مخبر - 1398/07/01 - علی ربیعی: رئیس جمهور برای سفر به نیویورک تردید داشت/ کار حقوقی نفتکش انگلیسی تمام شده و با چشم پوشی از تخلف آنها نفتکش می تواند حرکت کند/ اگر آمریکا آماده توقف تحریم ها و بازگشت به برجام باشد راه برای تصمیم گیری باز است

علی ربیعی: رئیس جمهور برای سفر به نیویورک تردید داشت/ کار حقوقی نفتکش انگلیسی تمام شده و با چشم پوشی از تخلف آنها نفتکش می تواند حرکت کند/ اگر آمریکا آماده توقف تحریم ها و بازگشت به برجام باشد راه برای تصمیم گیری باز است
سخنگوی دولت با بیان اینکه حسن روحانی ابتدا برای سفر به نیویورک تردید داشت، گفت: هر چند اقدامات آمریکا این سفر را با مشکل روبرو کرد، اما رئیس جمهور طنین صدای ایرانیان را از همان مجمع عمومی سازمان ملل دنبال می کند.
علی ربیعی: رئیس جمهور برای سفر به نیویورک تردید داشت/ کار حقوقی نفتکش انگلیسی تمام شده و با چشم پوشی از تخلف آنها نفتکش می تواند حرکت کند/ اگر آمریکا آماده توقف تحریم ها و بازگشت به برجام باشد راه برای تصمیم گیری باز است

سخنگوی دولت با بیان اینکه حسن روحانی ابتدا برای سفر به نیویورک تردید داشت، گفت: هر چند اقدامات آمریکا این سفر را با مشکل روبرو کرد، اما رئیس جمهور طنین صدای ایرانیان را از همان مجمع عمومی سازمان ملل دنبال می کند.

به گزارش فارس، علی ربیعی سخنگوی دولت صبح امروز (دوشنبه) در نشست خبری هفتگی خود با خبرنگاران ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: ما این هفته را گرامی میداریم، این هفته برای مردم و سیاست مداران ما درس هایی دارد.

وی ادامه داد: بدخواهان هم امروز با یاد دفاع جانانه مردم در آن ایام جسارت تجاوز ندارند. این هفته فرصت مغتنمی است که یاد شهدا را گرامی بداریم.

سخنگوی دولت اظهار داشت: امروز هم دولت دفاع مقدس خود را در دو جبهه دفاع در برابر اقدامات تجزیه طلبانه آمریکا و دفاع از معیشت مردم، بازنشستگان و اقشار ضعیف و کرامت انسانی دنبال می کند.

ربیعی تصریح کرد: در طول تاریخ متاخر ما هیچ گاه متجاوز نبودیم اما مدافع خوبی بودیم، کشورهای منطقه باید از دفاع مقدس درس بگیرند، ما امروز در کنار برادران عراقی خود هستیم و در مقابل داعش ایستادیم، راه همکاری بین ملت های منطقه است و نباید به بیگانگان دل خوش کنند.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور ابتدا برای سفر به نیویورک تردید داشت اما دلیل انجام شدن آن برای احقاق حق ایران بود، گفت: هر چند اقدامات آمریکا این سفر را با مشکل روبرو کرد، اما رئیس جمهور طنین صدای ایرانیان را از همان مجمع عمومی سازمان ملل دنبال می کند و منطق جمهوری اسلامی ایران در برابر بی منطقی آمریکا نشان داده خواهد شد.

سخنگوی دولت با تاکید بر اینکه آمریکا تنها تر از همیشه است، خاطرنشان کرد: اما ایران امروز تنها نیست و جبهه ضد ایرانی موفق نبوده است، طرح ائتلاف امید و صلح هرمز ایده ای است که رئیس جمهور آن را تشریح خواهند کرد، هدف اصلی این طرح ها حل مشکلات منطقه و امنیت جهان است.

ربیعی ادامه داد: برا این اساس سخنان رئیس جمهور گوش های شنوای بیشتری خواهد داشت و این طرح توسط وی به سازمان ملل ارائه خواهد شد.

وی با اشاره به آغاز سال تحصیلی جدید، گفت: امروز روز اول پاییز است و روز بهار دانش است، ما این روز را به همه معلمان و دانش آموزان تبریک می گوییم. دیروز آسیب شناسی وزارت آموزش و پرورش در جلسه هیات مورد بررسی قرار گرفت.

