مخبر - 1398/07/01 - گزارش| عبور از نتانیاهو؛ تکمیل آدم فروشی آمریکا

گزارش| عبور از نتانیاهو؛ تکمیل آدم فروشی آمریکا
آمریکایی ها کسانی را که به آنها اعتماد کرده اند در اوج مشکلات و زمانی که به زمین افتاده اند تنها می گذارند و حسابشان را در اوج ضعف می رسند حالا در دوره ای که نتانیاهو به زمین خورده نوبت او است که زیر پای آمریکایی ها له شود.
گزارش| عبور از نتانیاهو؛ تکمیل آدم فروشی آمریکا

- اخبار بین الملل -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ایالات متحده پس از جنگ جهانی دوم جای استعمارگران اروپایی را در غرب آسیا گرفت. اما تمام مستعمرات اروپایی در غرب آسیا ندای استقلال طلبی سر دادند. لذا آمریکایی ها به روش های نوین استعمار روی آوردند. آمریکایی ها به جای ورود به کشورها، مزدورانی را به کار گرفتند تا اهداف آنها را تأمین کنند.

حبیب بورقیبه و زین العابدین بن علی در تونس، قذافی در لیبی، صدام تکریتی در عراق، عبدالله صالح در یمن، انور سادات و حسنی مبارک در مصر، خاندان آل سعود در عربستان، خاندان آن نهیان و آل مکتوم در امارات، آتاتورک در ترکیه، خاندان پهلوی در ایران، خاندان هاشمی در اردن، همگی دست نشانده های آمریکا در منطقه بوده اند که برخی باقی مانده و برخی دیگر حذف شده اند.

همه این مزدوران زمانی که به نقطه بحران نزدیک شدند آمریکایی ها آنها را رها کردند و خبری از حمایت های آمریکایی نشد.

آغاز دومینو با بن علی

وقتی در سال 2011 آتش خشم مردم تمام تونس را فرا گرفت و بن علی راهی جز فرار از تونس پیدا نکرد، ایالات متحده او را تنها گذاشت و با یک ژست دموکراتیک و بشر دوستانه همه آنچه تا آن روز بن علی برای آنها اجرا کرده بود را کأن لم یکن انگاشت. سایت بی بی سی در روزی که بن علی از تونس به عربستان سعودی فرار کرد نوشت: باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا از حکومت تونس خواسته است به موازین حقوق بشر احترام گذارد و انتخابات آزاد و عادلانه ای در آینده نزدیک برگزار کند. باراک اوباما در بیانیه ای خشونت پلیس تونس را محکوم و از "شجاعت" مردم این کشور تمجید کرد. آقای اوباما گفت که آمریکا و جامعه جهانی شاهد مبارزه مردم تونس برای کسب حقوق جهانشمول هستند و تصاویر ملتی که خواهان شنیده شدن صدایش است را از یاد نخواهند برد. وی خواستار خویشتنداری همه طرف های درگیر، پرهیز از خشونت و برگزاری انتخاباتی شد که به گفته او نمایانگر "اراده ملی" تونس باشد.

گام دوم در مصر

شاید برخی ساده انگاران بگویند خدماتی که بن علی برای آمریکایی ها ارائه داد چندان چشمگیر نبود و آنها به همین دلیل از او حمایت نکردند. اما اگر این کلام نادرست را بر فرض محال صحیح بدانیم این نوع نگاه در خصوص «حسنی مبارک» هیچ مصداقی نمی تواند داشته باشد. حسنی مبارک هر آنچه داشت را برای آمریکایی ها و صهیونیست ها به میدان آورد. اما آمریکایی ها به گونه ای در قیام مردم مصر عمل کردند که خود او هم باورش نمی شد.

