مخبر - 1398/07/02 - با اینفلوئنسر مارکتینگ فروش خود را افزایش دهید

با اینفلوئنسر مارکتینگ فروش خود را افزایش دهید
در این مقاله به شما می گوییم که چگونه با شناسایی مخاطبان و پیدا کردن اینفلوئنسر ها می توان فروش را افزایش داد.
با اینفلوئنسر مارکتینگ فروش خود را افزایش دهید

امروزه اینفلوئنسر مارکتینگ و همکاری با اینفلوئنسر ها می تواند یکی از بهترین روش ها برای پیدا کردن مخاطبان و مشتریان جدید باشد.

معمولا بازاریاب ها پول زیادی را صرف دیجیتال مارکتینگ بر روی پلتفرم های مختلف می کنند تا بازدید و ترافیک وب سایت شان افزایش یابد. هرچند علی رغم پرداخت حجم بالایی از پول، مطابق با یک گزارش، هم چنان تولید لید (lead generation) مشکل اصلی 63 درصد از کسب وکارها است.

اینفلوئنسر ها به شما کمک می کنند که شکاف میان برند خود و مخاطبان تان را پر کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ می تواند شکاف میان برند شما و مخاطبانی که دارید را پر کند. اما اصلا اینفلوئنسر چیست یا کیست؟ اساسا، اینفلوئنسر ها شخصیت های مشهور در رسانه های اجتماعی هستند که تعداد زیادی فالوئر دارند. کسب وکارها با هدف رسیدن به مخاطبین این افراد، با آنها ارتباط برقرار می کنند؛ ارتباطی که در نهایت به ترافیک بیشتر و مشتریان بالقوه منتهی خواهد شد.

در این مقاله قصد داریم موضوعات پیش رو را زیر ذره بین ببریم:

    مزایای اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟ کسب وکار شما چه زمانی باید روی میکرو اینفلوئنسر ها تمرکز کند؟ چگونه می توان شخصیت های محبوب رسانه های اجتماعی را پیدا کرد؟ نکاتی مفید برای برقراری ارتباط و کار کردن با اینفلوئنسر ها

مزایای اینفلوئنسر مارکتینگ

دلایل زیادی برای درگیر کردن اینفلوئنسر ها با کسب وکار شما وجود دارد. یکی از نخستین و اصلی ترین منافع، توانایی بالاتر در رسیدن به طیف گسترده تری از مخاطبین است، البته اگر فقط از ایمیل مارکتینگ یا تبلیغات در رسانه های اجتماعی استفاده می کنید.

برای آموزش اینفلوئنسر مارکتینگ در اینستاگرام بهترین راه مطالعه مقالات آموزشی سایت ویرلن است.

اینفلوئنسر ها با صحبت در مورد سرویس یا محصول شرکت های مختلف می توانند از کسب وکار آنها نزد کاربران طرفداری کنند. اگر تا به حال کسی نام برند شما را نشنیده است، این شانس وجود خواهد داشت تا مردم فقط در یک ویدیو که یوتیوبر مورد علاقه شان منتشر کرده، با شما آشنا شوند.

علاوه بر این، ممکن است بتوانید بازخورد خوبی را از طریق اینفلوئنسر ها دریافت کنید. برای این کار کافیست به چیزی که اینفلوئنسر مورد نظر (و فالوئرهایش) در مورد محصول یا سرویس شما می گوید، گوش دهید. در مرحله بعدی، بخش نظرات آن ویدیو را چک کنید تا ببینید که دیگران چه احساسی در مورد محصول یا خدمات شما دارند. اگر متوجه روندی مشخص در مورد تجربه کاربران از خودتان شدید، مثل فرآیند خرید، محتوای منتشرشده، خود محصول یا هر چیز دیگر، وقت آن است که وب سایت یا محصول تان را ارزیابی کرده و به دنبال راهی برای بهبود آن باشید.

اینفلوئنسر ها همچنین میان شما و چشم اندازهایی که پیش روی مشتریان قرار می دهید، اعتماد به وجود می آورند. اگر کسی تصمیم گرفته باشد که دیگر هیچ کدام از محصولات یا خدمات شما را خریداری نکند، نظر اینفلوئنسر مورد علاقه او می تواند این فرد را به یک مشتری جدید تبدیل کند.

