مخبر - 1398/07/02 - نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم

نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
رئیس ستادکل نیروهای مسلح با تاکید بر اینکه امروز دشمنان از تجاوز مستقیم نظامی به کشور نا امید شده اند، گفت: نتیجه تجاوز به این کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود.
نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم

سرلشکر محمد باقری رئیس ستادکل نیروهای مسلح در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی به مناسبت هفته دفاع مقدس با گرامیداشت ایام این هفته، اظهار داشت: کشور عزیز ایران در طی قرن های گذشته بعنوان کشوری ضعیف و عقب مانده مورد شناخت کشورهای دیگر در جهان بوده و در قرن بیستم بعنوان حلقه ای از زنجیره استکبار غربی ماموریت و مسئولیتی غیر بومی و واگذار شده از طرف آمریکا و ناتو را داشته است.

وی افزود: اما در چهل سال اخیر کشورمان با شاخص های دیگری شناخته شده است؛ کشور ما همان کشوری است که با وجود بی طرفی و کشوری که تا کنون تجاوزی در کارنامه آن ثبت نشده است، اما در جنگ با روس ها و یا جنگ دوم جهانی مورد تجاوز قرار گرفت و ریالی غرامت نیز به آن پرداخت نشد.

سرلشکر باقری ادامه داد: اما کشور ما در جنگ تحمیلی وقتی مورد تجاوز قرار گرفت به گونه دیگری عمل کرد و کارنامه دیگری از خود نشان داد. دشمن و استکبار جهانی این انقلاب را تحمل نکرد و با تمام قوا پشت کشوری ایستاد که انگیزه ای برای تجاوز به کشور را داشت.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به استعداد دشمن در زمان تجاوز به کشور، تصریح کرد: در سمت دشمن ما کشوری قرار داشت که پس از انقلاب اسلامی ارتش خود را برای تجاوز به کشورمان با کمک قدرت های جهانی مجهز کرد. این حمله چنان طراحی شده و برنامه ریزی شده بود که اگر برابر روال جنگ های طبیعی جهان پیش می رفت، حتما باید در مدت کوتاهی کشور ما سقوط می کرد و یا در معرض تجزیه قرار می گرفت.

** کشورهای اروپایی که امروز به تعهدات خود عمل نمی کنند در کنار صدام بودند

وی گفت: زمانی که آقای هاشمی به پادشاه عربستان معترض شد که چرا 35 میلیارد دلار به عراق کمک کرده اید، آن پادشاه گفت خیر ما 50 میلیارد دلار به عراق کمک کرده ایم. ریل و راه آهن و بنادر کویت و عربستان همه در اختیار صدام بود و از نظر تسلیحاتی نیز تمام قدرت های بزرگ دنیا به روز ترین تسلیحات خود را در اختیار عراق قرار می دادند.

سرلشکر باقری ادامه داد: کشورهایی مثل فرانسه و آلمان و کشورهایی که به تعهدات خود در برجام عمل نمی کنند و امروز شاهد آن هستیم که بیانیه صادر می کند، در آن زمان هم در کنار صدام قرار داشتند.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به برکات و فواید دفاع مقدس، خاطرنشان کرد: عزت و سربلندی این ملت و کشور را امروز با وضعیت خفت جبهه مقابل باید مقایسه کرد. مردم عراق این جنگ را دوران خسران و خفت می دانند. هم افزایی و هم زبانی اقوام مختلف را دفاع مقدس به نمایش گذاشت و در اداره کشور نیز ارزش ها و دستاوردهای مهمی را در برابر مردم قرار داد.

وی با تاکید بر اینکه مشکلات ما در دوران دفاع مقدس با هیچ دوران دیگری قابل مقایسه نیست و توانستیم با موفقیت آن را از پیش رو برداریم، اظهار داشت: بازدارندگی امروز حاصل دفاع مقدس است، دشمنی دشمنان امروز بیشتر از گذشته است و اگر تجاوزی به کشور صورت نمی گیرد به دلیل حافظه تاریخی است که دشمن دارد، چراکه می داند این کشور چگونه از خود دفاع خواهد کرد.