چهار ماه پس از پیروزی انقلاب مردم مصر و سقوط مبارک روزنامه مصری « الوطن» به نقل از « حسنی مبارک» که درباره قیام 18 روزه مردم مصر سخن می گفت، نوشت: «در حالی که تظاهرات در میدان التحریر ادامه داشت، باراک اوباما ( رئیس جمهور آمریکا) دو یا سه بار با من تماس گرفت اما من پاسخ ندادم. در نهایت پاسخ دادم و او از من پرسید: اکنون موضعت چیست؟ و قبل از آن که پاسخ دهم، اوباما گفت: نظر من این است که کشور را به گروهی از سیاسیون از جمله محمد البرادعی تحویل دهید. من به او گفتم: آیا تو چنین حرفی می زنی؟ و او گفت: بله.»

ترامپ و دیکتاتور محبوب

پس از حسنی مبارک این عبدالفتاح السیسی بود که با کمک آمریکایی ها محمد مرسی را کنار زد و در راستای اهداف آمریکا قدرت را در دست گرفت. او از هیچ چیزی دریغ نکرد حتی برای معامله قرن خاک خود را به فروش گذاشت اما این روزها که مردم مصر باز به خیابان ها آمده اند شاهد این هستیم که آمریکا پشت او را هم خالی کرده و ترامپ السیسی را «دیکتاتور محبوب» می خواند. به نظر می رسد که نوبت السیسی هم رسیده است.

علی عبدالله صالح در یمن

وضع علی عبدالله صالح از همه وخیم تر بود. او هنگامی که با اعتراضات مردمی مواجه شد ابتدا پیشنهاد کناره گیری از قدرت را از سوی اوباما نظاره گر بود. اما در زمانی که می خواست به آمریکا برود آمریکایی ها اجازه ورود مشروط به آمریکا را برای وی صادر کردند و این به معنای مخالفت با حضور او در آمریکا و مانع تراشی به منظور لغو این سفر بود که عملاً هم به این نتیجه رسید و علی عبدالله صالح را از این سفر منصرف کرد.

بندر بن سلطان و پشت پای آمریکا به عربستان در سوریه

بندر بن سلطان یکی از مهمترین خادمان آمریکا در عربستان بود. او در دوره ای که سفیر عربستان در آمریکا بود هماهنگی تام با آنها داشت اما خدماتش را زمانی تکمیل کرد که به عربستان بازگشت و تمام امنیت داخلی عربستان را در دست گرفت. او در ژانویه 2019 در مصاحبه ای 14 ساعته با بخش عربی سایت «ایندیپندنت» در خصوص آخرین دست و پاهایی که عربستان در سوریه می زد و خیانتی که آمریکایی ها در همین دوره به سعودی ها کردند، سخن گفت. بندر بن سلطان می گوید، باراک اوباما بود که با «سیاست های سُست» خود، پای روسیه و ایران را به دخالت در سوریه باز کرد. به گفته او ملک عبدالله شاه سابق سعودی، در آخرین تماس تلفنی که با اوباما داشت، به او گفته «انتظار نداشتم که در این سن رئیس جمهور آمریکا را ببینم که به من دروغ می گوید». مقصود عبدالله، عملی نشدن وعده دولت آمریکا برای حمله به سوریه بود.

اوباما از من خواست قدرت را به نفع البرادعی واگذار کنمکارتر: انتخاب دوباره دونالد ترامپ یک فاجعه استعقب نشینی حداکثری ترامپماجرای وعده «نگران کننده» ترامپ به یک رهبر خارجی

بندر فاش کرد که در اواخر دوران ریاست باراک اوباما، روابط ریاض و واشنگتن دچار تنش شده بود و توضیح داد، اوباما هر بار «وعده می کرد اما به قولش عمل نمی کرد»؛ او از مهار نقش ایران در منطقه سخن می گفت اما در عین حال پنهانی با آن مذاکره می کرد تا جایی که سعودی ها اعتمادشان را به دولت اوباما از دست دادند.