چه زمانی با میکرو اینفلوئنسر ها کار کنیم؟

پیش از پاسخ به این سوال، بهتر است اول بگوییم میکرو اینفلوئنسر ها (microinfluencers) چه کسانی هستند؟ این ها نوع خاصی از اینفلوئنسر ها هستند که تعداد فالوئرها یا مخاطبان آنها، کم تا متوسط است. هیچ عدد مشخص برای این گروه بندی وجود ندارد، ولی به صورت کلی می توان افرادی را که بین 10 هزار تا 500 هزار فالوئر دارند، به عنوان یک میکرو اینفلوئنسر معرفی کرد.

قابل توجه ترین تفاوت بین کار با یک میکرو اینفلوئنسر و یک اینفلوئنسر، این است که معمولا تاکتیک های تبلیغات میکرو اینفلوئنسر دنباله طولانی تری در مقایسه با افرادی دارد که طیف گسترده ای از افراد، مخاطب آنها هستند. به جای درست کردن چندین ویدیو در مورد موضوعات مختلف، اینفلوئنسر ها ویدیوهایی را درست می کنند که خاص یا اصطلاحا نیچ (niche) هستند. از آنجایی که موضوع فعالیت آنها می تواند بسیار خاص باشد، مخاطبان آنها هم تمایل به داشتن رابطه ای نزدیک تر با میکرو اینفلوئنسر دارند و به همین دلیل، احتمالا توجه بیشتری به پیشنهادات ارائه شده خواهند داشت.

باید این موضوع را هم در نظر داشت که به خاطر خاص بودن مخاطبان، اگر موضوعاتی که میکرو اینفلوئنسر پوشش می دهد با کسب وکار شما مرتبط باشد، احتمالا افراد بیشتری از وب سایت تان بازدید خواهند کرد. به عنوان مثال، شرکت هایی که در زمینه ملزومات حیوانات خانگی فعالیت دارند، بیشتر دوست دارند با میکرو اینفلوئنسر هایی کار کنند که در مورد حیوان خانگی یا به صورت کلی حیوانات صحبت می کنند. دلیل این موضوع بسیار ساده است: اغلب افرادی که ویدیوهای مربوط به حیوانات خانگی را تماشا می کنند، خودشان صاحب یکی از آنها هستند. مشتریانی که حیوان اهلی دارند، به غذا و لوازم مختلف نیاز دارند تا مشکلی برای حیوان خانگی آنها پیش نیاید. با این تفاسیر، همکاری با کسی که همواره در مورد حیوانات صحبت می کند، تصمیمی کاملا منطقی برای معرفی برند شما به مخاطبان این حوزه است.

البته، اگر محتوای تبلیغاتی شما محدودیت زمانی دارد، مثل برگزاری یک مسابقه آنلاین با پیشنهاد فروش ویژه یک محصول یا سرویس، بهتر است با اینفلوئنسر هایی که مخاطبان بیشتری دارند، کار کنید. در این صورت می توان در مدت زمانی کوتاه، حجم بالایی از ترافیک را مشاهده کرد.

حالا زمان آن رسیده تا در مورد پیدا کردن این افراد و چگونی ارتباط با آنها سخن بگوییم.

پیدا کردن مخاطبان

پیش از آنکه به دنبال یک اینفلوئنسر باشید، باید مخاطبان خود را بشناسید. شخصیت های اینترنتی معمولا مخاطبان مشخصی دارند و به همین دلیل باید مطمئن شوید این افراد می توانند مخاطب شما هم باشند.

پیش از آنکه با کسی ارتباط بگیرید، وضعیت مخاطبان و مشتریان خود در وب سایت و شبکه های اجتماعی را به دقت تحلیل کنید. در واقع شما باید به دنبال ساخت پرسونایی برای مشتریان خود باشید که بتواند تمایلات، اهداف، سن و درآمد مصرف کنندگانی که از وب سایت شما بازدید می کنند، پوشش دهد.

شما می توانید با برگزاری نظرسنجی در وب سایت تان یا از طریق ارسال ایمیل، بازخوردهای مشتریان را دریافت کرده و شناخت بیشتری از مخاطبان خود پیدا کنید. به عنوان مثال، وب سایت های فعال در حوزه سلامت و تندرستی می توانند تمایلات کاربران را در مورد ارائه محتوا در زمینه فعالیت های ورزشی یا داشتن یک رژیم غذایی سالم، جویا شوند. نخستین گام در بازاریابی، شناخت مشتریان است. پس از آنکه چندین پرسونای مشتری را ایجاد کردید، زمان آن است که کار بر روی استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ را آغاز کنید.