سخنگوی دولت ادامه داد: رییس جمهور وعده داد پس از بازگشت از سفر نیویورک در وزارت آموزش و پرورش حضور پیدا کنند؛ نسبت یک بیست و پنجم برای معلمان و دانش آموزان پیگیری خواهد شد، موضوع تقویت مدارس دولتی هم در جلسه هیئت دولت پیگیری شد.

ربیعی با بیان اینکه هشتاد و پنج درصد مدارس کشور دولتی هستند، گفت: موضوع دیپلمی که بتواند وارد بازار کار شود نیز بحث و بررسی شد، همچنین آقای حاجی میرزایی نقدی را در مورد روند کنکور ارائه داد.

وی در مورد آزادی نفتکش انگلیسی نیز گفت: همانطور که سازمان بنادر اعلام کردند کار حقوقی نفت کش تمام شده و با چشم پوشی از تخلف آنها نفتکش می تواند حرکت کند و تصمیم گیری ها نشان از پایان این توقیف دارد.

سخنگوی دولت در مورد سیاسی کاری آمریکا در ارائه روادید برای روحانی و ظریف، اظهار داشت: آمریکا وقتی وارد جنگ می شود از همه ابزار استفاده می کند، رسانه ها را حذف کردند، برخلاف میل باطنی با فشار سازمان ملل آمریکا ویزا ها را در این سطح دادند و سالهاست آمریکا سازمان ملل را به اسارت گرفته است.

ربیعی در مورد توییت کریستین امانپور، گفت: اگر آمریکا آماده توقف تحریم ها و بازگشت به برجام باشد راه برای تصمیم گیری باز است آنوقت ما تصمیم می گیریم هیچ تعارضی در داخل در این باره وجود ندارد.

وی در مورد خبر فروش صندلی در دانشگاه های علوم پزشکی، عنوان کرد: من با دکتر نمکی صحبت کردم، اولا به هیچ شکلی از طریق سازمان سنجش وارد دانشگاه ها نشده و حتی در پنج سال گذشته هم کسی بدون قواعد این سازمان وارد نشده و پنج سال پیش فردی قصد اقدام داشته که حراست جلوی آن را گرفت. اما اصل موضوع این است که در زمان تحریم ده هزار پرونده به وزارت بهداشت رفت و از این تعداد تنها سه هزار پرونده تایید شد، اما تصمیم گرفته شد کسانی که 36 واحد را گذرانده باشند به داخل کشور به صورت انتقالی بیایند، برخی شرکت ها حتی یک میلیارد پول گرفتند تا سند سازی کنند، که وزارت اطلاعات لیست اینها را به قوه قضائیه داده است.

سخنگوی دولت ادامه داد: این دختر خانم نه کارت داشته و نه هیچ مکاتبه ای برای ایشان نشده بوده و تنها بدلیل دوستی با تعدادی دانشجو ها بوده و هیچ امتحانی نداده است. برخی شرکت های کنکوری برای شو از اینها استفاده کرده و سو استفاده آن شرکت کنکوری بود.

ربیعی تاکید کرد: یک وقتی بحث بورس ها مطرح بود که همین شرکت ها آنجا نیز استفاده کرده اند، سه رئیس دانشگاه خوب ما بخاطر شکایت همین افراد حکم تعلیق از دیوان عالی گرفته اند.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون سرمایه گذاری چهارصد میلیارد دلاری چین در ایران و امنیت آن، بیان داشت: ما خودمان در بحث امنیت قوی هستیم، ما روابط صمیمی و خوب با چین داریم و مایل به گسترش روابط با آنها هستیم، آنچه بحث بوده دنبال توافق های بلند مدت 25 ساله با کشورها هستیم و از هرگونه سرمایه گذاری خارجی استقبال می کنیم. ضمنا هیچ امتیاز ویژه به کسی نمی دهیم دنبال کارشکنی در سرمایه گذاری نیستیم و هنوز هیچ رقمی تایید نشده است.

