آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال / ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟

آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال / ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
امسال در مقایسه با سال های گذشته ظرفیت های حمل ونقلی افزایش یافته این در حالی است که قیمت های بلیت در تمامی بخش ها گران نشده است
آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال / ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟

امسال در مقایسه با سال های گذشته ظرفیت های حمل ونقلی افزایش یافته این در حالی است که قیمت های بلیت در تمامی بخش ها گران نشده است سیر تا پیاز جزئیات حمل ونقل در اربعین امسال / ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، 27 مهر امسال برابر با 20 صفر، اربعین شهادت اباعبدالله الحسین (ع) است؛ به همین منظور کربلا در چند سال اخیر بعد از سقوط رژیم بعث عراق به یکی از بزرگترین میعادگاه های جهان تشیع تبدیل شده و هر ساله گروه عظیمی از عاشقان امام حسین (ع) از سراسر دنیا که گاه تا 20 میلیون نفر تخمین زده می شوند، عازم عتبات عالیات در عراق می شوند. در سال گذشته تعداد ایرانیانی که از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه به زیارت عتبات عالیات رفتند، تا 2 میلیون نفر گزارش شد. با توجه به حذف هزینه روادید برای سفر به عراق و همچنین افزوده شدن مرز خسروی به مجموع مرزهای تردد میان ایران و عراق، پیش بینی می شود جمعیت زائران ایرانی اربعین امسال، به بیش از 2 برابرافزایش یابد.

در چند سال اخیر دولت به ویژه وزارت راه وشهرسازی اقدامات گسترده و چشم گیری برای تسهیل سفر زائران از جمله آماده سازی 4 مرز زمینی چزابه، شلمچه، مهران و خسروی پرداخته است، وزارت راه و شهرسازی تامین بیش از 8200 دستگاه اتوبوس، راه اندازی قطار در قالب حمل ونقل ترکیبی و آماده سازی حمل و نقل هوایی را نیز در دستور کار خود قرار داده است.

طبق پیش بینی انجام شده 50 درصد زائران ایرانی از طریق حمل و نقل جاده ای عمومی شامل اتوبوس، مینی بوس، وَن و سواری های تحت پوشش سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به همراه اتوبوس های درون شهری تحت نظارت شهرداری ها به مرزهای 4 گانه سفر خواهد کرد.

کرایه اتوبوس برای سفر به نجف و کربلا چقدر است؟ با توجه به تأکید محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در خصوص افزایش نیافتن کرایه اتوبوس و دیگر موارد حمل و نقلی در اربعین امسال، نرخ کرایه اتوبوس 25 نفره تک صندلی تهران-مهران 91 هزار تومان است. این در حالی است که سال گذشته به دلیل آنچه یک سر خالی ماندن اتوبوس ها چه در زمان رفت و چه در زمان برگشت حجاج نامیده شد، اما علی رغم تاکید وزیر راه و شهرسازی متاسفانه 20 درصد به نرخ کرایه حمل افزوده شد.

کرایه اتوبوس 25 نفره تک صندلی تهران کرمانشاه نیز 66 هزار تومان است که قرار است اتوبوس های درون شهری از پایانه مسافری کرمانشاه تا مرز خسروی مسافران را رایگان حمل کنند.

مهران قربانی معاون حمل ونقل سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه مرز خسروی برای این حجم از عبور زوار در داخل کشور ایران مشکل ندارد و تمامی زیر ساخت های آن آماده شده است، گفت: کشور عراق باید خود را برای این حجم از زوار اربعین آماده کند که امیدواریم شرایط در بیرون از مرز فراهم باشد.

او ادامه داد: در حال آماده سازی و اضافه شدن گیت ها در مرز خسروی هستیم. هماهنگی ها با طرف عراقی برای پذیرایی از این میزان زوار در حال انجام شدن است البته آماده سازی آن برای عراق زمان بر است.

قربانی با اشاره به اینکه مرز خسروی برای اولین بار امسال آماده و راه اندازی شده است، گفت: به دلیل محدودیت های که در این بخش وجود دارد این مرز از 7 صبح تا ساعت 17 باز و آماده پذیرایی زوار است.

بیشتر بخوانید: مسیر 60 کیلومتری ایلام به مهران در ایام اربعین 4 خطی می شود / تمامی نواقص جاده ای 4 پایانه مرزی برطرف شد

معاون حمل و نقل سازمان راهداری اظهار کرد: زائرانی که بعد از ساعت 17 وارد مرز خسروی می شوند باید تا ساعت 7 صبح روز بعد پشت مرز باقی بمانند تا بتوانند از مرز عبور کنند.

