مخبر - 1398/07/01 - گذرگاه اربعین از آستارا تا کربلا/پایانه مرزی آماده پذیرایی زوارشد

گذرگاه اربعین از آستارا تا کربلا/پایانه مرزی آماده پذیرایی زوارشد
با نزدیک شدن به اربعین، شهرستان مرزی آستارا در شمال غربی گیلان آماده استقبال از زائران خارجی اربعین حسینی از کشورهای حوزه قفقاز می شود،جایی که پیش بینی می شود امسال پذیرای 15 هزار زائر باشد.
گذرگاه اربعین از آستارا تا کربلا/پایانه مرزی آماده پذیرایی زوارشد

خبرگزاری مهر، گروه استان ها- مهدی حسین نژادی: همایش عظیم پیاده روی اربعین حسینی که به عنوان بزرگ ترین راهپیمایی جهان شهرت یافته است نماد بارز اتحاد انسان های آزاده و آزادیخواه جهان است. شهرستان مرزی آستارا که در شمال غربی استان گیلان قرار دارد، چند سالی است که میزبان زائران خارجی اربعین حسینی از کشورهای حوزه قفقاز و به ویژه جمهوری آذربایجان، روسیه، جمهوری های خودمختار روسیه و گرجستان است.

این شهرستان کوچک و مرزی شمال کشور که در مسیر تردد زائران خارجی اربعین حسینی قرار دارد، نقش مهمی در زمینه اسکان، پذیرایی و خدمات گذر مرزی در استان گیلان ایفا می کند و هر سال با افزایش زائران خارجی اربعین حسینی این شهرستان با برنامه ریزی بهتر از جانب مسئولان استان گیلان و شهرستان مرزی آستارا سعی در ارائه خدمات بهتر و بیشتر به زائران خارجی اربعین دارد.

همه می دانیم که عشق به امام حسین (ع) حد و مرز نمی شناسد و بیداری نهفته در ذات قیام عاشورا، دل های آگاه را به هم پیوند می دهد و حرکت سیل آسای مردم برای زیارت کربلای معلی در اربعین حسینی از اقصی نقاط جهان جریان می یابد و شهرستان مرزی آستارا هم در شمال غربی جمهوری اسلامی ایران برای این حرکت ملت های آزاده جهان در حوزه قفقاز میزبانی خود را عاشقانه انجام می دهد.

فعالیت مستمر و چشمگیر ستاد استقبال از زائران خارجی اربعین حسینی در شهرستان آستارا در سال های گذشته رضایت زائران خارجی اربعین حسینی را به همراه داشته است. میهمانان کشورمان از حوزه قفقاز، به نحوه خدمات رسانی و استقبال مسئولان و شهروندان آستارایی توجه دارند و در مسیر گذر زائران از آستارا تا خروج از این شهرستان همواره سعی می شود تا ارائه خدمات و گفتگو با زائران از کرامت لازم برخوردار باشد.

آمادگی ستاد اربعین آستارا برای خدمات رسانی به زائران خارجی

ستاد اربعین حسینی شهرستان مرزی آستارا برای خدمات رسانی به زائران خارجی آماده می شود و در همین راستا دستگاه های متولی به دستور استاندار گیلان و فرماندار آستارا به وظایف خود عمل می کنند. هدف اصلی تمامی مسئولان استان و شهرستان مرزی آستارا ارائه خدمات به زائران امام حسین (ع) است.

فرماندار آستارا در این رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه در چند سال اخیر با برگزاری پیاده روی اربعین، شاهد فرصت های جدیدی در حوزه گردشگری مذهبی در کشور بوده ایم و این فرصت، نقش مهمی در حفظ و توسعه ارزش های دینی و مذهبی دارد، اظهار کرد: برخورد درست و ادای حق میزبانی، نقش تأثیرگذاری بر روی زائران کشورهای خارجی خواهد داشت.

حسن رستم زاد با تأکید بر لزوم ایجاد استراحتگاه و مکان های پذیرایی در مسیر راه زائران خارجی، گفت: شهرستان آستارا برای پذیرایی از 15 هزار زائر خارجی که از کشورهای روسیه، آذربایجان، گرجستان و قفقاز برای حضور در مراسم اربعین حسینی از مرز زمینی ایران راهی عراق خواهند شد، آماده می شود.