تدوین استراتژی اینفلوئنسر مارکتینگ

برخی کسب وکارها پیشنهاد نوشتن یک پست مهمان در وب سایت اینفلوئنسر ها را می دهند تا از این طریق بتوانند مخاطبان را به سمت برند خود جذب کنند. در موارد دیگر نیز صاحبان کسب وکارها با پرداخت پول، از اینفلوئنسر ها می خواهند که سرویس یا محصول آنها را تبلیغ کنند.

اگر در مکاتبات خود کسی را پیدا کردید که تمایل به همکاری با شما را داشت، می توانید در عوض بازخوردی که قرار است از همکاری با او دریافت کنید، یکی از محصولات خود را به صورت رایگان در اختیارش دهید یا به او اجازه دهید که از سرویس شما برای دوره ای معین به صورت رایگان استفاده کند.

کلید اصلی در ایجاد یک رابطه موفق و قرارداد با اینفلوئنسر ها، پیدا کردن شخصیت هایی است که پیش تر در حوزه کاری شما فعالیت داشته باشند. برای درک بهتر، تصور کنید وب سایتی دارید که در آن، ملزومات زیبایی فروخته می شود. در این صورت، همکاری با یک اینفلوئنسر زیبا که وب سایت شما را در عوض دریافت محصولی رایگان تبلیغ کند، تصمیمی منطقی خواهد بود.

پیش از آنکه سراغ یک اینفلوئنسر روید، اول مطمئن شوید که چه چیزی را می خواهید به او پیشنهاد کنید. افزون بر این، خود را جای اینفلوئنسر بگذارید و ببینید کدام ویژگی کسب وکار یا وب سایت شما برایش جذاب بوده و او را متقاعد می کند که شما را به جای رقبایتان انتخاب کند.

تحقیق و تعامل با اینفلوئنسر ها

حالا که مخاطب خود را شناخته اید، زمان تحقیق در مورد اینفلوئنسر ها و پیدا کردن شخصیت هایی است که در زمینه کاری شما فعالیت دارند. یکی از آسان ترین راه ها، جستجوی هشتگ اینستاگرام یا توییتر برای پیدا کردن کلمه های کلیدی مربوط به کسب وکار شما است.

با این کار، لیستی بلند از افرادی که در مورد صنعت شما صحبت می کنند، پیش روی شما قرار می گیرد. اگر به بالای این لیست توجه کنید هم می توانید محبوب ترین اینفلوئنسر ها را پیدا کنید. حالا پروفایل این افراد و وضعیت فعالیت آنها را به دقت بررسی کرده و کسی را پیدا کنید که تعداد مناسبی فالوئر داشته باشد؛ سپس از طریق دایرکت یا ایمیل به او پیام دهید.

حتما مطمئن شوید که پیام خود را از طریق پروفایل تجاری یا ایمیل رسمی شرکت ارسال کنید. پیام شما نباید منحصرا در مورد چگونگی ارتباط و کمک اینفلوئنسر به شما باشد. سعی کنید با ارائه یک گزارش کوتاه و جالب، به او بگویید که کارهایش را دنبال می کنید و آنها را دوست دارید.

هنگام عقد قرارداد هم نباید فقط به مزایایی که این همکاری برای شما دارد، اشاره کرد؛ در عوض سعی کنید نتیجه این همکاری برای اینفلوئنسر و مخاطبان را هم تشریح کنید تا نظر او بیش از پیش جلب شود.

نتیجه گیری

اهمیتی ندارد که از اینفلوئنسر مارکتینگ برای وبلاگ شخصی خود استفاده می کنید یا یک کسب وکار حرفه ای. همه افراد می توانند از این شیوه سود ببرند. در حقیقت، اینترنت به مردم اجازه می دهد تا با افرادی که سلایق مشترک دارند، در انجمن ها و شبکه های اجتماعی مختلف ارتباط برقرار کنند.

اگر از این شیوه برای جذب مشتری استفاده کردید، حتما روی فعالیت اینفلوئنسر ها در زمینه کاری خود و تغییرات پرسونای مخاطبان نظارت کنید تا در پیدا کردن اینفلوئنسر ها برای تبلیغ خدمات یا محصولات خود بهترین نتیجه را بگیرید.

در انتها توصیه می کنیم برای مطالعه مقالات جدید آموزش سوشیال مارکتینگ به سایت virlan.com مراجعه کنید و همچنین خواندن مقاله چگونه در اینستاگرام اسپانسر بگیریم و چطور به یک اینفلوئنسر تبدیل شویم؟ را ازدست ندهید.