معاون وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: به دلیل شرایط خاص و متفاوت امسال در مرز خسروی احتمال تغییر و جابه جایی در این مرز بسیار وجود دارد ولی تاکنون شرایط به گونه ای است که زائران باید با مدیریت زمان بتوانند پیش از غروب از مرز عبور کنند احتمال دارد شرایط متفاوت باشد هم وطنان طوری مدیریت کنند تا قبل از غروب آفتاب از مرز عبور کنند چرا که شاید پس از این ساعت قوانین فرق کند.

او بیان کرد: امسال به دلیل برداشته شدن ویزا پیش بینی افزایش زوار را داریم اما زائران حتما باید پاسپورت خود را به همران داشته باشند چرا که امکان عبور زوار از طریق شناسنامه و یا کارت ملی وجود ندارد به همین دلیل به زوار توصیه می شود حتما تمامی مدارک خود را آماده کنند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری تصریح کرد: رفتاری که زائران در ایام عاشورا نشان دادند و استقبال گسترده آنها نشان دهنده رشد قابل توجه زوار در ایام اربعین است.

قربانی با بیان اینکه هیچ نگرانی از بابت جابه جایی مسافران و زائران در این ایام وجود ندارد و ما آمادگی کامل برای جابه جایی زائران را داریم، گفت: هر ساله 45 تا 50 درصد از زائران از مرز مهران و مابقی از شلمچه و چزابه عبور می کردند اما امسال با بازگشایی مرز خسروی پیش بینی می شود که 10 تا 15 از زائران مرز مهران از مرز خسروی عبور کنند.

قربانی بیان کرد: در سال گذشته یکباره حجم قابل توجهی از زائران مرزهای شلمچه و چزابه هنگام بازگشت از مرز مهران را انتخاب کردند که این اقدام باعث انباشت زائران در پایانه برکت و ایجاد مشکل در تردد زائران شد به همین دلیل امسال اقدام به تقسیم بندی شهرها جهت تسهیل در تردد زائران کرده ایم.

معاون حمل ونقل با بیان اینکه با طرح جدید راهی و تعیین شهرهای معین در مرز مهران امسال می توانیم از بار ترافیکی در شهرهای مرزی جلوگیری کنیم، افزود: کسانی که از مرزهای شلمچه و چزابه وارد شدند در هنگام برگشت هم باید همان شهرها را انتخاب کنند چرا که ورود به مرز مهران زمینه ساز افزایش هزینه و مدت زمان می شود.

قیمت انواع بلیت های هوایی برای سفر به عتبات عالیات/با گران فروشی ایام اربعین برخورد می کنیم یکی از بخش های دیگر که برای تردد زائران در این ایام در نظر گرفته شده حوزه هوایی است که هرساله بازار سیاهی برای گران فروشی ایجاد می شود که خوشبختانه در دو سال اخیر با تعیین نرخ ثابت از این اقدام جلوگیری شده است البته بررسی ها نشان داده پیش از شروع اربعین قیمت بلیت ها به نجف و کربلا به مرز 9 میلیون هم رسیده است

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره گران فروشی بلیت مسیر های نجف و کربلا پیش از آغاز سفر های اربعین، گفت: هم اکنون قیمت های بلیت بر اساس نرخ های دامنه ای عرضه می شود و از 20 تا 30 مهر قیمت بلیت ها بر اساس نرخ مصوب تعیین شده عرضه می شود.
او با بیان اینکه پیش از آغاز اربعین بر اساس عرضه و تقاضا و همچنین بحث های رقابتی ممکن است قیمت ها تغییر کند و در این حوزه قیمت ها تابع عرضه هستند، گفت: به دلیل آن که این سفر ها جزء سفر های خارجی محسوب می شود ممکن است قیمت ها نسبت به سفر های داخلی با نرخ گران تری عرضه شود.
جعفرزاده توضیح داد: در ایام اربعین هیچ کدام از شرکت های هواپیمایی حق گران فروشی ندارند و تمامی 19 شرکت هواپیمایی که اعلام آمادگی کردند باید با قیمت 2 میلیون و 800 هزار تومان بلیت های خود را بفروشند.
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور تأکید کرد: سقف و کف قیمت ها در بلیت های هواپیما تعیین شده و ممکن است در ایام پیک با نرخ های بالاتری این بلیت ها به فروش برسد. سازمان هواپیمایی به صورت کامل تمامی نرخ ها را رصد می کند و هیچ شرکتی حق ندارد بالاتر از نرخ ها بلیت ها را بفروشد.
جعفرزاده اظهار کرد: در ایام اربعین بیش از 100 هزار صندلی برای جابجایی زائران در نظر گرفته شده و به دلیل آن که امسال پیش بینی می شود در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش حجم مسافران باشیم بنابراین شرکت های هواپیمایی از تمامی ظرفیت های خود جهت تسهیل در تردد مسافران استفاده می کنند.

