مخبر - 1398/06/31 - لاریجانی: اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم

لاریجانی: اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم
تهران- الکوثر: رئیس مجلس با بیان اینکه ایجاد ائتلاف برای امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا وسیله جدیدی برای چپاول منطقه است، گفت: نیروهای مسلح ایران اسلامی اجازه بازی با خلیج فارس برای ناامن سازی منطقه را نمی دهند....
لاریجانی: اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم

به گزارش پایگاه شبکه الکوثر، علی لاریجانی صبح امروز در مراسم رژه ملی نیروهای مسلح که در بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه محور کانونی تفکر حضرت امام راحل در انقلاب بر پایه اسلام بود، عنوان کرد: دلیل اصلی مخالفت حضرت امام خمینی(ره) با نظام دیکتاتوری سابق بر سر این بود که این رژیم سفاک به دنبال ستیز با اسلام بود.

وی ادامه داد: ندای اصلی انقلاب اسلامی ایران وحدت امت اسلامی بوده و هست و این که ملت های مسلمان باید با هم باشند و با یکدیگر روابط برادرانه داشته باشند.

رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: به همین جهت اولین اقدام پس از پیروزی انقلاب، تعطیلی سفارت اسرائیل در ایران و تبدیل آن به سفارت فلسطین بود و دفاع از مردم مظلوم فلسطین همواره از آرمان های اصلی انقلاب بوده و هست و ملت ایران تنها کشوری در جهان است که با صدای بلند از ملت فلسطین دفاع می کند.

لاریجانی با یادآوری اینکه صدام برای آغاز جنگ با ایران مسئله عرب و فارس را مطرح کرد، اظهار داشت: این همان چیزی بود که استکبار می خواست و توهم صدام نیز این بود که با تکیه بر آمریکا می تواند به خواسته خود برسد و ملت ایران را به زانو در آورد.

لاریجانی اضافه کرد: آمریکا و غرب در دوره جنگ تحمیلی حمایت کامل از صدام انجام دادند اما همین آمریکا وقتی که دید صدام دیگر ارزشی ندارد، او را سرکوب کرد، همان طور که دیگر رهبران کشورهای عربی وابسته به آمریکا سرکوب شدند.

وی گفت: کشورهای عربی باید بدانند که آمریکا به آنان نگاه ابزاری دارد و به زبان تحقیر با آنها صحبت می کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "همه کشورهای اسلامی برادران ما هستند"، خاطرنشان کرد: آرزوی ما این است که همه ملت های مسلمان مخصوصاً همسایگان ایران با اخوت و برادری کنار یکدیگر بوده و ما بهترین روابط را با هم داشته باشیم و قدرت و انرژی خود را برای مقابله با بیگانگان و صهیونیست ها به کار ببریم.

لاریجانی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز اینکه صدام تصور می کرد که پس از انقلاب نیروهای مسلح ایران در وضعیت به هم ریخته هستند، افزود: صدام این را فرصت مغتنمی می پنداشت تا به ایران حمله کند اما نیروهای مسلح و ارتش و سپاه و بسیج این کشور برخاسته از متن جامعه اسلامی هستند که الگوی آنها حضرت امام حسین علیه السلام می باشد.

وی بیان داشت: ملت ایران فرزندان خود در نیروهای مسلح را با شعار حسینی تربیت نموده و این گونه بود که در همان نخستین ساعات آغاز جنگ تحمیلی خلبانان دلیر نیروی هوایی جمهوری اسلامی ایران ضربه کاری بر ارتش صدام وارد کردند و در دفاع مقدس صحنه های شورانگیز عاشورایی خلق کردند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه نیروهای مسلح کارآزموده ایران اسلامی قدرتمندتر از گذشته امنیت ایران و منطقه را برقرار کرده اند، عنوان کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یک سرمایه بزرگ ملی برای کشورمان و یک سرمایه ارزشمند برای منطقه هستند.