رستم زاد از آمادگی دستگاه های اجرایی، نظامی، انتظامی و امنیتی برای برقراری نظم و امنیت در مسیر تردد زائران خارجی اربعین حسینی خبرداد و افزود: سال گذشته بیش از 12 هزار زائر خارجی اربعین حسینی از کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه و گرجستان با گذر از شهرستان مرزی آستارا در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی شرکت کردندسال گذشته بیش از 12 هزار زائر خارجی اربعین حسینی از کشورهای جمهوری آذربایجان، روسیه و گرجستان با گذر از شهرستان مرزی آستارا در همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی شرکت کردند.

فرماندار آستارا برپایی مراسم اربعین حسینی (ع) را فرصتی مهم در ایجاد وحدت و انسجام میان مسلمانان جهان دانست و گفت: در راستای استقبال از زائران خارجی عتبات عالیات از هیچ تلاشی دریغ نمی کنیم، زیرا همایش عظیم اربعین حسینی (ع) تجلی انسجام عظیم جهان اسلام است.

وی ادامه داد: برای استقبال از زائران خارجی موکب هایی در پایانه مرزی آستارا و امامزادگان ابراهیم و قاسم(ع) برای اسکان موقت زائران آماده می شود.

فرماندار آستارا با اشاره به توزیع کتاب های مذهبی، ادعیه، سربند یا حسین (ع) و تصاویر حرم های اهل بیت (ع) میان زائران خارجی کربلا، تصریح کرد: در طول مسیر حرکت زائران خارجی اربعین حسینی (ع) در حوزه استحفاظی شهرستان آستارا به فضاسازی فرهنگی متناسب با اربعین حسینی (ع) نیز اقدام خواهد شد.

رستم زاد با تأکید بر اینکه استقبال، اسکان و هدایت زائران خارجی اربعین حسینی در این شهرستان مرزی برای استان و کشور مهم است و نحوه همکاری مدیران دستگاه ها با ستاد اربعین ارزیابی می شود، گفت: مطابق آمارها همه ساله بر شمار زائران خارجی واردشده به این شهرستان افزوده می شود و ضعف و قوت همکاری مدیران با ستاد اربعین، به دستگاه های استانی مربوطه گزارش خواهد شد.

فرماندار آستارا دستگاه های اداری را به مشارکت در برپایی موکب های استقبال از زائران فراخواند و افزود: دو موکب اسکان موقت و پذیرایی زائران خارجی اربعین از دهم مهرماه در محوطه پایانه مرزی و بقعه امامزادگان این شهرستان دایر خواهد شد.

وی اظهار کرد: عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی و حضور نیروهای بهداشت، فوریت های پزشکی و هلال احمر در موکب ها برای ارائه خدمات به زائران ضروری است.

فرماندار آستارا، ادامه داد: در پایانه مرزی، صرافی موقت دایر خواهد شد و باید برای تسهیل تردد زائران، تا دهم مهرماه تعداد خروجی های پایانه افزایش یابد.

کاهش تشریفات اداری گمرک برای سهولت تردد زائران خارجی

مدیرکل گمرک آستارا در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیش بینی افزایش شمار زائران خارجی، از کاهش تشریفات اداری این اداره کل برای سهولت تردد زائران اربعین حسینی خبر داد.

رسول امیدی اظهار کرد: مدیریت و کارکنان اداره کل گمرک آستارا آماده ارائه خدمات به زائران خارجی اربعین حسینی هستند.

مدیر پایانه مرزی آستارا نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به پیش بینی حضور بیش از 15 هزار زائر خارجی اربعین حسینی در مرز آستارا، گفت: پلاکارد خوش آمد گویی به زبان های ترکی، فارسی و انگلیسی تهیه و برای استقبال از زائران خارجی در پایانه مرزی نصب می شود و با استقرار چادر در محوطه پایانه، فضای لازم برای استراحت، پذیرایی و اقامه نماز زائران خارجی اربعین حسینی مهیا خواهد شد.

منصور بابایی ادامه داد: زائران خارجی اربعین حسینی بعد از ورود به آستارا برای شرکت در برنامه های مذهبی و فرهنگی به آستان امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع)، مساجد پایانه مرزی و امام حسین (ع) آستارا هدایت می شوند و سپس به مقصد کربلای معلی به مرزهای خروج از ایران رهسپار خواهند شد.

مدیر پایانه مرزی آستارا، گفت: 24 چشمه سرویس بهداشتی در محوطه این پایانه مرزی پرتردد در حال ساخت است.

امنیت زائران خارجی اربعین فراهم است

فرمانده انتظامی آستارا در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: امنیت لازم برای تردد زائران خارجی اربعین حسینی (ع) در شهرستان مرزی آستارا فراهم شده و نیروی انتظامی در کنار سپاه، مرزبانی و سربازان گمنام امام زمان (عج)، برای خدمت به مردم و زائران خارجی اربعین حسینی آماده هستند.