منبع خبر : اخرین نیوز

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
داعش   وزارت آموزش و پرورش   متجاوز   معیشت مردم   آمریکا   کشورهای منطقه   نظام جمهوری اسلامی ایران   مدارس دولتی   رئیس جمهور   کرامت انسانی   مجمع عمومی سازمان ملل   مدارس کشور   کریستین امانپور   روادید   نفتکش   هشت سال دفاع مقدس   سازمان بنادر و دریا نوردی   هرمز   اقدامات آمریکا   باطنی   معلمین   مشکلات منطقه   پاییز   آغاز ترم پاییز   حسن روحانی   نیویورک   برجام   دانش آموزان   سازمان ملل متحد   بازار کار   سخنگوی دولت   ایرانیان   جلسه هیات دولت   نفتکش انگلیسی  
اخبار مرتبط
جزئیات تمام دیدارهای روحانی در سازمان ملل
صدای ایران
خواسته های جانسون در دیدار با روحانی
اعتدال
آخرین اخبار از نیویورک/آزادی تمام بازداشتی های هپکو/اخذ رشوه های بهت آور در قوه قضاییه و...
ایسنا
«ابتکار صلح هرمز»؛ طرحی در تقابل با توطئه های آمریکا/ بند 8 قطعنامه 598 اجرا می شود؟
میزان
پیغام های زیادی به روحانی رسیده است
مردم سالاری
دیدار روحانی و نخست وزیر انگلیس|جانسون امیدوار به دیدار روحانی و ترامپ
بازار نیوز
روحانی: اروپا به تعهداتش در برجام پایبند باشد| نخست وزیر انگلیس: امیدوارم تنش ها کاهش یابد
آفتاب
صدور بیانیه 3 کشور اروپایی در شرایط پیچیده کنونی سازنده نبود
خبر داغ
تصویری از دیدار مهم و همزمان روحانی با مکرون و جانسون
اقتصاد نیوز
جزئیات دیدار مهم و همزمان روحانی با مکرون و جانسون +عکس
اقتصاد نیوز
جزئیات دیدار همزمان و مهم روحانی با مکرون و جانسون/ انتقاد تند از بیانیه اروپا
دنیای اقتصاد
معنی پیام ضد ایرانی تروئیکای اروپا چه بود؟
خبرآنلاین
دیدار همزمان و مهم روحانی با مکرون و جانسون/انتقاد تند از بیانیه اروپا
خبرآنلاین
نخست وزیر سوئد با روحانی دیدار کرد+عکس
آفتاب
روحانی: تحریم های دولت آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
وانا نیوز
اروپا به تعهداتش در برجام پایبند باشد/ همکاری کشورهای منطقه، تنها راه ثبات و امنیت پایدار است
ایرنا
نخستین دیدار صدر اعظم آلمان با روحانی
ایران آنلاین
دیدار روحانی و نخست وزیر اسپانیا در سازمان ملل
صدای ایران
دیدار روحانی و آبه شینزو در محل اقامت رئیس جمهور
صدای ایران
روحانی و مرکل برای اولین بار با یکدیگر دیدار کردند
صدای ایران
دو دیدار مهم و برجامی روحانی با مرکل و آبه
اعتدال
رایزنی دکتر روحانی با نخست وزیر سوئد در خصوص مهمترین مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی
ایرنا
نخست وزیر سوئد با رئیس جمهوری ایران دیدار کرد
ایرنا
دیدار آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان با روحانی+عکس
آفتاب
رئیس جمهوری سوئیس با روحانی درباره همکاری های دوجانبه گفت وگو کرد
ایرنا
نخستین دیدار مرکل و روحانی
مردم سالاری
نخست وزیر ژاپن به دیدار روحانی آمد+عکس
آفتاب
روحانی با نخست وزیر اسپانیا دیدار کرد
دنیای اقتصاد
نخست وزیر اسپانیا با رئیس جمهوری ایران دیدار و گفت وگو کرد
ایرنا
اولین دیدار روحانی ومرکل+عکس
اقتصاد نیوز
نخستین دیدار صدر اعظم آلمان با حسن روحانی
دنیای اقتصاد
نخستین دیدار صدر اعظم آلمان با رئیس جمهوری اسلامی ایران
ایرنا
نخست وزیر ژاپن به دیدار رئیس جمهوری ایران آمد
ایرنا
نخست وزیر ژاپن با روحانی دیدار کرد
ایرنا
اما و اگرهای رسانه ای درباره احتمال دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا
ایرنا
تبادل نظر روحانی و ماکرون در حاشیه اجلاس سازمان ملل
صدای ایران
دیدار های نیویورکی روحانی
خبرگزاری دانشجو
رئیس جمهور در نیویورک با مقامات کدام کشورها دیدار کرد؟
ایران آنلاین