وی گفت: زمانی که کشورهای سوریه و عراق گرفتار تروریست های تکفیری شده بودند، شاهد بودیم که نیروهای مسلح ما به کمک آن ها شتافتند و کمر تروریست ها را شکستند.

لاریجانی اظهار داشت: با وجود قدرت تسلیحاتی نیروهای مسلح ایران اما نظامیان کشورمان در طول 40 سال گذشته هیچ تعرضی به هیچ کشوری نداشتند.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: یکی از کشورهای منطقه که در زمان جنگ تحمیلی کمک های بسیاری به صدام داشت، امروز هم در منطقه ماجراجویی می کند و با پول جریان های تروریستی خلق می کند، اما نیروهای مسلح ایران اسلامی چشم فتنه تروریست در منطقه را کور کرده اند.

لاریجانی تأکید کرد: ملت ایران و نیروهای مسلح فداکار کشورمان همه ملت های مسلمان را برادر خود می دانند و رژیم صهیونیستی غده سرطانی در منطقه و دشمن اصلی همه مسلمانان است و ما دفاع از ملت مظلوم فلسطین را وظیفه خود می دانیم.

وی با ابراز اینکه تروریسم به قصد تفرقه میان مسلمانان در منطقه ایجاد شده است و سم مهلک برای منطقه می باشد، اظهار داشت: آمریکا برای چپاول ملت های اسلامی در منطقه حضور دارد.

لاریجانی اضافه کرد: خون ریزی و برادرکشی در منطقه ظلم به همه ملت های اسلامی است و ملت ایران آمادگی دارد به همه کشورهای منطقه کمک کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان داشت: به کشورهای منطقه اعلام می کنیم نیروهای مسلح ایران اسلامی آمادگی دارند تا به زندگی عزتمندانه ملت های مسلمان و تقویت وحدت و برادری کمک کنند و همه همت نیروهای مسلح ما ایجاد امنیت پایدار در منطقه به دست خود ملت های مسلمان است.

وی ادامه داد: آمریکا و صهیونیست ها عوامل مسئله سازی در منطقه هستند و امروز رئیس جمهور آمریکا عدم تعهد این کشور نسبت به هر پیمانی را عیان ساخته و آمریکا با صراحت از معامله قرن سخن می گوید تا رژیم صهیونیستی را بر ملت های اسلامی مسلط کند.

لاریجانی با تذکر اینکه ایجاد ائتلاف برای امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا وسیله جدیدی برای چپاول منطقه است، خاطرنشان کرد: خود کشورهای منطقه این توان را دارند که امنیت را برقرار کنند و نیروهای مسلح ایران اسلامی اجازه بازی با خلیج فارس برای ناامن سازی منطقه را نمی دهند و ما مطرح کردن این گونه ائتلاف ها را شروع بازی جدیدی برای ناامن سازی منطقه می دانیم.

وی با تأکید به اینکه نیروهای مسلح ایران به خوبی امتحان خود را در دفاع مقدس پس دادند و در قلب ملت ایران جای دارند، تصریح کرد: نیروهای مسلح ما سرمایه ملی کشور هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امروز حفظ وحدت در کشور و توجه به اصول ضرورتی ملی و اسلامی است و با تکیه بر رهنمودهای ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی، عزت و سربلندی هرچه بیشتر برای ملت ایران فراهم می شود.