2121

کد خبر 1303017
منبع خبر : خبرآنلاین

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ترافیک   خرید آنلاین   اینستاگرام   گروه بندی   پلت فرم   کسب وکار   وب سایت   فالوئر   مخاطبین   مقاله   مارکتینگ   ذره بین   بازاریاب   پست الکترونیک   تبلیغات   کاربران  
اخبار مرتبط
افزایش فروش یک رستوران با یک پرس غذای مجازی
زومیت
پارس پک
پول نیوز
آمازون نتایج جست وجو را برای افزایش سوددهی تغییر می دهد
زومیت
بهترین روش های جذب مشتری بیمه با فناوری های روز دنیا
فردا نیوز
خرید دوربین عکاسی – به ظاهر ساده اما یک چالش سخت
آی تی رسان
استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ / پارس پک
ای استخدام
فاتح جنگ میان ایمیل مارکتینگ و سئو کیست؟!
باشگاه خبرنگاران
دو تیر و یک نشان، تبلیغات کلیکی و سئو راهکاری برای افزایش نرخ تبدیل
خبرگزاری دانشجو
کاسبی میلیاردی سلبریتی های ایران در اینستاگرام/ هزینه تبلیغ از 600 هزار تا 25 میلیون تومان
دیده بان ایران
زوم اپ؛ رابیا، اپلیکیشنی برای مدیریت ابری آدرس
زومیت
 تخمین هوشمند قیمت، راهکار مقابله با سوداگری در بازار مسکن
آی تی رسان
طراحی سایت وردپرس خبری
فردا نیوز
چرا تبلیغات آنلاین بازخورد خوبی برای شما دارد؟
مهر نیوز
سرقت اطلاعات بانکی با فیشینگ هایِ اینستاگرامی
صراط
مراقب فیشینگ های اینستاگرامی باشید!
سیتنا
سرقت اطلاعات بانکی با فیشینگ های اینستاگرامی
ایسنا
تبلیغات در گوگل یا Google adwords
خبرگزاری ایلنا
بازاریابی اینترنتی؛ از مفاهیم تا استراتژی هایی برای موفقیت / تصویر جدید منتشر شده از بازی Cyberpunk 2077 / معرفی و بررسی یک بازی سرگرم کننده به نام؛ knack 2 + تصاویر
باشگاه خبرنگاران
بررسی تفاوت های میان سئو و گوگل ادوردز + مزیت های Google Adwords و SEO
باشگاه خبرنگاران
Comet Lake-S اینتل کاربران را به سمت رایزن AMD سوق خواهند داد؟
زومیت
اهمیت روابط عمومی آنلاین و دیجیتال برای کسب و کارها
مهر نیوز
خوش رقصی 2 خبرنگار ایرانی برای عربستان / کاملیا انتخابی فرد کیست؟ + اسناد
رکنا نت
پول پرستی که با شیطان هم همکاری می کند/ خوش رقصی 2 خبرنگار ایرانی برای عربستان
تیتر یک
خبرنگارانی که با شیطان همکاری می کنند +عکس
مشرق نیوز
تپسل و کافه بازار؛ شروع یک همکاری بزرگ
زومیت
خبرنگارانی که با شیطان نیز همکاری می کنند + عکس
جام نیوز
کمپین های تبلیغاتی Multi-Channel در آژانس تبلیغاتی دیما
زومیت
کمپین های تبلیغاتی Multi-Channel در دیجیتال مارکتینگ
آی تابناک
پدر سایت های پاورپوینت معرفی شد!
پارسینه
 کمپین های تبلیغاتی Multi-Channel در دیجیتال مارکتینگ
خبرآنلاین
ده ها پیشنهاد برای طراحی اپلیکیشن های کاربردی موبایل
تکراتو
بهبود رتبه الکسا ایران سایت
ساعت 24
5 نکته از بازاریابی دیجیتال برای رشد کارآفرینی در سال 2019
تیتر یک
 با تبلیغات اسپانسر اینستاگرام دیما مخاطبانتان را درست هدف گیری کنید 
خبرآنلاین
5 نکته از بازاریابی دیجیتال برای رشد و راه اندازی اهداف در راستای کارآفرینی در سال 2019
باشگاه خبرنگاران
تبلیغات اسپانسر اینستاگرام با آژانس تبلیغاتی دیما
زومیت
سئو؛ یک راهکار کاملا هوشمندانه برای توسعه و تحول کسب و کار
مهر نیوز
شروع همکاری بزرگ تپسل و کافه بازار در سال 98
تابناک
اثرگذاری مارکت پلیس دیجی کالا بر بازار صنایع دستی ایران
عصر ایران
نیازمندیهای اینترنتی نیازپرداز ، هدیه آینده برای شما
