مخبر - 1398/07/02 - ماموریتی از جانب یک ملت

ماموریتی از جانب یک ملت
تهران-ایرنا- سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به مقر سازمان ملل متحد برای ارایه طرح «ابتکار صلح هرمز» و رایزنی های دیپلماتیک، محور اصلی پیام های کاربران در شبکه اجتماعی توئیتر و در 24 ساعت گذشته بوده است و کاربران از تلاش های «حسن روحانی» و «محمد جواد ظریف» به عنوان نمایندگان ملت، حمایت کردند.
ماموریتی از جانب یک ملت

به گزارش گروه تحلیل، تفسیر و پژوهش های خبری ایرنا؛ در حالی که رییس جمهوری و وزیر امور خارجه ایران در سفر به مقر سازمان ملل متحد، در حال انجام رایزنی و برگزاری نشست های دیپلماتیک با مقامات کشورهای مختلف هستند، فعالان سیاسی، رسانه ها و کاربران در شبکه اجتماعی توئیتر به سفر «حسن روحانی» و «محمد جواد ظریف» توجه نشان داده و در 24 ساعت گذشته، به بحث و تبادل نظر درباره تحلیل و تفسیر تلاش های دیپلماتیک مسوولان ایرانی پرداختند.

ماموریتی از جانب ملت ایران

«حسام الدین آشنا» مشاور رسانه ای رییس جمهوری اسلامی ایران که از همراهان رییس جمهوری در این سفر است، روز گذشته در توئیتی نوشت: «رئیس جمهور در آستانه انجام مأموریتی دشوار از جانب ملت ایران است؛ مأموریتی شاید دشوارتر از همیشه. خالصانه محتاج دعایتان هستیم تا عزت، حکمت و مصلحت چراغ راهمان باشد».

وی امروز نیز در توئیت دیگری به تلاش های مقامات آمریکایی برای جلب حمایت گروه های تروریتسی علیه ایران اشاره کرده و آورد: «بولتون پول می گرفت تا در جمع تروریست ها سخنرانی کند. پومپئو پول می دهد تا تروریست ها جمع شوند و خود برای آن ها سخنرانی کند. لابد حمایت آشکار از تروریسم به اصطلاح قومی، آخرین ترفند در مسیر درخواست حداکثری برای مذاکره است.»

«محمدعلی ابطحی» فعال سیاسی اصلاح طلب نیز تاکید کرد که مسائلی همچون ساقط کردن پهپاد آمریکایی، توقیف نفت کش انگلیسی و سقوط گروه B باعث شده اند تا دست روحانی در این مجمع و در برابر مقامات آمریکایی از همیشه پرُبارتر باشد و بتواند به دستاوردهای عملی خود از این سفر برسد.

ابتکار صلح هرمز و پیش دستی ایران برای برقراری صلح در منطقه

در حالی که رییس جمهوری اسلامی ایران، در اظهارات خود پیش از سفر به مقر سازمان ملل متحد، از طرح پیشنهادی خود با عنوان «ابتکار صلح هرمز» سخن گفت، فعالان سیاسی و کاربران، از ارایه چنین طرحی در مجمع جهانی سازمان ملل دفاع کردند.

«محمد سالاری» عضو شورای شهر تهران در توئیتی نوشت: «امیدواریم طرح «ابتکار صلح هرمز» که قرار است از سوی روحانی در سازمان ملل مطرح شود، ابتکاری عملیاتی بوده و منجر به کاهش تنش های منطقه ای و جهانی شود. البته پیش از آن باید آرزو کنیم که این طرح از هجمه های جنگ افروزان خارجی و دلواپسان داخلی در امان بماند».

کاربری نیز ضمن تاکید بر اثرات احتمالی این طرح بر آغاز روند گفتگو در منطقه، در توئیتی آورد: «ابتکار صلح هرمز، بی آنکه از جزییات آن باخبر باشیم، پیش دستیِ ایران، برای آغاز گفتگوهای ناگزیر منطقه ای است».

کاربری هم در همین ارتباط نوشت: «این پیشنهاد پاسخ خوبی به تلاش های آمریکا برای متهم ساختن ایران است و نشان می دهد که برخلاف این تبلیغات، ایران کشور صلح طلبی است».