اشتراک مطلب در شبکه های اجتماعی مطالب مرتبط ظریف: آمریکا با تحریم ها مذاکره با ایران را غیرممکن می کندلاریجانی: اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم روحانی در مراسم گرامیداشت هفته دفاع مقدس: امسال با ابتکار صلح هرمز در سازمان ملل حضور خواهیم یافت (تکمیلی)کدام تجهیزات نظامی در رژه امروزِ تهران به نمایش درآمدند؟امیر دریادار خانزادی: کشور های منطقه به ائتلاف نمایشی و ریاکارانه آمریکا پی بردندایستادگی در دفاع مقدس باعث شده دشمن جرات تصمیم گیری برابر ملت ایران نداشته باشدظریف: آغازگر جنگ پایان دهنده آن نخواهد بودبه مناسبت هفته دفاع مقدس؛ مراسم رژه نیروهای مسلح در سراسر کشور آغاز شد بیشتر پربازدیدها نکات ضروری برای پیاده روی اربعینعامل انفجار تروریستی کربلا دستگیر شدعلت ضروری بودن ثبت نام زائران اربعین در سامانه سماحفیلم قبلا منتشر نشده از رژه خونین 31 شهریور 97 اهواز مهمترین مطالب مذاکرات برای تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی از امروز آغاز می شودگسترش شکاف در بدنه ارتش مصردیلی تلگراف: فشارها برای کناره گیری نتانیاهو از قدرت در حال افزایش استلاریجانی: اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم
منبع خبر : شبکه الکوثر