سرلشکر باقری گفت: اگر در سطح منطقه وضعیت متفاوتی را نسبت به گذشته می بینیم، از برکات انقلاب اسلامی است. مقاومت هشت ساله ملت سوریه در برابر تهاجم تروریست ها، الگو گرفته از دفاع مقدس است. اگر در عراق جنگ با تروریست ها با فتوای مرجعیت و تشکیل سازمان های مردم پایه به موفقیت می رسد، به برکت دفاع مقدس است. اگر لبنان روی آرامش دارد و ثبات در آن هست به برکت دفاع مقدس است و در سرتاسر منطقه این برکات را می بینیم.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح همچنین با اشاره به تجاوز ائتلاف سعودی به یمن، تصریح کرد: مردم یمن چهار سال و نیم با دست خالی در برابر تجاوز عربستان ایستادگی کردند و امروز به سلاح هایی دست پیدا کرده که هواپیمای راهبردی دشمنانش را ساقط می کند و در هزاران کیلومتری، تاسیسات نفتی دشمنش را مورد اصابت قرار می دهد که این هم از برکات دفاع مقدس است.

** دشمنان از تجاوز نظامی به کشور نا امید شده اند

وی با تاکید بر اینکه امروز دشمنان از تجاوز مستقیم نظامی به کشور نا امید شده اند، عنوان کرد: دشمنان امروز ملت ما را با تروریسم اقتصادی مواجه کرده اند که تنها راه عبور از این گردنه، تأسی از ارزش های دفاع مقدس است.

سرلشکر باقری ادامه داد: اگر با یکدلی میان همه مسئولین کشور و دوری از حزب و جناح گرایی در مسیر منافع ملی دست در دست هم داشته باشیم و اقتصاد مقاومتی و حرکت های جهادی را مشی خود قرار دهیم، از این مرحله عبور خواهیم کرد.

** نتیجه تجاوز به کشور انهدام یا اسارت است

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه تکلیف ما با دشمن روشن است، گفت: به آمریکا و صهیونیست ها بارها اعلام کرده ایم که اگر نیت، اراده و یا اقدامی برای تجاوز به کشور داشته باشند با قاطعیت در برابر آن خواهیم ایستاد مانند رفتاری که با پهپاد متجاوز آمریکایی، شناور متخلف انگلیسی در کنار ناو انگلیسی صورت گرفت. نتیجه تجاوز به این کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود.

** عربستان و امارات باید به دامان اسلام بازگردند

وی با تاکید بر اینکه با کشورهای همسایه خود در منطقه هیچ دشمنی نداریم، تاکید کرد: عربستان و امارات که در رأس کشورهای توطئه گر علیه ما در منطقه هستند، کشورهایی اسلامی هستند که راه را گم کرده اند و باید به دامان اسلام و به نزدیکی و همراهی با ایران برگردند و تنها در این صورت است که شاهد امنیت و آبادی در منطقه خواهیم بود.

سرلشکر باقری در پایان خاطرنشان کرد: روحیه شجاعت و ایثار و ظرفیت های ما مانند تجربیات دفاع مقدس و صنعت دفاعی متعلق به جهان اسلام است و می تواند مورد استفاده دیگران قرار گیرد.