یک کاربر زمان ارایه چنین طرحی را «بسیار مناسب» توصیف کرد و توئیت کرد: «ارائه پیشنهاد صلح هرمز از سوی دکتر روحانی در زمانی مناسب و با هدف ایجاد شکاف در ائتلاف کشورهای حاشیه خلیج فارس با امریکا و اسرائیل مطرح شد. آمریکایی ها با خالی کردن پشت عربستان، بعد از حمله انصارالله به آرامکو، به شدت سعودی ها را دلسرد کرده اند»

نبرد رسانه ای پیش از یک نشست

در حالی که رسانه های غربی در تلاش های شیطنت آمیز قصد آن را دارند که احتمال انجام مذاکرات مستقیم میان مسوولان ایرانی و مقامات آمریکایی در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل را القا کنند، «علیرضا رحیمی» نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی در توئیتی نوشت: «اظهارات مقامات آمریکایی نشان از اشتیاق ترامپ برای دیدار با روحانی ولو به صورت تصادفی و گذری دارد؛ اما استراتژی روشن و محکم ایران در خصوص برجام و مناسبات با آمریکا، هیچ امیدی برای بازی رسانه ای آمریکایی ها با چنین تصادفی بجا نگذاشته است.»

«مصطفی تاجزاده» دیگر فعال سیاسی اصلاح طلب، ضمن اشاره به تبلیغات رسانه ای کشورهای غربی علیه وزیر امور خارجه ایران، در توئیت خود آورد که جهان به ظریف گوش می دهد؛ زیرا او منادی صلح است و پمپئو پرچمدار جنگ. دنیا جنگ جدید نمی خواهد.

کاربری نیز تبلیغات رسانه های غربی درباره این مسئله را «باورنکردنی» توصیف کرد و در توئیت خود نوشت که امکان ندارد روحانی و ظریف پیش از لغو تحریم ها و بازگشت آمریکا سرمیز برجام، مذاکره ای کنند. تبلیغات این روزها را باور نمی کنم و آن را اهرمی برای فشار به دولت می دانم. رهبری و دولت در سیاست خارجی هماهنگ و همسو عمل می کنند. این فریادهای خیانت و مذاکره برای ایجاد شکاف در این همسویی است.

یک کاربر نیز به تلاش های رسانه ای وزیر امور خارجه اشاره کرد و آن ها را موفق دانست. وی نوشت: «دیپلماسی و قدرتش یعنی این که از لحظه ای که ظریف وارد آمریکا شده است تا الان، تمامی رسانه های آمریکایی به بلندگوی صدای ظریف تبدیل شده اند و او توانسته توجه تمامی مراکز را به خودش جلب کند و آمریکا را در دل رسانه های آمریکایی منزوی نماید.»