آژانس های مجاز حق فروش بلیت هواپیما در اربعین را دارند همچنین مسعود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی گفت: در ایام اربعین حسینی (ع) یعنی از 20 تا 30 مهر، قیمت بلیت هواپیما در مسیر تهران – نجف، نجف – تهران و تهران – بغداد، بغداد- تهران 2 میلیون و 200 هزار تومان تعیین شده است. برای مسیر های مشهد به بغداد و نجف (و بالعکس) نیز 2 میلیون و 800 هزار تومان تعیین شد.
او با بیان اینکه نرخ مذکور پروازی ویژه ایام اربعین حسینی (ع) یعنی فاصله زمانی 20 تا 30 مهر امسال تعیین شده، گفت: امسال حدود 108 هزار صندلی پروازی برای خدمت دهی به زوار حسینی (ع) در ایام اربعین تدارک دیده شده است که بلیت آن ها از هم اکنون از طریق دفاتر و آژانس های فروش بلیت هواپیمایی مجاز و همچنین از طریق سایت های اینترنتی دارای مجوز سازمان هواپیمایی کشوری به فروش می رسد.
اسعدی سامانی افزود: بر اساس قانون، نرخ بلیت در همه پرواز های خارجی آزاد و تابع عرضه و تقاضا و هزینه های تمام شده است، اما با توجه با استقبال زائران اباعبدالله الحسین (ع) از سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین و برای جلوگیری از سوء استفاده برخی واسطه ها، شرکت های هواپیمایی تصمیم گرفتند امسال نیز نرخ ثابتی برای پرواز های اربعین داشته باشند.

ظرفیت قطار های اربعین به 436 هزار نفر رسید روز گذشته رسولی مدیر عامل راه آهن در نشست خبری خود اعلام کرد که طبق برنامه ریزی های صورت گرفته 858 قطار با ظرفیت 436 هزار صندلی برای خدمات رسانی زائران تدارک دیده شده که روزانه 54 قطار در 15 روز جابجایی زائران را انجام می دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برای اربعین امسال علاوه بر قطار های کنونی قطار های ویژه ای هم در مسیر تهران_کرمانشاه و مشهد_کرمانشاه در نظر گرفته شده است.
رسولی با اشاره به ادامه راه آهن کرمانشاه تا مرز خسروی، گفت: این مسیر یکی از کریدور های بین المللی کشور محسوب می شود و هم اکنون نیز می تواند کارکرد ترانزیتی داشته باشد. امسال نسبت به سال گذشته 43 درصد رشد در جابجایی مسافران داریم به طوری که سال گذشته 296 هزار نفر خدمات به مسافران ارائه شد و امسال هم برای 436 هزار نفر برنامه ریزی برای خدمات رسانی تدارک دیده شده است به طوری که 47 درصد ظرفیت واگن برای امسال برنامه ریزی شده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: طبق برنامه ریزی های انجام شده قطار های فوق العاده و جدیدی در مسیر های قم خرمشهر، قم_کرمانشاه، تهران_همدان، اهواز_شلمچه و اصفهان_کرمانشاه ایجاد شده و تمامی ایستگاه های کل کشور از نظر زیر ساختی برای خدمت رسانی فراهم شده است.
رسولی گفت: مسیر زاهدان به کرمانشاه و زاهدان به خرمشهر هم امسال برای جابجایی مسافران اربعین اضافه شده است که زائران کشور پاکستانی را از زاهدان به مرز ایران و عراق منتقل می کنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی در ادامه با اشاره به قیمت بلیت های اربعین گفت: ما در اربعین به هیچ وجه افزایش قیمتی نداریم و تمامی نرخ های مصوب اعلام شده است و جابجایی مسافران صورت می گیرد.
رسولی ادامه داد: قیمت قطار های مسیر اربعین به شرح ذیل است؛ تهران کرمانشاه 4 تخته 195هزار تومان، 6 تخته 170 هزار تومان و قطار اتوبوسی 50 هزار تومان مشهد_خرمشهر 4 تخته 272هزار تومان، 6 تخته 192 هزار تومان، تهران _خرمشهر 4 تخته 153 هزار تومان کرمانشاه مشهد 4 تخته 195 تومان و 6 تخته 185 هزار تومان، مشهد_همدان 4 تخته 200 هزار تومان و تهران_همدان، اتوبوسی 47 هزار تومان مصوب شده است.
معاون وزیر راه با بیان اینکه در ابتدای امسال پس از سه سال اجازه افزایش میانگین 22 درصدی قیمت بلیت قطار داده شد، گفت: در ایام اربعین امسال قطار های مناسب برای آسایش مسافران در نظر گرفته شده است.
در پایان گفتنی است، اربعین امسال باحذف ویزا تردد مسافران ایرانی به عراق، اجتماع اربعین بسیار پر رنگ تر و تعداد زائران چندین برابر خواهد شد، امیدواریم امسال درمقایسه با سال های گذشته جابه جایی زائران راحت تر باشد چرا که به گفته بسیاری از زوار هر ساله زائران با مشکل کمبود ناوگان، نبود بلیت، کمبود پارکینگ و ایجاد بازار سیاه روبه رو هستند امیدواریم امسال با برنامه ریزی دقیق تر بتوانیم شاهد برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین باشیم.