با تمام توان برای حفظ حقوق زائران و میهمانان خارجی تلاش خواهیم کرد و مطابق قانون با موارد تخلف و تعدی به حقوق زوار و میهمانان خارجی برخورد خواهد شد

سرهنگ محمد نمازی با بیان اینکه از ظرفیت حضور زائران خارجی اربعین در شهرستان مرزنشین آستارا باید استفاده کرد و این بهترین فرصت تبلیغ فرهنگ دینی و اسلامی کشورمان است، افزود: شهرستان مرزی آستارا از امن ترین شهرستان های مرزی کشور است.

فرمانده انتظامی آستارا در ادامه به افزایش نیرو و همچنین گیت های گذرنامه هم زمان با ورود زائران خارجی اربعین حسینی در مرز آستارا اشاره کرد و گفت: با همکاری گمرک و مرزبانی نظم دهی خاصی را در پایانه مرزی آستارا شاهد خواهیم بود.

نمازی خواستار افزایش سرعت اینترنت در پایانه مرزی آستارا و همچنین رفع مشکلات زیرساخت های فیبر نوری در این پایانه شد.

فرمانده انتظامی آستارا، تأکید کرد: با تمام توان برای حفظ حقوق زائران و میهمانان خارجی تلاش خواهیم کرد و مطابق قانون با موارد تخلف و تعدی به حقوق زوار و میهمانان خارجی برخورد خواهد شد.

خدمات رسانی بهداشتی به زائران خارجی

کمیته بهداشت ستاد اربعین برای نظارت و خدمات رسانی به زائران خارجی اربعین حسینی در شهرستان مرزی آستارا تشکیل شده است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان آستارا در همین رابطه در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه پایگاه های مراقبت بهداشتی در پایانه مرزی آستارا مستقر خواهند شد، اظهار کرد: در این پایگاه یک تیم بهداشت و درمان متشکل از دو پزشک با یک دستگاه آمبولانس هر صبح و عصر فعالیت کرده و پایش های بهداشتی را حین ورود زائران خارجی انجام خواهند داد.

دکتر نظام عباسی، افزود: یک تیم امداد و کمک های اولیه جمعیت هلال احمر نیز در پایانه مرزی و آستان امامزادگان آستارا به زائران خارجی خدمات رسانی خواهد کرد.

نقش محوری شهرستان مرزی آستارا در اربعین حسینی

دبیر ستاد اربعین حسینی گیلان در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار کرد: این ستاد در اربعین امسال با همکاری دستگاه های متولی به 15 هزار زائر خارجی اربعین با محوریت آستارا خدمات رسانی خواهد کرد.

نادر عبدالله پور، اظهار کرد: امسال ورود 15 هزار زائر خارجی از مرز آستارا به جمهوری اسلامی ایران پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: باید در پایانه مرزی شهرستان آستارا واحدهای عرضه کالاهای موردنیاز زائران، صرافی و سرویس های بهداشتی پیش بینی و دایر شود.

دبیر ستاد اربعین حسینی استان گیلان با بیان اینکه شهرستان مرزی آستارا نقش محوری در اربعین حسینی امسال همانند سال های گذشته خواهد داشت، گفت: سال قبل زائران خارجی بسیاری از نقاط مختلف مرزی وارد ایران شده و در همایش پیاده روی شرکت کردند که سهم مرز آستارا حدود 12 هزار نفر زائر بود.

عوامل ستاد اربعین حسینی شهرستان مرزی بندر آستارا روزهای پرکاری را پیش رو دارند و با تمام توان تلاش می کنند تا با کمک مردم مرزنشین آستارا عبور مسافران و زائران خارجی کربلای معلی از مرز این شهرستان، با حرمت و کرامت همراه باشد و همه ظرفیت ها و امکانات موجود را در این راستا به کار می گیرند تا زائران خارجی اربعین حسینی در آرامش کامل به سفر معنوی خود تا کربلای معلی ادامه دهند.

مردم و مسئولان آستارایی که به هر بهانه و مشغله ای از سفر معنوی اربعین حسینی بازمانده اند، همگی در تلاش هستند با تمهید مقدمات، استقبال و هدایت زائران امام حسین(ع) در اجر حرکت عظیم اسلامی پیاده روی اربعین حسینی سهیم باشند.