منبع خبر : ایرنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
آمریکا   آرامکو   انصار الله   مجمع   نظام جمهوری اسلامی ایران   دلواپسان   مقامات آمریکایی   وزیر امور خارجه ایران   دیپلمات   رئیس جمهور   مجمع عمومی سازمان ملل   چراغ   کاهش تنش   هرمز   مذاکرات مستقیم   مجلس شورای اسلامی   مشاور رسانه ای   محتاج   عربستان سعودی   حسن روحانی   تروریست   رژیم صهیونیستی   دونالد ترامپ   شبکه های اجتماعی   سازمان ملل متحد   اصلاح طلب   پژوهش   سعودی ها   کشورهای حاشیه خلیج فارس   رسانه های غربی   کاربران   عضو شورای شهر تهران   انگلیسی  
اخبار مرتبط
نیویورک پرترافیک برای رئیس جمهور ایران
نصف جهان
رایزنی های بین المللی روحانی
ایرنا
دیپلمات ستیزه جوی کاخ سفید و گرفتاری های تقابل با ایران
ایرنا
«پاتک» روحانی به «تک» ترامپ در نیویورک
ایران اکونومیست
«ابتکار صلح هرمز»؛ طرحی در تقابل با توطئه های آمریکا/ بند 8 قطعنامه 598 اجرا می شود؟
میزان
در رسانه های آمریکا؛ ایران چه طور برنده جنگ شبیه سازی شده با آمریکا شد؟
ایران جیب
بگذاریم روحانی از فرصت حضور در نیویورک استفاده کند
خبرآنلاین
موضع گیری اروپایی ها به دلیل شکست های دیپلماتیک و نظامی در منطقه است/ رئیس جمهور باید عدم تسلیم ایران نسبت به فضاسازی های کذب را اعلام کند
راه دانا
روحانی: یمنی ها حق داشتند به مراکز نفتی عربستان حمله کنند/ ترامپ اگر به دنبال مذاکره است، اعتماد ایجاد کند/ اسرائیل مجروحان داعش را برای درمان می برد
دنیای اقتصاد
ترامپ غیرقابل پیش بینی است/ ماکرون در نیویورک هم به تلاش برای کاهش تنش ها ادامه می دهد/ تنها چیزی که ترامپ می خواهد یک دیدار با رهبران ایرانی است/ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ایران عامل حمله به آرامکو بوده است
خبر داغ
دیدار همزمان روحانی با مکرون و جانسون: اصرار برای دیدار با ترامپ در نیویورک
نامه نیوز
روحانی: یمنی ها حق داشتند به مراکز نفتی عربستان حمله کنند/ترامپ اگر به دنبال مذاکره است، اعتماد ایجاد کند/اسرائیل مجروحان داعش را برای درمان می برد
خبرآنلاین
مروری بر دیدارهای 24ساعت گذشته روحانی در نیویورک
انصاف نیوز
معنی پیام ضد ایرانی تروئیکای اروپا چه بود؟
خبرآنلاین
مقام کویتی: منتظر شنیدن طرح «روحانی» هستیم/حمایت نتانیاهو از اتهامات اروپا علیه ایران
فردا نیوز
مبنای اتهام زنی به ایران شرم آور است
شبکه خبر
دیدار برنامه ریزی نشده مرکل با روحانی/ آلمان: بخشی از اهرم «فشار حداکثری به ایران» نخواهیم بود
آریا
تلاش فرانسه برای کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا/ روحانی: تلاش های مکرون تنها با لغو تحریم های ترامپ نتیجه می دهد
آریا
حطیط بررسی کرد: موازنه های منطقه ای محور مقاومت بعد از حمله به آرامکو
تسنیم
گزارش فرانس 24 در باره تلاش پاریس برای کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا
العالم
آمریکا رفت و آمدهای رئیس جمهور ایران در نیویورک را محدود کرد
شبکه الکوثر
مکرون: امیدوارم تا ساعات آینده اتفاق های خوبی درباره ایران رخ دهد
ایرنا
ایران راه را برای گفت وگو سد نکرده است
ایرنا
اروپایی ها از روحانی چه می خواهند؟
ساعت 24
ماموریتی از جانب یک ملت
ایرنا
"جنگ اقتصادی" بی سروصدا ادامه دارد
فرارو
اما و اگرهای رسانه ای درباره احتمال دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا
ایرنا
جبران باسیل: «حزب الله» سازمانی تروریستی نیست
شبکه الکوثر
جمالی: تروریسم اقتصادی و مناقشات منطقه محورهای اصلی سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
خبرگزاری دانشجو
موانع ترامپ در اقدام سازمان ملل علیه ایران
اعتدال
دیدارهای نیویورکی روحانی
فارس
در نیویورک چه خبر است؟
پارسینه
آیا مکرون پرده دوم نمایش خود را اجرا می کند؟/ ماکرون: جداگانه با ترامپ و روحانی دیدار می کنم
فردا نیوز
گزارش| در نیویورک چه خبر است؟
تسنیم
جنگ دیپلماتیک
ایران آنلاین
گزارش خبرگزاری فرانسه: آیا مکرون پرده دوم نمایش خود را اجرا می کند؟
خبرآنلاین
ایران به دنبال حفظ امنیت شاهراه استراتژیک انرژی در تنگه هرمز
خبرگزاری خانه ملت
ایران به دنبال حفظ امنیت شاهراه استراتژیک انرژی دنیا در تنگه هرمز است