حالا نوبت نتانیاهو است

حال پس از تمام همراهی هایی که نتانیاهو با آمریکایی ها کرده است دوره گذار از نتانیاهو فرا رسیده است. این موضوع را می توان از سخنانی که تیلرسون، وزیر خارجه سابق ایالات متحده گفته است فهمید. تیلرسون با فرار رو به جلو ترامپ را مقابل نتانیاهو به سادگی متهم کرده، گفت: نتانیاهو یک سیاستمدار و دیپلماتیک خبره است و به روش ماکیاولی هر گونه مکر و بازی را برای رسیدن به اهدافش به کار می گیرد. هنگام تعامل با نتانیاهو دائماً باید نسبت به امور شک کنی. اسرائیل از اینکه آمریکا را با اطلاعات غلط فریب دهد ابایی ندارد. اسرائیلی ها بارها این کار را با ترامپ کردند تا او را قانع کنند که در مسئله فلسطین، این اسرائیلی ها هستند که مورد ظلم واقع شده اند و در همه این دفعات ما به رئیس گفتیم که فریب خورده است. این برای ما زجرآور است که هم پیمان نزدیک ما تا این حد ما را فریب دهد.

این سخنان تیلرسون در زمانی بیان می شود که نتانیاهو در انتخابات رژیم صهیونیستی شکست خورده و هر آن ممکن است از عرصه سیاسی حذف شود و به کمک آمریکایی ها نیاز مبرم دارد.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز در پذیرشی تلویحی شکست نتانیاهو اعلام کرد، او با اسرائیل روابط خوبی دارد نه با یک شخص خاص تا بدین شکل از آماده سازی برای پایان عمر سیاسی نتانیاهو پرده برداری کند.

حالا نوبت نتانیاهو است و مقامات آمریکایی پروژه عبور از نتانیاهو را همانند بن علی، حسنی مبارک، عبدالله صالح، بندر بن سلطان و خیلی های دیگر کلید زده اند.