کد خبر 4726041
منبع خبر : مهر نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از «مهر نیوز» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
دانلود   عراق   مرورگر   آستارا   قفقاز   گیلان   گرجستان   اربعین حسینی   مذهبی   نظام جمهوری اسلامی ایران   جمهوری آذربایجان   کشور خارجی   زائران   گردشگری مذهبی   نظم و امنیت   آذربایجان   رستم   پایانه   خودمختار   قیام عاشورا   امام حسین علیه السلام   کربلای معلی   خدمات رسانی   پیش بینی   شهرستان   وبا   پیاده روی اربعین  
اخبار مرتبط
تصاویر | عبور زائران خارجی اربعین از مرز آستارا
خبرآنلاین
تصاویر: برپایی موکبهای استقبال از زائرین خارجی اربعین در مرز آستارا
فردا نیوز
بیله سوار آماده استقبال از زائران اربعین کشورهای حوزه قفقاز، روسیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان شد
تسنیم
12 هزار زائر اربعین اتباع جمهوری آذربایجان از گمرک بیله سوار عازم عراق می شوند
تسنیم
جوانان هلال احمر زائران اربعین را به پایگاه های درمانی راهنمایی می کنند
ایرنا
فرماندار: 13 موکب سمنان به زائران اربعین خدمت ‎رسانی می کند
ایرنا
برپایی موکب برای خدمات رسانی به زائران پیاده روی اربعین
خوزنیوز
1500 نیروی شهرداری قم آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی شدند
قم نیوز
استاندار قم: اقدامات و فعالیت های پیاده روی اربعین مستندسازی شود
تسنیم
اتخاذ تمهیدات لازم برای سهولت تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان
خبرگزاری دفاع مقدس
عبور زائران خارجی از طریق پایانه مرزی شلمچه امکان پذیر است
تسنیم
برنامه ریزی سازمان اوقاف برای خدمت رسانی به زائران پیاده روی اربعین/ بیش از 4 میلیون بسته پذیرایی بین زوار توزیع می شود
باشگاه خبرنگاران
15 موکب از گلستان در ایام اربعین در عراق خدمات رسانی می کنند
ایرنا
زائران اردبیلی از مرز خسروی راهی کربلا می شوند
ایرنا
استقرار مواکب ایرانی در عراق؛ مدیران از ورود افراد بیگانه خودداری کنند
تسنیم
پیش بینی ورود 15 هزار زائر خارجی/ گذرگاه اربعین از آستارا تا کربلا/پایانه مرزی آماده پذیرایی زوارشد
آرا نیوز
57 موکب استان مرکزی در اربعین امسال به زائران خدمات رسانی می کنند
ایرنا
افزایش تردد در مرز مهران
شهر فردا
اداره های آستارا در برپایی موکب ها همکاری کنند
ایرنا
معاون فرماندار آستارا: اداره ها در برپایی موکب ها همکاری کنند
ایرنا
اردوگاه پنج هزار نفری اسکان زائران در مرز خسروی برپا شد
ایرنا
لزوم همکاری گسترده برای خدمت رسانی اربعین
صدا و سیما
استاندار خراسان شمالی: زائران اربعین نباید با مشکل مواجه شوند
ایرنا
نخستین طلایه دارن اربعین حسینی از جنوب عراق عازم کربلا شدند
ایرنا
همایش پیاده روی اربعین نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است
برنا نیوز
موکب های قزوین در 36 نقطه به زائران اربعین خدمات می دهند
ایرنا
اورژانس هوایی در مرز خسروی مستقر می شود
ایرنا
تاکید بر خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین
آریا
موکب بازرگان برای استقبال از زائران کربلا راه اندازی شد
ایرنا
خوزستان در ایام اربعین میزبان زائران 97 کشور است
ایرنا
اهواز| مشکلات کمربندی بستان و مسیر نفت به سمت موکب های چذابه برطرف شود
تسنیم
همه چیزدرباره زیارت اربعین ازمرزمهران
خیبر انلاین
پیش بینی حضور 3 میلیون زائر ایرانی در پیاده روی اربعین
تیک نیوز
شرکت بیش از 45 هزار زائر افغانستانی در مراسم اربعین امسال در عراق
صدا و سیما
آنچه باید درباره راهپیمایی اربعین 98 بدانید/ شرایط خروج زائران ار مرزهای عراق
افکار نیوز
حضور زائران افغانستانی در اربعین حسینی افزایش می یابد
ایرنا
چه اقداماتی برای ارتباطات در مراسم اربعین حسینی انجام شد؟
ایسنا
