائومی Mi 9 لایت رونمایی شد
bltپانا : اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد + تصویر
bltپارسینه : اولین گوشی هوشمند دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
bltآی سی تی پرس : اولین گوشی دنیا با99.6درصد صفحه نمایش معرفی شد
bltایسنا : اولین گوشی دنیا با 99.6 درصد صفحه نمایش معرفی شد
bltکلیک : نسخه 5G گوشی ویوو NEX 3 از راه رسید
bltآی تی رسان : اسمارت فون ویوو نکس 3 با نمایشگر آبشاری و تراشه اسنپ دراگون 855 پلاس معرفی شد
bltکلیک : شیائومی Mi Mix 4 در تاریخ 24 سپتامبر معرفی می شود
bltباشگاه خبرنگاران : نرم افزار Samsung Flow راه جدید اتصال تبلت و تلفن های هوشمند سامسونگ
bltبولتن نیوز : نگاهی به قابلیت های جدید رابط کاربری EMUI 10 هواوی
bltآی تابناک : سنسور اثر انگشت یکپارچه با نمایشگر چگونه کار می کند؟
bltبهار نیوز : معرفی امکانات جدیدرابط کاربری هوآویEMUI10
bltخبر خودرو : معرفی رابط کاربری هوآوی EMUI 10
bltالف : معرفی امکانات جدید رابط کاربری هوآوی EMUI 10 برای اولین بار در IFA 2019
bltرویداد 24 : مشخصات ردمی 8 ای شیائومی فاش شد
bltکلیک : مشخصات فنی گوشی وان پلاس 7T و 7T پرو برملا شد
bltزومیت : مشخصات ردمی ای 8 شیائومی با باتری 5000 میلی آمپری فاش شد
bltکلیک : مشخصات جدید گوشی پیکسل 4 XL به اینترنت راه پیدا کرد
bltزومیت : آیفون 11 پرو و 11 پرو مکس دربرابر رقبا
bltفرارو : همه چیز درباره گوشی جدید آیفون، قیمت آیفون 11 چقدر است؟
bltمهر نیوز : بهترین موبایل های میان رده نمایشگاه ایفا 2019 معرفی شد
bltبولتن نیوز : دو گوشی اقتصادی بلو ویوو ایکس ال 5 و ایکس 5 معرفی شدند
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.