انتهای پیام/

منبع خبر : تسنیم

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
اوباما   اردن   آمریکا   تونس   ترکیه   حسنی مبارک   قذافی   رییس جمهور آمریکا   مزدوران   محمد مرسی   نتانیاهو   استعمار   علی عبدالله صالح   مردم مصر   عبدالفتاح السیسی   خاندان آل سعود   باراک اوباما   السیسی   عادلانه   عبدالله صالح   میدان التحریر   جامعه جهانی   دیکتاتور   سادات   محمد البرادعی   قیام مردم   استقلال طلبی   روزنامه   عربستان سعودی   یمن   بین الملل   دونالد ترامپ   مصر   بحران   لیبی   خشونت   امارات متحده عربی   جنگ جهانی دوم   پیروزی انقلاب   غرب آسیا   طرح معامله قرن  
اخبار مرتبط
هاآرتص: اتحاد آمریکایی-عربی ضد ایران به شدت ضعیف شده است
خبرگزاری دانشجو
اتحاد آمریکایی-عربی ضد ایران به شدت ضعیف شده و ترامپ مقصر آن است
جامعه مهندسین
هاآرتص: اتحاد آمریکایی-عربی ضد ایران به شدت ضعیف شده و ترامپ مقصر آن است
فارس
تبادل اتهام مصر و قطر درباره لیبی، از تریبون سازمان ملل
فارس
رسانه اسرائیلی: ایران کوچکترین اعتباری برای آمریکا قائل نیست
افکار نیوز
ایران کوچکترین اعتباری برای هیبت آمریکا قائل نیست
بولتن نیوز
روزنامه اسرائیلی: ایران کوچکترین اعتباری برای هیبت آمریکا قائل نیست
نواندیش
اسراییل: ایران هیچ اعتباری برای آمریکا قائل نیست
مشرق نیوز
هآرتص: ایران کوچکترین اعتباری برای هیبت آمریکا قائل نیست
خبرآنلاین
نتانیاهو؛ قربانی بعدی آدم فروشی آمریکا
مشرق نیوز
اهداف آمریکا از اعزام نیروی جدید به خاورمیانه  
شبکه الکوثر
اهداف آمریکا از اعزام نیروی جدید به خاورمیانه
مردم نیوز
مهمترین خبر های جهان (7-19)
صدا و سیما
واشنگتن پست: جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیفتد
فارس
توصیه عطوان به ریاض و ابوظبی: به حرف های نصرالله گوش کنید!
شبکه الکوثر
امارات و عربستان به توصیه نصرالله عمل کنند
آریا
اقدام عجیب امارات و عربستان در برابر تظاهرات مصر
دنیای اقتصاد
سکوت ریاض و ابوظبی در برابر تظاهرات ضد السیسی در مصر
ایرنا
باج گیری از کشور های عربی، تنها مسئله بااهمیت برای ترامپ است/ رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
جامعه مهندسین
تحلیلگر عرب: آمریکا از جنگ با ایران می ترسد
صدای ایران
سیدافقهی در گفت وگو با فارس: در تحلیل اعتراضات مصر نباید عجله کرد
فارس
عطوان: باج گیری از کشور های عربی، تنها مسئله بااهمیت برای ترامپ است/ رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
باشگاه خبرنگاران
عطوان: امارات و عربستان به توصیه نصرالله عمل کنند
صدا و سیما
عطوان: تمام هم و غم ترامپ موجودی های بانکی اش است / نتانیاهو در چند قدمی سلول زندان قرار دارد
خبرگزاری دانشجو
سعودی ها و اماراتی ها به نصیحت دبیرکل حزب الله گوش دهند
خبرگزاری دفاع مقدس
تحریم تنها سلاح آمریکا در برابر ایران است/ سعودی ها و اماراتی ها به نصیحت دبیرکل حزب الله گوش دهند
تسنیم
تحلیلگر عرب: تحریم تنها سلاح آمریکا در برابر ایران است
مثلث
عطوان: تحریم تنها سلاح آمریکا در برابر ایران است
مشرق نیوز
پشت پرده دستگیری اعضای حماس در عربستان چیست؟
قدس آنلاین
نویسنده مصری: ترامپ ایران را نشناخته بود
الف
القدس العربی بررسی کرد؛ تاثیر یمن بر ماندن ترامپ در کاخ سفید
فارس
جنجال عبارت «دیکتاتور مورد علاقه من» و تشدید اختلافات قاهره-واشنگتن
فارس
استراتژی روحانی پس از برکناری بولتون / آقایان اعراب خلیج فارس! اشکال از تهران نیست، اشکال از شماست؛ از اتفاقات اخیر درس بگیرید
انتخاب
ترامپ همتای مصری خود را «دیکتاتور محبوب من» خواند
ایرنا
چراغ سبز ترامپ به حل بحران خلیج فارس/ آیا پای منافع رژیم صهیونیستی در میان است؟
تسنیم
تحلیل میدل ایست آی از بحران لیبی
انصاف نیوز
بحران لیبی: خوابی که این بار تعبیر نمی شود
ایسنا