گزارش از محبوبه کباری

انتهای پیام/


کلیدواژه های این خبر
عراق   عتبات عالیات   گران   وزارت راه   اربعین حسینی   شلمچه   حجاج   مرز زمینی   وزارت راه و شهرسازی   زیر ساخت   زائران   ایلام   آخرین جزئیات   نرخ کرایه   چزابه   روادید   کرایه اتوبوس   مینی بوس   زوار   نواقص   پایانه   نجف و کربلا   امام حسین علیه السلام   شهرداری   کرمانشاه   ایران و عراق   پیش بینی   حمل و نقل جاده   ارزان ترین  
محتوای این خبر به صورت خودکار از «باشگاه خبرنگاران» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.

اخبار مرتبط
بیش از 10درصد مشتاقان زیارت اربعین خوزستانی هستند
خوزنیوز
ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین
مشرق نیوز
آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال / ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
نصف جهان
مسافران اربعین حسینی گوش بزنگ/ تغییر نرخ بلیط تخلف است
سدنا نیوز
مرز چذابه و شلمچه از 17 مهر بر روی کامیون های حامل بار بسته می شود
ایرنا
ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
اتاق خبر
آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال
تین نیوز
عبور زائران خارجی از طریق پایانه مرزی شلمچه امکان پذیر است
تسنیم
برنامه ویژه برای متکدیان در ایام اربعین
اقتصاد نیوز
متکدیان در ایام اربعین جمع آوری می شوند
ایرنا
پوشش تلفن همراه جاده ای در مسیر اربعین به طور کامل برقرار می شود
ایرنا
زائران اردبیلی از مرز خسروی راهی کربلا می شوند
ایرنا
بیش از سه هزار زائر از طریق مرز خسروی وارد عراق شدند
ایرنا
ممنوعیت تردد کامیون ها در ایام اربعین به عراق
پدال نیوز
تردد کامیون ها در ایام اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع شد / سه مرز جایگزین برای تردد
آرا نیوز
ممنوعیت تردد کامیون در مرزهای چهارگانه
صدا و سیما
تردد کامیون ها در اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع شد
بولتن نیوز
تردد کامیون ها در ایام اربعین به عراق ممنوع شد
شیعه نیوز
تردد کامیون ها در ایام اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع شد
مهر نیوز
اردوگاه پنج هزار نفری اسکان زائران در مرز خسروی برپا شد
ایرنا
افزایش تردد در مرز مهران
ناطقان نیوز
افزایش تردد در مرز مهران/ مشکلات ترافیکی برای اربعین رفع می شود
مهر نیوز
چهار پایانه مرزی کشور برای تردد زائران اربعین آماده شد
صبحانه پرس
نرخ سفر جاده ای، ریلی و هوایی به کربلا در اربعین
اقتصادگردان
حمل و نقل هوایی ،زمینی و ریلی برای جا به جایی زائران اربعین ساماندهی شد
ایرنا
بلیت اتوبوس در اربعین افزایش نمی یابد
ایران آنلاین
جزییات قیمت بلیط هواپیما برای سفر اربعین 98
برنا نیوز
قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما برای سفر اربعین
تابناک
جزییات قیمت بلیت قطار برای سفر اربعین 98
برنا نیوز
جزییات نرخ کرایه اتوبوس برای سفر اربعین 98
فرتاک نیوز
صفر تا صد سفر به کربلا در اربعین حسینی
شیعه نیوز
برای سفر اربعین امسال چه قدر باید هزینه کنیم؟
بازار نیوز
مسیر 60 کیلومتری ایلام به مهران در ایام اربعین 4 خطی می شود / تمامی نواقص جاده ای 4 پایانه مرزی برطرف شد
باشگاه خبرنگاران
صفر تا صد سفر به کربلا در اربعین حسینی/ جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما
شریان
برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس نداریم/ پیش بینی افزایش 10 درصدی تردد زائران اربعین حسینی
خودروکار
اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در ایام اربعین 
صدا و سیما
جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما برای اربعین
ایران آنلاین
جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما در سفر اربعین