روحانی در دیدار مکرون از بیانیه ضدایرانی سه کشور اروپایی انتقاد کرد
تسنیم
روحانی و مکرون دیدار کردند / انتقاد روحانی از بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی
آفتاب
اخبار مرتبط
bltصدای ایران : جزئیات تمام دیدارهای روحانی در سازمان ملل
bltاعتدال : خواسته های جانسون در دیدار با روحانی
bltایسنا : آخرین اخبار از نیویورک/آزادی تمام بازداشتی های هپکو/اخذ رشوه های بهت آور در قوه قضاییه و...
bltمیزان : «ابتکار صلح هرمز»؛ طرحی در تقابل با توطئه های آمریکا/ بند 8 قطعنامه 598 اجرا می شود؟
bltمردم سالاری : پیغام های زیادی به روحانی رسیده است
bltبازار نیوز : دیدار روحانی و نخست وزیر انگلیس|جانسون امیدوار به دیدار روحانی و ترامپ
bltآفتاب : روحانی: اروپا به تعهداتش در برجام پایبند باشد| نخست وزیر انگلیس: امیدوارم تنش ها کاهش یابد
bltخبر داغ : صدور بیانیه 3 کشور اروپایی در شرایط پیچیده کنونی سازنده نبود
bltاقتصاد نیوز : تصویری از دیدار مهم و همزمان روحانی با مکرون و جانسون
bltاقتصاد نیوز : جزئیات دیدار مهم و همزمان روحانی با مکرون و جانسون +عکس
bltدنیای اقتصاد : جزئیات دیدار همزمان و مهم روحانی با مکرون و جانسون/ انتقاد تند از بیانیه اروپا
bltخبرآنلاین : معنی پیام ضد ایرانی تروئیکای اروپا چه بود؟
bltخبرآنلاین : دیدار همزمان و مهم روحانی با مکرون و جانسون/انتقاد تند از بیانیه اروپا
bltآفتاب : نخست وزیر سوئد با روحانی دیدار کرد+عکس
bltوانا نیوز : روحانی: تحریم های دولت آمریکا در بلندمدت از هم می پاشد
bltایرنا : اروپا به تعهداتش در برجام پایبند باشد/ همکاری کشورهای منطقه، تنها راه ثبات و امنیت پایدار است
bltایران آنلاین : نخستین دیدار صدر اعظم آلمان با روحانی
bltصدای ایران : دیدار روحانی و نخست وزیر اسپانیا در سازمان ملل
bltصدای ایران : دیدار روحانی و آبه شینزو در محل اقامت رئیس جمهور
bltصدای ایران : روحانی و مرکل برای اولین بار با یکدیگر دیدار کردند
bltاعتدال : دو دیدار مهم و برجامی روحانی با مرکل و آبه
bltایرنا : رایزنی دکتر روحانی با نخست وزیر سوئد در خصوص مهمترین مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی
bltایرنا : نخست وزیر سوئد با رئیس جمهوری ایران دیدار کرد
bltآفتاب : دیدار آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان با روحانی+عکس
bltایرنا : رئیس جمهوری سوئیس با روحانی درباره همکاری های دوجانبه گفت وگو کرد
bltمردم سالاری : نخستین دیدار مرکل و روحانی
bltآفتاب : نخست وزیر ژاپن به دیدار روحانی آمد+عکس
bltدنیای اقتصاد : روحانی با نخست وزیر اسپانیا دیدار کرد
bltایرنا : نخست وزیر اسپانیا با رئیس جمهوری ایران دیدار و گفت وگو کرد
bltاقتصاد نیوز : اولین دیدار روحانی ومرکل+عکس
bltدنیای اقتصاد : نخستین دیدار صدر اعظم آلمان با حسن روحانی
bltایرنا : نخستین دیدار صدر اعظم آلمان با رئیس جمهوری اسلامی ایران
bltایرنا : نخست وزیر ژاپن به دیدار رئیس جمهوری ایران آمد
bltایرنا : نخست وزیر ژاپن با روحانی دیدار کرد
bltایرنا : اما و اگرهای رسانه ای درباره احتمال دیدار روسای جمهوری ایران و آمریکا
bltصدای ایران : تبادل نظر روحانی و ماکرون در حاشیه اجلاس سازمان ملل
bltخبرگزاری دانشجو : دیدار های نیویورکی روحانی
bltایران آنلاین : رئیس جمهور در نیویورک با مقامات کدام کشورها دیدار کرد؟
bltتسنیم : روحانی در دیدار مکرون از بیانیه ضدایرانی سه کشور اروپایی انتقاد کرد
bltآفتاب : روحانی و مکرون دیدار کردند / انتقاد روحانی از بیانیه مشترک تروئیکای اروپایی
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.