روزنامه لبنانی گزارش کرد؛ «فتنه» محور آمریکایی در منطقه کارساز نیست
فارس
ناراحتی کیهان: همچنان بر طبل برجام می کوبند!
انصاف نیوز
اروپا و غرب آسیا علیه طرح صلح ترامپ
میزان
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری دانشجو : هاآرتص: اتحاد آمریکایی-عربی ضد ایران به شدت ضعیف شده است
bltجامعه مهندسین : اتحاد آمریکایی-عربی ضد ایران به شدت ضعیف شده و ترامپ مقصر آن است
bltفارس : هاآرتص: اتحاد آمریکایی-عربی ضد ایران به شدت ضعیف شده و ترامپ مقصر آن است
bltفارس : تبادل اتهام مصر و قطر درباره لیبی، از تریبون سازمان ملل
bltافکار نیوز : رسانه اسرائیلی: ایران کوچکترین اعتباری برای آمریکا قائل نیست
bltبولتن نیوز : ایران کوچکترین اعتباری برای هیبت آمریکا قائل نیست
bltنواندیش : روزنامه اسرائیلی: ایران کوچکترین اعتباری برای هیبت آمریکا قائل نیست
bltمشرق نیوز : اسراییل: ایران هیچ اعتباری برای آمریکا قائل نیست
bltخبرآنلاین : هآرتص: ایران کوچکترین اعتباری برای هیبت آمریکا قائل نیست
bltمشرق نیوز : نتانیاهو؛ قربانی بعدی آدم فروشی آمریکا
bltشبکه الکوثر : اهداف آمریکا از اعزام نیروی جدید به خاورمیانه  
bltمردم نیوز : اهداف آمریکا از اعزام نیروی جدید به خاورمیانه
bltصدا و سیما : مهمترین خبر های جهان (7-19)
bltفارس : واشنگتن پست: جان سربازان آمریکایی نباید به خاطر رژیم «بن سلمان» به خطر بیفتد
bltشبکه الکوثر : توصیه عطوان به ریاض و ابوظبی: به حرف های نصرالله گوش کنید!
bltآریا : امارات و عربستان به توصیه نصرالله عمل کنند
bltدنیای اقتصاد : اقدام عجیب امارات و عربستان در برابر تظاهرات مصر
bltایرنا : سکوت ریاض و ابوظبی در برابر تظاهرات ضد السیسی در مصر
bltجامعه مهندسین : باج گیری از کشور های عربی، تنها مسئله بااهمیت برای ترامپ است/ رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
bltصدای ایران : تحلیلگر عرب: آمریکا از جنگ با ایران می ترسد
bltفارس : سیدافقهی در گفت وگو با فارس: در تحلیل اعتراضات مصر نباید عجله کرد
bltباشگاه خبرنگاران : عطوان: باج گیری از کشور های عربی، تنها مسئله بااهمیت برای ترامپ است/ رئیس جمهور آمریکا از ایران می ترسد
bltصدا و سیما : عطوان: امارات و عربستان به توصیه نصرالله عمل کنند
bltخبرگزاری دانشجو : عطوان: تمام هم و غم ترامپ موجودی های بانکی اش است / نتانیاهو در چند قدمی سلول زندان قرار دارد
bltخبرگزاری دفاع مقدس : سعودی ها و اماراتی ها به نصیحت دبیرکل حزب الله گوش دهند
bltتسنیم : تحریم تنها سلاح آمریکا در برابر ایران است/ سعودی ها و اماراتی ها به نصیحت دبیرکل حزب الله گوش دهند
bltمثلث : تحلیلگر عرب: تحریم تنها سلاح آمریکا در برابر ایران است
bltمشرق نیوز : عطوان: تحریم تنها سلاح آمریکا در برابر ایران است
bltقدس آنلاین : پشت پرده دستگیری اعضای حماس در عربستان چیست؟
bltالف : نویسنده مصری: ترامپ ایران را نشناخته بود
bltفارس : القدس العربی بررسی کرد؛ تاثیر یمن بر ماندن ترامپ در کاخ سفید
bltفارس : جنجال عبارت «دیکتاتور مورد علاقه من» و تشدید اختلافات قاهره-واشنگتن
bltانتخاب : استراتژی روحانی پس از برکناری بولتون / آقایان اعراب خلیج فارس! اشکال از تهران نیست، اشکال از شماست؛ از اتفاقات اخیر درس بگیرید
bltایرنا : ترامپ همتای مصری خود را «دیکتاتور محبوب من» خواند
bltتسنیم : چراغ سبز ترامپ به حل بحران خلیج فارس/ آیا پای منافع رژیم صهیونیستی در میان است؟
bltانصاف نیوز : تحلیل میدل ایست آی از بحران لیبی
bltایسنا : بحران لیبی: خوابی که این بار تعبیر نمی شود
bltفارس : روزنامه لبنانی گزارش کرد؛ «فتنه» محور آمریکایی در منطقه کارساز نیست
bltانصاف نیوز : ناراحتی کیهان: همچنان بر طبل برجام می کوبند!
bltمیزان : اروپا و غرب آسیا علیه طرح صلح ترامپ
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.