محتوای این خبر به صورت خودکار از «شبکه الکوثر» دریافت شده و «مخبرنیوز» بدون هیچ دخل و تصرفی آنرا باز نشر داده است. اگر به هر دلیلی احساس می کنید محتوای منتشر شده مطلوب نیست، خواهشمند است با استفاده از این لینک ما را مطلع نمایید تا بدون درنگ آنرا حذف نماییم.
با استناد به ماده ۷۴ قانون تجارت الکترونیک مصوب ۱۳۸۲/۱۰/۱۷ مجلس شورای اسلامی و با عنایت به اینکه مخبرنیوز مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع خبر و کاربران است.
کلیدواژه های این خبر
عراق   انرژی   آمریکا   سوریه   نیروهای مسلح   کشورهای منطقه   نظام جمهوری اسلامی ایران   ارتش و سپاه   تکفیر   ریاست مجلس   نیروهای مسلح ایران   بندر گناوه   استکبار   سرکوب   کشورهای اسلامی   هشت سال دفاع مقدس   آغاز جنگ   کشور های عرب   فلسطینیان   همسایگان ایران   مسلمین   امت اسلام   وحدت امت اسلامی   مجلس شورای اسلامی   علی لاریجانی   امام حسین علیه السلام   انقلاب اسلامی   امام خمینی (ره)   تروریست   رژیم صهیونیستی   سرمایه   فلسطین   پیروزی انقلاب  
اخبار مرتبط
تمام قد در مقابل دشمنان ایستاده ایم
ایرنا
نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
فانوس نیوز
مجلس از برداشتن گام سوم کاهش تعهدات هسته ای حمایت می کند/ آمریکا و عربستان در جنگ ناجوانمردانه علیه ملت یمن به بن بست رسیده اند
جامعه مهندسین
نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی ایران انهدام و اسارت خواهد بود
رسانیوز
نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی، انهدام و اسارت خواهد بود/ امارات و عربستان در راس کشورهای توطئه کننده علیه ایران هستند/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
العالم
سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
هم اندیشی
نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه هیچ دشمنی نداریم
مشرق نیوز
سردار عبداللهی: امکانات پیشرفته ای داریم/دشمن حمله کند،پاسخ محکمی را بایدتحمل کند
نامه نیوز
جنگ ایران با عراق، جنگ تکلیفی و دفاع از حق بود
میزان
امکانات پیشرفته ای داریم/دشمن حمله کند،پاسخ محکمی را بایدتحمل کند
مهر نیوز
رضایی: حمله پهپادی انصارالله به «آرامکو» در اختفای کامل صورت گرفت
تسنیم
اهل منطق و مذاکره هستیم نه اهل ذلت و تسلیم
ایران آنلاین
اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهیم
دنیای اقتصاد
مسوولان در سفر به سازمان ملل مواضع ایران با اقتدار بیان کنند
رسانیوز
ایران اجازه بازی با خلیج فارس و ماجراجویی در منطقه را نمی دهد
رسانیوز
قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
شبستان
بادامچیان:دشمن را باید در مبداء شکست داد/ قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
ایران آنلاین
بادامچیان: دشمن را باید در مبداء شکست داد
صدای ایران
نیروهای مسلح ما تروریسم را در منطقه شکست داد/ پیمان تامین امنیت تنگه هرمز وسیله جدید چپاول توسط آمریکا
ایران آنلاین
بادامچیان: رئیس جمهور در سازمان ملل مواضع ایران را با اقتدار بیان کند
تسنیم
روحانی و ظریف مواضع منطقی ایران را برای ملت آمریکا بیان کنند
آریا
بادامچیان: باید سر دشمن را در مبدا به سنگ کوبید
فردا نیوز
پیام رئیس مجلس به آمریکا
جام نیوز
ایجاد ائتلاف امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا برای چپاول منطقه است
نبض نفت
سرنوشت صدام در انتظار سران کشورهای عربی متکی به آمریکا
عصر پرس
رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مواضع منطقی ایران را با اقتدار بیان کنند
خبرگزاری ایلنا
ملت ایران اجازه ماجراجویی در خلیج فارس را نمی دهند/ نیروهای مسلح با قدرت، چشم فتنه تروریسم در منطقه را کور کردند
راه دانا
بادامچیان: باید سر دشمن را در مبدا به سنگ کوبید/ دانشگاه و مدرسه از رسوبات استعمار غرب خالی شود
فارس
ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ناامن سازی منطقه را نمی دهد
جوان آنلاین
نیروهای مسلح اجازه ماجراجویی درخلیج فارس نمی دهند
تابناک
بادامچیان: روحانی وظریف مواضع منطقی ایران را برای ملت آمریکا بیان کنند
ایسنا
لاریجانی: ایجاد ائتلاف امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا برای چپاول منطقه است / اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم
تسنیم
لاریجانی: نیروهای مسلح ما قدرتمندتر از گذشته امنیت ایران و منطقه را برقرار کرده اند
الف
ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهد/نیروهای مسلح در قلب مردم قرار دارند
روز پلاس
روحانی: ارتش، سپاه و بسیج سه پایه اصلی حفاظت و حراست از انقلاب و کشور هستند/ لاریجانی در رژه نیروهای مسلح در بندرعباس: نیروهای مسلح ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهند
آرا نیوز