خبرگزاری خانه ملت
خبرگزاری فرانسه: آیا مکرون پرده دوم نمایش خود را اجرا می کند؟
ایرنا
مکرون: احتمال دارد اقدامی در موضوع ایران رخ دهد
ایرنا
اخبار مرتبط
bltنصف جهان : نیویورک پرترافیک برای رئیس جمهور ایران
bltایرنا : رایزنی های بین المللی روحانی
bltایرنا : دیپلمات ستیزه جوی کاخ سفید و گرفتاری های تقابل با ایران
bltایران اکونومیست : «پاتک» روحانی به «تک» ترامپ در نیویورک
bltمیزان : «ابتکار صلح هرمز»؛ طرحی در تقابل با توطئه های آمریکا/ بند 8 قطعنامه 598 اجرا می شود؟
bltایران جیب : در رسانه های آمریکا؛ ایران چه طور برنده جنگ شبیه سازی شده با آمریکا شد؟
bltخبرآنلاین : بگذاریم روحانی از فرصت حضور در نیویورک استفاده کند
bltراه دانا : موضع گیری اروپایی ها به دلیل شکست های دیپلماتیک و نظامی در منطقه است/ رئیس جمهور باید عدم تسلیم ایران نسبت به فضاسازی های کذب را اعلام کند
bltدنیای اقتصاد : روحانی: یمنی ها حق داشتند به مراکز نفتی عربستان حمله کنند/ ترامپ اگر به دنبال مذاکره است، اعتماد ایجاد کند/ اسرائیل مجروحان داعش را برای درمان می برد
bltخبر داغ : ترامپ غیرقابل پیش بینی است/ ماکرون در نیویورک هم به تلاش برای کاهش تنش ها ادامه می دهد/ تنها چیزی که ترامپ می خواهد یک دیدار با رهبران ایرانی است/ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد ایران عامل حمله به آرامکو بوده است
bltنامه نیوز : دیدار همزمان روحانی با مکرون و جانسون: اصرار برای دیدار با ترامپ در نیویورک
bltخبرآنلاین : روحانی: یمنی ها حق داشتند به مراکز نفتی عربستان حمله کنند/ترامپ اگر به دنبال مذاکره است، اعتماد ایجاد کند/اسرائیل مجروحان داعش را برای درمان می برد
bltانصاف نیوز : مروری بر دیدارهای 24ساعت گذشته روحانی در نیویورک
bltخبرآنلاین : معنی پیام ضد ایرانی تروئیکای اروپا چه بود؟
bltفردا نیوز : مقام کویتی: منتظر شنیدن طرح «روحانی» هستیم/حمایت نتانیاهو از اتهامات اروپا علیه ایران
bltشبکه خبر : مبنای اتهام زنی به ایران شرم آور است
bltآریا : دیدار برنامه ریزی نشده مرکل با روحانی/ آلمان: بخشی از اهرم «فشار حداکثری به ایران» نخواهیم بود
bltآریا : تلاش فرانسه برای کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا/ روحانی: تلاش های مکرون تنها با لغو تحریم های ترامپ نتیجه می دهد
bltتسنیم : حطیط بررسی کرد: موازنه های منطقه ای محور مقاومت بعد از حمله به آرامکو
bltالعالم : گزارش فرانس 24 در باره تلاش پاریس برای کاهش تنش ها میان ایران و آمریکا
bltشبکه الکوثر : آمریکا رفت و آمدهای رئیس جمهور ایران در نیویورک را محدود کرد
bltایرنا : مکرون: امیدوارم تا ساعات آینده اتفاق های خوبی درباره ایران رخ دهد
bltایرنا : ایران راه را برای گفت وگو سد نکرده است
bltساعت 24 : اروپایی ها از روحانی چه می خواهند؟
bltایرنا : ماموریتی از جانب یک ملت
bltفرارو : "جنگ اقتصادی" بی سروصدا ادامه دارد
bltایرنا : اما و اگرهای رسانه ای درباره احتمال دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا
bltشبکه الکوثر : جبران باسیل: «حزب الله» سازمانی تروریستی نیست
bltخبرگزاری دانشجو : جمالی: تروریسم اقتصادی و مناقشات منطقه محورهای اصلی سخنرانی روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل
bltاعتدال : موانع ترامپ در اقدام سازمان ملل علیه ایران
bltفارس : دیدارهای نیویورکی روحانی
bltپارسینه : در نیویورک چه خبر است؟
bltفردا نیوز : آیا مکرون پرده دوم نمایش خود را اجرا می کند؟/ ماکرون: جداگانه با ترامپ و روحانی دیدار می کنم
bltتسنیم : گزارش| در نیویورک چه خبر است؟
bltایران آنلاین : جنگ دیپلماتیک
bltخبرآنلاین : گزارش خبرگزاری فرانسه: آیا مکرون پرده دوم نمایش خود را اجرا می کند؟
bltخبرگزاری خانه ملت : ایران به دنبال حفظ امنیت شاهراه استراتژیک انرژی در تنگه هرمز
bltخبرگزاری خانه ملت : ایران به دنبال حفظ امنیت شاهراه استراتژیک انرژی دنیا در تنگه هرمز است
bltایرنا : خبرگزاری فرانسه: آیا مکرون پرده دوم نمایش خود را اجرا می کند؟
bltایرنا : مکرون: احتمال دارد اقدامی در موضوع ایران رخ دهد
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.