منبع خبر : خوزنیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
آلمان   عراق   فرانسه   نظامی   لبنان   بنادر   آمریکا   سوریه   ناتو   نیروهای مسلح   کشورهای منطقه   مرجعیت   مردم عراق   استکبار   سرلشکر محمد باقری   کشور اروپایی   هشت سال دفاع مقدس   مجلس شورای اسلامی   عربستان سعودی   انقلاب اسلامی   تروریست   برجام   پادشاه عربستان  
اخبار مرتبط
پیشرفت های نیروهای مسلح مرهون همان سختی ها و ابتکارات دوران دفاع مقدس است
آریا
نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت دشمن خواهد بود
جوان آنلاین
سرلشکر موسوی: پیشرفت های نظامی ایران قابل ارائه و بازگویی نیستند
آفتاب
پیشرفت های نظامی ایران قابل ارائه و بازگویی نیستند
آریا
سرلشکر باقری: کشورهای بدعهد در برجام، پشتیبان صدام بودند/ نتیجه تجاوز به کشورمان، انهدام و اسارت خواهد بود
ایران آنلاین
نمایشگاه پوستر شهدای اتوبوس سپاه در سنندج افتتاح شد
مهر نیوز
باقری: با کشورهای همسایه دشمنی نداریم
اعتدال
سرلشکر باقری: از جنگ با ایران می ترسند
598
نتیجه جنگ با ایران شکست و اسارت برای دشمن است
نبض نفت
سردار باقری: امارات و عربستان به دامان اسلام بازگردند
شبکه الکوثر
هفتمین اجلاسیه خبرگان/روند آزادی ملوان ایرانی از بند دزدان دریایی/رونمایی کارت ایثار رزمندگان
ایسنا
سرلشکر باقری: عربستان و امارات در راس کشورهایی هستند که علیه ایران توطئه می کنند / این دو کشور راه را گم کرده اند؛ باید به آغوش اسلام باز گردند
تیک نیوز
سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت است
نصف جهان
روایت سرلشکر باقری از اعتراض آیت الله هاشمی به پادشاه سعودی در دوران جنگ
وانا نیوز
سرلشگر باقری: کشورهای بدعهد در برجام، پشتیبان صدام بودند
صبا ایران
ترس دشمنان از تجاوز از برکات دفاع مقدس/امارات و عربستان راه گم کرده اند
شبکه خبر
هشدار نظامی سرلشکر باقری به دشمن: نتیجه تجاوز به ایران نابودی شماست
نامه نیوز
نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت متجاوزان است/ پیروزی در دفاع مقدس به بهای خون هزاران شهید است
راهیان نور
سرلشکر باقری: آن ها که تعهدات برجامی خود را انجام نمی دهند، پشتیبان صدام بودند
پانا
کشورهایی که امروز تعهدات برجامی خود را انجام نمی دهند در جنگ پشتیبان صدام بودند
شبستان
نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی ایران انهدام و اسارت خواهد بود
رسانیوز
کشورهای بدعهد حاضر در برجام حامیان حمله صدام به ایران بودند
عصر پرس
مشاور فرمانده کل قوا: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ مرزهای دفاعی مان را به مدیترانه و اقیانوس هند رسانده ایم
ساعت 24
نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود
صراط
کشور های بدعهد در برجام حامیان صدام بودند
صدا و سیما
سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران انهدام است/ با کشورهای همسایه دشمنی نداریم
الف
نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی شماست
آریا
سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشور های منطقه دشمنی نداریم
خبرگزاری دانشجو
نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی، انهدام و اسارت خواهد بود/ امارات و عربستان در راس کشورهای توطئه کننده علیه ایران هستند/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
العالم
سردار باقری: با کشور های منطقه هیچ دشمنی نداریم
فردا نیوز
سرلشکر باقری: یمنی ها به توان مقابله با هواپیماهای راهبردی دشمن دست پیدا کردند/ نتیجه جنگ با ایران شکست و اسارت برای دشمن است
تسنیم
دلیل تجاوز نکردن دشمن به ما تجربه تاریخی دفاع مقدس است که در ذهن او باقی مانده است/ خوداتکایی، استقلال و آرمانگرایی از جمله دستاورد های دوران دفاع مقدس بود
میزان
هشدار سرلشکر باقری به دشمن: نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی شماست
خرداد نیوز
نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی، انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
خبرگزاری حوزه
سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
هم اندیشی
سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت است/ با همسایگان دشمنی نداریم/عربستان امارات غیر از فرار از باتلاق یمن راهی ندارند
دنیای اقتصاد
تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی دشمن
مردم سالاری
هشدار سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران، نابودی است/ ماجرای اعتراض آیت الله هاشمی به پادشاه سعودی در دوران جنگ
اقتصاد نیوز
خاطره سرلشکر باقری از اعتراض آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) به پادشاه عربستان
دیده بان ایران
یمنی ها به توان مقابله با هواپیماهای راهبردی دشمن دست پیدا کردند/ نتیجه جنگ با ایران شکست و اسارت برای دشمن است