86 موکب اهواز برای اربعین حسینی در مرز چذابه مستقر می شوند
تسنیم
عملیات توسعه پارکینگ خودروها در مرز شلمچه آغاز شد
ایرنا
اختصاص تسهیلات به تجهیز زائرسرای امامزادگان آستارا
ایرنا
اخبار مرتبط
bltخبرآنلاین : تصاویر | عبور زائران خارجی اربعین از مرز آستارا
bltفردا نیوز : تصاویر: برپایی موکبهای استقبال از زائرین خارجی اربعین در مرز آستارا
bltتسنیم : بیله سوار آماده استقبال از زائران اربعین کشورهای حوزه قفقاز، روسیه، گرجستان و جمهوری آذربایجان شد
bltتسنیم : 12 هزار زائر اربعین اتباع جمهوری آذربایجان از گمرک بیله سوار عازم عراق می شوند
bltایرنا : جوانان هلال احمر زائران اربعین را به پایگاه های درمانی راهنمایی می کنند
bltایرنا : فرماندار: 13 موکب سمنان به زائران اربعین خدمت ‎رسانی می کند
bltخوزنیوز : برپایی موکب برای خدمات رسانی به زائران پیاده روی اربعین
bltقم نیوز : 1500 نیروی شهرداری قم آماده خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی شدند
bltتسنیم : استاندار قم: اقدامات و فعالیت های پیاده روی اربعین مستندسازی شود
bltخبرگزاری دفاع مقدس : اتخاذ تمهیدات لازم برای سهولت تردد زائران اربعین حسینی در خوزستان
bltتسنیم : عبور زائران خارجی از طریق پایانه مرزی شلمچه امکان پذیر است
bltباشگاه خبرنگاران : برنامه ریزی سازمان اوقاف برای خدمت رسانی به زائران پیاده روی اربعین/ بیش از 4 میلیون بسته پذیرایی بین زوار توزیع می شود
bltایرنا : 15 موکب از گلستان در ایام اربعین در عراق خدمات رسانی می کنند
bltایرنا : زائران اردبیلی از مرز خسروی راهی کربلا می شوند
bltتسنیم : استقرار مواکب ایرانی در عراق؛ مدیران از ورود افراد بیگانه خودداری کنند
bltآرا نیوز : پیش بینی ورود 15 هزار زائر خارجی/ گذرگاه اربعین از آستارا تا کربلا/پایانه مرزی آماده پذیرایی زوارشد
bltایرنا : 57 موکب استان مرکزی در اربعین امسال به زائران خدمات رسانی می کنند
bltشهر فردا : افزایش تردد در مرز مهران
bltایرنا : اداره های آستارا در برپایی موکب ها همکاری کنند
bltایرنا : معاون فرماندار آستارا: اداره ها در برپایی موکب ها همکاری کنند
bltایرنا : اردوگاه پنج هزار نفری اسکان زائران در مرز خسروی برپا شد
bltصدا و سیما : لزوم همکاری گسترده برای خدمت رسانی اربعین
bltایرنا : استاندار خراسان شمالی: زائران اربعین نباید با مشکل مواجه شوند
bltایرنا : نخستین طلایه دارن اربعین حسینی از جنوب عراق عازم کربلا شدند
bltبرنا نیوز : همایش پیاده روی اربعین نماد اقتدار جمهوری اسلامی ایران است
bltایرنا : موکب های قزوین در 36 نقطه به زائران اربعین خدمات می دهند
bltایرنا : اورژانس هوایی در مرز خسروی مستقر می شود
bltآریا : تاکید بر خدمات رسانی مطلوب به زائران اربعین
bltایرنا : موکب بازرگان برای استقبال از زائران کربلا راه اندازی شد
bltایرنا : خوزستان در ایام اربعین میزبان زائران 97 کشور است
bltتسنیم : اهواز| مشکلات کمربندی بستان و مسیر نفت به سمت موکب های چذابه برطرف شود
bltخیبر انلاین : همه چیزدرباره زیارت اربعین ازمرزمهران
bltتیک نیوز : پیش بینی حضور 3 میلیون زائر ایرانی در پیاده روی اربعین
bltصدا و سیما : شرکت بیش از 45 هزار زائر افغانستانی در مراسم اربعین امسال در عراق
bltافکار نیوز : آنچه باید درباره راهپیمایی اربعین 98 بدانید/ شرایط خروج زائران ار مرزهای عراق
bltایرنا : حضور زائران افغانستانی در اربعین حسینی افزایش می یابد
bltایسنا : چه اقداماتی برای ارتباطات در مراسم اربعین حسینی انجام شد؟
bltتسنیم : 86 موکب اهواز برای اربعین حسینی در مرز چذابه مستقر می شوند
bltایرنا : عملیات توسعه پارکینگ خودروها در مرز شلمچه آغاز شد
bltایرنا : اختصاص تسهیلات به تجهیز زائرسرای امامزادگان آستارا
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.