پانا
جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما
بولتن نیوز
جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما در ایام اربعین
شیعه نیوز
اخبار مرتبط
bltخوزنیوز : بیش از 10درصد مشتاقان زیارت اربعین خوزستانی هستند
bltمشرق نیوز : ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین
bltنصف جهان : آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال / ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
bltسدنا نیوز : مسافران اربعین حسینی گوش بزنگ/ تغییر نرخ بلیط تخلف است
bltایرنا : مرز چذابه و شلمچه از 17 مهر بر روی کامیون های حامل بار بسته می شود
bltاتاق خبر : ارزان ترین راه برای رسیدن به مراسم اربعین چیست؟
bltتین نیوز : آخرین جزئیات حمل و نقل در اربعین امسال
bltتسنیم : عبور زائران خارجی از طریق پایانه مرزی شلمچه امکان پذیر است
bltاقتصاد نیوز : برنامه ویژه برای متکدیان در ایام اربعین
bltایرنا : متکدیان در ایام اربعین جمع آوری می شوند
bltایرنا : پوشش تلفن همراه جاده ای در مسیر اربعین به طور کامل برقرار می شود
bltایرنا : زائران اردبیلی از مرز خسروی راهی کربلا می شوند
bltایرنا : بیش از سه هزار زائر از طریق مرز خسروی وارد عراق شدند
bltپدال نیوز : ممنوعیت تردد کامیون ها در ایام اربعین به عراق
bltآرا نیوز : تردد کامیون ها در ایام اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع شد / سه مرز جایگزین برای تردد
bltصدا و سیما : ممنوعیت تردد کامیون در مرزهای چهارگانه
bltبولتن نیوز : تردد کامیون ها در اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع شد
bltشیعه نیوز : تردد کامیون ها در ایام اربعین به عراق ممنوع شد
bltمهر نیوز : تردد کامیون ها در ایام اربعین به عراق از مرزهای چهارگانه ممنوع شد
bltایرنا : اردوگاه پنج هزار نفری اسکان زائران در مرز خسروی برپا شد
bltناطقان نیوز : افزایش تردد در مرز مهران
bltمهر نیوز : افزایش تردد در مرز مهران/ مشکلات ترافیکی برای اربعین رفع می شود
bltصبحانه پرس : چهار پایانه مرزی کشور برای تردد زائران اربعین آماده شد
bltاقتصادگردان : نرخ سفر جاده ای، ریلی و هوایی به کربلا در اربعین
bltایرنا : حمل و نقل هوایی ،زمینی و ریلی برای جا به جایی زائران اربعین ساماندهی شد
bltایران آنلاین : بلیت اتوبوس در اربعین افزایش نمی یابد
bltبرنا نیوز : جزییات قیمت بلیط هواپیما برای سفر اربعین 98
bltتابناک : قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما برای سفر اربعین
bltبرنا نیوز : جزییات قیمت بلیت قطار برای سفر اربعین 98
bltفرتاک نیوز : جزییات نرخ کرایه اتوبوس برای سفر اربعین 98
bltشیعه نیوز : صفر تا صد سفر به کربلا در اربعین حسینی
bltبازار نیوز : برای سفر اربعین امسال چه قدر باید هزینه کنیم؟
bltباشگاه خبرنگاران : مسیر 60 کیلومتری ایلام به مهران در ایام اربعین 4 خطی می شود / تمامی نواقص جاده ای 4 پایانه مرزی برطرف شد
bltشریان : صفر تا صد سفر به کربلا در اربعین حسینی/ جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما
bltخودروکار : برنامه ای برای افزایش قیمت بلیت اتوبوس نداریم/ پیش بینی افزایش 10 درصدی تردد زائران اربعین حسینی
bltصدا و سیما : اجرای برنامه های مختلف فرهنگی در ایام اربعین 
bltایران آنلاین : جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما برای اربعین
bltپانا : جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما در سفر اربعین
bltبولتن نیوز : جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما
bltشیعه نیوز : جزئیات قیمت بلیت اتوبوس، قطار و هواپیما در ایام اربعین
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.