لاریجانی:با همه کشورهای منطقه دوست وبرادریم
نامه نیوز
بادامچیان: قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
ایرنا
نیروهای مسلح کشورمان چشم تروریسم را در منطقه کور کرده اند
خبرگزاری دفاع مقدس
نیرو های مسلح اجازه ماجراجویی را در خلیج فارس نمی دهند
صدا و سیما
ایران اجازه ماجراجویی در خلیج فارس را نمی دهد/ تلاش های آمریکا از چشم ما مخفی نیست
خبرگزاری حوزه
اخبار مرتبط
bltایرنا : تمام قد در مقابل دشمنان ایستاده ایم
bltفانوس نیوز : نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
bltجامعه مهندسین : مجلس از برداشتن گام سوم کاهش تعهدات هسته ای حمایت می کند/ آمریکا و عربستان در جنگ ناجوانمردانه علیه ملت یمن به بن بست رسیده اند
bltرسانیوز : نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی ایران انهدام و اسارت خواهد بود
bltالعالم : نتیجه تجاوز به جمهوری اسلامی، انهدام و اسارت خواهد بود/ امارات و عربستان در راس کشورهای توطئه کننده علیه ایران هستند/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
bltهم اندیشی : سرلشکر باقری: نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه دشمنی نداریم
bltمشرق نیوز : نتیجه تجاوز به کشور قطعا انهدام و اسارت خواهد بود/ با کشورهای منطقه هیچ دشمنی نداریم
bltنامه نیوز : سردار عبداللهی: امکانات پیشرفته ای داریم/دشمن حمله کند،پاسخ محکمی را بایدتحمل کند
bltمیزان : جنگ ایران با عراق، جنگ تکلیفی و دفاع از حق بود
bltمهر نیوز : امکانات پیشرفته ای داریم/دشمن حمله کند،پاسخ محکمی را بایدتحمل کند
bltتسنیم : رضایی: حمله پهپادی انصارالله به «آرامکو» در اختفای کامل صورت گرفت
bltایران آنلاین : اهل منطق و مذاکره هستیم نه اهل ذلت و تسلیم
bltدنیای اقتصاد : اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهیم
bltرسانیوز : مسوولان در سفر به سازمان ملل مواضع ایران با اقتدار بیان کنند
bltرسانیوز : ایران اجازه بازی با خلیج فارس و ماجراجویی در منطقه را نمی دهد
bltشبستان : قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltایران آنلاین : بادامچیان:دشمن را باید در مبداء شکست داد/ قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltصدای ایران : بادامچیان: دشمن را باید در مبداء شکست داد
bltایران آنلاین : نیروهای مسلح ما تروریسم را در منطقه شکست داد/ پیمان تامین امنیت تنگه هرمز وسیله جدید چپاول توسط آمریکا
bltتسنیم : بادامچیان: رئیس جمهور در سازمان ملل مواضع ایران را با اقتدار بیان کند
bltآریا : روحانی و ظریف مواضع منطقی ایران را برای ملت آمریکا بیان کنند
bltفردا نیوز : بادامچیان: باید سر دشمن را در مبدا به سنگ کوبید
bltجام نیوز : پیام رئیس مجلس به آمریکا
bltنبض نفت : ایجاد ائتلاف امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا برای چپاول منطقه است
bltعصر پرس : سرنوشت صدام در انتظار سران کشورهای عربی متکی به آمریکا
bltخبرگزاری ایلنا : رئیس جمهور و وزیر امور خارجه مواضع منطقی ایران را با اقتدار بیان کنند
bltراه دانا : ملت ایران اجازه ماجراجویی در خلیج فارس را نمی دهند/ نیروهای مسلح با قدرت، چشم فتنه تروریسم در منطقه را کور کردند
bltفارس : بادامچیان: باید سر دشمن را در مبدا به سنگ کوبید/ دانشگاه و مدرسه از رسوبات استعمار غرب خالی شود
bltجوان آنلاین : ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ناامن سازی منطقه را نمی دهد
bltتابناک : نیروهای مسلح اجازه ماجراجویی درخلیج فارس نمی دهند
bltایسنا : بادامچیان: روحانی وظریف مواضع منطقی ایران را برای ملت آمریکا بیان کنند
bltتسنیم : لاریجانی: ایجاد ائتلاف امنیت آبراه تنگه هرمز توسط آمریکا برای چپاول منطقه است / اجازه بازی با خلیج فارس را نمی دهیم
bltالف : لاریجانی: نیروهای مسلح ما قدرتمندتر از گذشته امنیت ایران و منطقه را برقرار کرده اند
bltروز پلاس : ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهد/نیروهای مسلح در قلب مردم قرار دارند
bltآرا نیوز : روحانی: ارتش، سپاه و بسیج سه پایه اصلی حفاظت و حراست از انقلاب و کشور هستند/ لاریجانی در رژه نیروهای مسلح در بندرعباس: نیروهای مسلح ایران اجازه بازی با خلیج فارس برای ماجراجویی را نمی دهند
bltنامه نیوز : لاریجانی:با همه کشورهای منطقه دوست وبرادریم
bltایرنا : بادامچیان: قدرت بازدارندگی ایران برای دشمن قابل تصور نیست
bltخبرگزاری دفاع مقدس : نیروهای مسلح کشورمان چشم تروریسم را در منطقه کور کرده اند
bltصدا و سیما : نیرو های مسلح اجازه ماجراجویی را در خلیج فارس نمی دهند
bltخبرگزاری حوزه : ایران اجازه ماجراجویی در خلیج فارس را نمی دهد/ تلاش های آمریکا از چشم ما مخفی نیست
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.