خراسان تایمز
اخبار مرتبط
bltآریا : پیشرفت های نیروهای مسلح مرهون همان سختی ها و ابتکارات دوران دفاع مقدس است
bltجوان آنلاین : نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت دشمن خواهد بود
bltآفتاب : سرلشکر موسوی: پیشرفت های نظامی ایران قابل ارائه و بازگویی نیستند
bltآریا : پیشرفت های نظامی ایران قابل ارائه و بازگویی نیستند
bltایران آنلاین : سرلشکر باقری: کشورهای بدعهد در برجام، پشتیبان صدام بودند/ نتیجه تجاوز به کشورمان، انهدام و اسارت خواهد بود
bltمهر نیوز : نمایشگاه پوستر شهدای اتوبوس سپاه در سنندج افتتاح شد
bltاعتدال : باقری: با کشورهای همسایه دشمنی نداریم
blt598 : سرلشکر باقری: از جنگ با ایران می ترسند
bltنبض نفت : نتیجه جنگ با ایران شکست و اسارت برای دشمن است
bltشبکه الکوثر : سردار باقری: امارات و عربستان به دامان اسلام بازگردند
bltایسنا : هفتمین اجلاسیه خبرگان/روند آزادی ملوان ایرانی از بند دزدان دریایی/رونمایی کارت ایثار رزمندگان
bltتیک نیوز : سرلشکر باقری: عربستان و امارات در راس کشورهایی هستند که علیه ایران توطئه می کنند / این دو کشور راه را گم کرده اند؛ باید به آغوش اسلام باز گردند
bltنصف جهان : سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت است
bltوانا نیوز : روایت سرلشکر باقری از اعتراض آیت الله هاشمی به پادشاه سعودی در دوران جنگ
bltصبا ایران : سرلشگر باقری: کشورهای بدعهد در برجام، پشتیبان صدام بودند
bltشبکه خبر : ترس دشمنان از تجاوز از برکات دفاع مقدس/امارات و عربستان راه گم کرده اند
bltنامه نیوز : هشدار نظامی سرلشکر باقری به دشمن: نتیجه تجاوز به ایران نابودی شماست
bltراهیان نور : نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت متجاوزان است/ پیروزی در دفاع مقدس به بهای خون هزاران شهید است
bltپانا : سرلشکر باقری: آن ها که تعهدات برجامی خود را انجام نمی دهند، پشتیبان صدام بودند
bltشبستان : کشورهایی که امروز تعهدات برجامی خود را انجام نمی دهند در جنگ پشتیبان صدام بودند
bltرسانیوز : نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی ایران انهدام و اسارت خواهد بود
bltعصر پرس : کشورهای بدعهد حاضر در برجام حامیان حمله صدام به ایران بودند
bltساعت 24 : مشاور فرمانده کل قوا: ما نظامی ها بیشتر از سیاسیون مراقبیم که جنگ نشود/ مرزهای دفاعی مان را به مدیترانه و اقیانوس هند رسانده ایم
bltصراط : نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود
bltصدا و سیما : کشور های بدعهد در برجام حامیان صدام بودند
bltالف : سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران انهدام است/ با کشورهای همسایه دشمنی نداریم
bltآریا : نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی شماست
bltخبرگزاری دانشجو : سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشور های منطقه دشمنی نداریم
bltالعالم : نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی، انهدام و اسارت خواهد بود/ امارات و عربستان در راس کشورهای توطئه کننده علیه ایران هستند/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
bltفردا نیوز : سردار باقری: با کشور های منطقه هیچ دشمنی نداریم
bltتسنیم : سرلشکر باقری: یمنی ها به توان مقابله با هواپیماهای راهبردی دشمن دست پیدا کردند/ نتیجه جنگ با ایران شکست و اسارت برای دشمن است
bltمیزان : دلیل تجاوز نکردن دشمن به ما تجربه تاریخی دفاع مقدس است که در ذهن او باقی مانده است/ خوداتکایی، استقلال و آرمانگرایی از جمله دستاورد های دوران دفاع مقدس بود
bltخرداد نیوز : هشدار سرلشکر باقری به دشمن: نتیجه تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی شماست
bltخبرگزاری حوزه : نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی، انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
bltهم اندیشی : سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
bltدنیای اقتصاد : سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران انهدام و اسارت است/ با همسایگان دشمنی نداریم/عربستان امارات غیر از فرار از باتلاق یمن راهی ندارند
bltمردم سالاری : تجاوز به کشور ایران انهدام و نابودی دشمن
bltاقتصاد نیوز : هشدار سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به ایران، نابودی است/ ماجرای اعتراض آیت الله هاشمی به پادشاه سعودی در دوران جنگ
bltدیده بان ایران : خاطره سرلشکر باقری از اعتراض آیت الله هاشمی رفسنجانی (ره) به پادشاه عربستان
bltخراسان تایمز : یمنی ها به توان مقابله با هواپیماهای راهبردی دشمن دست پیدا کردند/ نتیجه جنگ با ایران شکست و اسارت برای دشمن است
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.