خبرآنلاین
اخبار مرتبط
bltزومیت : افزایش فروش یک رستوران با یک پرس غذای مجازی
bltپول نیوز : پارس پک
bltزومیت : آمازون نتایج جست وجو را برای افزایش سوددهی تغییر می دهد
bltفردا نیوز : بهترین روش های جذب مشتری بیمه با فناوری های روز دنیا
bltآی تی رسان : خرید دوربین عکاسی – به ظاهر ساده اما یک چالش سخت
bltای استخدام : استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ / پارس پک
bltباشگاه خبرنگاران : فاتح جنگ میان ایمیل مارکتینگ و سئو کیست؟!
bltخبرگزاری دانشجو : دو تیر و یک نشان، تبلیغات کلیکی و سئو راهکاری برای افزایش نرخ تبدیل
bltدیده بان ایران : کاسبی میلیاردی سلبریتی های ایران در اینستاگرام/ هزینه تبلیغ از 600 هزار تا 25 میلیون تومان
bltزومیت : زوم اپ؛ رابیا، اپلیکیشنی برای مدیریت ابری آدرس
bltآی تی رسان :  تخمین هوشمند قیمت، راهکار مقابله با سوداگری در بازار مسکن
bltفردا نیوز : طراحی سایت وردپرس خبری
bltمهر نیوز : چرا تبلیغات آنلاین بازخورد خوبی برای شما دارد؟
bltصراط : سرقت اطلاعات بانکی با فیشینگ هایِ اینستاگرامی
bltسیتنا : مراقب فیشینگ های اینستاگرامی باشید!
bltایسنا : سرقت اطلاعات بانکی با فیشینگ های اینستاگرامی
bltخبرگزاری ایلنا : تبلیغات در گوگل یا Google adwords
bltباشگاه خبرنگاران : بازاریابی اینترنتی؛ از مفاهیم تا استراتژی هایی برای موفقیت / تصویر جدید منتشر شده از بازی Cyberpunk 2077 / معرفی و بررسی یک بازی سرگرم کننده به نام؛ knack 2 + تصاویر
bltباشگاه خبرنگاران : بررسی تفاوت های میان سئو و گوگل ادوردز + مزیت های Google Adwords و SEO
bltزومیت : Comet Lake-S اینتل کاربران را به سمت رایزن AMD سوق خواهند داد؟
bltمهر نیوز : اهمیت روابط عمومی آنلاین و دیجیتال برای کسب و کارها
bltرکنا نت : خوش رقصی 2 خبرنگار ایرانی برای عربستان / کاملیا انتخابی فرد کیست؟ + اسناد
bltتیتر یک : پول پرستی که با شیطان هم همکاری می کند/ خوش رقصی 2 خبرنگار ایرانی برای عربستان
bltمشرق نیوز : خبرنگارانی که با شیطان همکاری می کنند +عکس
bltزومیت : تپسل و کافه بازار؛ شروع یک همکاری بزرگ
bltجام نیوز : خبرنگارانی که با شیطان نیز همکاری می کنند + عکس
bltزومیت : کمپین های تبلیغاتی Multi-Channel در آژانس تبلیغاتی دیما
bltآی تابناک : کمپین های تبلیغاتی Multi-Channel در دیجیتال مارکتینگ
bltپارسینه : پدر سایت های پاورپوینت معرفی شد!
bltخبرآنلاین :  کمپین های تبلیغاتی Multi-Channel در دیجیتال مارکتینگ
bltتکراتو : ده ها پیشنهاد برای طراحی اپلیکیشن های کاربردی موبایل
bltساعت 24 : بهبود رتبه الکسا ایران سایت
bltتیتر یک : 5 نکته از بازاریابی دیجیتال برای رشد کارآفرینی در سال 2019
bltخبرآنلاین :  با تبلیغات اسپانسر اینستاگرام دیما مخاطبانتان را درست هدف گیری کنید 
bltباشگاه خبرنگاران : 5 نکته از بازاریابی دیجیتال برای رشد و راه اندازی اهداف در راستای کارآفرینی در سال 2019
bltزومیت : تبلیغات اسپانسر اینستاگرام با آژانس تبلیغاتی دیما
bltمهر نیوز : سئو؛ یک راهکار کاملا هوشمندانه برای توسعه و تحول کسب و کار
bltتابناک : شروع همکاری بزرگ تپسل و کافه بازار در سال 98
bltعصر ایران : اثرگذاری مارکت پلیس دیجی کالا بر بازار صنایع دستی ایران
bltخبرآنلاین : نیازمندیهای اینترنتی نیازپرداز ، هدیه آینده برای شما
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.